Border Collie

Lisa · 3992992

Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #8580 : 19 Maj 2008, 06:15:14
Vse najboljšei Bailey.  :)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8581 : 19 Maj 2008, 09:24:45
Imam se eno vprasanje.
Blythu bi rada izmerila visino, pa sem sla k veterinarju se pozanimat, kako se to izmeri in mi je rekel, da se moram obrnit na kaksno kinolosko drustvo, ker imajo tam baje neko posebno napravo za izmerit plecno visino.

Kje (v blizini Kopra) lahko opravim te meritve?

Drugace ima Blyth 18kg (+- 0.1) in "na uko" 52cm visine, ce sem prav izmerila.
A je to OK?
Blyth je kar misicast. Mislim. Ni videt debel pa na otip mu prestejem rebra in na hrbtenici mu tudi tipam vretenca.
Je to v redu?

Jaz sem Gio in Buffy dala izmerit na eni izmed agility tekem. Škoda, da nisi že prej povedala, da bi Blytha rada izmerila. Na agility tekmi na Ptuju je Alen meril pse.
Gia ima 53 cm, Buffy pa 47 cm.

Še nekaj glede oprsnic. Jaz sem šele danes zjutraj pogledala številke na obeh oprsnicah, in sta velikosti 2 (oz. 70 v tabelci Hurtta).


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #8582 : 19 Maj 2008, 13:13:10
Hit je velik 52, tehta cca. 19 kg. Pa po moje ni med manjšimi, je ravno prav. Tako, da Tejka mislim, da je Blyth čisto dovolj velik in kg ima ne premalo in ne preveč.


Zanima me ali ima kdo kaj "izkušenj"  s sledniki pri borderjih? Se pojavljajo,....??



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8583 : 19 Maj 2008, 13:37:21
Hit je velik 52, tehta cca. 19 kg. Pa po moje ni med manjšimi, je ravno prav. Tako, da Tejka mislim, da je Blyth čisto dovolj velik in kg ima ne premalo in ne preveč.


Zanima me ali ima kdo kaj "izkušenj"  s sledniki pri borderjih? Se pojavljajo,....??



Hm, potem je Hit po višini in teži zelo podoben mojemu.
Škoda, da ju nisem mogel primerjati.

Če je pa hit visok 52, pa je skoraj sigurno med manjšimi. Sem videl zelo malo samcev, ki bi bili kar se višine tiče blizu mojemu.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #8584 : 19 Maj 2008, 13:57:18

Koliko je sedaj star?

Ker drugače ima skoraj identične "mere" kot Lok. Tako da, če ne bo več kaj hudo zrasel (kakšen cm še lahko) je vse v več kot najlepšem redu.
Je pa Lok, kot sem že večkrat napisal, med manjšimi samci.  ;)


Lp Zoran

7.5. je imel 10 mesecev.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #8585 : 19 Maj 2008, 14:05:57
Sem videl zelo malo samcev, ki bi bili kar se višine tiče blizu mojemu.  ;)
Lp Zoran

jaz pa veliko, ki so po višini blizu mojemu :D :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8586 : 19 Maj 2008, 14:08:37
Zanima me ali ima kdo kaj "izkušenj"  s sledniki pri borderjih? Se pojavljajo,....??


pri vsaki pasmi se še lahko pojavljajo- le da se pri vseh,kjer niso predpisani odtranijo v prvih treh dneh po rojstvu.
Poseg je čist mali,ker še samo visijo na koži. Praktično lahko odščipneš s škarjicami za nohte

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


flopy

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 0
Odgovori #8587 : 19 Maj 2008, 14:23:23
danes se je v Trzinu ušla naša mala Dru   :'( :'( :'(...psička  pasme border collie. . stara je 4 mesece. Dru še ni čipirana v ušesu pa ima tetovirano številko 0322.
vsi jo najbrs poznate po njeni neobičajni obarvanosti.
prosim bodite pozorni če se boste nahajali kje v okolici Trzina ali Domžal.  :(
če jo bo kdor koli kje opazil naj pokliče na  041 856 707 (eva fortuna) ali 031 872 009 (Evina mami)
če bi bil kdor koli tako prijazen lahko to sporočilo posreduje na čim več forumov in obvesti čim več ljudi ki živijo kje v bližin bi bili zelo veselii.
da bomo našo Dru čim hitreje našli!!!!!!!!

Lp, Gala


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #8588 : 19 Maj 2008, 14:28:34
flopy, jaz sem ravno dala še TUKAJ!

Sedaj pa šibave z Nio iskat najino sošolko.  :(

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #8589 : 19 Maj 2008, 14:33:05
Upam, da se bo Dru našl.

kalahit - ja, sledniki se pri borderjih pojavljajo. Zakaj te zanima?

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8590 : 19 Maj 2008, 14:34:08
upm da boste Dru čimprej našli :-\

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


flopy

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 0
Odgovori #8591 : 19 Maj 2008, 14:42:40
Dru so našliii  :o
to je bla pa turbo akcija  :) :)

Lp, Gala


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #8592 : 19 Maj 2008, 14:45:17
O, bravo! Kje pa je bila?



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8593 : 19 Maj 2008, 14:45:36
zakoon ;D dej ji lupčka na smrčk u mojmu imenu da se ne bo več izgublala ;)

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #8594 : 19 Maj 2008, 14:46:49
Super, samo da se je nasla ;D



Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #8595 : 19 Maj 2008, 14:57:53
Bailey se zahvaljuje za čestitke  ;)

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #8596 : 19 Maj 2008, 14:58:45
kalahit - ja, sledniki se pri borderjih pojavljajo. Zakaj te zanima?

En moj tečajnik ima "borderja" s sledniki, katere niso odščipnili kot mladičku. To je prvi "border" kjer sem videla slednike (ker vem, da se jih odstranjueje) nisem pa vedela kako pogosto se to pojavlja.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #8597 : 19 Maj 2008, 14:59:06
Fly`s line...Imaš kakšno novo fotko od Bailey?

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8598 : 19 Maj 2008, 15:12:14
En moj tečajnik ima "borderja" s sledniki, katere niso odščipnili kot mladičku. To je prvi "border" kjer sem videla slednike (ker vem, da se jih odstranjueje) nisem pa vedela kako pogosto se to pojavlja.

Najbrz neumno in neuko vprasanje, ampak kaj so sledniki?  :-\  ???



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #8599 : 19 Maj 2008, 15:14:31
isla, odgovor najdeš TUKAJ.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8600 : 19 Maj 2008, 15:16:31
Aha hvala, se mi je zdelo da je nekaj z kremplji.  :)



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #8601 : 19 Maj 2008, 15:21:38
O, bravo! Kje pa je bila?

Dru je našla Petra ki ima Saio na travniku kjer smo ponavadi.Je rekla da je bila čisto zmedena.
Tako da je moj razbojnik doma.
Hvala vsem ki ste pomagali tako ali drugače.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8602 : 19 Maj 2008, 15:22:18
En moj tečajnik ima "borderja" s sledniki, katere niso odščipnili kot mladičku. To je prvi "border" kjer sem videla slednike (ker vem, da se jih odstranjueje) nisem pa vedela kako pogosto se to pojavlja.
če je že odrasle in ga ne motijo, naj jih pusti. Če ga motijo naj da osdstranit, vendar je to že kar operacija pri odraslem psu. Je pa težko kaj rečt o pogostosti, ker večinoma vzreditelji to odstranijo kar sami in takoj po rojstvu, ni nikjer zavedeno in se ne dela statistike.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8603 : 19 Maj 2008, 15:36:02
Super, da se je mala Dru tako hitro našla!  :)

Je pa to povod za eno vprašanje, ki se mi že dlje časa mota po glavi.

Prosim, da to nihče ne vzame kot kritiko, ker to ni, ampak je zgolj nekaj, kar me pač zanima.

In sicer, v kakšnih okoliščinah in s kakšnim "povodom" so se zgubili tisti psi, ki so pač se?
So vam ušli na sprehodu, izpred hiše, iz boksa,.......?

Jaz sem imel srečo, da se mi to še nikoli ni zgodilo in mogoče se mi tudi zaradi tega zdi, da se mi tudi ne more.

Ker se verjetno motim, bi rad vedel, na kaj naj bom pozoren.  ;)

Saj pravim, do sedaj, tudi ko sem imel labradorje, ki so bili neprimerno bolj "raztreseni" in na sprehodih samozadostni, se mi zdi, da nobenemu ni prišlo niti na misel, da bi se preveč oddaljil.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #8604 : 19 Maj 2008, 15:40:40
No meni je moja enkrat ušla (retrieverka)...za 30 min, ma me je bilo skoraj konec ::).
Je bila z dedkom na travniku, on je spravljal seno ona pa se je igrala s temi kupi. Nakar se je od nekod pojavil nek pes in seveda mladiček kakršen je bla (je mela 5 mesecev) je stekla za njim in ni šlivila ne nonota ne nobenga, čeprav je bila do takrat pridna pri njem :S. Potem pa so jo v vasi dobili in nam jo pripeljali nazaj.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8605 : 19 Maj 2008, 15:43:34
Moj se zaenkrat še ni izgubil (trkam na les)...
Ampak vem pa da se je sestrica od Bodeja izgubila, ker se je ustrašila balona (una velika reč v zraku, ki ima občasno velik ogenj in ropota). Mislim da se jih je že kot majhna zelo bala, in enkrat je prišlo do situacije (kaj točno je bilo ne vem oz. se ne spomnim) in se je zelo prestašila in ušla (tekla ko zmešana stran). Se je pa iskanje tudi hitro srečno zaključilo. Na srečo.

Je treba pazit na pse. Mislim da je največji problem to, da se nečesa zelo prestrašijo (in takrat ratajo gluhi)... :-\



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8606 : 19 Maj 2008, 15:44:55
No, Lum je sicer še ni popihal (in upam, da mu kaj takega niti slučajno ne uspe  >:( ), je pa enkrat, pred kakim letom iz popolnoma mirnega ležanja na travi pred hišo moje tete (pa vsi smo bli zunaj), enostavno vstal - čist flegma - in šel popolnoma na izi na ulico in po njej v smeri v kateri se je ene pol ure prej z avtom odpeljala ena psička. Kar tako, meni nič tebi nič, ko da gre samo do ograje lulat in je pol kar zavil gor. Okej, saj je prišel takoj nazaj, ko smo zarjuli nanj  ::), ampak me je pa čisto šokiralo, ker še nikoli ni naredil nič podobnega. Tko da pač sedaj vedno pazim, da mu ni "dolgčas" oziroma je pač vsak njegov premik takoj opažen, če že ima možnost biti kje spuščen in se njegova pozornost potem seveda takoj preusmeri nazaj name (ok, na žogico, no  ;) ).   



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8607 : 19 Maj 2008, 15:50:27
Super, da se je mala Dru tako hitro našla!  :)

Je pa to povod za eno vprašanje, ki se mi že dlje časa mota po glavi.

Prosim, da to nihče ne vzame kot kritiko, ker to ni, ampak je zgolj nekaj, kar me pač zanima.

In sicer, v kakšnih okoliščinah in s kakšnim "povodom" so se zgubili tisti psi, ki so pač se?
So vam ušli na sprehodu, izpred hiše, iz boksa,.......?


Lp Zoran

Npr - moj Griff je imal nekaj podvigov izgubitve:
Prvič kot mladič -cca 5-6 mesecev?
je bil visok sneg, jaz z otroškim vozom in vsemi psi. Pa se je kolega odločil da bo šel z enim gospodom- razlog neznan. Nisem bila pozorna ,ker se je navadno držal zraven oz   je prišel,  ko je bila razdalja kritična- recimo 20 m stran od mene. Takrat pa je kar šel  :-\. Po cca 20 m mi je bilo jasno,da ne bo prišel- sem ga poklicala, pa ni reagiral (načelno je pri tej starosti že dokaj zanesljivo obvladal odpoklic)- sem šla za njim ampak pes nič ,kar za  tistim tipom, ki ga je sicer ignoriral . Je pa hodil hitreje od mene  ( z vozičkom ni šlo hitro) in tako je bila razdalja vedno večja . Nato sem naredila neumnost, ki jo svetujejo v kinološki literaturi  ::)- sem se psu skrila . Po par minutah pogledam, če že gre- in ni bilo ne psa ne človeka več na obzorju.  :o
Pol pa nazaj do avta in smo ga iskali. Celo dopoldne. Pol sem morala domov ker sta bila otroka že lačna in zmrznjena pa popldne spet naprej. - Nazadnje je zvečersamprišel domov ko da da je vse kul  >:(.
Potem je bilo 2 leti mir- pes se je držal krdela.
pri 2 letih ga nekega dne ni nbilo v boksu- zlezel je po navpišni mreži 2,5 m in ven zgoraj kjer je med streho in mrežo mal prostora- in šel vasovat  >:D. Klical me ja lastnik psice pri katerih je sedel pred vrati vso noč.
Pol sem dla na vrh njegovega boksa žico in dodatno zaporo na vrata za vsak slučaj.
Pol je bilo dve leti mir.
No lani je uspel odpret zapah in dodatno zaporo in šel mal u lajf- in se zaplezal na avtocesti :'(.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #8608 : 19 Maj 2008, 16:09:20
Kalahit, v našem leglu so imeli trije mladički slednike. Jih je vzrejni referent odstranil v sekundi - samo majhen rez in šiv, pa je bilo končano.
Pri starejših je pa bolj zapleteno, ja..

Lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #8609 : 19 Maj 2008, 16:22:42
kalahit - kdo je pa vzreditelj (lahko na ZS)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience