Border Collie

Lisa · 3993127

tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8370 : 03 Maj 2008, 07:01:10
heii
jz se pa tut zanimam za border collia pa me zanima kok stane tak kuža pa če veste za jesen za kkšne mldičke
 
   čaw**

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #8371 : 03 Maj 2008, 11:52:01
Hej!

Mene pa zanima kako velike imate platnene boxe za borderje, kdor ga pač ima.
Nameravam kupiti v prihodnosti, sem trenutno gledala tole akcijo: http://www.mrpet.si/index.php?id=1509&lang=sl 
In ne vem katero velikost vzeti.  :-[

Plastičen box imam Atlas70, glede tega platnenega pa sem v dvomih.  ::)

Kupila pa bi tako, da bi imela še za kasneje ko bo odrasla.

Hvala za kakršenkoli nasvet.  :-*

Jaz sem 4 dni nazaj kupila tega http://www.enaa.com/oddelki/zoo/izd_1272_HT505097_Transporter_Atlas_CAR_80__82
in sem zelo zadovolna znjim. Kupila sem ga v italiji po znižani ceni namesto 92€ je bil 69€. Max ima več kot dovolj prostora oz. toliko prostora ima da bi lahko še enga maxa not dala  ;D ;D..in še ful dobro je da zasede malo prostora v avto(mi smo ga dali v prtljažnik od opel astre in še ostaja prostor).



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8372 : 03 Maj 2008, 12:28:39
Majchy je sicer spraševala po platnenih boksih  ;), ampak je imel drugače Lum prej tudi tega Atlasa 80, zdaj pa sva kupila tistega iz Mr. Peta in sva vzela številko 6, ampak je res velik oziroma visok. Jst sem se odločila zanj, ker je Lum precej dolg, ampak ima pa v bistvu kar precej prostora, tako da bi po moje lahko vzela tudi št. 4. Seveda je odvisno tudi od tega, za kaj se bo boks uporabljal ;).

Tule je pa še link od fotke z Lumom, če bo delalo: http://www.facebook.com/photo.php?pid=53816&l=00470&id=1017376685  Fotka je slaba, ker je z mobitelom.



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #8373 : 03 Maj 2008, 13:01:47
Majchy je sicer spraševala po platnenih boksih  ;), ampak je imel drugače Lum prej tudi tega Atlasa 80, zdaj pa sva kupila tistega iz Mr. Peta in sva vzela številko 6, ampak je res velik oziroma visok. Jst sem se odločila zanj, ker je Lum precej dolg, ampak ima pa v bistvu kar precej prostora, tako da bi po moje lahko vzela tudi št. 4. Seveda je odvisno tudi od tega, za kaj se bo boks uporabljal ;).

Tule je pa še link od fotke z Lumom, če bo delalo: http://www.facebook.com/photo.php?pid=53816&l=00470&id=1017376685  Fotka je slaba, ker je z mobitelom.
Ja zdej k sm bolš prebrala sm vidla ;D ;D..drugače kako se pa obnese ta platnen boks??namreč po karakterju od Maxa pomojem nebi  bil dolgo cel...



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8374 : 03 Maj 2008, 15:13:44
Mah, ne vem še, kako se bo obnesel.  ::) Itak ga nameravam imeti za treninge, ampak bo boks z Lumom vred v avtu, sicer se bojim, da ni šanse, da ostane cel. Tako pa, če bo obrnjen stran od parkurja ... Bom sporočila  8)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8375 : 03 Maj 2008, 15:33:03
gulu upam, da se pri Lumu tale platneni boks bo obnese :Dl. Pri Aski kot že veš, je bilo vse ok samo doma, ko pa je bil uporabljen na prvi agi tekmi, je bila pa žal pesem drugačna, ker je  moja madam seveda hotela ven in je s taco oz kremplji malce natrgala mrežo. Sicer naknadno je bilo to lepo zašito (en krojač je to naredil) in ta boks bosta sedaj po razstavah zasedala dva druga psa ;D. Mi je pa točno ta boks drugače ful praktičen in čisto laheh za prenašanje. Držim pesti, da Lum ne bo takšen lump, kot moja zverina :-[


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8376 : 03 Maj 2008, 20:21:35
čeprav sem nova me ni tgreba ignorirati :Dhec hec..sam res me zanima pa č bi mi plis loh udguvorl

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #8377 : 03 Maj 2008, 20:52:19
čeprav sem nova me ni tgreba ignorirati :Dhec hec..sam res me zanima pa č bi mi plis loh udguvorl
Tak pes stane okol 600,700€



tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #8378 : 03 Maj 2008, 22:27:33
mi smo za našo tani dali 750€  :) hočeš psa z rodovnikom ali brez?

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8379 : 03 Maj 2008, 22:43:00
lahko tudi brez rodovnika saj bom imela psa zase in ne mislim hoditi na raztave...pa hvala vsaj vem koliko moram do jeseni zbrati   ;D

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8380 : 03 Maj 2008, 22:56:58
Rodovnik NI za na razstave...  ::)
In psi brez rodovnika so mešanci, ne pa z ali brez.   

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8381 : 03 Maj 2008, 22:58:16
Hm, rodovnik ni namenjen samo psom, ki se jih razstavlja  :-\ Če hočeš pasemskega, vzemi z rodovnikom, če ti je vseeno, vzemi mešančka iz kakega zavetišča. Ne podpiraj šteperjev "čistokrvnežev brez rodovnika". Saj o tem veliko piše tule na forumu, pa si malo poglej, da boš videla, o čem govorim ;)

Za Luma smo mi dali 650€ pred dvema letoma.

Pa srečno pri izbiri!



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8382 : 04 Maj 2008, 08:37:58
si bom prebrala hvala....pa veste za kakšno priporočlivo leglo za jeseni?

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #8383 : 04 Maj 2008, 09:22:29
Ce zelis bordercka kupiti v Sloveniji malo spremljaj www.britanci.com, kjer so predstavljena trenutna in predvidena legla clanov kluba.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8384 : 04 Maj 2008, 10:46:49
Mi smo našega vzeli tukaj http://www.bordercollie.hr/, ampak nima nič planirano zaenkrat, pa tudi zelo delovna linija so, tako da moraš računati tudi na to ;).



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8385 : 04 Maj 2008, 10:51:23
lahko tudi brez rodovnika saj bom imela psa zase in ne mislim hoditi na raztave...  ;D

Ko zaslišim al pa preberem ta stavek, bi vsakega, ki ga izreče najrajši na mučilni kol privezala in na grmadi potem sežgala >:(

Kolk stoletij mora pretečt, da bodo ljudje odkrili vsaj eno možgansko celico v svojih glavah  ::) ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8386 : 04 Maj 2008, 10:57:42
Ko zaslišim al pa preberem ta stavek, bi vsakega, ki ga izreče najrajši na mučilni kol privezala in na grmadi potem sežgala >:(

Kolk stoletij mora pretečt, da bodo ljudje odkrili vsaj eno možgansko celico v svojih glavah  ::) ?

Tjaša, počasi. Tud sama nisem nič vedela o tem, dokler nisem začela sem gor hodit oz se zanimat za to. Pač, če imaš take starše kot npr. jaz, ki jih kužki razen tega da so face ne zanimajo, pač ne moreš vedet vsega. Saj zato pa so taki forumi, ne? Da se kaj naučiš. Meni je tudi zavrelo, ampak sem pomislila, da dekle pač mogoče ne ve, kaj rodovnik pravzaprav pomeni. In si bo zato prebrala te teme. Če pa bo po vsem, kar je bilo o tem pisanega, še vedno mislila isto, potem ji pa ni pomoči oz. potem jo pa tudi jaz pošljem nekam. Ampak naj se najprej pozanima. Do jeseni bo imela dovolj časa, da pogrunta razliko in da razume, zakaj rodovniškega ja, "čistokrvneža brez" pa pač ne. 



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8387 : 04 Maj 2008, 11:00:24
deteljica sory če sm te razjezila :)

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8388 : 04 Maj 2008, 11:02:23
jaz o rodovniku vem samo to da so notri napisani vsi predniki :) če moram vedeti še kaj mi prosim to napišite

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8389 : 04 Maj 2008, 11:02:56
deteljica sory če sm te razjezila :)

Ti se samo pozanimaj, pa ne boš več nikogar jezila  ;)

jaz o rodovniku vem samo to da so notri napisani vsi predniki :) če moram vedeti še kaj mi prosim to napišite

Kar preberi si - na tem forumu je ogromno tem s to vsebino, če jih samo pol prebereš, boš imela dovolj. Časa pa imaš verjetno do jeseni tudi dovolj. Kar začni ...



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8390 : 04 Maj 2008, 11:09:59
se bom kar spravila k branju..hvala za nasvete ker zadnja stvar ki bi jo rada mojemu bodočemu psu naredila je nesrečno živlenje zaradi moje nevednosti tako da vsak nasvet prav pride

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8391 : 04 Maj 2008, 15:30:22
Ena slika s Ptuja

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #8392 : 04 Maj 2008, 15:34:03
Rodovnik NI za na razstave...  ::)
In psi brez rodovnika so mešanci, ne pa z ali brez.   

ups se opravičujem  :-[

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8393 : 04 Maj 2008, 15:42:00
ata ful maš qt kužka

 tanita  če se meni opravičuješ: je že ql
           če se pa komu drugmu: ups

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8394 : 04 Maj 2008, 16:23:33
Žal to ni moj BC - se še učim in opazujem kateri bi bil najbolj primeren zame. Kolebam med BC in Aussiem zato skušam pridobiti čim več informacij od lastnikov, pa čeprav sem mogoče bil nekaterim v Ptuju že tečen  ::)

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8395 : 04 Maj 2008, 16:27:49
Žal to ni moj BC - se še učim in opazujem kateri bi bil najbolj primeren zame. Kolebam med BC in Aussiem zato skušam pridobiti čim več informacij od lastnikov, pa čeprav sem mogoče bil nekaterim v Ptuju že tečen  ::)


Ah, daj no, kaj imaš pa tukaj za kolebat?!   8)    :P
   


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8396 : 04 Maj 2008, 16:32:04
Citiraj
Žal to ni moj BC - se še učim in opazujem kateri bi bil najbolj primeren zame. Kolebam med BC in Aussiem zato skušam pridobiti čim več informacij od lastnikov, pa čeprav sem mogoče bil nekaterim v Ptuju že tečen  Roll Eyes

Pomoje je najbolje, da spoznaš čimveč predstavnikov obeh pasem pa se potem nekako odločiš.

Včeraj sva z Ginny spoznali malega Darwinčka :-* Ful je lušten, tak mali puhek :D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8397 : 04 Maj 2008, 16:33:41
A misliš med BC in Aussiem, ali pa imaš pomisleke o nakupu?

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8398 : 04 Maj 2008, 16:59:35
Zoe, ta bo pa zelo težka  :)

Sem v Ptuju spoznal Missy (aussi) in sina od Hita (BC) - sem še vedno v šoku ;)


Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8399 : 04 Maj 2008, 17:03:03
no jaz ti ne morem nč svetvt k še sama nsem čisto prepričana...BC ali kužek iz zavetišča to je zdaj vprašanje ;D

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo