Border Collie

Lisa · 3993286

eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #8610 : 19 Maj 2008, 16:24:10
Pri moji je bilo tako,da se mi je snela iz ovratnice(imamo že od vsega začetka isto ovratnico pa se ni še nikoli to zgodilo) in šla preganjat avte(s tem imava hud problem in  ko gremo recimo domov se na povodcu stalno zaganja v njih) nakar se je zgleda nečesa ustrašila in samo bezljala in bezljala stran.Kljub temu da ima tamala zelo lep odpoklic je ratala dobesedno "gluha".



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #8611 : 19 Maj 2008, 16:32:34
kalahit - kdo je pa vzreditelj (lahko na ZS)

je iz Jesenic, leglo nerodovniško, več pa ne vem


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #8612 : 19 Maj 2008, 16:51:35
je iz Jesenic, leglo nerodovniško, več pa ne vem

Poznamo...  ::)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8613 : 19 Maj 2008, 17:05:02
Pri moji je bilo tako,da se mi je snela iz ovratnice(imamo že od vsega začetka isto ovratnico pa se ni še nikoli to zgodilo) in šla preganjat avte(s tem imava hud problem in  ko gremo recimo domov se na povodcu stalno zaganja v njih) nakar se je zgleda nečesa ustrašila in samo bezljala in bezljala stran.Kljub temu da ima tamala zelo lep odpoklic je ratala dobesedno "gluha".



Tole se mi zdi, da je kar problem pri večih borderjih.Predvsem mladičkih.
Tudi moj je kazal precejšnjo zanimanje za avtomobile že takoj, ko sem ga dobil. Se je postavil čisto v pašni položaj in ko se je avto dovolj približal, se je hotel zagnati.
No, to mi je na srečo uspelo zelo dobro odpravit. Mogoče celo predobro.


Hm, zgleda da je bil Lokov ata pravi "escape artist".  ;)
Škoda da se mu tudi zadji sprehod ni srečno končal.    :(



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8614 : 19 Maj 2008, 17:10:38
jaz pa velikokrat peljem sestrina psa na sprehod in ker živimo skoraj na polju imam spuščena...če uideta se to ponavadi zgodi poleti ko kar na enkrat izgineta v koruzo :-\ ampakpo 5-ih minutah dretja prideta nazaj ;D samo enkrat se je skoraj tragično končalo ko sta lovila jazbeca a na koncu je bilo use vredu saj imata dober odpoklic(razen če s oddalita več kot 15 m) ;D

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #8615 : 19 Maj 2008, 17:17:41

Tole se mi zdi, da je kar problem pri večih borderjih.Predvsem mladičkih.
Tudi moj je kazal precejšnjo zanimanje za avtomobile že takoj, ko sem ga dobil. Se je postavil čisto v pašni položaj in ko se je avto dovolj približal, se je hotel zagnati.
No, to mi je na srečo uspelo zelo dobro odpravit. Mogoče celo predobro.

Moja je delala isto.Ko sem jo zdaj peljala dol lulat se ni več tako vneta zaganjala.Zgleda da jo je kakšen avto na njenem pohodu malo prestrašil.Tudi jaz delam na tem da probam to odstranit.Je drugače psica zelo požrešna ampak takrat niti hrana ne igračka ne preusmerita njene pozornosti



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8616 : 19 Maj 2008, 17:27:32
Moja je delala isto.Ko sem jo zdaj peljala dol lulat se ni več tako vneta zaganjala.Zgleda da jo je kakšen avto na njenem pohodu malo prestrašil.Tudi jaz delam na tem da probam to odstranit.Je drugače psica zelo požrešna ampak takrat niti hrana ne igračka ne preusmerita njene pozornosti


Jaz sem imel mogoče to srečo, da bolj kot ga je zanimalo pasti avtomobile, ga je zanimala igračka in sem na ta način lahko dobil njegovo pozornost. V kakšnih dveh mesecih je bil v tej smeri tako narejen, da tudi, ko sva šla ob cesti in sem mu rekel "pazi, avto", se je umaknil čisto na rob ceste in avta ni več niti pogledal.
Enako sem potem s pozornostjo delal pri vseh stvareh in živalih. Sedaj ne pogleda ne kur, ne mačk, niti drugi psi mu niso zanimivi, ne krave, ne konji, pa tudi ovce ignorira.

