Border Collie

Lisa · 3993339

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9660 : 01 Avgust 2008, 16:43:22
Sem dobila SMS od petrce z Nizozemske. Pa ga bom kar kopirala, ker nimam pojma, kaj hoče povedat:

Citiraj
Agility - Ice 6, Game 2- Ice 1, Bode 2. Danes so imeli v enki 4 teke - Game 1 (agility), Agility, Jumping, Game 2 (jumping)

Torej, če prav razumem so imeli pač te 4 teke, od tega je bil Ice v enem 6, v drugem je zmagal, Bode pa je bil drugi. Če je temu tako: ČESTITKE!!!!!!!!!  :o :o :o



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #9662 : 01 Avgust 2008, 19:49:32
Čestitke vsem.

Na Bayini strani je objavljena njena slabša polovica.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #9663 : 01 Avgust 2008, 22:11:03
Waaaaaaaaaaaa!!!!!!  :o :o Bravo naša 2 Ovčarčka!!  :o :o


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #9664 : 01 Avgust 2008, 22:14:07
Čestitke vsem.

Na Bayini strani je objavljena njena slabša polovica.

Sorry ampak res ne poznam strani :-[. Lahko objaviš link? ??? :-[

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9665 : 01 Avgust 2008, 22:14:59
Sorry ampak res ne poznam strani :-[. Lahko objaviš link? ??? :-[

Imaš pod avatarjem, klikni na ikonco zemlje ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9666 : 01 Avgust 2008, 22:52:34
Tega samca smo pa že na posnetku videli.  :P :P ;)


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #9667 : 01 Avgust 2008, 22:56:11
Res je ;)
Ninci je že sicer napisala kje je povezava www.bayofgold.tk



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9668 : 01 Avgust 2008, 23:30:48
Bay, kako to, da ste se odločili ravno za tega samca (sem firbčna kot ponavadi  :D)?


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #9669 : 02 Avgust 2008, 07:34:34
Najprej sem iskal "svežo" kri, ker mislim, da jo v Sloveniji potrebujemo. Potem sem iskal psa, ki bi izboljšal Bayine pomanjkljivosti in karakterno primernega. Ker Bay nima DNA testov je moral imeti tudi te.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #9670 : 02 Avgust 2008, 07:57:48
Bay - a gre pri borderjih pri vseh teh DNA testih za recesivne gene - ko iščeš test samo za enega od staršev??
Samo zanima me..
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #9671 : 02 Avgust 2008, 14:14:15
Ne, če nista oba starša normal, lahko mladiči prenašajo, zboleti pa ne morejo.



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9672 : 02 Avgust 2008, 15:43:53
če se ne motim je Tia na testu dobila prav velik točk. sicer pa dokler ne bo kje možno redno trenirat, tud ne vem kakšnih rezultatov ne more bit.
Jaz in Blyth hodiva 1x do 2x na teden redno na treninge.

@Kolibri
Ne, ne. Mislila sem na opravljen test ali kakorkoli se rece potrdilu, s katerim se npr. lahko pes potem tudi razstavlja kot delovni. Ampak mora biti iz pasnje. Tocke pa so misljene iz preizkusa pasnih sposobnosti. Iscem mamico moje bodoce psicke.

@alenkab
>Nedvomno si uspeh kmet na Škotskem, tekmovalec iz nekega triala ali pa mi, ki smo le opravili izpit, čisto različno predstavljamo. Zame osebno uspešno pase pes od kmeta, ki vozi svoje ovce milje daleč na pašo  Wink. Triali in točkovanja pa so bolj ali manj človeška merila za "uspešnost" pasenja.

Pa še število točk v določenem trenutku je bolj slab pokazatelj.<
Ne bi rekla. Oz. se strinjam deloma. Po mojem npr. ne mores dobiti dobre ocene, ce pes nima nagnjenja. Lahko pa se zgodi, da dobis slabso oceno kot je res sposoben zaradi danega dne. Zato, ce je psicka ze dobila visoko oceno, nek potencial je. Se pa strinjam, da je pes, ki pase s kmetom ovce, seveda najboljsa varianta.

>Pri nas je npr. Deep na pašnem izpitu dosegel precej višje število točk kot Lynn, po drugi strani pa jih je sposoben kakšen dan doseči zelo malo, medtem ko je Lynn bolj ali manj stabilna. Po ocenah par njihovih tekmovalcev iz trojke je Deep večji potencial kot Lynn, če bi pa gledali zgolj po rezultatih iz prijateljskih pašnih tekem (samo na teh smo do sedaj bili) bi bila videti Lynn nedvomno precej boljša.<

Ni vse odvisno od psa, predvidevam.

>Pašni izpit nas je večina opravila tam, kjer smo trenirali (trije samčki - Gayo, Bode in Deep in tri psičke - Luna, Nala in Lynn) medtem, ko je Bay opravila izpit drugje, pa dosegla najvišje slovensko število točk med psičkami. Te štiri psičke so trenutno edine z opravljenim pašnim izpitom pri nas.<

Hvala za informacijo.

@minči
O.o Jaz bi tudi, da mi tako lepo sledijo tudi, ko sem s hrbtom obrnjena proti Blythu.

To pa sva jaz in Blyth z 29.07. pri Martini.
http://www.youtube.com/watch?v=XKMRXgBW13g

Vsak dan komaj cakam na naslednjo uro pasnje  :D

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9673 : 02 Avgust 2008, 16:54:30
Jaz in Blyth hodiva 1x do 2x na teden redno na treninge.

Mi bi tudi, če bi imeli vse skupaj dvajset minut stran.

Iscem mamico moje bodoce psicke.

In to iščeš po tem, katera psica uspešno pase?   ??? ???


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9674 : 02 Avgust 2008, 17:56:52
In to iščeš po tem, katera psica uspešno pase?   ??? ???

Ja. Tudi.

In od mene je kar 1 uro stran, ne 20 minut.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9675 : 02 Avgust 2008, 18:36:33
Ja. Tudi.

Potem imaš pri Bay sedaj idealno priložnost za mladička. ;) Ali pa pri kakšnih Bartolovih dvorih ali Alenu. :-\ Čeprav moje mnenje je tako, da glede na to, da v Sloveniji dejansko ni psic, ki bi redno delale pašo, če boš gledala samo na to, kako psica pase, ti bo kakšno super leglo ušlo (ali pa boš na koncu ostala brez mladička).  ;) A to bi samo iz Slovenije vzela? Kdaj pa nameravaš kupiti še enega? A to še vedno gledaš tudi kot na "bodočo družico" za tvojega? Ker potem moraš še na cel kup drugih stvari misliti...


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9676 : 02 Avgust 2008, 19:06:08
Potem imaš pri Bay sedaj idealno priložnost za mladička. ;) Ali pa pri kakšnih Bartolovih dvorih ali Alenu. :-\ Čeprav moje mnenje je tako, da glede na to, da v Sloveniji dejansko ni psic, ki bi redno delale pašo, če boš gledala samo na to, kako psica pase, ti bo kakšno super leglo ušlo (ali pa boš na koncu ostala brez mladička).  ;) A to bi samo iz Slovenije vzela? Kdaj pa nameravaš kupiti še enega? A to še vedno gledaš tudi kot na "bodočo družico" za tvojega? Ker potem moraš še na cel kup drugih stvari misliti...

Ja, Bay mi je vsec. Pa tudi tata tega bodocega legla mi je vsec.
Vec ali manj mi je vseeno od kod prihaja, vazno da bo zdrava in da bo delala z veseljem, vsaj priblizno kot Blyth.
Sem nameravala pripeljat v hiso enkrat po novem letu in zdaj vidim, da ima Bay predvideno konec septembra. To bi bilo tudi OK.
Bi vsela se eno psicko, ker je z Blythom skoraj prelahko. Pa ker je Blyth krasna varuska in ima rad druzbo, ker bi rada dala se eno tako leto skozi, kot je bilo letosnje, ker bo potem sreca dvojna, ker se rada ukvarjam z vsem tem, ker bi en dan rada imela male kepice okoli hise, ker so moji doma navduseni, ker ji bo pri meni lepo, ker sem za otroka se premlada... :)
Na kaj pa moram misliti se, ce bi bila eventuelno Blythova druzica?

