Border Collie

Lisa · 3993002

Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #9840 : 10 Avgust 2008, 13:15:43
Darja, a si sigurna da je psička?  :D A je samček?

Sem očitno domnevala, da je samička, bo Reillyjevem in Bodrijevem obnašanju (Rye jo/ga je hotel celo naskočiti  :-[ ), pa bi po slikicah s Evelynine strani rekla da je to Devoted Jr  ::) . Obe samički iz legla imata levo uho čisto rjavo, ta pa ne  ;D .

Pa še nekaj slikic:












.lp
Darja



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9841 : 10 Avgust 2008, 13:26:30
Majchy: na desni je Endless Endurance in če pogledaš obraz kako je obarvan je ta psička, ki jo je videla 5rca zagotovo tista na desni, ker imata isti vzorec  ;)

Kako pa veš, katero sem videla?  ??? ???

kamy, hvala za fotke. Midva sva bila navdušena nad tvojima lepotičkama. Cene se je še posebno zaljubil v tamalo.  :-* :-* Za darila pa tudi ni problema.  ;) Pa glavno, da se je Ammy vsaj malo zabavala ob tem, ko jo je spravljala narazen.  >:D ;)

Citiraj
Se mislila, da bodo podeljevali nagrade za najhitrejšega psa v vsaki kategoriji posebej saj je bila proga v 1 ter 2-3 drugače postavljena.

Ali pa, da bo še en parkur isti, kjer se bo to ugotavljalo. Ker pri dveh različnih parkurjih res ne moreš z gotovostjo trditi, kateri pes je najhitrejši.

Darja, kako imaš ti packasta samca...  >:D >:D ;) ;) ;) Cene pozdravlja malega Rye-ja in ti sporoča, da naslednjič bolj pazi, kje imaš svoja psa, da ti ne bo spet kakšen izginil.  >:D >:D

In hvala vsem za čestitke.  :-*


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #9842 : 10 Avgust 2008, 13:31:48
Jaaaa, Dev Jr. je tole!  :o Pa smo rešile uganko. :D
Super fotke!  ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #9843 : 10 Avgust 2008, 13:59:41
Darja, kako imaš ti packasta samca...  >:D >:D ;) ;) ;) Cene pozdravlja malega Rye-ja in ti sporoča, da naslednjič bolj pazi, kje imaš svoja psa, da ti ne bo spet kakšen izginil.  >:D >:D

Ja res ... ne vem, kje sta se to naučila  :P . Izginjajo pa le takrat, ko imam znane ljudi okoli sebe  >:D >:D >:D
Rye pošilja Cenetu veliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikega  :-* Bodri pa Venki in tebi  :-*

.lp
D



Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #9844 : 10 Avgust 2008, 14:02:19
Jaaaa, Dev Jr. je tole!  :o Pa smo rešile uganko. :D

Ja, skupaj res rešimo vse uganke  ;)

Je od zadnjič kar lepo zrasel. Mi je žal, da ga nismo včeraj nič pofotkali  :'( . Ob prvi priložnosti pa ga bom  ;D

.lp
D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9845 : 10 Avgust 2008, 14:05:06
Ja res ... ne vem, kje sta se to naučila  :P . Izginjajo pa le takrat, ko imam znane ljudi okoli sebe  >:D >:D >:D

 >:D >:D >:D >:D Ja, midva vsake toliko kakšnega psa "ukradeva".  >:D >:D >:D Tako, da pozor, ko sva zraven.  >:D >:D Cene je tudi kamyju odnesel tamalo vmes enkrat.  :D :D

Rye pošilja Cenetu veliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikega  :-* Bodri pa Venki in tebi  :-*

Pošiljamo  :-* :-* :-* nazaj.  :)


Kurcevsky

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #9846 : 10 Avgust 2008, 14:06:25
Ja res ... ne vem, kje sta se to naučila  :P . Izginjajo pa le takrat, ko imam znane ljudi okoli sebe  >:D >:D >:D
Rye pošilja Cenetu veliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikega  :-* Bodri pa Venki in tebi  :-*

.lp
D

Raj tolovaj  :o



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #9847 : 10 Avgust 2008, 14:56:59
Ali pa, da bo še en parkur isti, kjer se bo to ugotavljalo. Ker pri dveh različnih parkurjih res ne moreš z gotovostjo trditi, kateri pes je najhitrejši.

kaj vam gre v nos, da je Hit bil res mister Hitri  :P :P :P ;D

Ker kaj dosti ne razumem madžarsko, je tudi mene presenetilo, ko me je Zoli pošiljal na stopničke, pa nisem vedela kaj dogaja. Da je bil Hit najhitrejši v enki sem sicer videla, vendar se strinjam, da je od proge odvisno tudi kako hitrost lahko razvije pes. Na kakih ovinkih, ki so v višji kategoriji res ne more tako žgati, kot če so bolj ravne linije. Bi bilo fer, da bi podelili posebej še za dvojko-trojko. :) Mogoče bi jim lahko to predlagali za naslednje leto.

Sicer pa sem bila včeraj zadovoljna s Hitovim tekom in malo mi je žal za cono, ki naju je ločila do tretjega pogoja. >:D Moja veteranka pa je bila pridna. :) Pa všeč mi je, da se veteranom nameni enaka pozornost kot ostalim, edino večji izziv bi bil, če bi nas bilo še malo več.

Posebej všeč mi je bilo vzdušje, družba, to, da nas je čedalje več iz našega društva in to, da nas sosedje tako lepo sprejmejo. Sodnik se je celo potrudil izreči čestitke v slovenščini.

Gremo naslednjo soboto v Bad Radkesburg  :o :o laufali bomo agility prispevali za otroško kliniko in se imeli fajn.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9848 : 10 Avgust 2008, 15:00:39
Gremo naslednjo soboto v Bad Radkesburg  :o :o laufali bomo agility prispevali za otroško kliniko in se imeli fajn.

Lepo se imejte na tekmi v Avstriji. Mi bomo takrat uživali na morju  :P  :o . Se bomo pa pred odhodom udeležili tekme v italijanski Gradisci  ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9849 : 10 Avgust 2008, 15:24:26
kaj vam gre v nos, da je Hit bil res mister Hitri  :P :P :P ;D

 :D :D Saj veš, da ne.  :D :D

Posebej všeč mi je bilo vzdušje, družba, to, da nas je čedalje več iz našega društva in to, da nas sosedje tako lepo sprejmejo. Sodnik se je celo potrudil izreči čestitke v slovenščini.

Jaaaa, mene je tudi čisto presenetil. Tako da sem mu seveda odgovorila v slovenščini nazaj.  :-[ :-[ :D :D Je bilo pa tudi meni včeraj vse super.  :D :D No, razen golaža.  :-\ :-\ :D :D

Gremo naslednjo soboto v Bad Radkesburg  :o :o laufali bomo agility prispevali za otroško kliniko in se imeli fajn.

Midve na žalost ne moreva na to tekmo, čeprav se mi zdi res lepo prispevati za otroško kliniko... Gremo pa v Gradisco en dan prej.


Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #9850 : 10 Avgust 2008, 15:52:12
Raj tolovaj  :o

Reilly says: "there's enough of me for all of you"  :P :P :P :P >:D



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #9851 : 10 Avgust 2008, 19:10:17
Hay,
Majchy: tisto ni Endless Endurance, saj je ona čisto drugače obarvana, ona je najbl temen in najbl zanimiv red merlček med vsemi Djevčki in Ejevčki, zato je kot malo ni bilo moč zamenjati in mi je bila tudi najbolj simpatična zaradi obarvanosti.
V priponki 1 slika vzrediteljice, ki mi je še ostala v datotekah.
lp,
Anja


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #9852 : 10 Avgust 2008, 19:12:04
Hay,
še 1 sliko Endless Endurance sem našla. Tista na levi je, ki grize vrat plastenke.
lp,
Anja


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9853 : 10 Avgust 2008, 19:16:18
Če kej pomaga, ima ta na zadnjih dveh slikcah grebenček :P :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #9854 : 10 Avgust 2008, 19:30:36
Zorek...100% se motiš.
Poglej v bazo Anadune pod Blessed Borders Endless Endurance [Hun] pa boš videla katero psičko ti da pod fotko.  ::) ::) ::)

Točno tole:  ;D


Na tej fotki, ki jo pa ti daješ je pa Blessed Borders Emissary.
Red merle samček, ki je na tej fotki zraven steklenice je pa Blessed Borders Even More.
V odzadju je pa Blessed Borders Endless Endurance.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9855 : 10 Avgust 2008, 19:49:53
Če v bazi vrže ven sliko psičke z eno zeleno in eno modro učko, pol so slike, ki jih je limala Majchy prave. Zakaj gledat na obarvanost (okej v primeru, če učke niso tko posebne kot pri tej psički), če pa sam učke pogledamo, pa vidmo kdo je kdo.  :D
Je pa ful luškana psička <3



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #9856 : 10 Avgust 2008, 21:30:11
Čestitke vsem tudi od mene :o :o :o Super ste!!!




Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #9857 : 10 Avgust 2008, 21:32:21
Uf, koliko napisanega...

teyka_in_blyth - samo v vednost:
teoretično stanje Bee na temo CEA (iz anadune baze podatkov)
CEA gene  
 CEA affected  2%
 CEA carrier  23%
 CEA normal  75%
Dva zares pregledana psa sta lahko "na oko" zdrava, njun mladič bo pa affected - ker sta oba DNA carrierja...

Test CEA stane čez 180 USD, CL pa 100 USD.

Jaz predvidevam, da bomo našim mladičem jemali kri 7.9.2008, ko bomo imeli piknik (V in T mladički). Če te zanima, se lahko priključiš.
Martina - 20 % popust so letos ukinili (satelit clinic).

alenkab - a lahko prosim, če mi sporočiš - lahko privat, lahko tukaj - podatke, kako in kje se delajo TNS testi.

A ja - (ker nisem na strani "fovšije") - čestitke vsem za vse - rezultate, partive, lepe dneve, osvojene hribe...



Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #9858 : 10 Avgust 2008, 21:40:30
Hay,
sa z Majchy "poštimale" na msnju in sva ugotovile, da sem cel čas menjala psički, kaj je bil temu vzrok nimam pojma, verjetno sem obe samičiki zelo gledala in si zapomnila napačno  :-[ :-\
lp,
Anja


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9859 : 11 Avgust 2008, 11:20:12
Lepo se imejte na tekmi v Avstriji. Mi bomo takrat uživali na morju  :P  :o . Se bomo pa pred odhodom udeležili tekme v italijanski Gradisci  ;)
potem pa bom navijala za vas ;) ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9860 : 11 Avgust 2008, 12:48:32
Še ena s podelitve:

Vir: http://picasaweb.google.com/cheereck/IIGCsejAgilityKupa  (kar par fotk Veni je noter  :o :o :o).


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9861 : 11 Avgust 2008, 14:23:45


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #9862 : 11 Avgust 2008, 14:31:28
Super filmček :D. Dosedaj poznam samo eno borderko, ki tudi v praksi takole na kup žene ovce in na koncu v hlev. Samo ovac je še mnogo večje št. kot le teh na tem filmčku. Res ful je pridna. Če mi jo uspe kdaj poslikati, dodam semkaj slikco. Ta psička nima nobenega izpita za pašnjo ;) Je pa fullllll pridna :o

lp


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #9863 : 11 Avgust 2008, 16:01:06


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9864 : 12 Avgust 2008, 09:29:15
Da se vrnemo nazaj še malo na CEA zadeve. Blaze (Blaze Black Chevers) recimo je CEA clear (pregled 2000, 2003 in 2006) pa je genetsko prenašalka: http://www.bordercollie.cz/blaze_en.htm Isto njena mama Adora, Jackie in Grey. (http://www.bordercollie.cz/our_bc.htm). Isto, če se pogleda njihove rodovnike, piše, da so starši CEA neg. Če bi ženska gledala samo to, da za starše piše v rodovniku, da so CEA neg in bi predvidevala, da to pomeni, da so ti psi clear po starših in bi parila recimo skupaj Greya in Jackie, bi bila velika verjetnost, da bi prišli ven affected mladički.  :-\

Tako da dejansko je treba biti pozoren na to, kaj je napisano v rodovniku, da te ne zavede.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9865 : 12 Avgust 2008, 10:06:33
http://www.bordercollie.cz/

Luštne borderje imajo tukaj  ;D

AramisE, na tej spletni strani si lahko pogledaš lilac borderja  :D


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9866 : 12 Avgust 2008, 10:09:00
Luštne borderje imajo tukaj  ;D

Vau, kaksne velike crne okice ima ta slalomas :o

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9867 : 12 Avgust 2008, 10:10:24
Meni je bilo to zadnje njihovo leglo ful všeč. Sem vsak teden hodila nove fotke gledat.  :-* :-* Zdaj pa hodim vsak dan pogledat, če imajo že najavljenega samca za Nexee.  :D :D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9868 : 12 Avgust 2008, 10:18:12
Vau, kaksne velike crne okice ima ta slalomas :o

Na prvi strani je psička Nexee.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9869 : 12 Avgust 2008, 10:20:26
Alena's Keysi (Dapper Dame Black Chevers) je iz D-legla.  :)