Border Collie

Lisa · 3993398

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #10260 : 12 September 2008, 10:20:01
Alenka, mislim da je Sky spraševal za test pašnih zastnov (ne izpit) :)
Ponavadi je klub britancev organiziral tak test pri Martini tudi jeseni. Bi morali vprašati Lidijo oz. Martino kako je s tem letos :)

Sky, vrjetno sprašuješ za svojo kelpiko??
Tudi če ni organiziran test, se da zmeniti privatno, da greš sam tja in opraviš to, ter se potem naprej meniš, če bi želel hoditi na pašo.

lp



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #10261 : 12 September 2008, 10:25:54
Aja  :-[.

Za test zasnov pa kot pravi Manca - najboljše se je kar z Martino zmenit. Pa ni starostne omejitve.



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #10262 : 12 September 2008, 11:16:06
Po koledarju je v Italiji prvi test 16.11.2008 (Tradate) in potem 23.11.2008 (Modena), vmes so razpisani le triali.
Minimalna starost je 12 mesecev.

To ni test pasnih zasnov. To sta izpita iz pasnje. Ce ste to iskali, smo se narobe razumeli :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #10263 : 12 September 2008, 11:40:10
To ni test pasnih zasnov. To sta izpita iz pasnje. Ce ste to iskali, smo se narobe razumeli :)

Ne, ne, smo se kar dobro razumeli.   ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #10264 : 12 September 2008, 13:43:38
23.11. v Modeni je tudi možno narediti test pašnih zasnov (working test) po pravilih FCI za vse ovčarske pasme in pa pašnji izpit.


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #10265 : 12 September 2008, 15:16:17
23.11. v Modeni je tudi možno narediti test pašnih zasnov (working test) po pravilih FCI za vse ovčarske pasme in pa pašnji izpit.

Tukaj bova tudi z Blythom najbrz ze opravljala izpit.  :) 8)

Komaj cakam.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #10266 : 12 September 2008, 15:32:18
jej kok uživa moj mali..



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #10267 : 12 September 2008, 16:22:44
Test pašnih zasnov bi moral že biti, vendar se nikakor nismo morali uskladiti (agility tekme, razstave in Martina), tako da ga letos kolikor vem ne bo več, da se pa, tako kot so že napisali, iti sam k Martini, najbolje med tednom, ker so sedaj tekme, se je pa potrebno predhodno dogovoriti z Martino.
Sky, jaz bi počakal še kakšen mesec (verjetno sprašuješ za novo pridobitev?). Mislim, da sem nekje bral, da je najbolje delati test nekje po 7. mesecu starosti, ne me pa vzeti čisto za besedo.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #10268 : 12 September 2008, 22:18:35
Test pašnih zasnov bi moral že biti, vendar se nikakor nismo morali uskladiti (agility tekme, razstave in Martina), tako da ga letos kolikor vem ne bo več, da se pa, tako kot so že napisali, iti sam k Martini, najbolje med tednom, ker so sedaj tekme, se je pa potrebno predhodno dogovoriti z Martino.
Sky, jaz bi počakal še kakšen mesec (verjetno sprašuješ za novo pridobitev?). Mislim, da sem nekje bral, da je najbolje delati test nekje po 7. mesecu starosti, ne me pa vzeti čisto za besedo.


Ja, sparašujem za tamalo, ker Lok je za ovčke izgubljen.   ::)

Tamala pa je z njimi gor rasla in me zanima, kaj bodo strokovnjaki rekli. Se nam pa nikamor ne mudi. Če bo tako, bomo pač šli spomladi.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #10269 : 14 September 2008, 10:34:59
Ja, sparašujem za tamalo, ker Lok je za ovčke izgubljen.   ::)

Jaz sem enako mislila za Buffy, pa sem se motila  :P . Na prvem srečanju z ovcam res ni pokazala zanimanja, na drugem pa je že skakala okoli njih  :o


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #10270 : 14 September 2008, 11:30:35
Upam, da ne bo kaj narobe ce dam tukaj update glede Maxa, ceprav spada bolj pod temo "svoj dom iscejo." Max namrec ne more ostati pri Nini, ker starsi ne dovolijo, da ga  ima pri njih doma. Torej isce nov primeren dom. V cetrtek bo Nina vedela, ce ga bo vzela ena punca iz Volcje Drage. Ker ni sigurno, ga kar naprej pounujam okrog--raje vidim, da ima vec moznosti posvojitve kot nobena. Jaz ga moram peljati nazaj k njej ze v torek zaradi odhoda na evropsko prvenstvo za dogfrisbee, drugace bi lahko bil se nekaj casa pri meni v varstvu.

Zdaj je pri meni 5 dni in ga lahko samo pohvalim.  Max bo nekomu odlicen druzinski pes/spremljevalec. Primeren je tudi za pasje sporte, ni pa hiperaktiven--cez dan pri meni je bil vec ur pri miru medtem ko sem jaz delala na racunalniku, nic ni tezil, cetudi je v bistvu se otrok. Seveda se zelo rad igra ko je cas za to. Po temperamentu bi bil primeren tudi za terapeutski pes (kar nasi dve niti slucajno nista), ker je dobro socializiran, prijazen do vseh, ubogljiv, obozuje bozanje. Nekaj ze zna, kaj novega se hitro nauci. Zelo rad dela za hrano in igrace. Ni napadalen do drugih psov, se rad igra, ampak ima zelo mocne tacke in glavo in vcasih pri igranju je prevec grob za naso Olivio, ki ga zapodi z rencanjem.

Ne sprehodih pri nas je vecinoma spuscen, odpoklic dobro obvlada in prilaufa nazaj z veseljem. Vsake toliko ga poklicem k sebi in pride hitro (ze prej kot Oli) in je primerno nagrajen.  Edino pri zivalih ni ziher (srne ali ovce) da pride ko ga poklicem, zato iz previdnosti ga dam raje na povodec. Ceprav je mocan, ponavadi na povodcu ne vlece. Odlaganje na daljavi bo treba se vaditi. V hisi je ponavadi priden, samo mora biti pod nadzorom--ko sem sla tusirat mi je ukradel copato in jo v sekundi pregriznel. Ko sem na racunalniku, lezi na tleh ob meni in spi.

Edino ga bi bilo treba navaditi na boks, s tisto mocno bucko njegovo in tistimi tackami je sposoben priti ven na silo ce hoce.

Vec o njem (tudi slike in posnetke) lahko vidis v njegovi temi na pesjanarju:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,5795.0.html

Ce si zainteresiran, ali ce poznas nekoga ki isce psa podoben BC, oglasi se pri Nini (Nincy29): [email protected].



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #10271 : 14 September 2008, 11:32:40
Jaz sem enako mislila za Buffy, pa sem se motila  :P . Na prvem srečanju z ovcam res ni pokazala zanimanja, na drugem pa je že skakala okoli njih  :o


Hja, ampak Lok je bil tri leta načrtno šolan, da ignorira vse živali in tudi nisem prepričan, da si ga želim sedaj mešat s tem.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10272 : 14 September 2008, 11:50:55

Hja, ampak Lok je bil tri leta načrtno šolan, da ignorira vse živali in tudi nisem prepričan, da si ga želim sedaj mešat s tem.  ;)


Lp Zoran

Sicer se na pašo niti pod razno ne spoznam, ampak mislim, da ne bo imel problema ločiti, kdaj pasti in kdaj ne.  ;)

Sedaj pa na včeraj. Čestitke Manci in Bodeju za dva odlična teka in drugo mesto.  :o :o :o Čestitke Alenki in Deepu za drugi pogoj in drugo mesto!!!!!!  :o :o :o  Isto čestitke Andreji za prvo mesto ter za skupno drugo mesto v Eukanuba pokalu (se po mladičkih z Meg vračata v formo). Sem še koga pozabila?  :-\ :-\ Nisem včeraj sploh spremljala rezultatov zaradi glupega vremena.  ::) ::)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #10273 : 14 September 2008, 12:06:01
Sem še koga pozabila?  :-\ :-\ Nisem včeraj sploh spremljala rezultatov zaradi glupega vremena.  ::) ::)

Meni in Lyri za skupno prvo mesto v Eukanuba pokalu v dvojki!  :D :D :D

Pa se Lyri (brez mene) za dva odlicna teka vceraj--ce jaz neroda ne bi podrla oviro v drugem teku in naju diskala, bi bila Lyra tretja za Bodejem.  :-[

Se pridruzim cestitkam ostalim!  :)




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10274 : 14 September 2008, 12:09:38
Meni in Lyri za skupno prvo mesto v Eukanuba pokalu v dvojki!  :D :D :D

 :-[ :-[ :-[ Pa tako sem ploskala, ko so vaju poklicali.  :-[ :-[ Čestitke seveda tudi vama!!!!!!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #10275 : 14 September 2008, 12:24:05
Nic hudega. Sem bila kar vesela skupnega rezultata, ker do zdaj (v treh letih tekmovanja) je bilo zmeraj tako, da ravno pri teh tekmah, ki se stejejo za Eukanuba Pokal, smo imeli najbolj obupne rezultate. Pa se pri zimskem, ce se spominis, nam je uslo 3. mesto za eno tocko ali nekaj takega. Sem pa bila vesela za Tino in Maka!  :)

Saj je zmeraj lepo laufati, pokal gor ali dol.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #10276 : 14 September 2008, 12:32:06
Se pridruzim cestitkam ostalim!  :)

In jih dodam 5rci in Veni za skupno 3. mesto.  ;)  :o



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10277 : 14 September 2008, 12:52:15
In jih dodam 5rci in Veni za skupno 3. mesto.  ;)  :o

Hvala.  :D :D :D


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #10278 : 14 September 2008, 13:10:50
Čestitke vsem tudi od nas  :o

Pa še posebna čestitka za najino inštruktorico Dašo, ki ji je uspelo tudi najbolj antitalentirano tekačico agility-ja v državi spraviti na stopničke  :D.

