Border Collie

Lisa · 3993268

ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8400 : 04 Maj 2008, 17:14:32
Tu sta razloga za moje dvome:


Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8401 : 04 Maj 2008, 17:16:04
upravičeno si v dvomih ;D

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8402 : 04 Maj 2008, 17:17:58
In še drugi


Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #8403 : 04 Maj 2008, 19:57:58
Hay,
ata preberi obe temi od aussiejev in to o borderjih, mogoče ti to pomaga  ;)
Aussie je vizualno zelo lep in zna to marsikoga prelisičit, čeprav je tudi border zelo lep. Sta pa po karakterju različna, zato dobro premisli kaj ti bolj ustreza: pes, ki misli s svojo glavo in se najprej prepriča, če se mu splača in bo s svojim lastnikom kolega in ne podrejenec ter ni tako občutljiv, lahko manj hiperaktiven ali pa tisti, ki bo zelo aktiven, odvisno na kateri tip naletiš (aussie) ali pa pes, ki ti bo zelo predan in bo naredil vse, samo da te osreči in ti je podrejen in je zelo deloven in te bo zmeraj upošteval (border) ter občutljiv in zamerljiv. (upam, da se nisem preveč zmotila v kratkih opisih pasem, če sem se se opravičujem   :-\)
lp,
Anja


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8404 : 04 Maj 2008, 21:04:07
Hehe, moj border bolj ustrza zgornjemu opisu  ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8405 : 04 Maj 2008, 21:25:56
Jap, razlike med pasmama so velike... tezko rec, kdo je boljsi, odvisno od tega, kaj bi ti rad oz. kaj tebi ustreza. Lepi (in grdi) so pa pri obeh pasmah :) Zato ti kar sprasuj in tecnari ;)

Mladicki so pa tak (skoraj) vsi za se zaljubit ;D

battito animale


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8406 : 04 Maj 2008, 22:09:14
O BC-jih sem prebral vseh 280 strani na forumu in skoraj vse kar je dostopno v slovenskem jeziku na spletu, nekaj manj o Aussi-jih (ali Darwinčkih?) ::)

Obe pasmi, vsaka po svoje, ustrezata mojemu karakterju in mojemu načinu življenja :-\, zato bo odločitev hudimano težka. Niste mi ravno olajšali izbire, kar je po svoje prav, ker imajo vsake oči svojega "malarja", tako, da me boste morali še malo prenašat na kakšni tekmi ali razstavi

Še enkrat hvala vsem

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8407 : 05 Maj 2008, 06:45:51
heii
 
 ei a kdo ve kdai in kje je preizkus naravnih zasnov?
         
          čaw

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #8408 : 05 Maj 2008, 07:47:44
heii
 
 ei a kdo ve kdai in kje je preizkus naravnih zasnov?
         
          čaw

http://www.britanci.com/aktualno_pasnja_vabilo.htm



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8409 : 05 Maj 2008, 08:51:42
AlenkaB ne vem ce ze ves, ampak Lino je na ptuju naredil prvi pogoj in bil nekje med prvih 5.  ;D Cestitke!

Tudi ashu ni slo tako slabo, imel je nekaj tezav z slalomom  :-[  ::)  :)

P.s

Sem preverila Lino je bil 2!  :o



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #8410 : 05 Maj 2008, 09:07:17
O BC-jih sem prebral vseh 280 strani na forumu in skoraj vse kar je dostopno v slovenskem jeziku na spletu, nekaj manj o Aussi-jih (ali Darwinčkih?) ::)

Obe pasmi, vsaka po svoje, ustrezata mojemu karakterju in mojemu načinu življenja :-\, zato bo odločitev hudimano težka. Niste mi ravno olajšali izbire, kar je po svoje prav, ker imajo vsake oči svojega "malarja", tako, da me boste morali še malo prenašat na kakšni tekmi ali razstavi

Še enkrat hvala vsem

Predlagam ti, da se raje, kot na razstavah, dobis z razlicnimi lastniki na kaksnem dooolgem sprehodu. Predlagam, da si izberes razlicno stare predstavnike obeh pasem in potem bos videl katera pasma ti bolj lezi...
Ker na razstavah ne bos videl nic, razen to, kaksni izgledajo. Ti pa potrebujes drugacen pogled...

