Border Collie

Lisa · 3993398

tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #9330 : 13 Julij 2008, 15:01:50
No bom napisala svoje mnenje kaj je rodovnik pa me popravite da ne bom še naprej govorila bedarij. :)

Je pač papir na katerem so napisani predniki mladiča..(starši, stari starši)..pomagajo nam pri vzreji...da imamo nekakšno evidenco...potem moramo pa še vzrejni pregled da vidimo če starši ustrezajo zahtevam njihove pasme...zaradi tega naj bi potem tudi mladiči bili bol po standardih.
Ali sem vsaj približno zadela ???

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9331 : 13 Julij 2008, 15:02:14
mi smo imeli psičko doma s kero smo meli 2 legli....1 rodovniško in 1 nerodovniško...pa sta oba starša imela rodovnike ;)

pa zakaj potem je bilo eno leglo brez?



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #9332 : 13 Julij 2008, 15:06:13
Ker prvič nismo šli na vrejni pregled, drugič pa. Je dobila pravdobro ker je bila siva...pa še bolj delovna linija. ;)

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #9333 : 13 Julij 2008, 15:14:59
mi smo imeli psičko doma s kero smo meli 2 legli....1 rodovniško in 1 nerodovniško...pa sta oba starša imela rodovnike ;)

LP,
   Nika

Ja, zgleda da res veš kaj je pomen rodovnika, če se hvališ z nerodovniškim leglom. :-\

...sledi svojim sanjam


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9334 : 13 Julij 2008, 15:40:03
Vsak pes je za lastnika edinstven, najlepši in najboljši, kar je tudi prav. Nihče ti tega ne oporeka. Dejstvo pa je, da je in bo vedno kužek, podoben Borderju. Tega ne moreš niti zanikat, niti spremenit. Pa ne mislim, da je zato kaj slabši, ampak pač ni pasemski kuža.
to ti dam prav!!



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9335 : 13 Julij 2008, 15:41:50
Dej Nincy zrihtaj mi št. od tega tipa, ker rabim enga pritlikavega BC. :P ;D
zakaj pritlikavega??max je med največjimi borderji!!..oz največji mešanček med borderji;)



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #9336 : 13 Julij 2008, 15:43:36
Ja, zgleda da res veš kaj je pomen rodovnika, če se hvališ z nerodovniškim leglom. :-\
Saj se ne hvalim sam povem. Če bi se hvalila bi o leglu razlagala na dolgo in široko ;)

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9337 : 13 Julij 2008, 16:41:22
tam je bil en model iz nizozemske..imel je 3 borderje..in ko je videl maxa in ga v par dneh mal spoznal mi je reku da če mu ga za 1000€ prodam jaz itak sam kaj...ne itak da ne in mi je hotel ponudit še več...in sem takoj povedala da je nerodovniški..drugače kot je on rekel ima psarno in s svojimi samicami ima zelo kvalitene borderje

Za katero nizozemsko psarno gre?


Res je da če ni rodovniški ni dokaza da je border če pa pozmaš starše( ne vem če ona jih) in sta oba borderja...torej je tudi njun mladič border pa čeprav brez rodovnika, in NI mešanček.

Kako veš, da sta res oba starša rodovniška? Kako veš, da sta "prikazana" ali omenjena psa res starša določenega mladiča?


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9338 : 13 Julij 2008, 18:23:25
Tudi, če ti poznaš starša tvojega psa, še ni rečeno da sta bila mamina ali očetova starša oba borderja ali pa katerekoli druge pasme.
Pač imamo mešance, ki so podobni določeni pasmi. Ampak smo pa sami krivi, da je vedno več nerodovniških kužkov, ker vedno bolj stremimo k temu, da le čim več privarčujemo - je bolje dat za psa 100€ kot pa 600€ (to je bilo tudi moje mnenje, ko sem kupovala svojega kužata - zdej ko imamo razne probleme, pa ne več).

Čeprav lahko naletiš na tak primer, ko potem za zdravljenje psa porabiš vse tisto kar si privarčeval.  :-\

Se pa ne sme nihče sramovati svojega psa, čeprav je 'le' mešanček in ni rodovniški kuža. Ko ga že imaš je prav, da ga imaš rad in mu nudiš to, kar bi nudil rodovniškemu psu. Ker kljub vsemu je pes pes. In mešanček je pes in rodovniški pes je pes. Aja, čistokrven pes brez rodovnika je pa mešanček.
In meni ni žal, da imam psa takšnega kot je, ampak je škoda da imam psa, ki po karakterju ni tipičen predstavnik svoje pasme - vendar vseeno liči na novofundlandca.  :D

Se opravičujem, ker sem se vpletla v vašo temo. Jo redno prebiram, ker so tudi meni borderji zelo luštni kužki - po videzu in karakterju. Najbolj luškana mi je Veni  ( :-* ), aja in Lok in Hit in Gia in ... in ... in še kdo. :o



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9339 : 13 Julij 2008, 19:22:50
Za katero nizozemsko psarno gre?


Kako veš, da sta res oba starša rodovniška? Kako veš, da sta "prikazana" ali omenjena psa res starša določenega mladiča?
hmmm..nebi vedla lej..komunicirala sva v angleščini in pač povedal mi je da ma psarno in ima zelo kvalitetne mladiče..kaj je zdej res bo..

kako vem da sta rodovniška??ker sem videla rodovnik...daleč naokoli ni psov ker namreč je kmetija in tam sta samo 2 psa..tata in mama od maxa..mama ni sterelizirana,tata ni kastriran..



piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #9340 : 13 Julij 2008, 19:39:37
ma dejte skoda besed sami vidite da ne boste nikamor prišli, punca pač misli da je to kar ma pravi Border Collie in ne boste jo prepričali v nasprotno smer. Škoda Ninncy29 da vrjames vsem kar ti kdo natvezi, če bi starši imeli rodovnik bi imeli tudi mladiči  rodovnik vrjemi da, razen če nista za vzrejo ;) Tudi sama sem vrjela takšni bedarijam in sem vesela da sta psa zdrava samo prvo kar sem nardila sem dala psico sterilizerat, ti pa tudi merkaj na svojega lepotca da nebo kakšno psico kje oplodu saj mešančkov je vsepovsod dovolj le dobrih lastnikov je malo!
Uzivajte s svojimi kužki dokler imate zdrave, razigrane ne glede kaj je mešanček ali rodovniški vsi so bitja s srcem!

lp ksenja

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #9341 : 13 Julij 2008, 20:00:30
Čisto zadnjič - rodovnik mladiča je edini dokument na tem svetu, ki dokazuje, da je pes predstavnik neke pasme. Vsi ostali so samo psi, ki so podobni tej pasmi, v resnici pa so nepasemski psi, oziroma - mešanci. Nincy, tvoj Max je točno toliko border collie kot tisti kužki nekaj postov višje. Kar pa ne pomeni, da ga ne smeš imeti, da ne sme biti najboljši pes na svetu. In z njim lahko počneš zelo veliko stvari - ne moreš pa ga razstaviti, tekmovati na svetovnih prvenstih (mogoče ne smeš tekmovati v paši, teh pravil ne poznam) in - če boš odgovoren lastnik - nikoli ne smeš pustiti, da bi paril kakršnokoli psičko (predvidevam pa, da ga boš itak kastrirala, ker ga imaš zase).

Čestitke Veni za fenomenalen nastop v Portorožu, posebej jumping je jemal dih - in za zmago - kot edini pes z dvema nulama in še skupno najhitrešim časom na tekmi. Veni - Oli ma te rada in je zelo ponosna na tebe (jaz pa na 5rco). In čestitke Cvetki in Varvi - končno se jima je "odprlo"  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #9342 : 13 Julij 2008, 20:13:18
Ja šment dekline, malo sem na dopustu, pa se že spet začne "vojna" >:(, saj to že zgleda kot debata med gluhim in slepim - naj mi ti dvoji oprostijo ???
Če kdo ima mešančka - naj uživa z njim, kdor pa ima rodovniškega, pa naj vsem poudarja njegove prednosti, ne pa napadat druge >:(.
Dajte raje opozarjat - tako kot Sky - ko se pojavi kak primer "štepanja", pa bo tudi tega v prihodnosti manj in predvsem POUČEVAT nas laike, da ne naredimo kake neumnosti preden se odločimo za nabavo!!!, ne pa ko je - nič kriv - psiček že doma. Če se ne motim je ta tema že najmanj tretjič odprta, in se mi zdi to že malo "prežvekano" tako, da je tudi meni že jasno:  če pes nima papirjev, je mešanček in pika - in vsakdo ima pri tem svoj prav :-\, ali pač ne?

Skoraj bi pozabil:

Čestitke Veni in 5rci za zmago

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9343 : 13 Julij 2008, 20:26:37
Hvala za čestitke.  :D :D

Še en posnetek Veni z morja: klik


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9344 : 13 Julij 2008, 20:26:54
Jumping nastop 5rce in Veni je bil res obcudovanja vreden...med J3 sem bila vabljena na slodoled ampak sem raje ostala in gledala do konca. Ni mi bilo zal. Pravi uzitek je pogledati tako lepo usklajen par.



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #9345 : 13 Julij 2008, 20:32:53
Hvala za čestitke.  :D :D

Še en posnetek Veni z morja: klik

Si predstavljaš, da je pod listjem JEŽ????, ali pa mala miška  :o :D

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9346 : 13 Julij 2008, 20:34:31
Jumping nastop 5rce in Veni je bil res obcudovanja vreden...med J3 sem bila vabljena na slodoled ampak sem raje ostala in gledala do konca. Ni mi bilo zal. Pravi uzitek je pogledati tako lepo usklajen par.

 :-[ :-[ :-[ :-[ Hvala, Jean.  :)

ata, pod listjem je skrita žogica, ki jo na koncu vzame ven. Verjetno je videla prej kakšno žuželko spodaj pa je bila "malce" bolj previdna.  :D :D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9347 : 13 Julij 2008, 20:39:09
Tale posnetek Pogumne Veni je nastal čisto slučajno. Men je toooolk dober  :o. Sploh Veni, ki je tako previdna. Kot da bi iz listja žabica ven skočila  :D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9348 : 13 Julij 2008, 20:42:55
Hvala petrca za ta posnetek.  :)

Veni bi kap, če bi iz tistega ven kaj skočilo.  :D :D Je zadnjič gledala eno kobilico pa je pred njenim nosom stran skočila... Veni pa v drugo smer.  ::) :D :D :D


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9349 : 13 Julij 2008, 21:01:20
:-[ :-[ :-[ :-[ Hvala, Jean.  :)

Ni za kaj, ampak vseeno mi dolgujes sladoled.  :D




Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #9350 : 13 Julij 2008, 21:01:37
jah pač zame je nekej druzga ane!!in ti ne boš govorila da ga zagovarjam ker me niti malo ne poznaš ane!!tako da misli si svoje in utihni!!
Forum je javen, in nimaš pravice nekomu govoriti naj utihne. Sploh pa ne takim, ki se ne strinjajo s tabo in ti povejo kar si mislijo. Ni kaj ampak resnica boli.


Lp, Ivana


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9351 : 13 Julij 2008, 21:09:48
5rca in Veni, samo tako naprej!  :o :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9352 : 13 Julij 2008, 21:22:24
Forum je javen, in nimaš pravice nekomu govoriti naj utihne. Sploh pa ne takim, ki se ne strinjajo s tabo in ti povejo kar si mislijo. Ni kaj ampak resnica boli.


Lp, Ivana
Ne ti nimaš pravice govorit kaj si drugi mislijo...ti veš kaj ti misliš in ne moreš rečt kaj si en drugi misli o stvari..



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9353 : 13 Julij 2008, 21:25:39
Čisto zadnjič - rodovnik mladiča je edini dokument na tem svetu, ki dokazuje, da je pes predstavnik neke pasme. Vsi ostali so samo psi, ki so podobni tej pasmi, v resnici pa so nepasemski psi, oziroma - mešanci. Nincy, tvoj Max je točno toliko border collie kot tisti kužki nekaj postov višje. Kar pa ne pomeni, da ga ne smeš imeti, da ne sme biti najboljši pes na svetu. In z njim lahko počneš zelo veliko stvari - ne moreš pa ga razstaviti, tekmovati na svetovnih prvenstih (mogoče ne smeš tekmovati v paši, teh pravil ne poznam) in - če boš odgovoren lastnik - nikoli ne smeš pustiti, da bi paril kakršnokoli psičko (predvidevam pa, da ga boš itak kastrirala, ker ga imaš zase).

Čestitke Veni za fenomenalen nastop v Portorožu, posebej jumping je jemal dih - in za zmago - kot edini pes z dvema nulama in še skupno najhitrešim časom na tekmi. Veni - Oli ma te rada in je zelo ponosna na tebe (jaz pa na 5rco). In čestitke Cvetki in Varvi - končno se jima je "odprlo"  :o

Jaz dobro vem kaj je rodovnik..imela sem 2 rodovniška psa tako da...
Ne maxa ne mislim kastrirat...ne mislim pa niti delat še kakšnih mladičev z njim..tako da..



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9354 : 13 Julij 2008, 21:26:47
In če pač nočete da sem na forumu ker imam mešančka in vam grem tolko v nos sam povejte in me ne vidite več...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9355 : 13 Julij 2008, 21:29:50
Oh dejte no ::) Vsak lahko pove svoje mnenje in Nincy29 žal ima tu večina prav ;) Če nima rodovnika je mešanc, ker nimaš dokazila, da sta starša za katera ti misliš, res starša tvojega psa.
Tole je že 1000x prežvečena tema pa res ne vem na kakšen način bi jo morali še prežvečiti in kolikorat, da bo to vsem kristalno jasno.  ::)
Nihče ni rekel, da na forumu nisi zaželjena radi bi le, da vidiš napako, neumnost, sranje ali kakorkoli hočeš, ki jo dela "rejec" tvojega Maxa. In želimo, da se takih ljudi ne zagovarja in, da se morebitnih bralcev teme ne spodbuja k nakupu pri njemu ampak se jih od nakupa odvrača.
 
Lp, nina

p.s. 5rca in Veni čestitke!!





Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9356 : 13 Julij 2008, 21:33:18
Joj Nincy, nobenemu ne gres v nos zaradi Maxa, ampak zaradi tega, kar si napisala... lahko imas dejansko drugacno mnenje , ampak iz napisanega se je dalo sklepat, da branis svojega steparja.

In brez zamere, ampak ce bi res razumela rodovnik, verjemi, da ne bi nikoli kupila nerodovniskega psa.

Aha ninci je bila hitrejsa ;)

battito animale


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9357 : 13 Julij 2008, 21:39:26
Oh dejte no ::) Vsak lahko pove svoje mnenje in Nincy29 žal ima tu večina prav ;) Če nima rodovnika je mešanc, ker nimaš dokazila, da sta starša za katera ti misliš, res starša tvojega psa.
Tole je že 1000x prežvečena tema pa res ne vem na kakšen način bi jo morali še prežvečiti in kolikorat, da bo to vsem kristalno jasno.  ::)
Nihče ni rekel, da na forumu nisi zaželjena radi bi le, da vidiš napako, neumnost, sranje ali kakorkoli hočeš, ki jo dela "rejec" tvojega Maxa. In želimo, da se takih ljudi ne zagovarja in, da se morebitnih bralcev teme ne spodbuja k nakupu pri njemu ampak se jih od nakupa odvrača.
 
Lp, nina

p.s. 5rca in Veni čestitke!!




Ma ne saj največ mi gre na živce ker govorijo stvari ki niso res..
1.vem da je bila napaka ker sem kupila nerodovniškega,ampak maxa za ves keš ne dam ker mi preveč pomeni in ga mam rada tud če je čisti mešanček...
2.niti podrazno ne zagovarjam tega tipa...
3.ninci veš kdaj folk tako napade in se dela nekaj pameten da ti pride na misel da če nimaš rodovniškega psa nimaš kaj iskati tukaj...pač moj filing..nič nimam proti nikomur tle vem da eni bi radi sam dobro povedali...sam kaj zdaj je max moj in konc..naj se spravijo na kakšnega rajši ki hoče mojo napako ponovit..
4.vem da je max mešanček to mi je čist jasno..da je pes brez dokaza da je pripadnik tiste pasme mešanček..sam jaz sem videla mamo in očeta tako da lahko rečem da sem 90% da je max čistokrven..sam tistih 10% pa lahko ni..

Tako da jaz bi zdaj rada zaključila to debato in začnimo se kaj pametnega pogovarjat ne pa sam kregat se...



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9358 : 13 Julij 2008, 21:42:18
Jaz imam mesanko in sem zelo ponosna nanjo. Pa se ne pocutim nic manj vredna ali dobrodosla na tem forumu zaradi tega, ker imam mesanko. nincy29, pomiri se. ninci, sem prepricana, da se nincy29 se prevec dobro ve zdaj, kaksno neumnost dela ta rejec. Je bila besna, ko je zvedela, da ima spet leglo. Torej izobrazevanje deluje. Bo treba se in se, ampak ne toliko na tem forumu, temvec zunaj njega. V nasi vasi npr. je lastnik mesanke ki je podobna nemski ovcarki jo namensko paril z mesancem ki je podoben bernskemu plansarju.  ::) Ces da "rata malo bolj resna potem, ko ima enkrat mladice."



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9359 : 14 Julij 2008, 02:38:50
Ma ne saj največ mi gre na živce ker govorijo stvari ki niso res..
1.vem da je bila napaka ker sem kupila nerodovniškega,ampak maxa za ves keš ne dam ker mi preveč pomeni in ga mam rada tud če je čisti mešanček...
2.niti podrazno ne zagovarjam tega tipa...
3.ninci veš kdaj folk tako napade in se dela nekaj pameten da ti pride na misel da če nimaš rodovniškega psa nimaš kaj iskati tukaj...pač moj filing..nič nimam proti nikomur tle vem da eni bi radi sam dobro povedali...sam kaj zdaj je max moj in konc..naj se spravijo na kakšnega rajši ki hoče mojo napako ponovit..
4.vem da je max mešanček to mi je čist jasno..da je pes brez dokaza da je pripadnik tiste pasme mešanček..sam jaz sem videla mamo in očeta tako da lahko rečem da sem 90% da je max čistokrven..sam tistih 10% pa lahko ni..

Tako da jaz bi zdaj rada zaključila to debato in začnimo se kaj pametnega pogovarjat ne pa sam kregat se...

Blyth je moj prvi rodovniski pes. Pravzaprav smo doma ze imeli kokerspanielko, ampak takrat sem imela 5 let, tako da po mojem to ne steje.
Od kar pomnim smo imeli doma mesancke. Do lani avgusta.
Jaz sem ponosna in sem imela rada svoje pse, ki so vsi prisli k nam iz zavetisca. In je prav, da je se ljudi, ki sprejmejo v svoj dom mesancke iz zavetisca. Nekdo mora resiti te nedolzne zivalice.

Po mojem pa ni prav, da za mesancka placas samo zato, ker sta baje mama in tata pasemska, ker tako spodbujas nekorektno obnasanje takih ljudi. Jaz za svoje posvojencke nisem nikoli placala, jih nikoli kupila.
Moj fant je predvcerajsnjem vzel psa, oz. je njegova mama vzela psa, ki je podoben beaglu. Oce je bil beagle, mama pa mesanka med zlatim prinasalcem in irskim terierjem. Mama je zelela beagla. Nic nismo kupili. Doma so vsi srecni.

Ce ima tvoj kuza rodovnik, to pomeni, da sta tata in mama opravila telesni in vzrejni pregled, najbrz tudi kaksen zdravstveni pregled, da je prisel nekdo opraviti popis mladickov, pobral podatke o parjenju se prej in da so v evidenci KZS. In ce ni tako potem pes ni rodovniski, ker ti nobeden ne more dati nikakrsne garancije.

To kar sem jaz razbrala iz tega "kreganja" je nekako tako - situacija: prijateljica od nincy pride k nincy in imata kratek pogovor o psu, nincy pove kako je fajn in priden in vse pa jo prijateljica uprasa "a je pasemski? kaksne pasme je?" in nincy rece "max sicer nima papirjev, ampak vem, da je border collie, ker jaz vem, da sta mama in tata border collie" (seveda je situacija popolnoma izmisljena in pogovor popolnoma izmisljen) Po mojem nase forumase to moti.
S takim govorom bi nincy dala prijateljici misliti (nehote), da lahko "cisto pravega" border collieja dobi po nizji ceni pri nekomu "ki jih prodaja brez rodovnika". In to seveda ni res.
Nincy-jin Max je cisto poseben in edinstven, tako kot vsak mesancek. In Nincy bi morala biti ponosna na to in ji seveda ni treba reci, da je border collie, ker je to zanj zelo omejujoc opis. On je cisto edinstvena "pasma", ki ima najbrz cisto svoje edinstvene lastnosti.
Ker Max nima papirjev, da je border collie, ker ti tega KZS ne more potrditi, ti (Nincy) cisto nobeden ne more garantirati, da ti clovek ni lagal. Tako kot je lagal, da bo psico steriliziral (ce se ne motim je to ta ista oseba).


Moj pokojni nono mi je vedno rekel - "najboljsi so sedem krat bastardani" in "ko pride domov, mu daj vodo in za jest in bo vecno tvoj". In je imel prav vsaj v drugem delu.

Upam, da nisem rekla kaj narobe.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!