Border Collie

Lisa · 3993439

tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8430 : 05 Maj 2008, 15:15:48
OK supr ker živimo blizu reke in ni ravno prijetno skos gledat kdaj bo pes v vodo skoču

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #8431 : 05 Maj 2008, 15:17:28
Pod pogosto kopanje je po moje misljeno pogosto kopanje s samponom.
Plavanje je zelo dober trening za psa! Brez skrbi gre lahko v vodo kadar se mu zljubi.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8432 : 05 Maj 2008, 15:29:22
Ker sem na veliko straneh prebrala da pogosto kopanje škoduje dlaki me zanima če se lahko kopa na morju ali pa na sprehodu skoči v reko?
To je mišljeno kopanje s šamponi ;) Če zaplava v morju, se ga pa samo z vodo opere in to je to.


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8433 : 05 Maj 2008, 15:41:25
Ok super...malo sem glupo izpadla ampak rajš preverim :D

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #8434 : 05 Maj 2008, 16:08:25
Čestitke mamici, "stricu" bratcoma in sestrici....ful ste pridni!!!! :o :o :o :o

Mi smo pa danes šele prišli z morja!!! Se je Suri sedaj odločila, da ji je tudi morska voda všeč. :D :D :D


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #8435 : 05 Maj 2008, 17:14:44
Pozdravček iz novega boksa...  8)


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8436 : 05 Maj 2008, 18:18:12
ooo kakšn cukrčk

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8437 : 05 Maj 2008, 19:13:50
Predlagam ti, da se raje, kot na razstavah, dobis z razlicnimi lastniki na kaksnem dooolgem sprehodu. Predlagam, da si izberes razlicno stare predstavnike obeh pasem in potem bos videl katera pasma ti bolj lezi...
Ker na razstavah ne bos videl nic, razen to, kaksni izgledajo. Ti pa potrebujes drugacen pogled...

No, to je le moje mnenje

Blumina


Hvala za nasvet, sem že v soboto popoldne imel čast preživeti z zelo aktivno 15 mesečno predstavnico BC-ja. Čudovita izkušnja, čakam še na obisk pri kakšnem Aussiju - že imam ponudbo - izkoristil jo bom vsekakor pred odločitvijo

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #8438 : 05 Maj 2008, 20:12:44
O madonca kako kraljestvo je dobla Nia  :D :D


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #8439 : 05 Maj 2008, 21:39:59
ooo kakšn cukrčk

Ja mala plesnivka. :P

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8440 : 05 Maj 2008, 23:54:19
Hay,Matko ima pred zdraviliščem Topoljščica (je pa še zmeraj v kraju Topoljščica). To ne spada pod Velenje  ;)

Ne, vem da ne, sem hotela samo približno poudariti oddaljenost ob MBja, pa se mi je mudilo, da bi pojasnjevala. Vseeno je samo 5 minut iz Velenja z avtom  ;)


Majchy - a so takoj našli bokse ali so jih še ful iskali  ::) Tamala je pa ful cukrasta v graščini  :-*



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8441 : 06 Maj 2008, 07:37:18
Pozdravček iz novega boksa...  8)

Si ji priložila načrt hiše? Da se slučajno ne izgubi  :D.
Upam, da bo mala uživala v njem in ga boste imeli za dolgo časa.


Ker sem na veliko straneh prebrala da pogosto kopanje škoduje dlaki me zanima če se lahko kopa na morju ali pa na sprehodu skoči v reko?

Če bi navadna voda in morje škodila dlaki, potem bi mogla bit Buffy že čisto brez nje. Jaz sem jo pozimi skoraj po vsakem sprehodu splaknila z vodo, zunaj pa ne glede na letni čas skoči v vsak potoček.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #8442 : 06 Maj 2008, 08:15:38
Tudi pogosto kopanje s kvalitetnim šamponom (1x na teden oz. 14 dni) ne škodi, preverjeno oz. lahko je še boljše za dlako.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8443 : 06 Maj 2008, 08:33:18
Tudi pogosto kopanje s kvalitetnim šamponom (1x na teden oz. 14 dni) ne škodi, preverjeno oz. lahko je še boljše za dlako.

Kaj je to kvaliteten šampon, oz. kaj vi uporabljate?

Jaz uporabljam največkrat od Bio groom ali Jean Peau.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #8444 : 06 Maj 2008, 08:41:51
Pojma nimam kaj je kvaliteten (isto kot hrana). Zame je kvaliteten tisti, ki mojemu psu ne škodi - nima po njem prhljaja, pusti lepo svetlečo dlako, ne škodi kako drugače koži...

Sedaj uporabljam tudi jaz Jean Peau-jev šampon za volumen in je odličen, ne kopam pa več tako pogosto, ampak samo pred razstavami. V reki pa se kopa čez vse leto skoraj vsak dan, na morje pa ne hodimo.



uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #8445 : 06 Maj 2008, 10:02:54
Pojma nimam kaj je kvaliteten (isto kot hrana). Zame je kvaliteten tisti, ki mojemu psu ne škodi - nima po njem prhljaja, pusti lepo svetlečo dlako, ne škodi kako drugače koži...

Sedaj uporabljam tudi jaz Jean Peau-jev šampon za volumen in je odličen, ne kopam pa več tako pogosto, ampak samo pred razstavami. V reki pa se kopa čez vse leto skoraj vsak dan, na morje pa ne hodimo.


 Jaz tudi uporaljam ta šampon in je super! :o

 Kako to, da vi primorci ne hodite na morje?! :)

 A je že kdo našel učinkovito sredstvo proti klopom >:(? ? ?



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #8446 : 06 Maj 2008, 10:20:38
A je že kdo našel učinkovito sredstvo proti klopom >:(? ? ?

Jaz ji dajem Advantix in preden grem v gozd jo našpricam z biokilom (pred in po sprehodu), če grem na travnike v bližini doma pa ne, ker se tam tudi kopa. Letos ga še ni imela (že trkam na les).



uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #8447 : 06 Maj 2008, 11:39:11

   

   Hvala, bom še jaz kupila Advantix! :) :) :)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8448 : 06 Maj 2008, 11:42:59
Moj je na Advantixu od začetka in je imel v teh 2 letih le 2 klopa (trkam na les da tako tudi ostane) :-[
Sem super zadovoljna, ampak vem pa da ni pri vseh psih enako. Eni imajo kljub Advantixu več klopov :-\




ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #8449 : 06 Maj 2008, 11:50:41
Glede vodnih športov...




Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #8450 : 06 Maj 2008, 14:52:09
Hay,
Če smo že picajzlasti, je treba napisat Topolšica  :P
pa spetm sem narobe rekla no tokrat napisala  :-[ bo treba spet it kdaj malo plavat  :D ker ne vem kako daleč pa spet ni do tja.
Cowgirl: 8 km iz velenja  ;) Spada pa pod občino Šoštanj in pod kraj Topolšica.
Gulu: ja za nekatere bolj oddaljene je pa res bolje reči Velenje   :)
Zdaj pa dost o tej Topolšici  ;D
Tessa prav, da se pred nakupom psa informiraš  :)
Ina super fotka.
lp,
Anja


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8451 : 06 Maj 2008, 15:05:43
Si zapisujem kaj vse bom mogla kupit ;D
Kaj pa priporočate za mladičke?

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #8452 : 06 Maj 2008, 15:07:47
Glede vodnih športov...




Tole je pa nova pasma SURF COLLIE! ;)



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8453 : 06 Maj 2008, 15:29:34
Glede vodnih športov...



Bravo za surf collie ;D, kako dolg pa se je tega učil?

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8454 : 06 Maj 2008, 15:43:58
Glede vodnih športov...
pravi profesjonalec ;D

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #8455 : 06 Maj 2008, 17:17:40
Hay,
Si zapisujem kaj vse bom mogla kupit ;D
Kaj pa priporočate za mladičke?

igračke kupuj narejene za mladičke (na njih piše puppy) ali pa manjšo velikost vendar mora biti bolj mehko, ne priporočam pa za mladička igračke s katerimi bi lahko vlekel na eni strani mladič na drugi pa lastnik, ker lahko poškuduje njihove nežne zobke.
Druge stvari pa večinome enako kot za odrasle (le da so manjše).
Za ležišče borderja pa priporočam box najboljši je plastičen ali pa kovinski. Priporočen je tudi za takrat, ko bo kuža sam doma, da ga zapreš noter, da ne bo uničeval drugih stvari, vendar mu takrat, ko te ni, pusti igračke ali žvečke notri. Velikost ti priporočam za odrasle, vendar ko ga daš notri, da gre spat je fajn če se da kaj notri, da ima krajši box, da ne bo celo noč prebedel (to sem nekje prebrala, da je tzo dobro).
lp,
Anja


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8456 : 06 Maj 2008, 17:27:04
Hay,igračke kupuj narejene za mladičke (na njih piše puppy) ali pa manjšo velikost vendar mora biti bolj mehko, ne priporočam pa za mladička igračke s katerimi bi lahko vlekel na eni strani mladič na drugi pa lastnik, ker lahko poškuduje njihove nežne zobke.
Druge stvari pa večinome enako kot za odrasle (le da so manjše).
Za ležišče borderja pa priporočam box najboljši je plastičen ali pa kovinski. Priporočen je tudi za takrat, ko bo kuža sam doma, da ga zapreš noter, da ne bo uničeval drugih stvari, vendar mu takrat, ko te ni, pusti igračke ali žvečke notri. Velikost ti priporočam za odrasle, vendar ko ga daš notri, da gre spat je fajn če se da kaj notri, da ima krajši box, da ne bo celo noč prebedel (to sem nekje prebrala, da je tzo dobro).
lp,
Anja

Te igračke so pa ja najbolj zabavne. Samo z občutkom se je treba z mladičkom vlečt.  :P

Mi smo imeli od mladičke naprej istega velikega brez stvari noter pa ni bilo težav (prespala vse noči brez težav).  :)  Sem ji enkrat dala noter nekaj, da bi bila na bolj mehkem pa je vse ven zvlekla in šla nazaj spat na trdo.  ::) :D :D


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8457 : 06 Maj 2008, 18:17:35
Te igračke so pa ja najbolj zabavne. Samo z občutkom se je treba z mladičkom vlečt.  :P

Mi smo imeli od mladičke naprej istega velikega brez stvari noter pa ni bilo težav (prespala vse noči brez težav).  :)  Sem ji enkrat dala noter nekaj, da bi bila na bolj mehkem pa je vse ven zvlekla in šla nazaj spat na trdo.  ::) :D :D


Ja to Lum tudi z dekico na tleh naredi - vse stran, samo da bo trdo  ::)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #8458 : 06 Maj 2008, 18:48:12
Hay,
5rca: če si dovolj nežen je pomojem ok, ampak ko sem jaz brala o mladičkih, kako skrbeti za njih pa to, je pisalo, da ni priporočljivo, ker si lahko zobke poškoduje. Za box pa je menda zato, ker ima potem preveč placa in potem preveč raziskuje in se prestavlja, ampak je tudi odvisno od psa ali bo tako zaspal ali ne. Jaz vem pri Zoru, da on ne bo šel v košaro dokler, ne bo tema zunaj in po hiši.
A potem je bolje, da se borderju v box ne da nič za posteljo? Ali pa je bolje, da se mu da čez polovico boxa blazino čez polovico pa nima nič? Samo tu pomojem bi lahko pes začel trgati blazino.
lp,
Anja


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8459 : 06 Maj 2008, 18:54:03
Meni se zdijo daleč najboljše igračke tiste za vlečt. Posebno pri mladičku se mi zdijo ful pomembne. Cufanje s cofom in dopuščanje, da mali zmaga... Po mojem ni boljšega. Ampak to je moje mnenje.

Kar se tiče pa boksa, pa jaz mladičku ne bi nič dajala prav iz tega razloga, ker mali lahko hitro kaj poje. Ne vem pa, kaj lahko mladiček raziskuje v boksu  :-\ Pa to ne velja samo za borderja.  :)