Border Collie

Lisa · 3993061

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9480 : 15 Julij 2008, 21:28:36
Sicer sem pa zanjic dozivela, da sem parkirala za Lesnino v KP in malec spustila vem Blytha, pa je izza nasega avta pritekel fantek. Blyth je gledal mene, mali pa v totalno histerijo. LOL

Nisem mogla vereti, kako je Blyth ostal cool. Jaz sem mislila, da bi se v taksni situaciji se bolj napihnil, pa ga je samo zacudeno gledal in se izvil mimo mene v avto. :D
Najbrz se je bolj ustrasil kot drugo. ;)

Reakcija Buffy v taki situaciji bi bila naslednja: ob srečanju s fantkom bi odskočila, počepnila, dala rep med noge in jo ucvrla k men. Tam bi pa z varnostne razdalje gledala, kaj je  zdaj to.


In ko smo glih pri Lumu: danes smo skupaj trenirali  :o.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9481 : 15 Julij 2008, 22:10:15
Jaz sem pa danes na hitro spoznala malo Brit :-* Ful je luštna, biba mala :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9482 : 15 Julij 2008, 22:16:27
Vapica ljubi otroke vseh starosti in bi jih preljubckala po dolgem in pocez. Kar seveda starsem ponavadi ni prevec vsec... je pa zanimivo, da so reakcije otrok podobne reakcijam starsev :) ce so skulirani, otroci ful uzivajo, ce starsi panicarijo, tudi otroci :-\

battito animale


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #9483 : 15 Julij 2008, 22:20:38
Ze parkrat se mi je zgodilo, da so me ljudje na cesti sprasevali ce so borderji druzinski psi in nikoli nisem cisto dobro vedela kaj naj jim odgovorim. Predvidevam da so hoteli vedeti ce imajo radi otroke al kaj?
No ash ne mara otrok oz ne mara ce ga hocejo bozat nima pa nic proti temu da mu mecejo frizbi, tudi nasega martina se vedno (po skoraj 4 mesecih) popolnoma ignorira.
Ko je bil majhen je imel otroke rad potem pa se je kar naenkrat premislil...



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #9484 : 15 Julij 2008, 22:36:40
Dina,

seveda, v določenih situacijah vsekakor ne gre pričakovati javnega razpredanja o tem in onem. Ne bom se spuščala v to, ker nevem zakaj se pri omenjeni stvari gre. Vendar pa to ni letelo samo na dotično situacijo, niti na nemške ovčarje, niti na borderje..
Razumljivo, da se slej ko prej začne dogajat pri vsaki pasmi - raste sorazmerno s priljubljenostjo. Ampak se še vedno premalo poudarja in preveč dopušča. Mislim, da si tale stavar zasluži malo več pozornosti..

Lp!


Ja, vem. In se nikakor ne počutim ogroženo zaradi tega, ker vas zanima. Samo povedala sem, da zaenkrat bolše, da še ne govorimo poimensko. Stvar si vsekakor zasluži več pozornosti, a kaj, ko podaš prijavo pristojnim (kzs) in ti jasno dajo vedeti, da ne mislijo ukrepati, oz. povejo, kam in kako se lahko obrneš, nakar ti zdrava pamet da vedet, da ti, h komur te pošiljajo ne bojo nič naredili, ker jih pri vsej stvari zanima le če so mladiči ok, če imajo dovolj hrane, dovolj prostora...ne pa ali so rodovniški ali ne. >:(

lp

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #9485 : 16 Julij 2008, 06:27:29
Ze parkrat se mi je zgodilo, da so me ljudje na cesti sprasevali ce so borderji druzinski psi in nikoli nisem cisto dobro vedela kaj naj jim odgovorim. Predvidevam da so hoteli vedeti ce imajo radi otroke al kaj?
No ash ne mara otrok oz ne mara ce ga hocejo bozat nima pa nic proti temu da mu mecejo frizbi, tudi nasega martina se vedno (po skoraj 4 mesecih) popolnoma ignorira.
Ko je bil majhen je imel otroke rad potem pa se je kar naenkrat premislil...

Pri Loku je nekako podobno.

On v bistvu ljubi ljudi. Odrasle. Ne mara pa majhnih otrok.

Me niti ne bi toliko motilo, če med njimi ne bi bila tudimoja nečakinja, ki jo seveda obožujem in ki je res zelo veliko pri nas.
Mala je na Loka čist nora, on pa jo ignorira, razen kadar ga hoče sama pobožat. Takrat je že tudi zavihal žnable. To je bilo tudi edinkrat do sedaj, ko je dobil eno okol kepe in morl v kletko.

Nerodno je, ker gremo tudi na morje skupaj in bom moral ves čas imeti nedzor.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9486 : 16 Julij 2008, 08:23:18
Načeloma je treba otroke navaditi na psa in seveda obratno. In biti ves čas zraven.. ker otroci znajo biti grozni, nekateri..

Je pa pri posameznem psu lahko izražena večja ali manjša naklonjenost do določenih stvari ali skupin: - ne glede na pasmo
Imam psa, ki obožuje starejše in se otrokom raje umakne in psičko, ki obožuje otroke in je zadržana do starejših.

Moje mnenje, ki se seveda ne da posploševati za posamezno pasmo.

Pod družinskim psom pa mislim, da ljudje razumejo , da pes lepo živi z družino in se malo okoli sprehaja, kar ne pomeni neke aktivnosti za psa.  tukaj sem pa malo previdna pri določenih pasmah

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #9487 : 16 Julij 2008, 08:45:28
Pod družinskim psom pa mislim, da ljudje razumejo , da pes lepo živi z družino in se malo okoli sprehaja, kar ne pomeni neke aktivnosti za psa.  tukaj sem pa malo previdna pri določenih pasmah

ce je to definicija družinskega psa potem naš ash sigurno ni družinski pes: ne mara otrok, ne mara se valjati po posteljah in potrebuje ogromno gibanja in aktivnosti.  ;D Sicer pa sem tako nekako nazadnje tudi odgovorila nekemu očku, ki je ves navdušen nad borderji spraševal ali so družinski psi.



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #9488 : 16 Julij 2008, 09:08:42
No, jaz si pod družinski pes predstavljam psa, ki se naveže na vso družino in ne samo na enega člana, če lahko živi v stanovanju... zato bi rekel, da je border družinski pes.
Bay obožuje otroke, veliko bolj kot odrasle, se mi zdi da se najbolj izogiba ravno naše Sare, ampak vseeno ji stotine ljubčkov ne uide vsak dan :).

P.S. Malo izven debate: MI SE GONIMO!!!!! (oz. Bay se, končno)



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #9489 : 16 Julij 2008, 09:22:03

P.S. Malo izven debate: MI SE GONIMO!!!!! (oz. Bay se, končno)

Boš zaupal kdo bo srečni očka?



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #9490 : 16 Julij 2008, 09:38:25
Boš zaupal kdo bo srečni očka?

Po zagotovilih lastnikov ima rodovnik ;) tako da če bo leglo, bo definitivno z rodovnikom. Mogoče pa se lahko zmenimo za kakšnega kako drugače :P



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9491 : 16 Julij 2008, 09:40:37
Po zagotovilih lastnikov ima rodovnik ;) tako da če bo leglo, bo definitivno z rodovnikom. Mogoče pa se lahko zmenimo za kakšnega kako drugače :P

 :D :D :D :D Mogoče jih boste imeli pa toliko, da ne bodo vsi dobili rodovnika.  :P ;)  ::) ::)


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #9492 : 16 Julij 2008, 09:40:50
Ok, ko se bom odlocila se za enega psa ti sporocim. Bi si pa zelela taksnega katerega starsi imajo rodovnik in vzrejni pregled ter seveda vse pripadajoče zdravstvene preglede. Rodovnika pa ne rabim, ker ne bom hodila na razstave.  ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9493 : 16 Julij 2008, 09:42:40
Ok, ko se bom odlocila se za enega psa ti sporocim. Bi si pa zelela taksnega katerega starsi imajo rodovnik in vzrejni pregled ter seveda vse pripadajoče zdravstvene preglede. Rodovnika pa ne rabim, ker ne bom hodila na razstave.  ;)

isla, kaj pa agility? Če bosta šla na svetovnega, vseeno rabita rodovnik.  :) :) Pa daj psičko si omisli, da bo lahko še Ash malo užival vsake toliko.  8) ;) ;)


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #9494 : 16 Julij 2008, 09:46:34
Bay ne meči vstran denarja po nepotrebnem za plemenjaka, vzrejnega referenta, rodovnike,... mogoče lahko prišparaš še na cepljenjih. :D ;D :D Taki psi itak grejo najbolj v promet v Sloveniji.  :'( :'(

Sedaj se vprašaj zakaj si sploh hodil na razstave, pašo...  in zapravljal za te zadeve.  :o :o


evva

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #9495 : 16 Julij 2008, 09:48:45
P.S. Malo izven debate: MI SE GONIMO!!!!! (oz. Bay se, končno)

No, končnooo!!!! :o :o

Držimo pesti in tačke, da bo vse OK in pa srečno vožnjo- oz. male počitnice , pa da bo paritev uspešna. :o :o

LP Mina




isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #9496 : 16 Julij 2008, 10:03:01
isla, kaj pa agility? Če bosta šla na svetovnega, vseeno rabita rodovnik.  :) :) Pa daj psičko si omisli, da bo lahko še Ash malo užival vsake toliko.  8) ;) ;)

Aja saj res agility...  :-\ No ce ze pridemo do reprezentance bomo dal pa naredit en rodovnik, ne?  :D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9497 : 16 Julij 2008, 10:19:55
Aja saj res agility...  :-\ No ce ze pridemo do reprezentance bomo dal pa naredit en rodovnik, ne?  :D

 :D :D :D :D Pa je problem rešen.  :D :D

Bay, držim pesti, da bo vse OK.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #9498 : 16 Julij 2008, 10:23:10
Ooooo pridna BAY, Končnoooo :o :o :o 8) ;D

Držimo pesti tudi pri nas, da bo vse ok :o Pol pa pridemo kepice pogledat :o ;D



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #9499 : 16 Julij 2008, 10:41:24
Sej vem, da bi morala to vprasat na tistem delu o zdravju... pa vseeno: Ashu ze nekaj casa precej smrdi iz gobca, kamna na zobeh nima prav veliko tako da dvomim da je od tega.. Kaksna ideja?



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #9500 : 16 Julij 2008, 12:03:03
O Bay končnoooo!!!! Je pa ujela še tazadnji tapravi trenutek, da se vam izide  :D.       



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #9501 : 16 Julij 2008, 12:21:19
In ko smo glih pri Lumu: danes smo skupaj trenirali  :o.

Hočeš rečt - vi ste trenirali, midva pa sva mučila palice za slalom  ::)  Ampak, sva šla danes spet malo povadit in je bilo že nekoliko bolje - mogoče nama pa kdaj še celo uspe  8)


Sicer pa ima Lum kar rad otroke, samo pri prvem stiku moram pazit, ker bi jih rad vse prelupčkal, pa ni ravno nežen pri tem. Mu pa kmalu postane dolgčas, če se ta otrok potem nič ne igra z njim  ::) S 5-letno nečakinjo od bivšega se je prav rad igral in je zelo pazil pri tem. Če je pa malo starješe, pa še toliko bolje. Mlajše pa pač samo tuli po njegovem in s tem pa ni kaj dosti za počet - torej lupčka in ajde, gremo po žogico  :P
Čohanja pa ne ljubi preveč oz. samo ob določenih urah dneva  8)

Bay - tudi mi držimo pesti, da bo šlo vse super!



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #9502 : 16 Julij 2008, 14:24:15
Aja saj res agility...  :-\ No ce ze pridemo do reprezentance bomo dal pa naredit en rodovnik, ne?  :D

Poznam dobrega tiskarja, cena: sitnica, po dogovoru..., za dva je cena še nižja >:D

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #9503 : 16 Julij 2008, 14:45:59
Po zagotovilih lastnikov ima rodovnik ;) tako da če bo leglo, bo definitivno z rodovnikom. Mogoče pa se lahko zmenimo za kakšnega kako drugače :P

In kdaj se bo srečni "ups" zgodil in KDO je srečnež? Ker je zeloooooooooo očitno, da moj ni  :P :P >:( :P :P


.lp
Darja



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #9504 : 16 Julij 2008, 15:27:31
Zgodilo se bo najverjetneje v petek in soboto ali nedeljo. Ime bo pa objavljeno ko bomo vedeli, da je Bay breja.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #9505 : 16 Julij 2008, 15:56:57
Že ta tedn?? al nasledn vikend?
da vem kdaj mormo pesti držat :D



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #9506 : 16 Julij 2008, 15:58:11
Že ta tedn?? al nasledn vikend?
da vem kdaj mormo pesti držat :D

Naslednji teden.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #9507 : 16 Julij 2008, 18:45:16
Bomo držali pesti Bay!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9508 : 16 Julij 2008, 19:03:05
Sej vem, da bi morala to vprasat na tistem delu o zdravju... pa vseeno: Ashu ze nekaj casa precej smrdi iz gobca, kamna na zobeh nima prav veliko tako da dvomim da je od tega.. Kaksna ideja?

A si kaj menjala hrano?

Baje da po govedini smrdi iz gobca. Blythu smrdi, ce mu dam surovo hrano-

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9509 : 16 Julij 2008, 19:04:37
Naslednji teden.

Srecno in uspesno paritev!

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!