Border Collie

Lisa · 3992986

Tomster

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 1
Odgovori #8820 : 28 Maj 2008, 20:57:58
Tomster,
verjetno pa je razlika oz. se vidi razliko ali se ovce same stabilizirajo (kar se ovce s katerimi se dela cele dneve lahko) ali jih dejansko stabiliziraš ti in pes?

Njah, se vidi, ceprav je ravno dobro opravljena stabilizacija videti kot nekaj, kar bi ovce itak naredile same... Je pa res, da so ovce, ki so vajene psa in dela z njimi, neprimerno bolj mirne, sploh vecina pasem, pri katerih se "vzge" credni nagon, kjer pac clovek prevzame vlogo vodnika tropa. Problem zna bit pri nevajenih ovcah in pri tistih nekaj pasmah, ki nimajo tako izrazenega crednega nagona (afriske Torpa ovce)

Jaz sem do sedaj videl 2 "working testa" in oba sta imela isti vrstni red. Ko sva z Martino trenirala za test (ko me je ona ocenjevala), sva delala po istem vrstnem redu kot je bilo na obeh testih. Glede na to, da je tudi Martina bila na le nekaj teh testih (mislim, da s tem njenim na 4), ni bila prepričana kako je z vrstnim redom, zato nam je rekla naj se ne pripravimo 100% (bolj zaradi glave kot česa drugega) na točno določeno zaporedje.

Kot ze povedano, ne poznam sistema, po katerem se dela pri working testih pod okriljem FCI, pri ISDS je definitivno zmeraj enak postopek. Ce karkoli pri tem zaporedju ne stima, si izgubil tocke (ce npr. ne naredis stabilizacije pred penom, avtomatsko izgubis vse tocke za stabilizacijo - kot pri agilityju ce ne naredis pravilnega zaporedja ovir, kaj sledi? Disk...) Torej, vrstni red je vedno enak, ni teorije, da ga lahko sodnik spremeni...

Italijani so z letošnjo sezono uvedli test kot obvezen (60 točk), zato da nebi hodili na tekme vsi psi, ker odkrito rečeno, so ljudje, ki ne vedo ali si nočejo priznati, da psi niso za v enko, pa jih kljub temu prijavijo in peljejo. Prej si lahko prijavil vsakega psa, ki je bil starejši od 12 mesecev.

No, tu pa z mojega vidika pride v prvi plan cloveska pamet. Ce jaz vem, da jaz in moj pes nisva sposobna oddelat enega triala, pac ne grem na tekmo. Enostavno kot pasulj. Po drugi strani pa je ravno tu tudi eden od problemov - pomanjkanje prakse na tekmi. Imas lahko super psa doma, naredi vse, ni pa za na tekmo. Doma pozna teren, ovce, ti poznas ovce in njihove fore, prides pa na tekmo, in?!? Tema!!! Torej po moje je treba mislit z glavo in na psa, na trial se gre, zakaj pa ne? Cisto frisnega ze ne pripeljes, po drugi strani pa moras it, da ti in pes dobita izkusnje na tekmah. Malo dvorezen mec, ampak s kmecko pametjo se vse uredi...


Torej se enkrat poudarjam, da FCI sistema ne poznam, zatorej lahko komentiram le ISDS...

LP, Tomster



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #8821 : 28 Maj 2008, 21:04:19
Tomster, a vi se hodite na treninge pase v Avstrijo?



drim

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 1
Odgovori #8822 : 28 Maj 2008, 21:06:48
No, tu pa z mojega vidika pride v prvi plan cloveska pamet. Ce jaz vem, da jaz in moj pes nisva sposobna oddelat enega triala, pac ne grem na tekmo. Enostavno kot pasulj. Po drugi strani pa je ravno tu tudi eden od problemov - pomanjkanje prakse na tekmi. Imas lahko super psa doma, naredi vse, ni pa za na tekmo. Doma pozna teren, ovce, ti poznas ovce in njihove fore, prides pa na tekmo, in?!? Tema!!! Torej po moje je treba mislit z glavo in na psa, na trial se gre, zakaj pa ne? Cisto frisnega ze ne pripeljes, po drugi strani pa moras it, da ti in pes dobita izkusnje na tekmah. Malo dvorezen mec, ampak s kmecko pametjo se vse uredi...

Bi še jaz dodala nekaj, kar je Tomster pozabil... Po ISDS sistemu tekmovanja tudi ni predpisano v katerem razredu moraš začeti. Če sta s psom sposobna odlaufat trojko, ga tudi na prvo tekmo lahko prijaviš v prijaviš v trojko recimo, tako da za udeležbo na tekmovanjih ni potreben noben working test.

