Border Collie

Lisa · 3993156

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9930 : 14 Avgust 2008, 15:08:11
Hvala.  :)


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #9931 : 14 Avgust 2008, 20:23:51
5rca vse naj boljše!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9932 : 14 Avgust 2008, 20:26:25
Vse naj naj 5rca ;D

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9933 : 14 Avgust 2008, 20:30:46
Imam dve vprasanji, ce bo kdo odgovoril:

- v cem je razlika med agresivnim in dominantnim psom? Predvsem gledano iz oci enega drugega psa... (ce je smiselno) in
- ali je kdo od vas ze izvedel na svojem psu analizo DNK?

Jaz razmisljam, da bi namesto Optigen testa opravila DNK analizo, pa me zanima, ce je smiselno, pa ce veste kaksne vse koristne podatke bi izvedela z DNK analizo poleg npr. displazije in tezav z ocmi. ::)

Hvala!

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9934 : 14 Avgust 2008, 20:42:05
Hvala še enkrat.

Danes smo naredili izlet na Bled, kjer smo srečali eno luštno borderko, hčerko Kene in Izija iz zadnjega legla. Pravi lastnica, da bosta začeli delati agility v Naklu septembra, tako da jo bomo lahko tam videvali.  :o :o


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #9935 : 14 Avgust 2008, 21:47:53
Hay,
tejka_in_blyth: bom jaz povedala, kakor mi je oče razlagal v čem je razlika v obnašanju teh dveh tipov psov do ostalih psov.
Agresiven pes je tisti, ki bo napadel ali pa renčal na drugega psa, pri tem pa se bo zaganjal v njega in ga ne bo pustil na miru.
Dominanten pa se do drugega psa vede vzvišeno, glava in rep pokonci, večinokrat ignorira ostale pse, lahko pa tudi psa naskoči in si ga s tem poskusi podredit.
lp,
Anja


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #9936 : 14 Avgust 2008, 22:16:54
Tejka, naj ti bo tole malo v pomoc:
www.bordercolliehealth.com/



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #9937 : 15 Avgust 2008, 01:16:02
5rca, z manjšo zamudo, ker sva bila na enodnevnem morskem izletu - VSE NAJBOLJŠE IN NAJLEPŠE!!!!!!!!  :-* :-*



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9938 : 15 Avgust 2008, 16:05:44
Hay,
tejka_in_blyth: bom jaz povedala, kakor mi je oče razlagal v čem je razlika v obnašanju teh dveh tipov psov do ostalih psov.
Agresiven pes je tisti, ki bo napadel ali pa renčal na drugega psa, pri tem pa se bo zaganjal v njega in ga ne bo pustil na miru.
Dominanten pa se do drugega psa vede vzvišeno, glava in rep pokonci, večinokrat ignorira ostale pse, lahko pa tudi psa naskoči in si ga s tem poskusi podredit.
lp,
Anja

Hvala!
Torej, ce prav razumem, Blyth, ki se pred vsakim psom postavlja z visokim repom in nanj renci je dominanten?
Mene to kar precej muci, ker agresiven sem sigurna, da je negativno, dominanten, pa sem do pred kratkem imela za nekaj pozitivnega. Ampak zdaj nisem vec prepricana, ker vsakic ko je v blizini samica, se je zanjo pripravljen borit. To me moti, samo ne vem, ce lahko to odpravim. A lahko? Ce lahko, kako se to naredi?
Meni je ze prav, da izraza svojo moskost, ampak se zavedam, da lastnikom drugim psov to ne more biti prav.
Pa vidim, da tudi drugi psi npr. pri Martini rencijo nanj (posebno Homer), ampak se nikoli nisem imela niti obcutka, da bi ga napadli. :(

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9939 : 15 Avgust 2008, 16:09:21
Tejka, naj ti bo tole malo v pomoc:
www.bordercolliehealth.com/

Hvala, artichoka. To sem ze pregledala, vendar ni dovolj. :-\

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9940 : 15 Avgust 2008, 16:53:26
tejka, za kaj pa bi opravila analizo DNK?

Optigen test je namrec tudi analiza DNK...

battito animale


katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
Odgovori #9941 : 15 Avgust 2008, 17:18:40
ej Tejka a ti mogoče veš kdaj bo spet preizkus pašnih sposobnosti pri martini?


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #9942 : 15 Avgust 2008, 18:24:32
katja_L, ko bo, bo objavljeno tukaj: http://www.britanci.com/  Sicer pa je bilo lansko leto nekje v začetku oktobra.  ;)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #9943 : 15 Avgust 2008, 19:46:32
Hay,
Hvala!
Torej, ce prav razumem, Blyth, ki se pred vsakim psom postavlja z visokim repom in nanj renci je dominanten?
Mene to kar precej muci, ker agresiven sem sigurna, da je negativno, dominanten, pa sem do pred kratkem imela za nekaj pozitivnega. Ampak zdaj nisem vec prepricana, ker vsakic ko je v blizini samica, se je zanjo pripravljen borit. To me moti, samo ne vem, ce lahko to odpravim. A lahko? Ce lahko, kako se to naredi?
Meni je ze prav, da izraza svojo moskost, ampak se zavedam, da lastnikom drugim psov to ne more biti prav.
Pa vidim, da tudi drugi psi npr. pri Martini rencijo nanj (posebno Homer), ampak se nikoli nisem imela niti obcutka, da bi ga napadli. :(
pomojem je dominaten, ja.
Jaz dominantnosti ne priznavam, ampak ker moj kuža ignorira ostale pse, mi je to všeč. Ni pa mi všeč, ker se vanj zažene, kot bi bil agresiven, kako to preprečiti nimam pojma, sama delam tako da če vidim nepoznanega psa oz. ga Zor še ne pozna, je pač na povodcu in ko se umiri, greva počasi do tistega psa, pri poznanih psih pa nimava težav, ker jih ignorira. Mi pa prav nič ni všeč tole zaganjanje, tako kot Zorovo (pri njem vem, da ne bo nič naredil), kot tudi pri drugih ne.
lp,
Anja


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9944 : 19 Avgust 2008, 13:30:04
Hay,pomojem je dominaten, ja.
Jaz dominantnosti ne priznavam, ampak ker moj kuža ignorira ostale pse, mi je to všeč. Ni pa mi všeč, ker se vanj zažene, kot bi bil agresiven, kako to preprečiti nimam pojma, sama delam tako da če vidim nepoznanega psa oz. ga Zor še ne pozna, je pač na povodcu in ko se umiri, greva počasi do tistega psa, pri poznanih psih pa nimava težav, ker jih ignorira. Mi pa prav nič ni všeč tole zaganjanje, tako kot Zorovo (pri njem vem, da ne bo nič naredil), kot tudi pri drugih ne.
lp,
Anja
@Zorek
Jaz sem opazila, da ce ga imam zaprtega v sotorcku ali ce je na vrvici, je bolj nemiren kakor ce ga imam spuscenega, zatoga ne vezem. Pri Blythu dosti bolj zaleze, cega vidim in mu recem naj neha ali ce ga pustim v odprtem sotorcku in mu recem naj notri lezi in caka. Ampak se tudi zgodi, da mimam pri roki sotorcka in da ga ne vidim, ko ima kak tak "napad postavljanja".

@katja_L
Lahko uprasam, ampak se vrne sele 25.8., zdaj je na zasluzenih pocitnicah :)

@Lilit
kolikor jaz to razumem (po pogovoru z Martino) je analiza DNK nekaj bolj obsirnega. Optigen test je analiza tocno dolocenega segmenta (?) DNK, v bistvu pri Optigen testu  analiziras samo kar zadeva oci, pri analizi DNK je pa kot pri analizi krvi - se pravi, da vzamejo sample in izvedejo vecjo kolicino testov. Ona mi je omenila, da se preko DNK, da izvedeti predispozicije za ocesne bolezni, za displazijo, za epilepsijo... Me pa zanima, kaj se vse da izvedeti in koliko tega je posebno pomembna za naso pasmo.
Ker je stvar baje bistveno drazja (menda en toliko kot ce bi si se enega bordercka vzela), me zanima ce je smiselno naredit celotno analizo DNK ali samo test za oci.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9945 : 19 Avgust 2008, 13:37:12
Malček si jo narobe razumela...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #9946 : 19 Avgust 2008, 13:42:47
tejka_in_blyth treba bo vse se enkrat prebrat in se informirat. Malcek narobe si vse skupaj predstavljas...

Povezeva na Optigen stran, kjer je opisano na katere bolezni pri katerih pasmah oni testirajo:
http://www.optigen.com/opt9_test.html

Se zdalec pa to ni vse. Drugi laboratoriji delajo preiskave na druge bolezni in, ce zelis potestirat vse do sedaj znane zadeve bos morala poslat kri oz. DNK na vec ralicnih koncev sveta.

Drugace pa ata Google ve veliko, le s tega foruma bo treba se naokoli pogledat.

Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9947 : 19 Avgust 2008, 14:40:34
tejka, glede na to, koliko vprasanj se ti zastavlja, in ce res mislis en dan vzrejat, ti predlagam, da gres obiskat katerega od slovenskih vzrediteljev BC (nekaj jih sodeluje tudi na tem forumu) in se o vsem, kar te zanima, pogovoris v zivo. Mislim, da bos vec odnesla, kot ce dobis eno informacijo tu, drugo tam, in jih potem sestavljas...

battito animale


katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
Odgovori #9948 : 19 Avgust 2008, 15:08:18

@katja_L
Lahko uprasam, ampak se vrne sele 25.8., zdaj je na zasluzenih pocitnicah :)


kaj pa če greš sam(individualno)gor?moraš prej poklicat?mi lahko malo poveš kako je prvič?


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #9949 : 19 Avgust 2008, 15:47:09
Katja_L za individualno uro moraš prej se zmenit z Martino, da vidi kdaj ima čas. KO smo šli mi prvič indidivdualno gor, nam je najprej razložila malo teorije. Drevo so bile ovce, ona je bila pes. Si vadil kje je linija, kako krožit za psom okrog ovc, kako menjat strani...Prvič si v majhni ogradi, potem pa kakor se ji zdi kako gre psu in tebi, te prestavi v veliko ogrado.


katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
Odgovori #9950 : 19 Avgust 2008, 17:01:26
Katja_L za individualno uro moraš prej se zmenit z Martino, da vidi kdaj ima čas. KO smo šli mi prvič indidivdualno gor, nam je najprej razložila malo teorije. Drevo so bile ovce, ona je bila pes. Si vadil kje je linija, kako krožit za psom okrog ovc, kako menjat strani...Prvič si v majhni ogradi, potem pa kakor se ji zdi kako gre psu in tebi, te prestavi v veliko ogrado.

kolko pa je bila stara prvič ko je šla past?Lay bo imel 6 mescev


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9951 : 19 Avgust 2008, 19:41:13
kolko pa je bila stara prvič ko je šla past?Lay bo imel 6 mescev

Ce imas dobro nastudirano osnove poslusnosti in te uboga najbrz ne bo tezav.
Jaz sem na prvem srecanju izvedela nekaj o teoriji in sla v malo ogrado vadit z ovcami in Blythom. Ker nama je slo dobro, smo ze naslednje srecanje sli v veliko ogrado in zdaj po mesecu treningov smo ze bili prvic na odprtem pasniku. :(
Ko sva sla na preizkus je imel 10 mesecev, na prvo srecanje je bil Blyth sel en dan pred prvim rojstnim dnevom. :) Prej ni utegnila Martina zaradi tekem menda, potem pa je Blyth staknil kaselj, tako da zal nisem utegnila bolj zgodaj.

Ce se zelis narociti lahko pises na [email protected]
Ne vem kako si to mislila individualno. A za test?


@andreja
Cisto mozno.

@blumina
Kaj si narobe predstavljam?
 >:D Google je moj dober prijatelj, samo ce ne vem kaj tocno iskat, mi tudi on tezko pomaga. >:D
Pa tudi ce moram po celem svetu poslat to sploh ni bistvo, kaj ima to veze z mojim vprasanjem?


 ???A obstaja sploh kaksen spisek bolezni, ki jih lahko pri psu/posamezni pasmi (smiselno) potestira lastnik?

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
Odgovori #9952 : 19 Avgust 2008, 19:53:54
Ce imas dobro nastudirano osnove poslusnosti in te uboga najbrz ne bo tezav.
Jaz sem na prvem srecanju izvedela nekaj o teoriji in sla v malo ogrado vadit z ovcami in Blythom. Ker nama je slo dobro, smo ze naslednje srecanje sli v veliko ogrado in zdaj po mesecu treningov smo ze bili prvic na odprtem pasniku. :(
Ko sva sla na preizkus je imel 10 mesecev, na prvo srecanje je bil Blyth sel en dan pred prvim rojstnim dnevom. :) Prej ni utegnila Martina zaradi tekem menda, potem pa je Blyth staknil kaselj, tako da zal nisem utegnila bolj zgodaj.

Ce se zelis narociti lahko pises na [email protected]
Ne vem kako si to mislila individualno. A za test?




ne za test.za treninge?nevem če je prezgodaj  :-\  sem učeraj pisala in bom vidla kaj bo rekla..hvala tejka


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9953 : 19 Avgust 2008, 20:01:29
???A obstaja sploh kaksen spisek bolezni, ki jih lahko pri psu/posamezni pasmi (smiselno) potestira lastnik?

Tukaj uporabis strica Googla, ali pa moj nasvet...

battito animale


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #9954 : 19 Avgust 2008, 20:56:10
kolko pa je bila stara prvič ko je šla past?Lay bo imel 6 mescev

Moja je bila nekje 1,5 leta.

Za treninge 6 mesecev ni prezgodaj. Se začne lahko že prej.

Tejka kako to misliš odprtem pašniku?


katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
Odgovori #9955 : 19 Avgust 2008, 21:42:28
Moja je bila nekje 1,5 leta.

Za treninge 6 mesecev ni prezgodaj. Se začne lahko že prej.

Tejka kako to misliš odprtem pašniku?


o.k. hvala kajcyka


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #9956 : 19 Avgust 2008, 23:27:06
mogoče kdo ve, kako je pri paritvi smooth boc-ov? mislim, morata biti oba starša smooth (tako kot od Silvijine Bi) ali je lahko vmes tudi dolgodlaki? Mladiči so potem lahko v istem leglu smooth kot tudi dolgodlaki?

lp, petra


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #9957 : 20 Avgust 2008, 00:39:37
Z Lumom sva bila prejšnji teden en dan v Banjolah in po zaslugi kolega Tita Podobnika je nastalo še nekaj morskih fotk:












Še nekaj pa jih je tukaj: http://www.new.facebook.com/album.php?aid=6188&id=1017376685&saved



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9958 : 20 Avgust 2008, 06:14:01
mogoče kdo ve, kako je pri paritvi smooth boc-ov? mislim, morata biti oba starša smooth (tako kot od Silvijine Bi) ali je lahko vmes tudi dolgodlaki? Mladiči so potem lahko v istem leglu smooth kot tudi dolgodlaki?

lp, petra

Ne, ni treba, da sta starša smooth. Lahko sta oba dolgodlaka pa dobiš ven kratkodlake (samo gene morajo nosit prave). Mladički so pa lahko tako kratkodlaki kot dolgodlaki v istem leglu (recimo Fetch pa Bu).


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #9959 : 20 Avgust 2008, 07:47:40
Tejka kako to misliš odprtem pašniku?

Na neki veliki jasi brez ograje, kar ob cesti. :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!