Border Collie

Lisa · 3993271

ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #10470 : 01 Oktober 2008, 12:20:15
In kaj pomeni: Leangi Pima,

na enen forumu sem samo zasledil "prepričevanje" o šolanju beaglov  :P 8)

Lp v Beograd

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10471 : 01 Oktober 2008, 12:22:44

Še enkrat poudarjam, da ocena ne more spremeniti kvalitete tvojega psa. Če je njegova največja napaka, da je podoben psički, pač počakaj. Ni konstitucija toliko povezana s tem, ali ima pes pol kile več ali manj, kot izgleda na prvi pogled. Veliko psov pozno dozori in tja do 3 leta nekateri niso ničemur podobi. Potem pa pride njihov čas. Ampak tu nimaš kaj hiteti, pusti naravi da naredi svoje. V tem času v psa vlagaj, delaj z njim, naredi teste ki jih hočeš narediti. In potem, če se ti bo zdelo potrebno, pojdi še enkrat tja, po možnosti pred drugo sodnico. Čisto te razumem, da si razočarana. Ampak ne pusti, da to spremeni tvoj odnos do tvojega psa.  ;)

Vsekakor, če smem opomniti glede števila pričakovanih paritev dotičnega psa v Sloveniji, ima samo en problem, ki pa ga nobeno ocena ne spremeni.
Namreč, da je po mami v ožjem sorodstvu s tretino Slovenije in po očetu bo z drugo tretino ;).

Tako,da bo njegov harem bolj kot kakršna koli ocena razširilo čim več različnih tekem v tujini, s prikazom odličnega dela seveda.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #10472 : 01 Oktober 2008, 12:28:55
Vsekakor, če smem opomniti glede števila pričakovanih paritev dotičnega psa v Sloveniji, ima samo en problem, ki pa ga nobeno ocena ne spremeni.
Namreč, da je po mami v ožjem sorodstvu s tretino Slovenije in po očetu bo z drugo tretino ;).

Tako,da bo njegov harem bolj kot kakršna koli ocena razširilo čim več različnih tekem v tujini, s prikazom odličnega dela seveda.


Se strinjam. Ravno to je za večino (dobrih) vzrediteljev razlog, da se ne ozirajo po predlaganih psih s strani komisije, ampak iščejo novo kvalitetno kri. Kar je tudi najbolj pametno.  :)



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #10473 : 01 Oktober 2008, 12:36:46
In kaj pomeni: Leangi Pima,

na enen forumu sem samo zasledil "prepričevanje" o šolanju beaglov  :P 8)

Lp v Beograd

Mislim da ata čim prej potrebuje borderja, ima preveč časa pa brska po netu na vse strani :P

Leangi Pima je ime sestavljeno iz imena mojih sinov Leo in Ian ter (neporočenega :D) moža Gorana (večina ga kliče Gogi) kot zahvala za vso podporo ali pa doživljensko breme, če se me enkrat naveličajo  :P Da ne bi bili važni samo fantje, sem dodala še drugi del imena, ki je iz Pia, ker smo se vedno hecali, da bo ena že baba, pa kdo ve, mogoče še bo kdaj in Maja  ;D



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #10474 : 01 Oktober 2008, 12:50:09
Mislim da ata čim prej potrebuje borderja, ima preveč časa pa brska po netu na vse strani :P

Kako pa misliš, da sem spoznal toliko BC-jev ter njihovih lastnikov in lastnic? :P.
Aja tudi brskanje je del moje službe :D ;)

Drugače pa se strinjam s tvojim mišljenjem::)

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #10475 : 01 Oktober 2008, 13:22:05
Vsekakor, če smem opomniti glede števila pričakovanih paritev dotičnega psa v Sloveniji, ima samo en problem, ki pa ga nobeno ocena ne spremeni.
Namreč, da je po mami v ožjem sorodstvu s tretino Slovenije in po očetu bo z drugo tretino ;).

Tako,da bo njegov harem bolj kot kakršna koli ocena razširilo čim več različnih tekem v tujini, s prikazom odličnega dela seveda.

Au!
Hit ima v Sloveniji dve legli, tako da tu ni neke velike populacije. 


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #10476 : 01 Oktober 2008, 13:22:44
Maja,
vsa čast. Pa kako ti rata pridet do take sestavljanke??
 :D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10477 : 01 Oktober 2008, 13:27:36
Au!
Hit ima v Sloveniji dve legli, tako da tu ni neke velike populacije. 

pri mami piše je, pri očetu pa bo  :P

pa ne me zmeraj resno vzet  :D, hec mora bit, a ne  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #10478 : 01 Oktober 2008, 13:52:53
Hvala.
Predvsem Leangi Pima, ki se je tako razpisala.

Res je, da me to sicer malo tolazi. Samo mi pa vseeno ni prav  :P ::)

No, nasa psicka pa mislim, da je italijanska, tako da ne bi smelo biti problemov.
Pa gospodicna, ki je preverila nas rodovnik, predvidevam, da je ugotovila, da bo OK.

Vec pa ne bi povedala.
Moje vraze. ::)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #10479 : 01 Oktober 2008, 13:53:57
Vprasanje - a v Italiji res nimajo vzrejnih pregledov? >:D

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10480 : 01 Oktober 2008, 14:05:26
Glede na to, da je na hrvaški border collie bazi označen en mladič od Blythove tete, da ima PRA  :'( :'(, svetujem, da daš tudi to testirat (oziroma se pozanimaš prej, kako je s tem psom). Posebej, če psica, s katero nameravaš pariti, nima testov.  :-\ :-\


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #10481 : 01 Oktober 2008, 14:10:12
Glede na to, da je na hrvaški border collie bazi označen en mladič od Blythove tete, da ima PRA  :'( :'(, svetujem, da daš tudi to testirat (oziroma se pozanimaš prej, kako je s tem psom). Posebej, če psica, s katero nameravaš pariti, nima testov.  :-\ :-\

Zmenjeno. ;)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #10482 : 01 Oktober 2008, 14:11:17
Oziroma - bo boljse, da kar opravimo test.
Pa kar je ziher je ziher.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #10483 : 01 Oktober 2008, 14:21:26
O mama.
Upam, da bom uspela zbrat cim prej skupaj.

 :D

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #10484 : 01 Oktober 2008, 20:47:14
Danes smo s 5rco in deteljico na treningu agility-ja ugotovili, da Buffy paše v medium  . Zdej morm samo še razmislit in ugotovit, kateri sodnik (in predvsem kako mu bo to uspelo) mi jo bo izmeril za medium 


lapi

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 1
Odgovori #10485 : 01 Oktober 2008, 21:02:21
Jest poznam enga (al pa tri) :o. Če mu ne bo takoj uspelo, se boš pa še kake pol ure sprehajala in metala žogce. Potem bo pa sigurno uspelo  :-[ .



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10486 : 01 Oktober 2008, 21:25:00
Jest poznam enga (al pa tri) :o. Če mu ne bo takoj uspelo, se boš pa še kake pol ure sprehajala in metala žogce. Potem bo pa sigurno uspelo  :-[ .

 :D :D :D Saj jih imamo kar nekaj... Nisa, Buffy, Witch, Nelly, Wapi... Pa kakšnega hrvata bi lahko noter spravili. Samo potem morate paziti, da jih imate ves čas ali v naročju ali pa na prostoru.  >:D >:D Pa če vam kdo reče, da so za v large, jih lahko prijavite kakšni komisiji zaradi nesramnega obnašanja.  >:D >:D


lapi

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 1
Odgovori #10487 : 02 Oktober 2008, 08:45:03
Midve z Witch že trenirava stojo za merjenje za v medium  :o. Nama manjka le še 4,5 cm  :P. Tole bo res najlažje na svetu.
Druga opcija pa je, da rataš najboljši prijatelj od "ta glavnih". Pol te pa še zmert ne smejo  ;). Samo mene je v tem že letos ena trouble makerica z...... ;D.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10488 : 02 Oktober 2008, 08:50:13
V SLO jih damo v medium brez merjenja :). Merjenje na nacionalnem nivoju nima nobenega smisla. Predlagam,da jih ne glede na to kje tečejo kvalifikacije na svetovno prijavimo v medium. Kavlifikacije bodo itak skupne  ;D, tako da lahko zbirajo kje bodo tekli glede na dnevno razpoloženje. Na svetovnem potem z meritvijo zagotovo ne bo težav  8). Saj so imeli letos vendar seminar, kjer so se naučii, kako je treba psa zmerit, da teče tam kamor je prijavljen  :P.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


lapi

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 1
Odgovori #10489 : 02 Oktober 2008, 09:04:38
Aja, pol je v bistvu seminar pripomogel k strokovnemu delu 3 LICENCIRANIH, MEDNARODNIH sodnikov, ki so V DOBRO AGILITYJA (kot so mi na sestanku razložili) izmerili vse pse za kategorijo, kjer so bili prijavljeni  8). Škoda, da sem imela zdravstvene težave in sem ta dan morala preležati v postelji, drugače bi bila sigurno tudi sama del te izredno usposobljene ekipe  ;).
Na našo srečo je seminar o merjenju psov vodil naš sodnik  8). Mogoče bomo kmalu tudi vsi slovenski sodniki enako usposobljeni  :o.




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10490 : 02 Oktober 2008, 09:05:01
Midve z Witch že trenirava stojo za merjenje za v medium  :o. Nama manjka le še 4,5 cm  :P. Tole bo res najlažje na svetu.
Druga opcija pa je, da rataš najboljši prijatelj od "ta glavnih". Pol te pa še zmert ne smejo  ;). Samo mene je v tem že letos ena trouble makerica z...... ;D.

Packa... Dajmo jo za kazen v large laufat.  >:D >:D >:D


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #10491 : 02 Oktober 2008, 09:22:39
Ko sem gledala te borderje v mediumu, sem se spomnila, da smo letos Pilkoja enih par krat zmerili, če je ziher za medium. :D :D Če bi slučajno prišel v reprezentanco, da ne bi bilo težav glede višine.  :o :o A nismo pošteni?


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #10492 : 02 Oktober 2008, 10:30:57
Naša Oli je bila pa včeraj stara 5 let.  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10493 : 02 Oktober 2008, 10:34:16
Vse najboljše!  :o :o


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10494 : 02 Oktober 2008, 10:43:47
Naša Oli je bila pa včeraj stara 5 let.  :o

a žee :o
 vedno znova me preseneča, kako hitro letijo leta pri psih  :(

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #10495 : 02 Oktober 2008, 11:55:22
Vse najboljše Oli  :o


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #10496 : 02 Oktober 2008, 12:03:54
Naša Oli je bila pa včeraj stara 5 let.  :o

Vse najboljše.  ;D  In še na mnogo let.

Kristinca & Florinca


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #10497 : 02 Oktober 2008, 12:12:31
Vse naj naj Vse naj naj

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #10498 : 02 Oktober 2008, 16:13:08
Oli vse najboljše!  :o :o :-* :-*

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #10499 : 02 Oktober 2008, 18:26:59
Oli se zahvaljuje  :o.
Za darilo je Shepu ukradla kosilo.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience