Border Collie

Lisa · 3993153

Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #10710 : 29 Oktober 2008, 06:59:42
E ves, da mi sploh v glavo ni kapnilo... ampak res! cisto mozno! samo tako po italijansko-anglesko kot je imajo opravljene vse zdravstvene teste in da so izvidi krasni - kar je meni najbolj pomembno - in tako ali tako nisem nobenemu nic obljubila, da bom psa vzela, se samo zanimam in bom vse to se pregledala preden se odlocim.

Oba starša imata pregledane oči in nimata displazije - ne piše stopnja. Drugače pa Tejka na ZS imaš opis psov, ki so jih podali lastniki, da se boš lažje odločila.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #10711 : 29 Oktober 2008, 08:03:08
Joj, tejka, briga me za tvojega psa in tvoje razmišljanje.

Če bi bilo to res, se ne bi čisto v vsak njen stavek vtaknila.  ;)  Tudi kadar to ni niti najmanj na mestu.

Kristinca & Florinca


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10712 : 29 Oktober 2008, 08:11:41
florinca, še enkrat... Pometi najprej pred svojim pragom. Če ne veš, kaj mislim, preleti malo svoje poste...  ::)

Če bi se vtaknila v vsako zadevo, ki se mi zdi pri tejki nerazumljiva, bi cel dan lahko samo poste pisala (pa, če boš šla pogledat, v kateri njen stavek sem se zadnjič vtaknila, boš videla, da mi je res že čisto vseeno, kaj pisari po forumih - to s temi starši se mi zdi res čudno, zato sem pripomnila. Vsi ostali moji posti na to temo so pa samo odgovori na njena vprašanja-ampak ker ti gre to tako v nos, bom tudi s tem prenehala - bom lepila samo še lepe fotke moje psice in bomo vsi veseli  ::)).


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #10713 : 29 Oktober 2008, 08:21:59
Če bi bilo to res, se ne bi čisto v vsak njen stavek vtaknila.  ;)  Tudi kadar to ni niti najmanj na mestu.

Potem nas je že več, ki to opžamo. S tem da 5rca ni edina.  :D :D

Že kar nekaj časa le prebiram temo in se mi sploh ne da več nič pisati, ker je brez veze. ;)  Včasih je prav žalostno. Tako znanje ??? in izjave ??? ??? nekaterih, kot reagiranja drugih. ??? Včasih smo se še o kakih pametnih stvareh pogovarjali  :P



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #10714 : 29 Oktober 2008, 08:29:17
Če bi jaz kupovala psa v tujini in bi se v štartu odločala za to, da bo ta pes/psica uporabljen tudi za vzrejo, če bi že imela doma psa, ki je v sorodu z mnogo psi v Sloveniji, potem bi zagotovo vzela psa, ki z nikomur v Sloveniji ne bi bil v sorodu.
V tujini kupovati psa, ki je pol slovenske vzreje - ne vem - na Markotov trg v Benetkah s seboj nesti goloba...
Če pa bi kupovala psa samo "za zabavo" potem je pa itak vseeno - potem bi vzela tako, kot sem že (zaljubljena v slikico) ali pač tam, kjer bi imela dober občutek.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #10715 : 29 Oktober 2008, 08:34:22
No - pa še malo druge teme
Angleži spet pripravljajo Yearbook. Zna se zgoditi, da bomo spet pisali o slovenskih borderjih. A lahko prosim vse zainteresirane, ki imajo kakšne rezultate (različna področja), ki imajo na novo opravljene DNA teste na CEA/CH, CL in TNS, da mi pošljejo rezultate (pri rezultatih testiranja tudi številko certifikata in pa kdaj in kje je bilo testirano), slikice ipd. na moj naslov? Tam do 7.11.2008? Hvala!
Prav tako, če veste za kakšne uvožene borderje, ki se ne pojavljajo po forumih ali niso člani SKBOP, če mi tudi ta podatek sporočite (spol, barva, od kod, če veste rodovniško ime in prednike je pa idealno).
Hvala!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #10716 : 29 Oktober 2008, 08:48:48
Jaz ti lahko naštejem štiri take:
Flower of Old Hill Hemp,
Flower of Old Hill Hope,
Arthur by Future Hope.
Finn from Vulcano Country

Zakaj pa rabiš podatke, če lahko izvemo.

Glede Yearbooka pa predlagam da ne pozabiš na Veni letos.




Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #10717 : 29 Oktober 2008, 08:59:13
Kalahit - na domači e-mail, prosim.

Itak, da ne bom na Veni pozabila! Itak!  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


evva

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #10718 : 29 Oktober 2008, 11:43:48
Hvala vsem za čestitke (Se opravičujem ker sem malo pozna, ni bilo prej časa)

Če bi bilo to res, se ne bi čisto v vsak njen stavek vtaknila.  ;)  Tudi kadar to ni niti najmanj na mestu.
Joj Florinca kako lahko ti kaj tazga napišeš, ko se sam v vse vtikaš.

Jaz se čisto strinjam s 5rco, da bi se tejka_in_blyth lahko kaj o leglu pozanimala, gledena to da ji je Marina prvo rekla da je leglo delavne linije, ne vem če lahko čisto njej zaupaš. Si mogoče že kdaj pomislila, da Martina pozna lastnike tega legla in so jo prosili da naredi malo reklame in jim najde kupce (moji mami je rekla če pozna koga ki bi kupil BC  naj predlaga to leglo) in da ti drugače nikoli ne bi predlagala tega legla. Martina pa mi je rekla da si ne bo več kupla rastavnega BCja in da je bolj za delavne linije.

No pa še slikce moje Sky js sem vsak dan bolj prepričana, da ni čist normalna.







petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #10719 : 29 Oktober 2008, 11:58:03

No pa še slikce moje Sky js sem vsak dan bolj prepričana, da ni čist normalna.

Kdo pa je rekel, da mora biti BC normalen  :D. Super je tale Sky  :-*

evva...kje maš kakšno fotko Sky z "lučko" (ti že veš o čem govorim  :D).


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #10720 : 29 Oktober 2008, 11:59:27
 :o :D Eva luštne slikce! Ta druga je zakon  :D :D


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #10721 : 29 Oktober 2008, 12:07:18
evva, normalna ali ne, tvoja Sky je superca  :-* Mi je ze od nekdaj ena najljubsjih borderjev v Sloveniji. Priznam, da imam posebno mesto v srcu za nenormalne blue merlke.  :P Ali gre za border ali za neko drugo pasmo.  ;)

Happy Birthday tudi od mene in Monike! Malo pozno ampak vseeno ti zelimo najboljsi. Wow, a zdaj si polnoletna?! :o A ze vozis?

Prilepim sliko o nasi nenormalni blue merlki skupaj z njeno bordersko prijateljico.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #10722 : 29 Oktober 2008, 12:33:54
No pa še slikce moje Sky js sem vsak dan bolj prepričana, da ni čist normalna.

Pa saj Sky ni čisto normalna, saj je Sky  :o   :o In zato še toliko večja faca! Pa ful dobre fotke!



evva

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #10723 : 29 Oktober 2008, 12:49:37
Happy Birthday tudi od mene in Monike! Malo pozno ampak vseeno ti zelimo najboljsi. Wow, a zdaj si polnoletna?! :o A ze vozis?

Ja zdaj sem polnoletna. Voizm pa tudi že, upam da do konca leta naredim izpit.

Jaz imam nenormalnost za pozitivno lastnost. Bolj ko je pes "prizadet" bolj mi je všeč. Sky je pa itak čist prizadeta, kdaj kar malo preveč (samo zdej, ko se je naučila da tujih ljudi lepo obnašat je supr). 



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #10724 : 29 Oktober 2008, 13:47:17
Jaz se ne spomnem, da bi mi Martina rekla, da je pes iz delovne linije. :) Rekla mi je, da se tata ukvarja s sheepdog. :)
Lahko bi se pozanimala, lahko se bom pozanimala. Mislim, da je to čisto stvar moje odločitve. Že to, da se bom pozanimala, je. >:D

Pa vsakega, ki ga kaj zanima in ga je "volja se utikovat" v moje ideje in odločitve, bi to bolje opravil, če bi mi pisal na ZS. Če bi bil njegov interes, da nekaj odnesem, in ne kaj drugega...

Jaz pač njej zaupam. Tako kot marsikdo od vas komu zaupa. To je stvar moje odločitve, kot je za vas stvar vase odločitve, zato ne vidim nobenega problema v tem, da še ne vem podrobnosti o starših. Ja, Martina pozna lastnike legla. Vem, da jih pozna. Lastnika tatija poznam tudi jaz - so what? Toliko boljše. Nobeden me v nič ne sili. Zakaj ji ne bi zaupala? Za enkrat mi ni nič žalega naredila. Ravno toliko ji lahko zaupam kot vam tukaj. Oziroma morda malo več, glede na to, da njo vsaj lahko v živo prepoznam in se z njo pomenim. :)
Tisti, ki mislilte, da ima človek kaj od tega, da nekoga za nekaj priporoči, nimate prav čistih pojmov o tem, kaj je priporočilo. Tisti, ki nekoga priporoči, zastavi svojo besedo in ugled. Na to si pomislila evva? :)
Jaz k tej ženski hodim na treninge in jo srecujem redno. S kaksno korajžo bi me "nat**nila" in se potem z mano naprej srečevala? >:D
To tvoje pa je itak iz druge roke (mama) in če si tista Eva, kot se meni zdi, so tvoje besede morda tudi malo pristranske. ::)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10725 : 29 Oktober 2008, 13:52:50
Da se spet vtaknem (da bo Florinca imela kaj za povedat)... Ne vem, zakaj potem pišete po forumih, če ne želite, da se kdo vtakne v vaše odločitve.

Eva ima pa lahko svoje mnenje o zadevi tako kot ga imaš ti (in isto ga lahko napiše kot ga napišeš ti). In če je pristansko oziroma se razlikuje od tvojega, ima že razlog za to.

PS: A nisi rekla, da ne poznaš sploh staršev? Zdaj kar naenkrat poznaš lastnika... Jaz sem vsakič, ko kaj napišeš, bolj zmedena.  :-[

Toliko kar se tiče te teme...

Zdaj pa na fotke...

Evva, fotke Sky so zakon!!!  :-* :-* :-*  Super, da ste porihtali še te težave glede "napadov" na ljudi! In res: Fotko z lučko!!!


Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Odgovori #10726 : 29 Oktober 2008, 15:00:09
Mi pa smo zadnje 3 dni v ležečem stanju (zvila sem gleženj) in ker je Tarinčka deležna bolj kratkih sprehodov, si čas krajšava z učenjem trikcev ;).
Evo link:
http://www.youtube.com/watch?v=lTjPSyTOG9k

in

http://www.youtube.com/watch?v=noR7x_dSGuQ

LP,
Lidija



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #10727 : 29 Oktober 2008, 15:30:32
aaaaaaa - Lydia, a boš naslednji vikend že ok?
Filmčke bom pogledala doma, ne morem iz tega računalnika.

Meni se zdi pravilno, da človek pri nakupu zaupa nekomu izkušenemu - itak se bo pa na koncu odločil sam. Kdo smo mi, da imamo pomisleke? Konec koncev je stara mama teh mladičev mednarodni prvak v lepoti (moja Oli ne bo nikoli), za kar je potrebovala imeti delovni izpit, kar pomeni, da je dobra v delu in da je dobila kar nekaj CACIBov na razstavah. Tudi oče pase, tako, da verjamem, da bodo imeli mladiči pravi karakter in izgled. Če se ne motim, sta dve "sestrični" teh mladičkov spomladi na preizkusu naravnih zasnov super delali, torej, to ni naključje in da je verjetno to tisto, kar išče - vsaj po postih sodeč. Mislim, da sem že nekaj strani nazaj komentirala, da oba starša sta prav simpatična kužka, tako da. In zagotovo ima vzrediteljica mladičev veliko več izkušenj v vzreji borderjev, kot večina nas na forumu, tako, da verjamem, da bo vse šlo odlično.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #10728 : 29 Oktober 2008, 17:12:27
Jaz sem napisala, da si omisljam psicko. Mimogrede najbrz. V bistveno daljsem sestavku, zdaj pa se je cela stvar razvila (ne zato, ker bi si jaz zelela) v debato zakaj ne poznam imena in ostalih podatkov o starsih pa vmes se zakaj naj ne vzamem se enega psa ipd. ::)
Nisem rekla, da sploh ne poznam starsev. Ce pogledas malo nazaj, bos lahko celo videla, da sem prilepila njune fotografije. Poznam tega gospoda, ki ima psa, s treningov. Toliko kot poznam minci ali doro ali koga drugega. To se ne pomeni, da smo druzinski prijatelji ali podobno. Poznam ga s treningov. Vem kdo je in mogoce se kako mu gre pasnja. :)
Seveda ima evva svoje mnenje. Vsak ima svoje mnenje. Samo jaz ne prodajam svojega mnenja. In ima lahko svoje razloge ali ne, kar me nima prav nic za zanimat. Ampak, ce mi bo predstavila to svoje mnenje, je pomembno to ozadje. Stvari imajo obicajno vec kot 1 plat. :)

Mogoce preberes samo vsake toliko moje poste, pa kaj spregledas. ::)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #10729 : 29 Oktober 2008, 17:52:58
He, he, bravo Lydia, pa čim prej ozdravi, da se bo Tarin še kaj naučila...