LP, Nina



drim

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 1
Odgovori #8823 : 28 Maj 2008, 21:10:03
Tomster, a vi se hodite na treninge pase v Avstrijo?

Trenutno se nam nikakor ne uspe dogovorit za termine, ki bi vsem ustrezali, tako da smo pravzaprav že od pozne jeseni na pavzi.

LP, Nina



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #8824 : 28 Maj 2008, 23:15:36
Pa se nekaj.
Se spomnite Kate in Gin, ki sta sli na avdicijo za Britain's got talent (http://www.youtube.com/watch?v=Pbk9-XYk2rI)?

Je prisla v polfinale, kjer je pokazala to: http://www.youtube.com/watch?v=MzBxpKxWqPg&feature=user  :D

In se uvrstila v veliki finale: http://www.youtube.com/watch?v=VggCDaaq6hQ&feature=user  8)

  :o

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8825 : 29 Maj 2008, 07:37:47
Pa se nekaj.
Se spomnite Kate in Gin, ki sta sli na avdicijo za Britain's got talent (http://www.youtube.com/watch?v=Pbk9-XYk2rI)?

Je prisla v polfinale, kjer je pokazala to: http://www.youtube.com/watch?v=MzBxpKxWqPg&feature=user  :D

In se uvrstila v veliki finale: http://www.youtube.com/watch?v=VggCDaaq6hQ&feature=user  8)

  :o

hul dobr..zakon da sta zmagale ;D

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8826 : 29 Maj 2008, 08:52:51
jaz misli imet psa v pesjaku(mišljeno kot: prepovedan mu bo vstop v hišo...večinoma..če ne bo blata bo lahko tudi v hiši npr. na kak vroč dan)

Zakaj pes ne bo smel v hišo?


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #8827 : 29 Maj 2008, 08:54:33
Kakor sem jaz razumela zaradi blata  ::)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8828 : 29 Maj 2008, 09:22:17
jaz misli imet psa v pesjaku(mišljeno kot: prepovedan mu bo vstop v hišo...večinoma..če ne bo blata bo lahko tudi v hiši npr. na kak vroč dan)     Nika


a pri vas še niso vode izumili ? :o

P.S.:
Ne mislim,da je psu kaj hudega , če ni v hiši, samo razlog je pa smešen  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8829 : 29 Maj 2008, 14:03:29
ker smo že imeli psa v hiši in se ni dobro izteklo sploh za naš usnjen kavč :D pa še mami čisto znori če ji rečem da bo pes za dlje časa v hiši drugče pa smo vodo že izuml :P

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #8830 : 29 Maj 2008, 14:10:12
Hay,
tessa borderji želijo biti neprestano ob lastniku. Saj za kavč pa res ni problema, naš tut ne sme bit na kavču, pa niti enkrat ni pomislil, da bi bil na kavču, pa čeprav je pri prejšnjih lastnikih lahko bil na kavču. Se pa seveda psa nauči, da ne sme biti na kavču, kar pa ni tako težko. Za uničevanje pa že veš, da ko je sam doma, ga daš v kletko, na privez ali pa v kopalnico, lahko pa tudi zunaj v pesjak. Drugače ti pa res priporočam, da pes spi v prsotoru zraven tebe, čez dan pa boš tako ali tako ti zunaj z njim, če je pa nekaj časa v pesjaku, pa mu ne more škodit.
lp,
Anja


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8831 : 29 Maj 2008, 14:59:39
ker smo že imeli psa v hiši in se ni dobro izteklo sploh za naš usnjen kavč :D

Tudi midva imava doma usnjeno sedežno, pa so psi vseeno notri. Imava pač deko gor.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8832 : 29 Maj 2008, 15:20:55
Pojma nimam, kaj ima sedežna opravit s tem, da je pes notri.   ???

Zakaj za vr**a pa bi morali psi skakat po sedežni?

Moj je v stanovanju/hiši, ima dostop v vse prostore in je vedno tam, kjer sem jaz. Nima pa kaj delati na sedežni ali postelji. Pa nimamo težav.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8833 : 29 Maj 2008, 15:22:10
Hay,
tessa borderji želijo biti neprestano ob lastniku. Saj za kavč pa res ni problema, naš tut ne sme bit na kavču, pa niti enkrat ni pomislil, da bi bil na kavču, pa čeprav je pri prejšnjih lastnikih lahko bil na kavču. Se pa seveda psa nauči, da ne sme biti na kavču, kar pa ni tako težko. Za uničevanje pa že veš, da ko je sam doma, ga daš v kletko, na privez ali pa v kopalnico, lahko pa tudi zunaj v pesjak. Drugače ti pa res priporočam, da pes spi v prsotoru zraven tebe, čez dan pa boš tako ali tako ti zunaj z njim, če je pa nekaj časa v pesjaku, pa mu ne more škodit.
lp,
Anja

Lum je doma lahko povsod - na kavču, postelji ... - , ampak pri mojih starših pa mu tega ne pustim in tam niti pomisli ne, da bi šel gor.