No, to je le moje mnenje

Blumina



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #8411 : 05 Maj 2008, 09:27:11
Hehehe še dobro, da "ata" na Ptuju ni ostal dovolj dolgo, tj do A3, da bi spoznal Tax  :D
Potem bi dobil absolutno drugačen vtis o temu kaj je aussie lahko tudi (Chip in Missy,  Ruby ter Bloo so samo po rodovniku ista pasma - v primerjavi s Tax, predvsem mišljeno po temperamentu  ;).







petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8412 : 05 Maj 2008, 10:17:36
Ena slika s Ptuja

Na slikci, ki je bila pripeta temu postu, sva midve z Buffy  :o.

heii
 
 ei a kdo ve kdai in kje je preizkus naravnih zasnov?
         
          čaw

tessa, najprej bi te prosila, če lahko pišeš kot je treba, da se bo lažje bralo in te bodo bralci razumeli.
O preizkusu naravnih zasnov je bilo pa napisano tudi 2 strani nazaj.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #8413 : 05 Maj 2008, 10:20:55
AlenkaB ne vem ce ze ves, ampak Lino je na ptuju naredil prvi pogoj in bil nekje med prvih 5.  ;D Cestitke!

Tudi ashu ni slo tako slabo, imel je nekaj tezav z slalomom  :-[  ::)  :)

P.s

Sem preverila Lino je bil 2!  :o

Sem pogledala rezultate in Lino je tekel dve nuli in bil na koncu 2.  :o :o :o. Bravo Lino in Maša !!
Čestitke tudi Ashu za njegovo prvo tekmo  :o
Se pa je tudi mami kar izkazala ta vikend in z izjemnim obnašanjem v ringu osvojila srce sodnika, premagala oba samca in si prislužila svoj prvi BOB! Deep je na svoji zadnji razstavi odnesel CACIB, vendar naju čaka ta mesec še najtežji del pri Martini, potem pa veselo na delo v agilityju  ;D.



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #8414 : 05 Maj 2008, 10:31:51
Alenka čestitke. Kje pa ste bili?

Gingerbeli so baje v soboto "razturali" na radunu v Italiji, pobrali so BOB in BOS.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #8415 : 05 Maj 2008, 10:52:05
Ja za Gingerbell-e sem videla na njihovi strani, da so bili precej dobri in zanimivo BOB rjav in BOS blue merle :o.

Mi smo bili na CACIB Zadar. Na razstavi je bila še hčerka Allymoon Ufa in samec iz mislim da Češke (žal imam katalog doma).



Zarja

  • Gost
Odgovori #8416 : 05 Maj 2008, 11:45:50
Včeraj sva z Ginny spoznali malega Darwinčka :-* Ful je lušten, tak mali puhek :D
lp

ahaa, to sta ble vidve  ;D  Vračava  :-* za Ginny 



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #8417 : 05 Maj 2008, 12:12:15
Alenka, mislim, da gre lahko ta raduno v zgodovino, ker povsod kamor so bili psi, ki niso bili črno beli, so zmagali ;) Očitno je sodnicama (mati in hči) dovolj črno bele TV.



ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #8418 : 05 Maj 2008, 13:03:27
Nujno prosim za pomoč...
Nujno potrebujem DOBREGA VETERINARJA po možnosti iz okolice MB. S Tinom je zopet nekaj narobe. Dobil je antibiotike synulox in to takoj po clinofugu. Vet se sploh ne potrudi. Na krvni sliki je opazil povečano št. levkocitov, kaj več pa ne ve. Jaz Tina ne bi rada po nepotrebnem filala z antibiotiki, še posebe, ker je danes dobil zadnji clinofug (čeprav bi naj kura trajala najmanj 4 tedne (Tin jih je jemal 25 dni...)

LP,
K.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8419 : 05 Maj 2008, 13:07:38
Prav za MB ne vem, drugače imaš potem v Velenju Toplico od Matkokta, če ne bo druge  :(. Držim pesti, da bo s Tinom vse ok!



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8420 : 05 Maj 2008, 13:35:28
Se pa je tudi mami kar izkazala ta vikend in z izjemnim obnašanjem v ringu osvojila srce sodnika, premagala oba samca in si prislužila svoj prvi BOB! Deep je na svoji zadnji razstavi odnesel CACIB, vendar naju čaka ta mesec še najtežji del pri Martini, potem pa veselo na delo v agilityju  ;D.