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9677 : 02 Avgust 2008, 19:32:29
Na kaj pa moram misliti se, ce bi bila eventuelno Blythova druzica?

Najbolje, da ti vzreditelji povejo, na kaj vse gledajo, ko iščejo svojim samicam samce. Že pri odraslih je verjetno težko iskati očeta, kaj šele, če moraš izbrati že pri mladičku.  :-\


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #9678 : 02 Avgust 2008, 22:25:21
Mi smo imeli ta Tili na obisku. Smo šli na en sprehod, smo se naigrali, smo se nacrkljali. V glavnem - obedeve skrbnici sta Tili super vzgojili in ji pomagali da je zrasla v resnično lepotičko! Ki me je spravila v jok... Takoj, ko so prišli, je prišla v stanovanje, prevohala dnevno sobo in kuhinjo, potem pa šla na hodnik, od tam pa naravnost v "pasji kabinet" - sobico, kjer je zrasla gor, in vse temeljito prevohala. Točno je vedela kam, pa čeprav ni bila pri nas več kot pol leta... Res je izredna - tako kot obe dve lastnici  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #9679 : 03 Avgust 2008, 18:32:56
mi smo bili tudi na morju, in sicer smo kampirali na hrvaškem... tani je bila seveda z nami  :) nekaj slikic:

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #9680 : 03 Avgust 2008, 19:04:53
O, Knofek je pa užival na morju! A je kej plavala! Super fotke!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #9681 : 03 Avgust 2008, 21:30:16
Evo naše Ovčarčke na stopničkah!  ;D



Ostalih slikic nisem še pregledala


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9682 : 04 Avgust 2008, 01:19:58
Evo naše Ovčarčke na stopničkah!  ;D



Ostalih slikic nisem še pregledala


Od cesa je ta slikica?

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #9683 : 04 Avgust 2008, 07:38:47
Bili so na Nizozemskem, tekmovanje Border collie Classic. Če gledamo rezultate, pa si zaslužijo čestitke za uspehe.

http://www.bcc2008.nl/en/results.php



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9684 : 04 Avgust 2008, 10:48:18
Buffy, Gia, Mac, Mi in Ice so se z lastniki odpravili na pot v noči iz srede na četrtek. Naša prva postaja je bila pri Maeglin v Belgiji. Tukaj nas je vzreditelj raf lepo pogostil in spravil k sebi, potem pa nas odpeljal na pašnik, kjer so kužki lahko uživali med ovčkami  ;D. Tukaj je Buffy prvič pokazala zanimanje za ovčke  :o. Po mnenju Rafa in ostalih ji je šlo kar dobro. Nekaj posnetkov s paše imam jaz, več jih ima Tina.
S seboj smo imeli tudi Majchy, ki je pridno slikala tako obisk pri Rafu, kot kasneje tekmo na Nizozemskem.

Še nekaj besed o sami tekmi:

Tekma, vzdušje, lokacija, organizatorji, hrana, parkurji, ... so bili odlični  ;D

V campu smo imeli slovenski tekmovalci cca. 60 m2 prostora za šotore, arafate in avtomobile. Kljub temu, da smo se zelo razkomotili, nam je nekaj prostora vseeno ostalo.

V petek so bili na vrtsi najprej tekmvalci A/J 1. Tekli so 4 teke: Game1, Agility1, Jumping1 in Game2. Pri Game1 je bil postavljen navaden agility parkur, s to razliko, da se je čas začel šteti šele pri 10. oviri. Če si do tam imel kakršnokoli napako, si bil diskvalificiran. Od 10. ovire dalje pa so napake štele kot kazenske točke. Ostali teki so bili normalni.
Petkove rezultate je že 5rca napisala  ;)

V soboto smo bili na vrsti tekmovalci A/J 2 in A/J 3. V dopoldanskem času smo imeli postavljena 2 agility parkurja. Čas ogleda obeh parkurjev je bil "omejen" na 1 uro  :D . V ringu 1 je tekmo otvorila Tina z Macom, kjer sta odtekla brez napake in na koncu zasedla 5. mesto ter uvrstitev v finale. Ostali smo si v tem parkurju pritekli kazenske točke. V ringu 2 sta od slovenskih tekmovalcev najbolje odtekla Matej in Witch, ki sta na koncu zasedla 5. mesto in uvrstitev v finale. Tudi Tina z macom je tukaj odtekla brez napake in na koncu zasedla 10. mesto in novo uvrstitev v finale  :o .
Popoldan je bil na vrsti jumping. Zopet sta bila postavljena 2 parjurja, čas ogleda za oba je bil 1 uro. V ringu 1 sta od slovencev najbolje odtekla Matej in Kal, ki sta na koncu zasedla 19. mesto. V ringu 2 je Tina z Macom zasedla 8. mesto, matej z Witch pa 15. (oba sta odtekla brez napake).
V nedeljo smo imeli za odtečt še tretji agility in jumping parkur. Zopet si si v roku 1 ure ogledal oba. Agility del je otvorila Tina z Macom, odtekla brez napake in zasedla 5. mesto.
Popoldan je bil na vrsti finale. Slovensko ekipo so zastopali Kal, Witch, Mac ter Bri in na koncu zasedli 7. mesto. V finale posameznikov sta se uvrstila le Witch in Mac, ki sta na koncu zasedla 15. in 20. mesto.

Vse teke smo sproti "dokumentirali". Moji posnetki se počasi nalagajo na računalnik. Nekaj jih ima tudi Manca, ki mi jih bo po prihodu domov dostavila  ;) .

Naslednje leto bo BCC v Luxemburgu: http://bcc2009.jimdo.com .


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9685 : 04 Avgust 2008, 10:53:22
Pozabila sem napisat še to, da je Gia po 1 letu končno spet videla mamico. Na sami tekmi pa je spoznala še očka (ki jo je okregal), ter bratca in sestrico  :o. Slikce tega srečanja ima Majchy  ;).

Nekaj slikc z BCCja lahko vidite na http://www.diereninactiefotografie.nl/Agility_2008/BCCN_EO_01082008/ . Kolikor sem uspela prgledat, so tukaj objavljene petkove fotografije  ;)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9686 : 04 Avgust 2008, 11:17:40
Cestitke vsem! :)

1 uro za ogled parkurja :o :o :o cisto po mojem okusu  8)

battito animale


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9687 : 04 Avgust 2008, 15:40:35
WOW torej! :o

Nekaj me zanima, ce mi zelite zaupati. Kje ste zaposleni, kaksno delo imate za se prezivljati?

Malcek me zanima, ker imate toliko casa za se ukvarjat s svojimi borderji. (Vsaj tako sklepam po rezultatih s tekem ;))
No, saj ga imam tudi jaz. Ampak to zdaj, ko imam "pocitnice".

Pa mogoce se to, ce zivite v hisi ali v stanovanju, pa ce imate svoje bordercke v hisi/stanovanju.

 ::)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Odgovori #9688 : 04 Avgust 2008, 16:28:59
Mi smo bili ta vikend v hribih. V soboto smo se povzpeli do Krnskega jezera in Tarin je celo pot uživala. Na poti je bila itak gravna atrakcija :) V nedeljo smo se vračali domov preko Vršiča (v zmesnimi postanki v Trenti, na izviru Soče in na Kekčevi domačiji), ter zavili še v Ljubljano v živalski vrt. Tarin so bli ptiči noro zanimivi, ful je nalajala kamelo, tigrov in levov se je grozno bala, tako da smo šli hitro mimo ;D. O opicah ni dobro vedela kaj naj si misli ;). Res je bilo super pa še vreme nam je bilo naklonjeno!

P.S. Na sliki: meditacija ob jezeru ;D.



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #9689 : 04 Avgust 2008, 17:05:19
Super je bilo na BCC 2008.  8)

Čestitke vsem našim!  :-* :-* :-*

Evo par fotk za skomine... [klik za večjo fotko]











 ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com