Border Collie

Lisa · 3993208

minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #10380 : 25 September 2008, 21:00:28
Ooo, Petrca vidim, da si me prehitela. :-[

artichoka, mesto je še vedno prosto, ker Martina vztraja, da pride lahko samo en pes. Če si še za, me čim prej obvesti, da sporočim Martini.


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #10381 : 25 September 2008, 21:05:45
Minci, imam samo en problem. Do jutri popoldan ne bom zanesljivo vedela, ce bom imela frej soboto, ali ne. Mam tako guzvo v sluzbi ... >:(
Verjetno bo jutri popoldan prepozno?




alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #10383 : 26 September 2008, 12:46:13
No zaradi koga je mene zdaj Martina prestavila na 14:00 uro  :D?





 



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #10384 : 26 September 2008, 12:51:55
No zaradi koga je mene zdaj Martina prestavila na 14:00 uro  :D?

Zaradi nas sigurno ne  :P. Jaz imam termin za dva psa sigurno že 14 dni. Se mi je pa zdelo, da bo imela gužvo, ker ni hotela nobenega več. O škoda, ne bomo skupaj. :( >:(


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #10385 : 26 September 2008, 13:41:49
Dan.Mene nekaj zanima o borderjih:
Skoraj v vseh knjigah piše, da je ta pes napaden in da ni družinski pes.Saj vem knjige velikokrat lažejo zato pa me zanima če je to res pa vprašam tukaj.
Pozdravite svoje pesjanarčke  :-*





Lp,Nika
Fsm,Msf

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #10386 : 26 September 2008, 14:13:09
Ne vem sicer kaj mislijo pod napadalni... Mislim da sam od sebe noben pes ne napada, je pa res da znajo bit borderji malo bolj plasne narave in ne marajo ce tujci rinejo v njih. Moj ni se nikol nikogar ugriznil je pa ze zarencal na ene 2 otroka, ki sta rinila v njega in se ni imel vec kam umaknit. Hmm druzinski? To sem tudi sama ze enkrat sprasevala... Oz mene zanima kaj sploh pomeni druzinski pes.

Nas noce spati na postelji in otroke ignorira, torej ce izhajam iz svojega to ni pes za na kauč in otrokm se ne pusti mrcvarit kot npr. kaksen zlatko. So pa seveda tudi znotraj te pasme zelo razlicni karkterji.

V kateri knjigi si pa to prebrala?



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #10387 : 26 September 2008, 14:24:46
V kateri knjigi si pa to prebrala?

To tudi mene zanima, sem prebral kar nekaj literature, pa take trditve še nisem zasledil... ???

Z vsemi psi s katerimi sem se do sedaj srečal, nimam kake negativne izkušnje.

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #10388 : 26 September 2008, 16:02:08
Jaz pa nasega smatram za cistega druzinskega psa.
Ima rad ljudi, otroke, macke, ... Sosedovemu macku celo pusti, da je iz njegove posode. 8)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #10389 : 26 September 2008, 16:13:17
Lum je aboslutno "kavčni" pes, če sodim po tem, kje najraje spi  :P Je pa verjetno res, da bi bil grozno nesrečen, če se ne bi nihče ukvarjal z njim (božanje se mu zdi pač izguba časa zna račun igre ::)). Seveda je tukaj spet vprašanje, kaj je to "družinski" pes - verjetno pa je to tudi zelo odvisno od družine same - nekatere so zelo aktivne, druge pač nekoliko manj. Tako se verjetno nekomu vsakodnevni tek in gorski izleti pač ne zdijo prav nič posebnega, drugim pa to pomeni kar velik izziv (pretiravam, ampak mislim, da se ve, kaj hočem povedat). Vsekakor pa mislim, da bi bil border zelo nesrečen, če bi bil ločen stran od svoje družine, prav tako pa tudi če ne bi imel primerne zaposlitve (ampak verjetno tudi to velja za večino psov).

Če se kot družinskega psa šteje kuža, ki je cele dneve doma in najraje spi na kavču ter dela nič, potem to border ni, če pa se misli to kot kuža, prijazen do okolice, potem pa gotovo sodi v to kategorijo. Je pa seveda - vedno - odvisno od posameznega psa, linije ... Tako kot tudi za ljudi  :P



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #10390 : 26 September 2008, 19:54:44
V kateri knjigi si pa to prebrala?
Emmmm te knjige sem si izposodila iz knjižnjice in mislim da jo to pisalo v knjigi :Vse o psih in še eni  ;D  ::) no ja zdele se ne spomnim veliko  :-\  mogoče,ko si jih grem ponovno izposoditi pa vam povem kaj piše
Lum je aboslutno "kavčni" pes, če sodim po tem, kje najraje spi  :P Je pa verjetno res, da bi bil grozno nesrečen, če se ne bi nihče ukvarjal z njim (božanje se mu zdi pač izguba časa zna račun igre ::)). Seveda je tukaj spet vprašanje, kaj je to "družinski" pes - verjetno pa je to tudi zelo odvisno od družine same - nekatere so zelo aktivne, druge pač nekoliko manj. Tako se verjetno nekomu vsakodnevni tek in gorski izleti pač ne zdijo prav nič posebnega, drugim pa to pomeni kar velik izziv (pretiravam, ampak mislim, da se ve, kaj hočem povedat). Vsekakor pa mislim, da bi bil border zelo nesrečen, če bi bil ločen stran od svoje družine, prav tako pa tudi če ne bi imel primerne zaposlitve (ampak verjetno tudi to velja za večino psov).

Če se kot družinskega psa šteje kuža, ki je cele dneve doma in najraje spi na kavču ter dela nič, potem to border ni, če pa se misli to kot kuža, prijazen do okolice, potem pa gotovo sodi v to kategorijo. Je pa seveda - vedno - odvisno od posameznega psa, linije ... Tako kot tudi za ljudi  :P
Hvala!
Jaz pa nasega smatram za cistega druzinskega psa.
Ima rad ljudi, otroke, macke, ... Sosedovemu macku celo pusti, da je iz njegove posode. 8)
Oooo super!Meni se osebno border collie ne zdi neprijazen pes ali celo napadalen  :-\  ???

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #10391 : 26 September 2008, 22:33:40
Sosedovemu macku celo pusti, da je iz njegove posode. 8)

Nas tudi in ne samo eni ampak vsem, ki so dovolj predzne da hocejo jest iz njegove sklede.




Tosca

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 3
Odgovori #10392 : 27 September 2008, 14:45:08
Vesele novice iz Finske :o Na svetovnem prvenstvu v agilityu, je Petra Pečar s svojo borderico VENI VIDI VICI SETA DEL ORO dosegla fantastično tretje mesto v large jumpingu :o Petra, iskrene čustitke ti pošiljajo člani Slovenskega kluba za britanske ovčarske pasme ;D, čestitke pa tudi vzrediteljima VENI, Sašotu in Barbki - Kolibri :)

Tosca



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #10393 : 27 September 2008, 15:06:48
Petrca in Veni, čestitke!

...sledi svojim sanjam


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #10394 : 27 September 2008, 16:19:17
Bravo naši, to pa je rezultat!



tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #10395 : 27 September 2008, 18:12:23
Petrca in Veni, čestitke!!!  :o :o :o


Niky*Nika*Pika: naša se čisto rada crklja, pride sama do mene, da jo čoham... je pa odvisno, kaj tebi pomeni družinski pes. To, da bi se 100% samo crkljal in božal, ni. Border pomojem bolj kot to rabi velikooo zaposlitve, igra učenje ipd., kar pa ne pomeni da se ne mara božat. Pri naši jaz še nisem opazila napadalnosti, je pa to verjetno odvisno od posameznika, samo se borderji kolikor vem ne smatrajo za napadalne pse  ;)

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #10396 : 27 September 2008, 20:23:40
Hvala za odgovore!

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #10397 : 28 September 2008, 14:47:01
No jaz sem pa tukaj nova, in v prihodnosti (ko bom odrasla) razmišljam o nakupu Border Collia,za zdaj pa bi posvojila mešančka med border colliem...

Zanima me,če bi bilo primerno,glede na to,da že imamo 9 letno mopsiko, ki ima nekoliko obolele zadnje noge?



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #10398 : 28 September 2008, 22:31:43
Ja, tale vikend je bil res pester...