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #10730 : 29 Oktober 2008, 18:33:14
Lydia čimprej se pozdravi! tarin super dela  :D midve s tani sva pa trikce zdaj kar malo na stran postavili ker se na b-bh pripravljava...  :-[

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Odgovori #10731 : 29 Oktober 2008, 19:06:02
Pri nas so bbh in A izpiti v začetku decembra. S Tarin ne bova mogli delat bbh, ker takrat še ne bo imela 14 mesecev (čeprav se nanj prirpavljava). Bova pač morali počakati na pomladne tečaje, letos pa delati izpit A. Tanita, kdaj imate pa vidve izpite?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10732 : 29 Oktober 2008, 19:11:59
Zakaj pa ne greš v kakšno drugo društvo na izpit? Saj itak se vama ne mudi, ampak tudi to bi lahko šli.  ;)


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #10733 : 29 Oktober 2008, 19:15:38
Škoda Lydia, da ne boš drugi teden nared. Ne bom ti rekla, da bi jaz razstavila Tarin - odkar mi je dala Tiwlip "tinte piti"  :o.
Super za trikce!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Odgovori #10734 : 29 Oktober 2008, 19:40:35
Ne bom šla v kak drug klub delat izpit, ker mi v tem, kjer sem zdaj nič ne manjka :D. Res je, da se nama nikamor ne mudi. Pa tudi v celjskem koncu in okolici se tečaji odvijajo istočasno spomladi in jeseni, tako da nisi ni možnosti kam drugam it prej delat izpit. :) Več nas je takih, ki ne bomo mogli iti na bbh zaradi starosti psa in nam je inštruktorica rekla, da če nas bo dovolj, da lahko spomladi organizirajo en predčasen bbh za nas. Meni je kar všeč, da bova še malo počakali (predvsem zaradi moje nesrečne noge) in pa tudi zato, da Tarinčki še bolj izbijem kakšne (po njenem mnjenju) fajn ideje iz glave ;D.
Barbka, meni je tudi ful žal, da ne bom mogla it v Vrtojbo.:(  Pa še posebno zdaj, ko nama samo še en PRM manjka.:( K sreči mi bojo povrnili prijavnino (brez stroškov tiska v katalog). Bomo pa prišli v LJ pa še specialka bo!  :o



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10735 : 29 Oktober 2008, 19:47:11
Saj nisem mislila, da vama kaj manjka tukaj, kjer sta.  :D  Samo sam izpit greš lahko delat kamorkoli, ker izpiti niso zaprti za člane kluba, kjer se izpit odvija (mi smo recimo izpite opravljali takrat, ko so jih organizirali v KD Ljubljana). Samo kot informacija, če slučajno nisi vedela.  ;)

Madona, bosta natrenirani potem spomladi... Bo mala malica ta BBH za vaju.  :) :)


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #10736 : 29 Oktober 2008, 19:52:55
5rca - po moje je cilj, da te presežeta v rezultatu za 1 točko  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Odgovori #10737 : 29 Oktober 2008, 19:55:28
Vem, da izpiti niso zaprtega tipa. Sam nekak se mi vseeno zdi, da če se v enem klubu ful trudijo pa treniramo skupaj pa se individualno zavzamejo...da pač izpit delaš tam. Moje osebno mjenje pač.



Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Odgovori #10738 : 29 Oktober 2008, 19:57:35
Barbka, se da dobit 101% na bbh? ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10739 : 29 Oktober 2008, 19:58:51
Ja, itak. Že ta odnos. Da o domačnosti terena ne govorim.  ;) ;)

Kolibri, jaz jima privoščim tudi, da dosežeta stotko.  ;) :o

Lydia, midve sva dosegli "samo" 97.  :-[ :-[ :D :D Za stotko je zmanjkalo malo koncentracije.  :-[ :-[