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8834 : 29 Maj 2008, 15:34:40
A je pri kateremu pes, medtem ko je sam doma, poškodoval še kaj drugega kot kavč - rože naprimer, pa omare..., oziroma po svoje "dekoriral" prostore >:D?
Ali to delajo smo premalo "zaposleni in osamljeni"?

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #8835 : 29 Maj 2008, 15:38:16
A je pri kateremu pes, medtem ko je sam doma, poškodoval še kaj drugega kot kavč - rože naprimer, pa omare..., oziroma po svoje "dekoriral" prostore >:D?
Ali to delajo smo premalo "zaposleni in osamljeni"?
OOO jaaa..max je v moji sobi in drugače po hiši ga nimamo(ok lahko kakšno urco vsako tolko),namreč dokler je še mladič nočem da hodi po hiši ker imamo na novo opremljeno hišo in si ne morem privoščit da bi mi šel grist pohištvo. In u moji sobi mi je lepo konc postelje zgrizu pa omaro,rob zida,postelnino in še kaj bi se najdlo..glede grizenja je zelo različno od psa do psa ne pa od pasme. in glede zapirana v kletko,nevem zakaj sam to mi ne lih leži da bi ga zapirala in zato sem žrtvovala mojo sobo..



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #8836 : 29 Maj 2008, 17:12:21
Hay,
mladiči večinoma zgrizejo stvari v prostoru, zato je dobro, da se mu pusti žvečke ali pa kakšen kong, da lahko žveči, ampak je potem odvisno od psa ali se bo lotil drugih stvari ali pa bo ostal pri žvečkah. Drugače pa če ne maraš boxa, ga lahko daš v kopalnico, tam načeloma naj ne bi bilo kaj takšnega, da bi lahko pes zgrizel, je pa seveda potrebno čistila in podobno zavarovati pred psičkom. Kot odrasli psi pa večinoma ne uničujejo več toliko, je potem odvisno od psa.
lp,
Anja


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8837 : 29 Maj 2008, 19:35:43
aha bom dala mami za prebrat pa držim pesti da se malo ˝omehča˝ :P sej ni panike mi bo ratal ga vsaj na hodnik spravt :D

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #8838 : 29 Maj 2008, 19:42:26
A je pri kateremu pes, medtem ko je sam doma, poškodoval še kaj drugega kot kavč - rože naprimer, pa omare..., oziroma po svoje "dekoriral" prostore >:D?
Ali to delajo smo premalo "zaposleni in osamljeni"?

Hm, moj ni border, lahko pa napišem, kaj vse je poškodoval. Oz. ne poškodoval, pač pa popolnoma uničil. No, lažje bi napisala sicer, česa ni.
V kavč je naredil rov in se potem zagozdil noter, tako da sem morala klicati okrepitve, reševanje psa izpod kavča in iz fedrov je pa trajalo skoraj 3 ure  >:(
Drugi kavč je "samo naluknjal", nekako tako je zgledal kot švicarski sir.  ::)
Fotelj sem ob prihodu domov našla na tleh v koščkih, požrl je tudi vse šraufe, sponke in matice in sem lahko vesela samo, da so šli ven "po naravni poti" in brez komplikacij.  ???
Prevrnil je stalažo s kozarci. Ko sem prišla domov, je bilo kot v klavnici, saj sta se oba s psico porezala. Seveda, ni večje zabave kot letati in skakati po črepinjah.  >:(
Po 6-ih mesecih prijateljevanja je zlomil vrat našemu kunčku - za to sem kriva sama, ker sem mu preveč zaupala.
Potem je zdemoliral še zadrge in gumbe jaken in plaščev, ki so viseli na obešalniku na vratih.
Zgrizel je tudi taper od moje t.i. tašče  :'( (najljubši taper, seveda, zaradi česar nekaj mesecev nisem bila deležna njenih dobrot  >:( )
Pa še par manjših zadev... Npr. luknje v zidu, puljenje vtičnic...


Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Odgovori #8839 : 29 Maj 2008, 20:03:13
Pri nas doma ima Tarin dostop v vse prstore, vendar nima dovoljenja iti na kavč ali postelje, tko da niti ne pomisli, da bi šla tja. Ponoči spi v moji sobi ob postelji. Ker imam boks tudi v sobi, ima ponoči odprtega in ponavadi se po pol ure spanja spravi notri in je tam celo noč in ni nobenih problemov - tako izgleda nekje zadnje 2 meseca. Prej, ko je bila še manjša, je spala v zaprtem boksu in tudi ni bilo problemov, ker ga je sprejela za svoje zavetišče. Tudi, ko sem v službi, je v boksu (boks je malo večji 107x86x75 cm), s tem da jo mami nekje na 3 ure pelje na wc. Mami je sicer doma, vendar sem želela, da se Tarin navadi, da je nekaj časa dnevno sama in da ni to nič groznega. Moram jo kar pohvalit, da ni nič kaj veliko uničila - razen igračk in mojega novega telefona, kateremu smo zamenjali ohišje pa je vse ok ;D. Ko sem pa doma, je pa itak skoz z mano, tako da niti nima možnosti, da bi uničevala.



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8840 : 29 Maj 2008, 20:06:30
Hm, moj ni border, lahko pa napišem, kaj vse je poškodoval. Oz. ne poškodoval, pač pa popolnoma uničil. No, lažje bi napisala sicer, česa ni.
V kavč je naredil rov in se potem zagozdil noter, tako da sem morala klicati okrepitve, reševanje psa izpod kavča in iz fedrov je pa trajalo skoraj 3 ure  >:(
Drugi kavč je "samo naluknjal", nekako tako je zgledal kot švicarski sir.  ::)
Fotelj sem ob prihodu domov našla na tleh v koščkih, požrl je tudi vse šraufe, sponke in matice in sem lahko vesela samo, da so šli ven "po naravni poti" in brez komplikacij.  ???
Prevrnil je stalažo s kozarci. Ko sem prišla domov, je bilo kot v klavnici, saj sta se oba s psico porezala. Seveda, ni večje zabave kot letati in skakati po črepinjah.  >:(
Po 6-ih mesecih prijateljevanja je zlomil vrat našemu kunčku - za to sem kriva sama, ker sem mu preveč zaupala.
Potem je zdemoliral še zadrge in gumbe jaken in plaščev, ki so viseli na obešalniku na vratih.
Zgrizel je tudi taper od moje t.i. tašče  :'( (najljubši taper, seveda, zaradi česar nekaj mesecev nisem bila deležna njenih dobrot  >:( )
Pa še par manjših zadev... Npr. luknje v zidu, puljenje vtičnic...


si pa imela dela :D

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #8841 : 29 Maj 2008, 20:16:50
si pa imela dela :D

Ti je smešno, ne?  >:( ::) :-\ :'( ??? ;D


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #8842 : 29 Maj 2008, 20:23:04
Hay,
Zor pa je najprej uničil stole, ki so bili bolj podobni foteljom, copate in čevlje, ko smo vse to odstranili in ne vem več kako smo ga tudi odvadili, potem pa se je začel spravljati na svojo posteljo, zdaj pa jo uničuje še zelo redko.
Meni je pa Zor telefon polomil, ko mi je ta padel med sprehodom iz žepa in ga je Zor želel pobrati, se je pa odprl in je baterija ven padla potem pa je še poleg zgriženih tipk in ohišja očitno še nekaj notri uničil, ker je kaj kmalu za tem mi telefon tudi crknil, pa sem ga imela malce več kot 1 leto.
Yo: imaš pa res uničevalnega kužka, upam da zdaj ne uničuje več toliko. Me pa zlom vratu kuncu spominja na mačka, ki ga je sošolka pobrala na cesti, ker ga je avto zbil in ko je maček prišel k sebi je sošolki začel pobijat najprej kunčje mladiče, kasneje na mačje mladiče, potem na odrasle mačke in na koncu na kunce orjake, ki so večji od njega.
lp,
Anja


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #8843 : 29 Maj 2008, 20:35:19
Meni je pa Zor telefon polomil, ko mi je ta padel med sprehodom iz žepa in ga je Zor želel pobrati, se je pa odprl in je baterija ven padla potem pa je še poleg zgriženih tipk in ohišja očitno še nekaj notri uničil, ker je kaj kmalu za tem mi telefon tudi crknil, pa sem ga imela malce več kot 1 leto.

No, gsm je tudi meni uničil pokojni spremljevalec. Ampak ponesreči. Vsakič, ko je gsm zazvonil, mi ga je prinesel. No, enkrat mi ga je prinesel v kopalnico in ga pač spustil... v WC školjko  :'(

Yo: imaš pa res uničevalnega kužka, upam da zdaj ne uničuje več toliko.

Ne, ker je zaradi svoje varnosti in varnosti ostalih v boksu, ko ni nikogar doma.


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8844 : 29 Maj 2008, 21:01:49
Hm, moj ni border, lahko pa napišem, kaj vse je poškodoval. Oz. ne poškodoval, pač pa popolnoma uničil. No, lažje bi napisala sicer, česa ni.
V kavč je naredil rov in se potem zagozdil noter, tako da sem morala klicati okrepitve, reševanje psa izpod kavča in iz fedrov je pa trajalo skoraj 3 ure  >:(
Drugi kavč je "samo naluknjal", nekako tako je zgledal kot švicarski sir.  ::)
Fotelj sem ob prihodu domov našla na tleh v koščkih, požrl je tudi vse šraufe, sponke in matice in sem lahko vesela samo, da so šli ven "po naravni poti" in brez komplikacij.  ???
Prevrnil je stalažo s kozarci. Ko sem prišla domov, je bilo kot v klavnici, saj sta se oba s psico porezala. Seveda, ni večje zabave kot letati in skakati po črepinjah.  >:(
Po 6-ih mesecih prijateljevanja je zlomil vrat našemu kunčku - za to sem kriva sama, ker sem mu preveč zaupala.
Potem je zdemoliral še zadrge in gumbe jaken in plaščev, ki so viseli na obešalniku na vratih.
Zgrizel je tudi taper od moje t.i. tašče  :'( (najljubši taper, seveda, zaradi česar nekaj mesecev nisem bila deležna njenih dobrot  >:( )
Pa še par manjših zadev... Npr. luknje v zidu, puljenje vtičnic...


Ja hudiča, kaj imate doma prazgodovinskega dinozavra, ali kaj... :P


Prava antireklama za hišne pse  :D :D

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #8845 : 29 Maj 2008, 21:14:16
V zavetišču v Trebnjem je pes, ki je zelo podoben borderju:

Mešanec z border colliejem, star 8 mesecev, veseljak.


ZAVETIŠČE MELI - Trebnje
Repče 10
8210 Trebnje
tel: 07/305-4616, 041/779-884 ali 031/311-870
Email: [email protected], [email protected]
http://www.meli-center.si/?p=23


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #8846 : 29 Maj 2008, 21:31:20
Mi nikoli nismo imeli problemov z uničevanjem, edino svojo posteljo si je uničil, ki je bila iz lesa, notri je bila zelo debela ''pena'' ki je bila lepo oblečena v mordo, gor pa je bilo napisano njegova začetnica imena.
Odločali smo se med enim belčkom in našim, pa smo se potem odločili za tega našega, ker je on zelo veliko stvari uničil kolikor smo spremljali. Mi pa je še vseeno žal, da nisem vzela tistega..  ;) Yo vi pa ste že res vsega boga dali čez!  :o :-\


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8847 : 29 Maj 2008, 21:35:06
A je pri kateremu pes, medtem ko je sam doma, poškodoval še kaj drugega kot kavč - rože naprimer, pa omare..., oziroma po svoje "dekoriral" prostore >:D?
Ali to delajo smo premalo "zaposleni in osamljeni"?

No, Lum doma nikoli ni bil v boksu in to k sreči ni prineslo kakih hujših posledic. Edino ob ponedeljkih smo imeli včasih malo problem in kak zgrižen vogal od kavča, ko sva šla oba z bivšim fantom  na faks/v službo in je bil pač po vikendu neprestanega druženja nekaj časa sam doma. Ampak za zdaj ni bilo hujšega.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8848 : 29 Maj 2008, 21:44:46
Pri nas Ash gre lahko na kavč in na posteljo ampak ponavadi sploh noče, najraje spi na trdih tleh. Tudi svojih postelj ne mara.
Uničil pa nam razen kakšnega copata ni ničesar, ok priznam da imamo ponekod zidove prav grdo zapackane in nov parket ze dodobra spraskan ampak to je posledica tega, ker se z njim igramo v stanovnju pa včasih pač malo "zakoplje" z kremplji, ko teče za kakšno igračo.
Je pa res, da je bil bolj malokrat sam in sem mu vedno, ko se je hotel spraviti na kakšen kos pohištva v zameno dala njegovo igračo, če pa je slučajno bil sam pa je bil v boksu, v katerem prav uživa.



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8849 : 29 Maj 2008, 21:52:08
Ti je smešno, ne?  >:( ::) :-\ :'( ??? ;D

sory ampak res mi je ;)

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo