Border Collie

Lisa · 3993126

Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #9300 : 11 Julij 2008, 14:56:50
Po dolgem času smo tudi mi šli včeraj spet k Martini. Bo treba malo več hodit, ker delo oz. bolj poslušnost je prav... no comment.

V glavnem naslednjih 5 dni morate držati pesti za Babs in "Adrianota", namreč prva veliiiika tekma za njiju bo jutri in pojutrišnjem. Potem pa imata še 3 malo manjše.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #9301 : 11 Julij 2008, 19:01:31
F*****g shit!     >:(    >:(    >:(


http://www.bolha.com/*****



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #9302 : 11 Julij 2008, 20:17:38
Vsaj tok bi lahko bil tale, da bi vsaj znal pravilno napisat ime pasme.  :-\  Madonca sej je novo pasmo izzumil.

Oooo go Babs goooo!!! ;D


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #9303 : 11 Julij 2008, 20:31:01
F*****g shit!     >:(    >:(    >:(





Lp Zoran



Si hotu rect, da MESAR prodaja BORDERKOL. ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9304 : 11 Julij 2008, 20:36:43
Uau, kaksne redke barve je ta borderkol ::)


battito animale


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #9305 : 11 Julij 2008, 20:52:33
Ma, nekaj časa nazaj sem dodal link, kjer je slikca "borderke", kupljene v Vojniku nekje slabi dve leti nazaj. Je podobne barve.

Lastniki pravijo, da so sicer imeli na izbiro črno belega, ampak so hoteli trikolorja.    ::)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9306 : 11 Julij 2008, 21:04:33
Ma, nekaj časa nazaj sem dodal link, kjer je slikca "borderke", kupljene v Vojniku nekje slabi dve leti nazaj. Je podobne barve.

Lastniki pravijo, da so sicer imeli na izbiro črno belega, ampak so hoteli trikolorja.    ::)



Lp Zoran
v vojniku sta oba čistokrvna bc-ja!!mati pa je res trikolorka.in tudi pri rodovniških pride kdaj kakšen ki ni niti malo podoben bc-ju



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #9307 : 11 Julij 2008, 21:10:58
Borderkol ??? >:(
In to take barve ???

Ne me smejat >:(

LP,
   Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #9308 : 11 Julij 2008, 21:11:28
v vojniku sta oba čistokrvna bc-ja!!mati pa je res trikolorka.in tudi pri rodovniških pride kdaj kakšen ki ni niti malo podoben bc-ju



Pa že.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #9309 : 11 Julij 2008, 21:13:22
Poglejte pod tretji par. Slikca žal ni najboljša. Ampak psička je v bistvu rjavo črna.

http://www.kd-zsd.com/index.php?id=18


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9310 : 11 Julij 2008, 21:25:24
Ja ne, sej barva bi lahko bila kao sable, mogoce...

battito animale


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9311 : 11 Julij 2008, 21:46:00
Nincy, pa ne, da še vedno zagovarjaš tega modela? Človek te je nategnil kot si dolga in široka pa še vedno zagovarjaš neko čistokrvnost... Če mladiči nimajo rodovnika, NE MOREŠ z gotovostjo trditi, da sta starša čistokrvna (glede na to, kako model nateguje folk, mu verjetno tudi dol visi, če psico kdaj pa kdaj tudi kakšen sosedov "nemški ovčar" naskoči - kar se je verjetno temu modelu na povezavi nardil).

Povezava do oglasa še vedno deluje - naj nekdo porihta to, prosim.


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #9312 : 11 Julij 2008, 22:35:19
Hay,
jaz sem se smejala ob njihovih gobčkih, saj so čisto neznačilni za borderja. Recimo če pogledamo tole sliko:

1 mladiček ima "čuden gobček" za borderja, drugi je skoraj čisto črn (čeprav vemo, da je lahko kakšen temnejši border) in pa še potem tretji psiček, ki je rjave barve. Pa tudi ta rjavi psiček ima spet neznačilen gobček za borderja.
Žal se to dogaja in se tudi bo dogajalo. Očitno tega človeka ne bo nikoli pekla vest, ko tako nateguje ljudi.
lp,
Anja


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #9313 : 11 Julij 2008, 22:54:40
samo ti boderkoli se prodajajo kot psički manjše rasti in s kratko dlako..mogoče pa je le hotel izumiti svojo pasmo in s podobnim imenom upal na tako popularnost kot pri boc-ih >:D


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9314 : 11 Julij 2008, 23:40:01
Nincy, pa ne, da še vedno zagovarjaš tega modela? Človek te je nategnil kot si dolga in široka pa še vedno zagovarjaš neko čistokrvnost... Če mladiči nimajo rodovnika, NE MOREŠ z gotovostjo trditi, da sta starša čistokrvna (glede na to, kako model nateguje folk, mu verjetno tudi dol visi, če psico kdaj pa kdaj tudi kakšen sosedov "nemški ovčar" naskoči - kar se je verjetno temu modelu na povezavi nardil).

Povezava do oglasa še vedno deluje - naj nekdo porihta to, prosim.
ga ne zagovarjam sam teži mi kako vi use tako uzameste..od 30.6 do 10.7 sem bila na morju u poreču. tam je bil en model iz nizozemske..imel je 3 borderje..in ko je videl maxa in ga v par dneh mal spoznal mi je reku da če mu ga za 1000€ prodam jaz itak sam kaj...ne itak da ne in mi je hotel ponudit še več...in sem takoj povedala da je nerodovniški..drugače kot je on rekel ima psarno in s svojimi samicami ima zelo kvalitene borderje..in vi na nerodovniške pse gledaste kot da so en drek vredni...nočem se kregat!!glede barve kot sem omenila..sem že videla par bc-ej z rodovnikov ki so bilo tako neverjetno obarvani da nebi nikoli rekla da je bc.
in glede tega modela petra...pač tip služi...tako kot marsikdo ker za praktičen nič dobi keš...j$%#ga denar dela svoje..



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #9315 : 11 Julij 2008, 23:46:51
Nincy29 - ti pa čist prehitro mnenje menjaš. Res bedno ........


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9316 : 11 Julij 2008, 23:52:30
Nincy29 - ti pa čist prehitro mnenje menjaš. Res bedno ........

kako misliš mnenje menjam?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9317 : 12 Julij 2008, 13:44:38
Tip služi na način, da nateguje ostale in služi na izkoriščanju svoje psice, ki jo pari vsako gonitev, in kupce, ki niso toliko, da bi se pozanimali, kaj storijo s takim nakupom (služi z nategovanjem ljudi, ki se sami nič ne pozanimajo). Nič nimam proti nerodovniškim psom, imam pa veliko proti ljudem, ki jih producirajo in proti ljudem, ki zagovarjajo tak način štepanja. In ti na vsak način skušaš njegova dejanja prikazati kot nekaj dobrega, da se ne bi počutila bedno, ker te je nategnil.  ::) ::) Sprijazni se s tem, da je tvoj pes mešanček in da te je tip nategnil ne pa da take ven mečeš. Itak smo že šli skozi to pa zgleda ne razumeš, kaj ti hočemo povedat.


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9318 : 12 Julij 2008, 17:11:18
Tip služi na način, da nateguje ostale in služi na izkoriščanju svoje psice, ki jo pari vsako gonitev, in kupce, ki niso toliko, da bi se pozanimali, kaj storijo s takim nakupom (služi z nategovanjem ljudi, ki se sami nič ne pozanimajo). Nič nimam proti nerodovniškim psom, imam pa veliko proti ljudem, ki jih producirajo in proti ljudem, ki zagovarjajo tak način štepanja. In ti na vsak način skušaš njegova dejanja prikazati kot nekaj dobrega, da se ne bi počutila bedno, ker te je nategnil.  ::) ::) Sprijazni se s tem, da je tvoj pes mešanček in da te je tip nategnil ne pa da take ven mečeš. Itak smo že šli skozi to pa zgleda ne razumeš, kaj ti hočemo povedat.
sem se že sprijazlna da je za vas max mešanček..in niti podrazno ne zagovarjam tega tipa!!!



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #9319 : 13 Julij 2008, 09:58:25
sem se že sprijazlna da je za vas max mešanček..in niti podrazno ne zagovarjam tega tipa!!!
tale tvoj stavek pove vse tvoje mnenje - da je za nas max mešanček. Ne na žalost res ne boš dojela. In ja s tem ga zagovarjaš.

Lp, Ivana


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9320 : 13 Julij 2008, 11:16:10
tale tvoj stavek pove vse tvoje mnenje - da je za nas max mešanček. Ne na žalost res ne boš dojela. In ja s tem ga zagovarjaš.

Lp, Ivana
jah pač zame je nekej druzga ane!!in ti ne boš govorila da ga zagovarjam ker me niti malo ne poznaš ane!!tako da misli si svoje in utihni!!



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #9321 : 13 Julij 2008, 11:21:37
jah pač zame je nekej druzga ane!!in ti ne boš govorila da ga zagovarjam ker me niti malo ne poznaš ane!!tako da misli si svoje in utihni!!

Ja pa kaj tebi ni jasno? Če pes nima rodovnika, pač ni Border, ampak mešanček podoben Borderju. Če si želela Borderja, bi si pa kupila rodovniškega psa, ane. Tako enostavno je to. ;)

...sledi svojim sanjam


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9322 : 13 Julij 2008, 11:50:03
Ja pa kaj tebi ni jasno? Če pes nima rodovnika, pač ni Border, ampak mešanček podoben Borderju. Če si želela Borderja, bi si pa kupila rodovniškega psa, ane. Tako enostavno je to. ;)
jaz z stem zame ni mešanček sem mislila nekaj drugega sam to vam pa res nebom pravla!!



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #9323 : 13 Julij 2008, 12:24:30
jaz z stem zame ni mešanček sem mislila nekaj drugega sam to vam pa res nebom pravla!!

Vsak pes je za lastnika edinstven, najlepši in najboljši, kar je tudi prav. Nihče ti tega ne oporeka. Dejstvo pa je, da je in bo vedno kužek, podoben Borderju. Tega ne moreš niti zanikat, niti spremenit. Pa ne mislim, da je zato kaj slabši, ampak pač ni pasemski kuža.

...sledi svojim sanjam


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #9324 : 13 Julij 2008, 12:48:02
Meni se pa zdi da ima Nincy29 prav...Po eni strani. Res je da če ni rodovniški ni dokaza da je border če pa pozmaš starše( ne vem če ona jih) in sta oba borderja...torej je tudi njun mladič border pa čeprav brez rodovnika, in NI mešanček. Zakaj pa imate vsi toliko proti mešancem...če vas prav razumem glede na to kako ˝napadate˝ Nincy29 ???

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #9325 : 13 Julij 2008, 13:00:15
In če sta starša taka vau predstavnika pasme, zakaj so potem mladiči brez rodovnikov? In zakaj psico parijo vsako gonitev?

...sledi svojim sanjam


rory

  • Gost
Odgovori #9326 : 13 Julij 2008, 13:13:46
jaz z stem zame ni mešanček sem mislila nekaj drugega sam to vam pa res nebom pravla!!

Dej Nincy zrihtaj mi št. od tega tipa, ker rabim enga pritlikavega BC. :P ;D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9327 : 13 Julij 2008, 14:19:54
tako da misli si svoje in utihni!!

 ::) ::)

Nincy in tessa, preberita si kakšno temo o nerodovniškem štepanju in če še potem ne bosta razumeli, o čem govorimo... Bo zvenelo malo grdo, ampak, če ne razumeta, o čem govorimo, si ne zaslužita rodovniškega borderja, ker je pasma preveč dobra, da bi jo imeli ljudje, ki jim take stvari niso jasne (oziroma si ne zaslužita sploh psa, če sem že pri tem). Saj vem, da se tole sliši grozno, ampak imam pol kur** razlaganja ene in iste stvari enim in istim ljudem, ki preprosto ne razumejo, o čem govorimo.

Nerodovniški psi so mešančki, ker ne moreš z gotovostjo trditi, da so starši tisti, za katere šteparji pravijo, da so. Pika. Je čisto preprosto. Dokler boste pa zagovarjali svoj butasti nakup s še bolj butastimi izgovori pa... Mah, nima smisla...  ::)



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #9328 : 13 Julij 2008, 14:22:30
In če sta starša taka vau predstavnika pasme, zakaj so potem mladiči brez rodovnikov? In zakaj psico parijo vsako gonitev?

mi smo imeli psičko doma s kero smo meli 2 legli....1 rodovniško in 1 nerodovniško...pa sta oba starša imela rodovnike ;)
Glede paritve vsako gonitev se mi pa res zdi da je to izkoriščanje psice >:(

5rca...upam da te nism preveč razjezila ampak jaz samo povedala svoje mnenje. :-[ Drugače pa vem kaj je namen rodovnika ;)

LP,
   Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9329 : 13 Julij 2008, 14:48:03
Drugače pa vem kaj je namen rodovnika ;)

Iz tvojega pisanja tega ni razbrati.