Border Collie

Lisa · 3993133

Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9360 : 14 Julij 2008, 06:16:12
Sej jaz se strinjam s tem da poveste da je narobe da kupiš psa od šteparja itd. sam pri nekaterih je narobe da začnejo neki p!"%it in se pametni delat..
Pri nobenem drugemu nisem zasledila toliko proti nerodovniškemu psu kot pri slovencih...po drugih državah je to use normalno in tudi če jim rečeš je brez papirjev ti rečejo ah sej to ni važno..sej vem da to ni prav...sam čudno da samo slovenci to stvar tako sprejemamo..

ena off tema sam je vseno glede rodovnika...in spet imajo italijani prste umes..

Bratranec od tatu je kupu miramarskega ovčarja..al kako je pravilno..in pač kupil ga je brez rodovnika..sam leglo je bilo rodovniško in je izbiral ali ga uzame z rodovnikom ali brez..če bi uzel z rodovnikom bi plačal nekoliko več...in njega pač ga rodovnik ne zanima je vzel brez..samo iz rodovniškega legla...kako kaj veste glede tega??



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9361 : 14 Julij 2008, 07:42:34
Najbrz je maremsko-abruški ovčar (maremmano-abruzzese) in ne, ce bi bil pravi vzreditelj, ne bi nikoli dal psa brez rodovnika (oz. ne bi nikoli dal opcije z ali brez ceneje), tako da ste spet naleteli na steparja.

Moj pokojni nono mi je vedno rekel - "najboljsi so sedem krat bastardani" in "ko pride domov, mu daj vodo in za jest in bo vecno tvoj". In je imel prav vsaj v drugem delu.

Ce lahko malcek cinizma ;) saj naceloma ima prav, ampak problem pri bastardinih je ravno ta, da ne mores vedet, ce so 7x zmesani ali ce so slucajno po nakljucju rezultat brata in sestre...

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9362 : 14 Julij 2008, 07:47:30
Se strinajm z Lilit...  ::)

Pa tolikokrat je bilo to že napisano... Ni čudno, da se dobi ošpice, ko je treba vse še enkrat napisat 101.  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9363 : 14 Julij 2008, 08:47:42
Nincy29- pa vaša družina ima res v celoti nekakšne probleme .....Če je bila izbira z ali brez rodovnika- to pomeni,da so vsi brez  :P. Če dodatno plačaš ti da zraven ponarejenega- to ve vsak butel  ::).
Drugač se pa strinjam ,da so pravi mešanci več pasem čis O.K., ampak nerodvoniška skrpucala šteparjev niso niti pravi mešanci, ampak ponesrečeni ponaredki ene pasme in zanje to o kvalitetnih bastardih ne velja  ;D.
In č emisli š "drugimi državami " Italijo- ja zato pa je pri nas nekaj deset psov po zvetiščih in kakšen zapuščen po vasi (no ob meji z Italijo jih  je mal več  ;)) - v Italiji pa tisoče zavrženih v času dopustov vandra ob avtocestah in po gmajni in nikomur se to ne zdi resen problem

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9364 : 14 Julij 2008, 08:52:58
Ni za kaj, ampak vseeno mi dolgujes sladoled.  :D

Dobiš.  :D :D

Še posnetek omenjenega jumpinga: http://video.agility-slo.net/displayimage.php?pos=-3175


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #9365 : 14 Julij 2008, 09:50:04



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #9366 : 14 Julij 2008, 09:58:58
5rca in Veni čestitke!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9367 : 14 Julij 2008, 10:14:07
Nincy29- pa vaša družina ima res v celoti nekakšne probleme .....Če je bila izbira z ali brez rodovnika- to pomeni,da so vsi brez  :P. Če dodatno plačaš ti da zraven ponarejenega- to ve vsak butel  ::).
Drugač se pa strinjam ,da so pravi mešanci več pasem čis O.K., ampak nerodvoniška skrpucala šteparjev niso niti pravi mešanci, ampak ponesrečeni ponaredki ene pasme in zanje to o kvalitetnih bastardih ne velja  ;D.
In č emisli š "drugimi državami " Italijo- ja zato pa je pri nas nekaj deset psov po zvetiščih in kakšen zapuščen po vasi (no ob meji z Italijo jih  je mal več  ;)) - v Italiji pa tisoče zavrženih v času dopustov vandra ob avtocestah in po gmajni in nikomur se to ne zdi resen problem
Hm ubistvu je blo tako da na koncu sta ostala samo 2 iz legla..eden samček in ena samička..in potem je pač reku da če ga hoče z rodovnikom je taka cena brez pa taka...in je vzel brez,ampak se lahko še premisli in dobi rodovnik..glede ponarejenega..u italiji itak čakaš nekaj časa da dobiš rodovnik,ga ne dobiš ob nakupu psa...



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9368 : 14 Julij 2008, 10:17:59
Daj Nincy29, bolje, da nič ne napišeš, ker zadnje par dni vsak dan kakšno bolj boso ven vržeš.  ::) ::)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #9369 : 14 Julij 2008, 10:35:13
Hm ubistvu je blo tako da na koncu sta ostala samo 2 iz legla..eden samček in ena samička..in potem je pač reku da če ga hoče z rodovnikom je taka cena brez pa taka...in je vzel brez,ampak se lahko še premisli in dobi rodovnik..glede ponarejenega..u italiji itak čakaš nekaj časa da dobiš rodovnik,ga ne dobiš ob nakupu psa...

Še ena informacija - rodovnik stane 25 €, torej čemu bi bil pes brez rodovnika sploh kaj cenejši????

Moj mož pravi takole - če bi mi bilo škoda dati 600€ in več za psa, potem grem po enega v zavetišče! In s tem se popolnoma strinjam.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9370 : 14 Julij 2008, 10:36:28
u italiji itak čakaš nekaj časa da dobiš rodovnik,ga ne dobiš ob nakupu psa...

V kolikor gre za export rodovnik, ga ponavadi povsod čakaš. Jaz sem za Gio iz Belgije čakala več kot 5 mescov na rodovnik.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #9371 : 14 Julij 2008, 10:40:00
Petrca ampak neko potrdilo si pa vseeno dobila - tatoo  ???

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9372 : 14 Julij 2008, 10:43:45
Daj Nincy29, bolje, da nič ne napišeš, ker zadnje par dni vsak dan kakšno bolj boso ven vržeš.  ::) ::)
???



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9373 : 14 Julij 2008, 10:44:39
Psica je bila čipirana, dobila sem cel kup papirjev (vključno z računom in obračunanim DDV-jem) kopijo originalnega rodovnika, potrdilo o veterinarskem pregledu in potni list. Par mesecev kasneje je prišel še export rodovnik in ISDS rodovnik. Po 7 mesecih pa so prišli še papirji v zvezi z Belgijskim klubom za BC-je.


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9374 : 14 Julij 2008, 10:44:55
Še ena informacija - rodovnik stane 25 €, torej čemu bi bil pes brez rodovnika sploh kaj cenejši????

Moj mož pravi takole - če bi mi bilo škoda dati 600€ in več za psa, potem grem po enega v zavetišče! In s tem se popolnoma strinjam.
več kot toliko nevem...jaz sem samo vprašala če je že kdo imel izkušnje s tem..sam pomojem ni se šlo za 25€ pomojem kar nekej več..



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #9375 : 14 Julij 2008, 10:48:28
5rca in Veni čestitke :o Res vama gre super :D


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9376 : 14 Julij 2008, 10:57:31
več kot toliko nevem...jaz sem samo vprašala če je že kdo imel izkušnje s tem..sam pomojem ni se šlo za 25€ pomojem kar nekej več..

jaz vem več ko tolko in ti lahko povem  :)
To zgleda tako pri vseh šteparjih, preprodajalcih in ostalih profesionalnih nategovalcih  8).

Postavijo visoko ceno za kao z rodovnikom in nizko za brez rodovnika. Omenjajo rodovnik zato , da kandidat za nateg bolj  veselo nastavi (omemba rodovnika je nekakšen lubrikat, ker drugač od zadi gre bolj težko)) :D
Potem itak pri takih kupujejo samo ljudje z omejenim IQ jem in seveda v 95 % zagrabijo trnek z vabo in vzamejo brez rodovnika  :P.
Če pa kdo vendarle hoče rodovnik pa izglega to takole (ena od treh variant).
1)  Najprej ga posuša prepričat, da je itak brez veze tolk plačat.
2) Če ne uspe pa vzame katalog iz omare in si za posebno doplačilo lahko izbereš kakršenkoli rodovnik. za šampionskega plačaš še mal več  ;).
Izbereš lahko celo pasmo , katere želiš da bo tvoj (isti) novi kuža  :o
3)V drugi opciji pa ti zagotovi, da boš dobil rodovnik po pošti, ko bo izdan- in potem nikol več ne dvigne telefona, rodovnoka pa tud ni  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #9377 : 14 Julij 2008, 10:58:00
Na saj Nincy29 sem napisala ceno rodovnika, da se pač ve, da če bi bil čistokrven pes, ga sploh ne bi ponujal brez rodovnika. To ne stane skoraj nič. Pa saj to je klišejska fora šteparjev.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9378 : 14 Julij 2008, 11:27:46
???

Kaj ti ni jasno? Vprašaš na forumu, kako je s tem, da imajo eni mladiči rodovnike in eni ne. Potem ti ljudje, ki se dejansko spoznajo na te zadeve razložijo in začneš s takimi cvetkami, da rodovnik dobiš kasneje, da spet iščeš neke izgovore za nakup od šteparja. Vsak drug tvoj vpis vsebuje kakšno nov cvetko in potem se greš prepirati z ostalimi, ko ti povejo, kako v resnici potekajo zadeve.


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #9379 : 14 Julij 2008, 12:00:56
AAAAAA, Nincy29,
zakaj se nikakor ne morem znebiti občutka, da spadaš med mazohiste, ki se radi vržejo levu v žrelo, potem pa čakajo, da jih nekdo reši? ???
Na začetku sem se postavil na tvojo stran, kajti Max mi zgleda čudovit pes, ki bi ga sam takoj vzel in mi prav prisrčno "dol visi" če ima ali nima rodovnika - saj bi imel psa zase, ne samo zaradi rodovnika, ne bi pa s tem dražil ljudi in lastnike rodovniških psov (in to ne prvič!), ki imajo upravičene ali pa mogoče tudi neupravičene razloge, da tako vneto zagovarjajo rodovnik. To mora vsakdo sam pri sebi razčistit.
Tudi meni še ni popolnoma jasno, katere vse so prednosti rodovnika, bom se pa o tem pozanimal bolj diskretno, ne pa po forumu dražit z - milo rečeno - neumestnimi vprašanji na isto temo.

Lp in brez zamere
Božo

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #9380 : 14 Julij 2008, 12:12:27
Ata pa saj ne da se masovno zagovarja rodovnik, ampak vsem nam se zdi neumno plačevati za psa, če ga pa skoraj brezplačno dobiš v zavetišču in to velikokrat še sterilizirane oz. kastriranega.

Je pa rodovnik garancija, da je pes dejansko pasme, katero želimo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #9381 : 14 Julij 2008, 12:15:19
Daj Nincy29, bolje, da nič ne napišeš, ker zadnje par dni vsak dan kakšno bolj boso ven vržeš.  ::) ::)

Ali niso ravno na prejšni strani napisali da ima vsak pravico do svojega mnenja. ???
Drugače pa...jaz sem dojela vse kar ste mi želeli povedat (na srečo) :D in bom v nadalnih pogovorih glede rodovnikov in štepanja raje tiho da ne rečem spet kakšne brez vezne ;D

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9382 : 14 Julij 2008, 12:24:22
tessa, a sem napisala, da ne sme nič napisat? Naj piše, samo skozi to smo šli z njo že ene petkrat pa že človek misli, da razume smisel rodovnika pa potem spet kakšno cvetko ven vrže. Pa imam že dovolj enega in istega razlaganja (tako na forumu kot preko MSNja).


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #9383 : 14 Julij 2008, 12:30:59
Je pa rodovnik garancija, da je pes dejansko pasme, katero želimo.
Ja, kako pa naj vem, da rodovnik ni ponarejen (glej Italija) - sem na tem področju laik.
Mi rodovnik zagotavlja zdravega psa? Kolikor vem rodovnik zagotavlja, da predniki nimajo dednih napak in je s tem manjša možnost, da jih bo imel mladič. Ali pa se motim...

Ups, pa sem rekel, da bom to spraševal diskretno... ;)

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9384 : 14 Julij 2008, 12:37:56
ata, pred nakupom se pozanimaš o psarni, kjer hočeš kupit. Mislim, da ti bodo člani tega foruma brez problema priskočili tukaj na pomoč.

Glede zdravja pa nikoli ne veš, kaj boš dobil. Ampak pri pametnem nakupu psa, vsaj zmanjšaš možnost za nekatere bolezni (oziroma nekatere celo čisto izničiš).


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #9385 : 14 Julij 2008, 12:42:08
ata, pred nakupom se pozanimaš o psarni, kjer hočeš kupit. Mislim, da ti bodo člani tega foruma brez problema priskočili tukaj na pomoč.

Glede zdravja pa nikoli ne veš, kaj boš dobil. Ampak pri pametnem nakupu psa, vsaj zmanjšaš možnost za nekatere bolezni (oziroma nekatere celo čisto izničiš).

Jaaaaa, saj vem... :-[ :( in se trudim :P!

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #9386 : 14 Julij 2008, 12:44:01
100% garancije za nobeno zadevo na tem svetu na žalost ni ;).

Ata že to, da sodeluješ na forumu in zbiraš informacije je en velik plus!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9387 : 14 Julij 2008, 12:44:15
saj so teme na to temo odprte  :)
seveda rodovnik nič ne zagotavlja - razen tistega kar piše  ;)- namreč kdo so starši.O vsem ostalem se moraš pozanimat in imet še mal sreče.
V naravi ni zagotovila  ::).

Zagotavlja pa rodovnik , da finančno ne podpiraš šteparije, napačnega ravnanja s psi, goljufije, puppy milov, izkoriščanja psice, napačne oskrbe mladičev in nenadzorovane proizvodnje  >:(.
Zagotavlja, da finančno ne podpiraš neogovornih ljudi in načrtnih goljufov  >:D.
Zagotavlja možnost kontinuirane, odgovorje  in kontrolirane vzreje psov  >:D.
Zagotavlja zmanjšanje števila zapuščenih, maltretiranih psov in nakupov iz napačnih nagobov  :-X.

Nakup psa z rodovnikom je dejanje osebnostne zrelosti,morale in odgovornosti- do celotne populacije psov, ne samo tvojega  8).
Ni problematično posedovanje nerodovniških psov- bodisi bolj ali manj pasemskih ali čisto naključno rojenih. Neodgovornost, nemorala in problem se začne, ko psa brez rodovnika kupiš.
Nakup psa brez rodovnika pomeni ,da se strinaš in podpiraš vse anmomalije v zvezi s posedovanjem in prodajo psov- tudi puppy mile, prodajo v trgovinah, parjenje po tekočem traku vsega kar leze in gre, metanje na smeti odvečnih mladičev, puščanje psov ob AC ,ko se ti pač ne da z anjih skrbet, posedovanja psa za modni okrasek obleke ali vrta  itd. Kajti vs eto omogačajo samo in izključno tisti,ki plačajo mladiča brez rodovnika. Ali želiš biti eden od njih?
Psa brez rodovnika se lahko izključno  pokloni oz posvoji.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #9388 : 14 Julij 2008, 12:48:36
Psa brez rodovnika se lahko izključno  pokloni oz posvoji.

Točno tako!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9389 : 14 Julij 2008, 12:50:34
Ata že to, da sodeluješ na forumu in zbiraš informacije je en velik plus!

Samo, da ne bo potem po vseh zbranih informacijah šel do šteparja.  ;)