ČESTITKE Veni in 5rci za odličen rezultat, čeprav sta na koncu imeli malo smole. Čestitke tudi ostalim v reprezentanci  ;)

ČESTITKE pa seveda Bay za veeeliko čudovito leglo  ;D



katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
Odgovori #10399 : 29 September 2008, 13:42:08
mene zanima če je bil kdo v zagrebu na treningu pašnje?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10400 : 29 September 2008, 21:20:16
Hvala še tukaj za čestitke.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #10401 : 29 September 2008, 21:26:02
Hvala še tukaj za čestitke.

Ej, najjači sta!   :o

Čestitke obema!


p.s. Kaj šele bo, glede na to, da Veni še niti tri leta ni stara.  ;)

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10402 : 29 September 2008, 21:34:12
p.s. Kaj šele bo, glede na to, da Veni še niti tri leta ni stara.  ;)

Mah... Saj pes je odličen že zdaj.  :D :D Klinc, ko pa ni vse od psa odvisno.  :P :P ;) ;)


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #10403 : 30 September 2008, 09:57:34
Jaz pa bi rada malo vec izvedela o ocenah, ki jih pes prejme na vzrejnem pregledu. ::)

Predvsem glede ocene A in ocene B.
Kdo mi lahko vec pove?

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #10404 : 30 September 2008, 09:59:23
Mah... Saj pes je odličen že zdaj.  :D :D Klinc, ko pa ni vse od psa odvisno.  :P :P ;) ;)

He, he, hmmm kaj pa te tebi manjka? :P ::)

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #10405 : 30 September 2008, 11:42:15
mene zanima če je bil kdo v zagrebu na treningu pašnje?

Jaz sem bila pri Alenu(Mawlch), in pri Brankotu(Bartolovi dvori) - če misliš katerega od njiju. Nobeden pa nima ovc v Zagrebu, temveč v Bjelovarju, kar je približno 3h vožnje z Ljubljane.

Ocena A pomeni, da pes dobi "stalno" vzrejno dovoljenje. Ocena B pa je pogojno vzrejno dovoljenje, kar pomeni, da psu dovoljijo imeti eno leglo in glede na mladiče potem lahko dobiš A. To pomeni, da moraš na vzrejno pripeljat mladiča in glede nanj se potem odločijo ali bodo tvojemu psu dovolili še nadalnje parjenje.


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #10406 : 30 September 2008, 11:46:36
Mah... Saj pes je odličen že zdaj.  :D :D Klinc, ko pa ni vse od psa odvisno.  :P :P ;) ;)

Hehe, saj lastnike se da tudi kar uspešno šolati ;) ;D :P Pa saj glede na rezultate skoraj ni potrebe 8)


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #10407 : 30 September 2008, 11:49:33
Jaz sem bila pri Alenu(Mawlch), in pri Brankotu(Bartolovi dvori) - če misliš katerega od njiju. Nobeden pa nima ovc v Zagrebu, temveč v Bjelovarju, kar je približno 3h vožnje z Ljubljane.

Ocena A pomeni, da pes dobi "stalno" vzrejno dovoljenje. Ocena B pa je pogojno vzrejno dovoljenje, kar pomeni, da psu dovoljijo imeti eno leglo in glede na mladiče potem lahko dobiš A. To pomeni, da moraš na vzrejno pripeljat mladiča in glede nanj se potem odločijo ali bodo tvojemu psu dovolili še nadalnje parjenje.


Hm premalo natancno vprasanje -
Kaj ocena A (oz B) pove o "kakovosti" mojega psa? Zakaj pes dobi oceno A (oz B)?
Pa ce veste malo bolj natancno kot pa pise na SKBOP strani.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10408 : 30 September 2008, 12:06:21
Hehe, saj lastnike se da tudi kar uspešno šolati ;) ;D :P

Kliker trening ali elektrika?  >:D >:D


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #10409 : 30 September 2008, 12:09:41
Danes smo dobili DNA teste za Varvi - DNA CEA/CH normal. Jupi! Zdaj se mora pa samo še goniti, pa bo  :o

A oziroma B pomeni vzrejno vrednost psa. A si bila na vzrejnem? Koliko si pa dobila?

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience