Border Collie

Lisa · 3993179

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8970 : 05 Junij 2008, 08:52:10
To je res. Dlaka je izredna. Moj je lahk usran k p***e, pa ko se posuši, vse samo odpade in je tak kot prej. Potem edino pometem prah, ki se je nabral pod njim od umazanije in to je to.


Kaj pa je z dr*ki?
Se ti valja?

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #8971 : 05 Junij 2008, 08:58:03
Ko je bila mlajša se je. Še posebej so bili mikavni človeški. Po prvem leglu jo je minilo, a čisto brez ne gre, 1x letno se še vedno povalja. No, sej mogoče če bi pustil dr.k da se posuši, da bi odpadel kot blato, a tega ne bom testiral ;)
Zanimivo pa je, da gre v vodo če le more, ko pa se povalja, pa je nikakor ne spravim v vodo.



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8972 : 05 Junij 2008, 09:13:49
Ko je bila mlajša se je. Še posebej so bili mikavni človeški. Po prvem leglu jo je minilo, a čisto brez ne gre, 1x letno se še vedno povalja. No, sej mogoče če bi pustil dr.k da se posuši, da bi odpadel kot blato, a tega ne bom testiral ;)
Zanimivo pa je, da gre v vodo če le more, ko pa se povalja, pa je nikakor ne spravim v vodo.

In zakaj to počnejo?
Ko so bC-ji mokri, imajo tudi kak poseben vonj? :-\

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8973 : 05 Junij 2008, 09:18:44
Ata, valjanje po drekih ni kaksna posebna karakteristika borderjev ampak se pojavlja pri vseh pasmah, odvisno je seveda od karakterja psa... Zakaj to delajo? Hmmm o tem sem prebrala ze vec teori, ena je da zato, da zakrijejo svoj vonj, ampak jaz enostavno mislim, da zato ker jim to diši in ker so prašiči.

Nikoli ne bom pozabila, da se je Evina Sky pred kaksnim mesecem povaljala po ogromnem mrtvem krapu.. Bljak!  :D  :-\

Ash, smrdi (po mokrih psih pač), ko je moker, ampak samo takrat ko je poleg tega da je moker se umazan.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #8974 : 05 Junij 2008, 09:19:12
Ko je bila mlajša se je. Še posebej so bili mikavni človeški. Po prvem leglu jo je minilo, a čisto brez ne gre, 1x letno se še vedno povalja. No, sej mogoče če bi pustil dr.k da se posuši, da bi odpadel kot blato, a tega ne bom testiral ;)
Zanimivo pa je, da gre v vodo če le more, ko pa se povalja, pa je nikakor ne spravim v vodo.

Moj se sicer še ni, ampak verjetno bolj zato, ker še ni imel priložnosti. Se je pa enkrat hotel v mrhovino, pa sem na srečo še pravi čas preprečil.  :)

V vodo zelo rad gre in plava, če mu kaj mečem. Sam od sebe ne hodi v vodo. Je pa zanimivo, da je vseeno precej bolj navdušen nad njo, kot pa je bil moj labrador. Potem pa smo se šli kopat, pa je border norel po vodi, labrador pa stal zunaj.    ::)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #8975 : 05 Junij 2008, 09:27:28
Ja, naša Sky obužuje valjanje po crkovini in je vsak dan na programu >:( , tudi najmanjši deževnik pride v poštev. In packa uči te stvari tudi Šušu. >:(  Tri dni nazaj se je Šušu hotela povaljat po crknjenem ježu- si lahko predstavljate s kakšnim odskokom se je valjanje končalo. :P :o


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8976 : 05 Junij 2008, 09:31:15
Tri dni nazaj se je Šušu hotela povaljat po crknjenem ježu- si lahko predstavljate s kakšnim odskokom se je valjanje končalo. :P :o

Očitno dober način za odvajanje ;D

Opažam, da pri branju o psih nisem polagal pozornosti na take "malenkosti" :-[. Bom popravil...

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8977 : 05 Junij 2008, 09:37:37
V vodo zelo rad gre in plava, če mu kaj mečem. Sam od sebe ne hodi v vodo.

Pri nas gresta obe v vsakem primeru v vodo. Potem pa čakata, če se bo kaj zgodilo. Buffy je na morju večkrat sama skočila v vodo, odplavala en krog in čakala na obrežju, če ji bo kdo frizbi ali palico vrgel.

Kar se drekov in valjanja tiče. Buffy sem vsaj 4x tuširala zaradi tega. In čist vedno je šlo za človeško svinjarijo. Enkar celo za blokom pri otroškem igrišču  >:(


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #8978 : 05 Junij 2008, 09:49:44
Petrca, a še niste na morju, ali pa ste se malo dežja vstrašli :P
Glej da boš imela dovolj frizbijev zraven >:D

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #8979 : 05 Junij 2008, 09:51:21
Glede mokrote..max se presenetlivo hitro posuši..sam teži mi če hodi po dežju in je pol moker malo smrdi..sam ni hudo no..drugače kar se valjanja tiče..2x ko je bil majhen se je mal povalju pol pa sem ga kregala in je ubistvu samo kdaj u gobček kako tako smrdečo svinjarijo spravu..zdej 4 dni pa že znala da kadar hoče kaj vzet zakričim fuj in ga ne zanima več...



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #8980 : 05 Junij 2008, 09:54:50
Moja se pa ne valja po raznih svinjarijah ampak jih žre  >:( .
Razni mačji,pasji,kravji,človeški...drekci se ji še posebej všeč.



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #8981 : 05 Junij 2008, 09:56:47
Moja se pa ne valja po raznih svinjarijah ampak jih žre  >:( .
Razni mačji,pasji,kravji,človeški...drekci se ji še posebej všeč.
Ja sej moj je tudi to delal..do 4 dni nazaj...prijatelica mi je povedala metodo za odvajanje tega..tako da ko vidim da kaj hoče vzet oz. vzame rečem fuj ali pa fuj to in spusti..



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #8982 : 05 Junij 2008, 10:03:55
Saj če jo skos gledam in ko ji rečem fuj takoj spusti.Ravno zjutraj se mi je zgodilo ko sem starejšo psico dajala na povodec in nekaj popravljala ovratnico,je pa tamla zdraven mene našla nekaj okusnega smrdljivega in še preden sem opazila je bila vsa rjava okoli gobca.Pri tamali je dovolj da ji za sekundo obrnem hrbet.



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #8983 : 05 Junij 2008, 10:07:58
Saj če jo skos gledam in ko ji rečem fuj takoj spusti.Ravno zjutraj se mi je zgodilo ko sem starejšo psico dajala na povodec in nekaj popravljala ovratnico,je pa tamla zdraven mene našla nekaj okusnega smrdljivega in še preden sem opazila je bila vsa rjava okoli gobca.Pri tamali je dovolj da ji za sekundo obrnem hrbet.
jah sej sam iščejo da kaj u gobček dajo...ti uztrajaj s fuj in potem nebo niti pomislila da bi dala..



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8984 : 05 Junij 2008, 10:20:56
Buffy je zelo poslušna in ubogljiva psička. Vedno upošteva "fuj" in "spusti". Ko pa je nekaj res zelo dobrega, pa hitro pogoltne in niti slučajno ne pljune iz gobca. Enako se lahko zgodi Maxu, ne glede na to, kaj sedaj dela.


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #8985 : 05 Junij 2008, 10:27:12
Buffy je zelo poslušna in ubogljiva psička. Vedno upošteva "fuj" in "spusti". Ko pa je nekaj res zelo dobrega, pa hitro pogoltne in niti slučajno ne pljune iz gobca. Enako se lahko zgodi Maxu, ne glede na to, kaj sedaj dela.


Ja jaz imam fuj za stvar ki jo definitivno ne sme dat u gobček..spusti pa naprimer ko se igramo...jah max je tut tko delal..npr. sem ga primla in sem mu govorila fuj pa probala usta odpret in niti milimeter ni odpru..res za take stvari imam problem..sam u ponedeljek sem ko je kravji drek v ustih imel primla povodec ga b klobčič dala in ga vrgla pod njega in zakričala fuj to in si je zapomnil!!tako da zdaj ko ima kaj v gobcu ali pa vidim da namerava kaj vzet rečem fuj to in grem stran ali pa spusti iz gobčka..u ponedeljek si je zelo zapomnil da to ni prav kar dela in tut če sem zelo oddaljena od njega ve da mora spustit ker lahko spet pas pod njega pride...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8986 : 05 Junij 2008, 11:39:33
Moja se pa ne valja po raznih svinjarijah ampak jih žre  >:( .
Razni mačji,pasji,kravji,človeški...drekci se ji še posebej všeč.

Moja tudi, ampak po eni strani je to še vedno bolš kot, da se ti valja ;D Vsaj manj smrdi. ;D ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #8987 : 05 Junij 2008, 11:55:03
Moja tudi, ampak po eni strani je to še vedno bolš kot, da se ti valja ;D Vsaj manj smrdi. ;D ;D

Pol pa pridejo obiski in jih fajn preljupčka  :P ;D :-\  Al pa markerju fajn v obraz laja  :D :-\  :-[



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8988 : 05 Junij 2008, 12:10:30
Uf, potem, kar berem, je pa Lum precej priden  :P Nikoli se ni imel želje niti povaljat po čem bljakastem niti jedu ne bi tega, pa še celo kako "dobroto" ki prileti iz sosednjega bloka  >:( na pot, ignorira oziroma takoj izpusti, če mu rečem - celo lep kos slanine je (sicer blazno žalosten  8)) pustil pri miru, ko sem mi rekla. No, vsaj nekje je Lum priden  ::)


Sicer pa - cerae vse naj naj!!! :o



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #8989 : 05 Junij 2008, 13:46:55
Andraž vse naj naj!!!!    :-* :-*


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #8990 : 05 Junij 2008, 15:22:48
vse naj naj Andraž

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #8991 : 05 Junij 2008, 15:52:22
jaz sem pa mislila da je samo moja taka packa (ne vem kako so izbirali ime za pasmo-->kavalir, ko pa ji čisto nič ne paše :P)..žre crkovino, gnoj, svinjarijo, se valja..
tko da ata ne se zdaj ustrašit, da je to lastnost samo borderjev ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8992 : 05 Junij 2008, 16:00:16
Andraž vse naj naj :)


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #8993 : 05 Junij 2008, 16:54:44
Danes so Blytha slikali - kolki (A-A) in komolci (0-0). :o

Ce koga zanima je vse trajalo manj kot urico in stalo 127,50EUR.
Moral je priti tesc (z rodovnikom s sabo).
Jedel je lahko 2 uri po posegu in danes nic prevec miganja. Samo sprehod.

Saj je se zdaj ves zaspan in se mu nic ne da. Spita skupaj z muco. :D

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #8994 : 05 Junij 2008, 17:20:04
Poglejte obarvanost tega mladiča  :o .Meni je tako noro dobro obarvan  :o

klik



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #8995 : 05 Junij 2008, 17:47:44
Danes so Blytha slikali - kolki (A-A) in komolci (0-0). :o

Super! Pa hvala za koristne informacije, ker moram Oli peljati. Das se telefonsko stevilko za kliniko?



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #8996 : 05 Junij 2008, 18:10:03
Das se telefonsko stevilko za kliniko?

UNIVERZA V LJUBLJANI, Veterinarska fakulteta
KLINIKA ZA KIRURGIJO IN MALE ŽIVALI
Cesta v Mestni log 47
Ljubljana
tel. 01/477-92-77
     01/477-91-00

 ;)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #8997 : 05 Junij 2008, 18:11:07
UNIVERZA V LJUBLJANI, Veterinarska fakulteta
KLINIKA ZA KIRURGIJO IN MALE ŽIVALI
Cesta v Mestni log 47
Ljubljana
tel. 01/477-92-77
      01/477-91-00

 ;)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #8998 : 05 Junij 2008, 18:11:55
Ups :D

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #8999 : 05 Junij 2008, 18:14:13
Poglejte obarvanost tega mladiča  :o .Meni je tako noro dobro obarvan  :o

klik

JOOOJ KOLIKO JE LEP! :o

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!