Border Collie

Lisa · 3992972

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9870 : 12 Avgust 2008, 10:27:44
Alena's Keysi (Dapper Dame Black Chevers) je iz D-legla.  :)

 :o :o To je ta, ki je bila pri nas tudi? Škoda, da je nisem bolj pogledala.  :'( :'(


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9871 : 12 Avgust 2008, 10:32:51
Ja. Uspesno nastopa in tekmuje v frisbee, dogdancing, in agility. Ce jo googlas, dobis cel kup posnetkov. Naslednji vikend bo nastopala v Nemciji na eni pasji prireditvi:

http://www.dog-day.de/pages/programm.html


V istem programu bodo tudi Sabine in Marcus s svojimi psi (Crazy Fly 'n Dogs).




Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #9872 : 12 Avgust 2008, 12:02:52
Ko smo ravno že pri testih - smo dobili rezultate za TNS. Oba dva stva Normal, mladički pa Normal by parentage :o
Barbka, mami je na dopustu - je isti način kot pri CEA in CL, sprintaš vse papirje in izpolniš (lahko iz bordercolliehealth.com), veterinar vzame kri, podpiše da je identificiral psa preko čipa, nekaj kapljic krvi kane na poseben pivnik (piše točno v navodilih) - v tem primeru se mora sušit 15 minut, lahko pa se da tudi v epruveto 2ml - spet necentrifugirano! Potem pa to samo še pošlješ preko letalske pošte.

Lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #9873 : 12 Avgust 2008, 15:03:05
Luštne borderje imajo tukaj  ;D

AramisE, na tej spletni strani si lahko pogledaš lilac borderja  :D

Sem že enkrat brskala po teh straneh. Lušten tale Grey a ne?

.lp
D



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #9874 : 12 Avgust 2008, 17:50:16
Ko smo ravno že pri testih - smo dobili rezultate za TNS. Oba dva stva Normal, mladički pa Normal by parentage :o

Juhuhu!



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #9875 : 12 Avgust 2008, 18:56:34
Maša in Alenka super!!! :o

Res sta pridni z delanjem testov in še vsi rezultati so super. :o


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #9876 : 12 Avgust 2008, 21:15:26
Luštne borderje imajo tukaj  ;D

Tele Black Chevers smo pa na Nizozemskem spoznali.  ;D





Njihov Grey mi je ful poseben border.  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #9877 : 13 Avgust 2008, 01:00:30
No, midva sva se tudi malo namakala v slani vodi - letos je bilo bolj kratko, ampak fino.

Najprej si je treba vodo zaslužit s pridnostjo


A bi al ne bi ...  ::)


Pa, seveda ...
 

Pol smo se pa sončli ...


... in senčli


Brez frizbija ne gre niti na plaži, da se razume


Pa še lep pozdrav



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #9878 : 13 Avgust 2008, 03:17:23
Najprej lepo pozdravljeni v moji najljubši temi. Že nekaj časa spremljam tale forum in prav lepo je videti, koliko borderjev se sedaj sprehaja naokoli.
Imela sem to čast, da sem polovico svojega življenja uživala ob prvi borderki, pripeljani v Slovenijo. Shade žal ni dočakala svojega 14. rojstnega dne, ki bi ga praznovala v oktobru. V četrtek je mirno zaspala v senci pod magnolijo, od koder je do zadnega dne nadzirala krdelo dvo- in štirinožnikov. Hvaležna sem ji za vse dragocene trenutke, ki sva jih delili. Ni spominov brez nje, saj je bila z mano od sedmega razreda osnovne šole pa do drugega rojstnega dne mojega drugega sina, od lagodnega življenja pri starših, študentskih podnajemniških stanovanj do selitve v Beograd. Bila je pes, ki se ti zgodi samo enkrat v življenju. Hvala vsem, ki ste jo poznali in ji s tem lepšali življenje.
Hvala Kolibri, da si mi zaupala malo kepico Tully, sedaj že pravo gospodično. Prepričana sem, da jo je prateta Shade v nekaj skupnih mesecih naučila, kako osvojiti človeška srca.




cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #9879 : 13 Avgust 2008, 04:08:33
Oooo Maja! Dobrodošla!
Iskreno sožalje za Shade :'( Bila je res super in prav zaradi nje sem se neizmerno zaljubila v to pasmo  :'( Dočakala pa je zavidljivo starost in imela je res lepo življenje!
Lep pozdrav v Beograd! :-*

Manca



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #9880 : 13 Avgust 2008, 04:21:36
Ves, ko sem napisala tisto, da ste ji polepsali zivljenje, sem imela v mislih prav tebe pa Barbaro in Asjo... in nepozabne voznje na tekme.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9881 : 13 Avgust 2008, 06:32:43
Sožalje...  :'(


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9882 : 13 Avgust 2008, 07:06:52
Sožalje za Shade  :'(



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #9884 : 13 Avgust 2008, 08:35:59
Sožalje :'(


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #9885 : 13 Avgust 2008, 08:52:03
Moje sožalje  :'(
Gulu ta frizbi pa poznam!  :D Sem ga dala na licitacije in si ga ti zlicitirala  ;D Mi je všeč, da vas spremlja tudi na morje  ;D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9886 : 13 Avgust 2008, 08:54:05
Sožalje  :(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9887 : 13 Avgust 2008, 09:01:22
No, midva sva se tudi malo namakala v slani vodi - letos je bilo bolj kratko, ampak fino.