Smo recimo bili nekajkrat pri ovcah in on vedno gleda samo mene.Ga pošljem na drugo stran ovc in on jih sploh ne vidi, ampak steguje vrat, da lahko čez njih gleda mene.

Neki "jaki" ovčar je tale moj bučman!     8)    ::)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8617 : 19 Maj 2008, 17:41:52
sm rešvala nek test o idealni pasmi zame k sm najdla link nekje na tem forumi pa so BC-ji dubl 96% ;D
največ(98%) pa so dubli avstralski ovčarji ;D

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8618 : 19 Maj 2008, 19:01:39
Tessa, lahko prilimaš ta link?

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8619 : 19 Maj 2008, 19:46:03

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #8620 : 19 Maj 2008, 20:34:57
Eva: Moja Gra sicer ni border, je pa pes, ki jo je v mladosti velikokrat grabila panika. In smo takrat zelo dobro naštudirali to, da mi ob napadu panike skoči v naročje. Res pa, sem jo imela nekaj časa velikokrat na srerdi glave (ker jo je kar naenkrat zagrabila panika - pred različnimi stvarmi). Neko stvar se ti splača dobro naštudirat za take primere, lahko tudi prostor.


Lp, Ivana


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8621 : 19 Maj 2008, 20:36:43
Jaz pa vem kakšna imena bom dala moji bodoči kepici :D no ne še čisto...

Če bo psička bo:
-Moon
-Aja

Če bo pes bo:
-Kim
-North

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #8622 : 19 Maj 2008, 20:46:09
Zdajle sem pri tamali ko sva prišli iz sprehoda opazila da ignorira avte  :o .Zgleda da ji je današnji pobeg dal lekcije kar se tiče pasti avtov.Upam da bo tako ostalo.Ko je šel avto mimo sem celo imela njeno pozornost.

Imam pa eno vprašanje.Ko je imela starejša psica delni zasuk smo se pogovarjali pri vetu kere pasme so temu bolj podvržene.In mi je rekel da je imel že tudi maltežana s torzijo.
Ker me je strah zdaj glede teh zasukov me zanima če ve kdo za primer,da se je BC-ju obrnil želodec.

lp



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8623 : 19 Maj 2008, 20:49:09
mi smo imeli nemškega ovčarja Brika ki se mu je pri 3-h letih obrniv želodec :'(

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #8624 : 19 Maj 2008, 20:59:35
Tessa vem da so NO-ji nagnjeni h temu.Ste ga pravočasno rešili?
Mene zanima če kdo ve če se je kakšnemu borderčku obrnil želodec.



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #8625 : 19 Maj 2008, 21:01:02
K torziji so nagnjene predvsem pasme z zelo globokimi prsnimi koši - torej dobermani, doge, airedalci, pa tudi hrti. Ne pomeni pa to, da se pri drugih pasmah ne mor epojaviti. Ampak veliko se da naresti s preventivo - mirovanje pol ure pred in dve uri po hranjenju, preprečiti psom, da  s polnimi želodci skačejo naokoli, pa tudi prepšrečiti goltanje briketov - ker ob tem požrejo tudi velike količine zraka)...


Lp, Ivana


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #8626 : 19 Maj 2008, 21:04:54
Vse te preventive se doma strogo držimo že zaradi Žive.Tamala pa tudi počiva ko se naje in res pazim na vse te stvari.
Me pa res zanima če kdo ve za kak primer.



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8627 : 19 Maj 2008, 21:05:56
Tessa vem da so NO-ji nagnjeni h temu.Ste ga pravočasno rešili?

Na žalos ne.Zvečer je po sprehodu dubiv za jest zjutraj ko naj bi šli na sprehod pa smo ga najdli mrtvega :'( :'(

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8628 : 20 Maj 2008, 09:41:01
Zdajle sem pri tamali ko sva prišli iz sprehoda opazila da ignorira avte  :o .Zgleda da ji je današnji pobeg dal lekcije kar se tiče pasti avtov.Upam da bo tako ostalo.Ko je šel avto mimo sem celo imela njeno pozornost.

lp

Ce je kar tako iz danes na jutri zacela ingnorirat avtomobile super, drugace pa bodi na to se vedno pozorna, ko hodis z piscko ob cesti in jo imej vedno na kratkem povodcu.
Ash se je tudi z uzitkom zaganjal v avtomobile se posebej ce je dezevalo in je izpod gum kaj špricalo in šumelo. Potem smo ga zaceli dajati na prostor vsakic, ko se je mimo pripeljal kaksen avto (igrace niso delovale) in zdaj se sam vrze v prostor ze, ko od dalec slisi avto. Ampak roke v ogenj ne bi dala, da se mi za avtomobilom ne bo nikoli vec zapodil enostavno mu ne zaupam ko hodimo ob  cesti.



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8629 : 20 Maj 2008, 09:46:57
http://animal.discovery.com/breedselector/dogselector.do
evo ga ;)

Hvala Tessa, meni je test pokazal 98% za Nova Scotia duck tolling retriver :-\(ne poznam te pasme ???) in 93% za BC >:(. Ne verjamem tem testom :)

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Zarja

  • Gost
Odgovori #8630 : 20 Maj 2008, 11:28:33
Zakaj pa ne?



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8631 : 20 Maj 2008, 11:30:29
Hvala Tessa, meni je test pokazal 98% za Nova Scotia duck tolling retriver :-\(ne poznam te pasme ???)

Oglej si to stran: http://www.pasji.net/azu/eyvwiin.html  ;)


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8632 : 20 Maj 2008, 12:28:29
Zakaj pa ne?

Ker sem si zamislil BC-ja :P.

Šala, saj tudi tolling (sem pogledal, kaj je to za ena pasma - jih je sorazmerno malo v Slo) ni napačen, smo z preganjanjem rac in ostalih divjih živali (lovci) se najbolj ne strinjam :-\

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8633 : 20 Maj 2008, 12:37:45
Oglej si to stran: http://www.pasji.net/azu/eyvwiin.html  ;)

Hvala Petrca, sem že prej prišel do tega linka in prebral forum (več ali manj) o tej pasmi.

Ja, Buffy je še vedno zakon :P

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #8634 : 20 Maj 2008, 14:00:48
malo off...
saj jih ne smejo preganjat, ampak prinašat (so pač retrieverji..prinašalci ;))

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8635 : 20 Maj 2008, 14:08:28
malo off...
saj jih ne smejo preganjat, ampak prinašat (so pač retrieverji..prinašalci ;))

Sem napisal lovci v oklepaju ;)

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #8636 : 20 Maj 2008, 14:38:10
Tollerji race privabljajo. ::)
In kaj imajo tukaj lovci? Edini Tollerki v Sloveniji sta v nelovskih rokah. :P

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #8637 : 20 Maj 2008, 14:42:44
sm rešvala nek test o idealni pasmi zame k sm najdla link nekje na tem forumi pa so BC-ji dubl 96% ;D
največ(98%) pa so dubli avstralski ovčarji ;D


jaz sem tudi rešla test in sem dobila iste rezultate  ;D

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8638 : 20 Maj 2008, 14:47:55
Tollerji race privabljajo. ::)
In kaj imajo tukaj lovci? Edini Tollerki v Sloveniji sta v nelovskih rokah. :P

Ja, skačejo ob obali, privabijo race, nato pa ... jih prinesejo lovcu. Tako sem prebral v opisu pasme.
Saj nimam nič proti tollerjem, sem samo proti ubijanju živali za šport, čeprav se zavedam, da so lovci predvsem zato, da skrbijo za ravnovesje v naravi ... itd, ampak to je tema za nek drug forum :-\

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8639 : 20 Maj 2008, 15:02:42
No, pa sem za foro tudi jaz naredil ta test.  ;)

Od prvih dveh je tri celo zadelo.  ;D

Border, heeler in avstralski ovčar.

Prva dva sta dva od moje "svete trojice" Edino avstralc me ne zanima.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!