Uuu cestitke mami, sem se ze sprasevala kdaj bo sla spet na kaksno razstavo.. Bravo, bravo  ;D



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8421 : 05 Maj 2008, 13:53:46
tessa, najprej bi te prosila, če lahko pišeš kot je treba, da se bo lažje bralo in te bodo bralci razumeli.
O preizkusu naravnih zasnov je bilo pa napisano tudi 2 strani nazaj.

se bom bolj potrudila

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #8422 : 05 Maj 2008, 14:02:32
Cestitke mamici Lynn, stricu Deepkotu in bratcema Ashu in Linotu! Odlicni ste bili!
Mi smo pa vceraj pasli, pa sva (beri sem :-[) od pred dveh mesecev vse pozabila. Art pravi, da je po novem tudi pasa BORING!!!



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #8423 : 05 Maj 2008, 14:44:08
Hay,
Prav za MB ne vem, drugače imaš potem v Velenju Toplico od Matkokta, če ne bo druge  :(. Držim pesti, da bo s Tinom vse ok!
Matko ima pred zdraviliščem Topoljščica (je pa še zmeraj v kraju Topoljščica). To ne spada pod Velenje  ;)
Čestitke vsem tudi za razstavne uspehe.
lp,
Anja


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8424 : 05 Maj 2008, 14:47:38
Če smo že picajzlasti, je treba napisat Topolšica  :P



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8425 : 05 Maj 2008, 14:50:06
ahaa, to sta ble vidve  ;D  Vračava  :-* za Ginny 

Ja, ja midve :D Sem bila prijetno presenečena, da je bila Ginny tako pridna in prijazna do mladička :D

Ata, se strinjam s tem kar je napisala Blumina. Spoznaj čimveč psov obeh pasem, le tako boš nekako dobil približno sliko pasme. Ker mladički so itak vsi lušni, razlike pa se pojavijo potem pri mladostnikih in odraslih. Mislim, da ti bomo vsi z veseljem pomagali. Pa ne zdaj, da se boš odločil za "našo" pasmo, ampak da se boš odločil za pasmo, ki bo tebi najbolj ustrezala.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #8426 : 05 Maj 2008, 14:52:07
Evo jaz pa sem danes kupila platnen box v Mr. Petu in sicer velikost 6. :D Je bil ravno zadnji. Velikost 4 pa sta bila še dva.  ::)
Sem se ravnala po cacynem nasvetu: ''Box ni nikoli prevelik.'' :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #8427 : 05 Maj 2008, 14:53:12
Predlagam ti, da se raje, kot na razstavah, dobis z razlicnimi lastniki na kaksnem dooolgem sprehodu. Predlagam, da si izberes razlicno stare predstavnike obeh pasem in potem bos videl katera pasma ti bolj lezi...
Ker na razstavah ne bos videl nic, razen to, kaksni izgledajo. Ti pa potrebujes drugacen pogled...

No, to je le moje mnenje

Blumina



Blumina: si mi iz jezika vzela.

Ata: Na tekmi in razstavi se psi drugače obnašajo, kot sproščeni na sprehodu in doma. Zato je res bolje, da spoznaš lastnika in psa v domačem okolju. Tako ali tako boš imel psa 90% ob sebi in ne na tekmah in razstavah.
Pišem na border forumu... ampak vseeno prisegam na aussije, čeprav so mi borderji super. ;) Lahko prideš kdaj do Medvod in boš spoznal hiperaktivno avstralko in malo bolj buckastega avstralca. Boš videl, kakšne so lahko razlike v karakterju pri aussijih.  Piši na ZS.


Zorek: Spletna stran TOPLICA :  http://www.toplica-vet.net/



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8428 : 05 Maj 2008, 14:55:04
Ker sem na veliko straneh prebrala da pogosto kopanje škoduje dlaki me zanima če se lahko kopa na morju ali pa na sprehodu skoči v reko?

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8429 : 05 Maj 2008, 15:12:32
Škoduje samo SLAB šampon, če je pes skopan s šamponom vsak teden.

Po mili volje se pa lahko vsak pes vsak dan namaka v reki, morju, jezeru... , če seveda ni drugih dejavnikov zraven... 

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P