Mi pa v kratkem odhajamo na morje  ;D

Vidim, da sta se imela lepo  ;)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #9888 : 13 Avgust 2008, 09:19:36
Sožalje  :'( Nisem je poznala, ampak verjamem, da je bila res nekaj prav posebnega. Lepo tudi, da je odšla tako v miru in gotovo že uživa ob čredah okraj mavrice.

Gulu ta frizbi pa poznam!  :D Sem ga dala na licitacije in si ga ti zlicitirala  ;D Mi je všeč, da vas spremlja tudi na morje  ;D

O, a to si bila ti.  :o Ja hvala, Lum je navdušen nad njim, sploh za v vodo je res super, ker lepo leti, plava in pes ne spije hektolitrov vode, če ga zagrabi ker je iz trde plastike in gume, pa še tisto rdečo bukno ima na sredi, ki se jo lepo vidi, če jo obnrneš navzgor. Je bil definitivno Lumov najljubši pripomoček letos  ::)

Mi pa v kratkem odhajamo na morje  ;D

Sem videla, da greste vseeno tudi na Pag  :D Vam zelo zavidam termin, zame je bilo v začetku avgusta čisto preveč ljudi, ampak letos žal ne gre drugače.  Tudi vi se imejte kar se da fino!





Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #9889 : 13 Avgust 2008, 10:02:19
Sozalje za Shade, istocasno dobrodosla na forum. Imas se slike? Mora biti res hudo brez nje, sploh ce je bila tvoja druzabnica za polovico zivljenja. Upam, da ti bo Tully vsaj delno napolnila tisto praznino, ki jo je pustila Shade.

Gulu, se vidi kako ste uzivali! Jana in Dean se ravno odpravita na obisk k Bojanu in Viktoriji na Losinju, sta hotela vzeti Lyro s sabo ampak so sporocili, da tam psi niso prvec dobrodosli, na plazi so prepovedeni...Hari mora biti ves cas zaprt v apartmaju.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #9890 : 13 Avgust 2008, 10:15:52
Brez frizbija ne gre niti na plaži, da se razume



Kje pa se dobi tak frizbi?

Kristinca & Florinca


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #9891 : 13 Avgust 2008, 10:54:23
Hay,
Kje pa se dobi tak frizbi?
a se ga ne dobi v Tukanotu ali pa Mr. Petu? Se mi zdi, da sem ga v eni od teh 2 trgovin v Ljubljani videla.
Sožalje za Shade, krasna psička je bila.
lp,
Anja


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #9892 : 13 Avgust 2008, 11:12:04
Sožalje za Shade  :'(

Gaja krasne fotke! Sta pa mogla uživat  :)  :-*


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #9893 : 13 Avgust 2008, 11:18:54
Najprej lepo pozdravljeni v moji najljubši temi. Že nekaj časa spremljam tale forum in prav lepo je videti, koliko borderjev se sedaj sprehaja naokoli.
Imela sem to čast, da sem polovico svojega življenja uživala ob prvi borderki, pripeljani v Slovenijo. Shade žal ni dočakala svojega 14. rojstnega dne, ki bi ga praznovala v oktobru. V četrtek je mirno zaspala v senci pod magnolijo, od koder je do zadnega dne nadzirala krdelo dvo- in štirinožnikov. Hvaležna sem ji za vse dragocene trenutke, ki sva jih delili. Ni spominov brez nje, saj je bila z mano od sedmega razreda osnovne šole pa do drugega rojstnega dne mojega drugega sina, od lagodnega življenja pri starših, študentskih podnajemniških stanovanj do selitve v Beograd. Bila je pes, ki se ti zgodi samo enkrat v življenju. Hvala vsem, ki ste jo poznali in ji s tem lepšali življenje.
Hvala Kolibri, da si mi zaupala malo kepico Tully, sedaj že pravo gospodično. Prepričana sem, da jo je prateta Shade v nekaj skupnih mesecih naučila, kako osvojiti človeška srca.



Maja - lahko samo rečem, da zelo čutim s teboj... Danes ponoči smo morali uspavati Bafa... Generacija odhaja...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9894 : 13 Avgust 2008, 11:19:48
Maja - lahko samo rečem, da zelo čutim s teboj... Danes ponoči smo morali uspavati Bafa... Generacija odhaja...

 :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( Iskreno sožalje za Bafa.  :'( :'(


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #9895 : 13 Avgust 2008, 11:23:37
OOO iskreno sožalje tudi za Bafa  :'( :'(


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #9896 : 13 Avgust 2008, 11:25:00
Hay,
sožalje tudi za Bafa.
lp,
Anja


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9897 : 13 Avgust 2008, 11:25:36
Sožalje za oba :'(



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #9898 : 13 Avgust 2008, 11:29:07
Kje pa se dobi tak frizbi?
Dobiš ga tudi v BTC-ju v Giga sportu-zanimivo, dobiš frizbi v trgovini za ljudi in je prav za pse, še pes je gor narisan, pa plava na vodi pa zelo daleč leti.
Drugače pa ja Gulu to sem bila jaz, na sosednjem forumu zalarjeva  ;)

Moje sožalje za Bafa.