Border Collie

Lisa · 3993038

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #8850 : 29 Maj 2008, 22:10:10
Ja hudiča, kaj imate doma prazgodovinskega dinozavra, ali kaj... :P


Prava antireklama za hišne pse  :D :D

Jp, antireklama. Ali pa prizemljenje. Eden in edini od 6-ih psov, ki so kdaj bivali z mano. Pač, se zgodi. Ampak radi ga imamo pa vseeno, čeprav mu najmanj 15x na dan zagrozim, da ga bom vrgla čez okno iz 5. štuka  ::)


moonbeam

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Roki 13...
Odgovori #8851 : 29 Maj 2008, 22:34:10
Jp, antireklama. Ali pa prizemljenje. Eden in edini od 6-ih psov, ki so kdaj bivali z mano. Pač, se zgodi. Ampak radi ga imamo pa vseeno, čeprav mu najmanj 15x na dan zagrozim, da ga bom vrgla čez okno iz 5. štuka  ::)

He he. Po mojem še bolj maha z repom, ko mu groziš s tem  :P  Pasja zvestoba do groba  :o ;D ::)

Zadnje čase se zelo navdušujem nad Borderji. Ko bo malo več časa prečesam tole temo pa vpračam kaj  :)
Čudovite kosmatince imate  8)  Da o uničevanju ne govorim. Proti tem zverinam tle je bil moj pravi biser  ;)

Tolaži me misel, da so vedno ob nas... :)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #8852 : 29 Maj 2008, 23:25:27
V zavetišču v Trebnjem je pes, ki je zelo podoben borderju:

Verjetno jih bo cedalje vec borderju podobnih psov v zavetiscah.  :'(

Krasen je. Upam, da dobi primeren dom. V nasprotnem primeru ga vzamem jaz.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8853 : 29 Maj 2008, 23:26:17
Jean, kaj če ga kar takoj ti vzameš? :o :o



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #8854 : 29 Maj 2008, 23:37:06
Lyra me bi zamerila in se odselila k sosedom.  :( 

Ce pa gre za "a matter of life and death" bi ga vzela.



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #8855 : 29 Maj 2008, 23:55:13
Kolikor je meni znano, se to zavetišče dokaj drži 30-dnevnega roka (torej če v tem času pes ne najde novega doma, je evtanaziran), tako da če se kdo zanima za tega psa, je dobro vedet, kdaj se izteče njegovo bivanje tam.


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #8856 : 30 Maj 2008, 00:53:38
Hm, moj ni border, lahko pa napišem, kaj vse je poškodoval. Oz. ne poškodoval, pač pa popolnoma uničil. No, lažje bi napisala sicer, česa ni.
V kavč je naredil rov in se potem zagozdil noter, tako da sem morala klicati okrepitve, reševanje psa izpod kavča in iz fedrov je pa trajalo skoraj 3 ure  >:(
Drugi kavč je "samo naluknjal", nekako tako je zgledal kot švicarski sir.  ::)
Fotelj sem ob prihodu domov našla na tleh v koščkih, požrl je tudi vse šraufe, sponke in matice in sem lahko vesela samo, da so šli ven "po naravni poti" in brez komplikacij.  ???
Prevrnil je stalažo s kozarci. Ko sem prišla domov, je bilo kot v klavnici, saj sta se oba s psico porezala. Seveda, ni večje zabave kot letati in skakati po črepinjah.  >:(
Po 6-ih mesecih prijateljevanja je zlomil vrat našemu kunčku - za to sem kriva sama, ker sem mu preveč zaupala.
Potem je zdemoliral še zadrge in gumbe jaken in plaščev, ki so viseli na obešalniku na vratih.
Zgrizel je tudi taper od moje t.i. tašče  :'( (najljubši taper, seveda, zaradi česar nekaj mesecev nisem bila deležna njenih dobrot  >:( )
Pa še par manjših zadev... Npr. luknje v zidu, puljenje vtičnic...


LOL :D
Demolition man!

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #8857 : 30 Maj 2008, 05:57:24
Kolikor je meni znano, se to zavetišče dokaj drži 30-dnevnega roka (torej če v tem času pes ne najde novega doma, je evtanaziran), tako da če se kdo zanima za tega psa, je dobro vedet, kdaj se izteče njegovo bivanje tam.

Hvala za info, bom danes poklicala. Ce ne gre drugace, mu nudim zacasen dom in pomoc pri iskanju trajnega. Mi je zal za vsako zival, ki konca v zavetiscu/na cesti, ampak se posebej boli, ko gre za borderja.  :(



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #8858 : 30 Maj 2008, 06:36:46
Hvala za info, bom danes poklicala. Ce ne gre drugace, mu nudim zacasen dom in pomoc pri iskanju trajnega. Mi je zal za vsako zival, ki konca v zavetiscu/na cesti, ampak se posebej boli, ko gre za borderja.  :(
uf jaz bi ga tkoj vzela sam doma ne bodo niti malo navdušeni..  :( :(



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #8859 : 30 Maj 2008, 07:05:51
A ni priblizno toliko star kot Max? Mu bo delal  druzbo!  :P Dva psa--dvojno veselje!  :o



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8860 : 30 Maj 2008, 07:20:12
Pojma nimam, kaj ima sedežna opravit s tem, da je pes notri.   ???

Zakaj za vr**a pa bi morali psi skakat po sedežni?

Ne vem, kaj bi imela sedežna pri tem, da pes ne bi smel biti noter  :P. Pri nama so psi lahko povsod.
Saj obstajajo boksi in se psa v času odsotnosti zapre, če mislijo da bo uničeval. Jaz nobene nisem imela niti v kopalnici, ker imamo pod umivalnikom cev, ki bi jo lahko zgrizle. Sta bile pač v času moje odsotnosti v boksu. Sedaj sta obe spuščeni.

Ko sem doma (največkrat ko sem na bolniški in ležim v dnevni sobi), Buffy ponavadi spi ob meni ali na meni. Tudi k nama na posteljo je že prišla za par minut. Pride se pocrkljat in potem gre spat v dnevno sobo ali predsobo.
Gia pa najraje dela družbo Mihu. Ko s sedežne gleda TV, se uleže v njegovi bližini ali raztegne po celotni drugi dolžini (sedežna je v obliki črke L).



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8861 : 30 Maj 2008, 07:49:45
ratallll mi je..bravo jz ;D ratal mi je mami prepričat (z vašo pomočjo ko ste napisli da so pridni) je rekla da bo lahko na hodniku seveda pa če je na hodniku kmalu pride lahko tudi v kuhinjo in tako naprej :P
samo zaradi zgodbe od yo bi si kmalu premislila pa sm rekla da njen kuža ni BC pa je privolila ;D ;D ;D

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #8862 : 30 Maj 2008, 09:50:52
Sem klicala v zavetisce in zvedela, da borderju podoben pes tam naj bi sel v nov dom v ponedeljek. Upam, da mu bo ustrezalo.

Me pa prav zanima/skrbi, od kod je in kaj se je/bo zgodilo z ostalimi iz tega nerodovniskega legla.  :-\



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #8863 : 30 Maj 2008, 10:08:35
Sem klicala v zavetisce in zvedela, da borderju podoben pes tam naj bi sel v nov dom v ponedeljek. Upam, da mu bo ustrezalo.

Me pa prav zanima/skrbi, od kod je in kaj se je/bo zgodilo z ostalimi iz tega nerodovniskega legla.  :-\
Tudi jaz upam, da bo užival v novem domu. Je pa super, da si bila pripravljena pomagat. 8)


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #8864 : 30 Maj 2008, 10:57:39
 >:(
Ravno včeraj sem se pogovarjala s Heleno iz Portoroža, ki mi je povedala za podobno zadevo. Čipiran border se je znašel na Črnem Kalu, tam taval in končal v zavetišču. Baje ga je nekdo pobral v Ljubljani, ker so jim ga lastniki dali potem pa so si očitno premislili tudi tile in ga pustili. Sedaj so mu prijatelji Helene našli nov dom. Glede na to, da je pes čipiran, upam da bomo izvedeli kdo je bil lastnik.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #8865 : 30 Maj 2008, 11:23:38
Zdajle sem malo vec vedela o tem borderju, ker me je prijazen gospod iz zavetisca poklical nazaj ko sem malo vec vprasala v enem emejlu. On misli, da pes izvira iz Hrvaske, ker je bil najden v naravi blizu meje in baje da jih je ogromno nerodovniskih legel tam. Pravi, da je bil prav bogi, cisto umazan od kravjega dreka in sestraden, ko so ga najdli. Imeli so ga dva meseca in pol, da so ga sploh pripravili priti do psihicnega in fizicnega stanja, v katerem bi bil primeren za oddajo. Sem rekla, da ce bo se taksen primer, me lahko kontaktira ze prej, bom pomagala zacasno skrbeti za psa med rehabilitacijo. Radi bi pomagala vsem zivalim/brezdomcem, zal ne gre, lahko vsaj tistim iz moje najljubsje pasme. Iskreno upam, da ne bo nikoli treba se neko aussie rescue organizacijo ustanoviti.  >:( Bognedaj.

No, za malo polepsat sicer zalostno podtemo, prilepim eno veselo slikco.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8866 : 30 Maj 2008, 12:10:23
Druga, lilac psička je izredno luštna!    :o

Zdaj mi je pa kar malo žal.   :(


http://www.corriedhu.co.uk/QxM.htm


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #8867 : 30 Maj 2008, 12:58:04
Hehe, kako so luštni - kot vsi puppyji. ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #8868 : 30 Maj 2008, 14:24:45
evo še Bebkina nova družba   ;D



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #8869 : 30 Maj 2008, 14:32:23
 :o :o :o :D :D :D :o :o

O hudo... Kakšno fajn družbo ima Bebi!  ;D


Še ena današnja fotka od mene:

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #8870 : 30 Maj 2008, 15:07:25
A ni priblizno toliko star kot Max? Mu bo delal  druzbo!  :P Dva psa--dvojno veselje!  :o
Jah max bo imel 17.6 8 mesecev..sam tako postava pa dlaka je ful maxu podobna..



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8871 : 30 Maj 2008, 15:22:33
evo še Bebkina nova družba   ;D



Joj Kaja a lahko pridem na obisk??  :o A je še mladiček? Kar začni z klikanjem so baje full učljivi, mogoce mu bo tud agiliti všeč.  :D



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #8872 : 30 Maj 2008, 15:25:12
Oooooo, Kaja!!  Eva že komaj čaka, da ga pridemo pogledat.  :o :o

Mito pa zna presenečat!


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8873 : 30 Maj 2008, 15:35:00
Kaja a je to tisti Vietnamski pujsek? al je kak navadn in bo fuuul velik zrastu ???
Res je luštn  :D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8874 : 30 Maj 2008, 15:49:22
zgleda pritlikava pasma
lahk pa bil tud gotinger če ne vietnamski

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8875 : 30 Maj 2008, 15:54:47
Sem ravno v njeni temi prebrala da je vietnamski :o 8)



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8876 : 30 Maj 2008, 16:12:59
Kaj pomenijo pri mladičkih te oznake:

DNA CEA, CL, TNS Normal (by parentage)  ???

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #8877 : 30 Maj 2008, 16:18:17
Pomeni, da so bili starši genetsko testirani na vse tri bolezni in da so bili genetsko zdravi in se zato predvideva, da je tudi mladič zdrav.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8878 : 30 Maj 2008, 16:21:30
Potem so ti testi obvezni za vse mladičke rodovniških psov? :-[

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8879 : 30 Maj 2008, 16:57:18
Joj Kaja a lahko pridem na obisk?? 

Mhm, jst bi se tudi narisala  ::) Luštkan je ful!


Maja, ampak tvoja plesnivka pa tako hitro raste!!!  :o