Hja, ampak Lok je bil tri leta načrtno šolan, da ignorira vse živali in tudi nisem prepričan, da si ga želim sedaj mešat s tem.  ;)
Naši nič ne mešajo, smo pa na račun paše naredili ogromne korake tudi v poslušnosti. Vendar pa imam preventivno (zaradi sebe, ne psa) za Deepa posebno ovratnico za pašo, posebno za agility in posebno za poslušnost - da vem kaj gremo delat  :D. So pa tudi drugi pozitivni učinki paše vidni pri meni - za zmerom sem si zapomnila, da je vhod v slalom vedno Away  :-[  :D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10279 : 14 September 2008, 13:25:26
Vendar pa imam preventivno (zaradi sebe, ne psa) za Deepa posebno ovratnico za pašo, posebno za agility in posebno za poslušnost - da vem kaj gremo delat  :D.

Midve imava tudi za poslušnost drugo ovratnico in drug povodec kot za vse ostalo (agi ponavadi itak delam brez ovratnice). Lansko leto sva začeli RO delati z navadno ovratnico in navadnim povodcem. Ko sem ji dala gor kovinsko ovratnico (seveda ne na zateg) in drugi povodec (torej isti kot sva imeli za BBH), je bila še enkrat boljša pri poslušnosti.  :o :o


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #10280 : 14 September 2008, 13:26:50
za zmerom sem si zapomnila, da je vhod v slalom vedno Away  :-[  :D
:D  Res je.

A ima se kdo kaksne posnetke iz treningov pasnje? :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #10281 : 14 September 2008, 15:03:15
Cestitke za dobre rezultate vsem tudi od nas, se posebej Alenki&Deepu in Manci&Bodyju!
Seveda pa se vsem ostalim, ki niste primrznili na stole. Mi smo se do danes popoldan ze celo malo odtajali. ;)



zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #10282 : 14 September 2008, 18:56:15
Tudi jaz čestitam vseem za včerijšne razultate, ja je bilo presenečenje z Meg sem iz osmega mesta pristala na drugem mestu (Evkanuba pokal skupno), če ne je bilo pa včeraj tako mrzlo da sem se prav tresla in danes je tudi, učitno se že zima prebližuje.

lp

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #10283 : 14 September 2008, 19:05:45
Joj pa pozabila sem mojega veterana Anteja, ki mi je dal največ in mi še vedno daje, v enajstem letu in pol je bil v evkanubi pokala skupno drugi 2.mesto. V desetem letu mi je dal celo mojo Asjo, katera je pravi cukrček, je malo mame (Meg) in malo atija (Antej) :o, zelo dobra kombinacija.

lp
http://freeweb.siol.net/ajakopic

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #10284 : 14 September 2008, 19:43:09
Čestike vsem za rezultate!

Alenka očitno samo naju na sme bit na tekmi, pa pade pogoj  :D :D Sej se hecam  ::)

Tejka jest sem naredila zadnjič en filmček iz majskega treninga...  http://www.youtube.com/watch?v=nJwCMtpavH8  ( podnapisi so malo zamaknjeni tale movie maker je en shit)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #10285 : 15 September 2008, 08:13:44
Čestitke vsem borderjem na sobotni tekmi  ;). Bi začela naštevat, pa se bojim, da bom katerega pozabila  :-[ :D


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #10286 : 15 September 2008, 09:22:36
Alenka očitno samo naju na sme bit na tekmi, pa pade pogoj  :D :D Sej se hecam  ::)

V bodoče si morava medve zgleda resnično agi tekme razdelit :P  :D   



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #10287 : 15 September 2008, 21:00:44
 :D :D Alenka, mata časa zdej še do zime in še celo zimo, da tazadnji pogoj naredita, do spomadi vaju ziher ne bova motile.  :P  :D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10288 : 15 September 2008, 21:01:47
:D :D Alenka, mata časa zdej še do zime in še celo zimo, da tazadnji pogoj naredita, do spomadi vaju ziher ne bova motile.  :P  :D

 :'( :'( :'(

Kako je kaj Bebi?


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #10289 : 15 September 2008, 21:11:57
Petra, če bo vse po "sreči", bo nekako tako kot pri Lumu. Danes je bila pri Dr. Matkotu in je dobila še eno inekcijo v ramo, čez 3 tedne gremo še po eno. Potem naj bi blo ok in začneva delat.