Border Collie

Lisa · 3993041

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10920 : 13 November 2008, 20:37:23
njegov Oče NATAN FROM SCOTISH HEMP VOM BEUTENHOF je pa pred enim mesecem umrl v 15 letu starosti
mati od Anteja FIONAMCGILL je še živa stara približno 13 let.

No, potem sem prav slišala.  :-\


emmaboss

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • *Aya&Forest*
Odgovori #10921 : 13 November 2008, 20:39:08
Web stranica od Aye stvarno je dobra  :o!
A ispod IPO-ja ako može, trebat če nam jedan film (naša učiteljica za obidience stvarno bi voljela vidjeti puppy-ja od Lynn na odbrani  8)

Puno  :-* od Deep-a i Lynn!

Vazi!!! Kad budemo mogli, napravicemo video o IPO! Inace je na takmicenju odradila obediance i odbranu van konkurencije, i bila je jako dobra!

 >:D

Imam neke slike!


-----------------------------------------
Elaeth Ayashee Lynn's Passion
Bordermania All Hell Breaks Loose


emmaboss

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • *Aya&Forest*
Odgovori #10922 : 13 November 2008, 20:40:53
Hoj emmaboss, super stran :D

Hvala  :-*

-----------------------------------------
Elaeth Ayashee Lynn's Passion
Bordermania All Hell Breaks Loose


emmaboss

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • *Aya&Forest*
Odgovori #10923 : 13 November 2008, 20:42:15
Ja samo željo moraš izrazit  :D! Pa 5rca in petrca jih imata (ali sta jih imeli) en kup  ;)
Tukaj bo pa treba počakat, ja  :P ;D


 :D :D :D ;) :-*

-----------------------------------------
Elaeth Ayashee Lynn's Passion
Bordermania All Hell Breaks Loose


emmaboss

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • *Aya&Forest*
Odgovori #10924 : 13 November 2008, 20:44:02
Ko že govorite o najstarejših BC ali so še živi ali ne

no moj Antej je star 11,5 let in je še kako živ,

 njegov Oče NATAN FROM SCOTISH HEMP VOM BEUTENHOF je pa pred enim mesecem umrl v 15 letu starosti
mati od Anteja FIONAMCGILL je še živa stara približno 13 let.

lp

http://freeweb.siol.net/ajakopic

Sari Solanti si ima kuju staru 16 leta!

-----------------------------------------
Elaeth Ayashee Lynn's Passion
Bordermania All Hell Breaks Loose


emmaboss

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • *Aya&Forest*
Odgovori #10925 : 13 November 2008, 20:48:44

Ne vem pa, katera je Aya...  :-[ :-[ Ostale fotke so tukaj: http://5rca.moj-album.com/album/7107575/, če jo kdo najde.  :-[ :-[

Aya  :)


-----------------------------------------
Elaeth Ayashee Lynn's Passion
Bordermania All Hell Breaks Loose


emmaboss

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • *Aya&Forest*
Odgovori #10926 : 13 November 2008, 21:06:05

-----------------------------------------
Elaeth Ayashee Lynn's Passion
Bordermania All Hell Breaks Loose


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #10927 : 14 November 2008, 07:25:28
Moje slikce so TUKAJ.

Zdej moram pa se ta drugo petrco nafehtat za njene, ...

Če ne prej, ti prinesem na CDju na naslednjo tekmo (20.12.)


Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #10928 : 14 November 2008, 09:14:36
Našla sem Yen Of The Racy Kate Vom Beutenhof... Je to sestra? Datum rojstva: 2 June 1996

Ja. Nisem imela časa odgovoriti - med službo pač ne gre, potem pa pozabim. Pa čisto sem v šoku od treh, meni osebno silnih legel, sploh zadnjega :o :o :o...

Lp, Mateja



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10929 : 14 November 2008, 09:21:45
Ja. Nisem imela časa odgovoriti - med službo pač ne gre, potem pa pozabim. Pa čisto sem v šoku od treh, meni osebno silnih legel, sploh zadnjega :o :o :o...

Lp, Mateja

nč ne razumem  :-[, od katerih legel si v šoku in zakaj  :D ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #10930 : 14 November 2008, 09:31:53
nč ne razumem  :-[, od katerih legel si v šoku in zakaj  :D ?

He he, ti bi pa res lahko vedela, od katerih sem jaz v šoku :P. Najprej Sianina sestra, potem Myf, včeraj pa še "moja" Mossie, se pravi Sianina mama. Tole mi pa res ne da spati :D.

Lp, Mateja

P.S.
A si pričakovala drugačen odgovor :D ;D?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10931 : 14 November 2008, 09:33:23
Se dobro, da je bil UZ negativen ;D

battito animale


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #10932 : 14 November 2008, 10:17:59
Se dobro, da je bil UZ negativen ;D
Hehe, ja, Alen bi moral to na svoji strani označiti kot "unexpected" litter  :P



Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #10933 : 14 November 2008, 10:21:55
Se dobro, da je bil UZ negativen ;D

To pa itak ::). Še dobro, da je Mossie vse sama opravila :-*... In Nina (drim): imela si prav: gen za belo je očitno po mami ;). Imam pač ta privilegij, da sem dobila fotke prvega (Snow) legla in skupaj s tem leglom je enih 4 do 5 split face :o; pa tudi drugače so precej beli. Ta odstavek je samo za ljubitelje beloglavčkov :D.

Lp, Mateja



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #10934 : 14 November 2008, 10:50:56
Meni je zanimivo, kako svetli so prišli ven iz legla Myf/Fetch.   :o


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #10935 : 16 November 2008, 19:25:46
ojla

sem lastnica maltežanka,ampak se nekako poigravam z mislijo, da bi nekoč v prihodnosti kupila borderčka - ful me veseli učenje trikcev (sej moja mrcina je ful pamtna,ampak če se njej ne da v tistem momentu,se lahko na trepalnice postavim,pa ne bo nardila nič,in me samo butasto gledala) in na splošno ukvarjanje s psom. sem pa mal brala po tejle vaši temi,in prebrala,da znojo ratat nervozni,če jih ne zaposlimo dovolj. kako pa vi psa zaposlite,ko ste v službi? ali takrat počivajo,ali kako? sej menda niste vsi lastniki borderjev cele dneve doma ne?


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #10936 : 16 November 2008, 22:00:35
Jaz hodim sicer v šolo - ampak vseeno. Moja borderka je v omejenem prostoru in notri ima razne stvari s katerimi se lahko zamoti,... Prvi teden je bila kriza in je ves čas mala samo jokala, sedaj pa večina tistega časa spi in ko pridem domov pa se ji čisto vtrga in leta iz enega konca v drugega, nosi vse mogoče igrače na kup. Drugače gre povsod zraven mene. Je pa najbolj srečna ko jo nesem ven in letam z njo ona pa z igračko in seveda trikci, ... Za kaj drugega še je trenutno premlada(npr. agility).
Sem pa jaz slišala to, da če borderja ne zaposliš sam, on zaposli sam sebe (žveči robe omar, kable,... kot vsak mladič pač).


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #10937 : 16 November 2008, 22:13:44
Če nas pa ni doma, ga pa vzamemo s sabo na šiht! :P



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #10938 : 17 November 2008, 00:49:44
Če nas pa ni doma, ga pa vzamemo s sabo na šiht! :P

Hehe  :o


Sicer pa - zmatran pes je priden pes. To velja tud za borderja. Če veš, da se določen čas ne boš imel časa z njim ukvarjat (šola, služba, kuhanje kosila  :P ...), ga zmatraj prej, pa bo dal potem mir tudi, če bo sam doma  ;)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #10939 : 17 November 2008, 07:15:59
Če veš, da se določen čas ne boš imel časa z njim ukvarjat (šola, služba, kuhanje kosila  :P ...), ga zmatraj prej, pa bo dal potem mir tudi, če bo sam doma  ;)

Če ga naučiš odpirat omare in predale, je lahko tudi med kuhanjem kosila zelo praktičen, hkrati pa nekaj dela  :P :o.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10940 : 17 November 2008, 07:52:54
Dakota- sicer pa nič panike, če ti j eglavni razlog za nabavo psa, da bi ga rada učila vse sorte je ta pasme kar prava izbira.
Ne skrbi - sami doma znajo bit zelo pridni. Bolj kot večina drugih pasem, tudi take, ki veljajo za kao družne in bi morale bit potrpežljive, če so polno zaposleni kadar nisi v šoli ali službi seveda.
Jasno pa , da ne že prvo leto. Takrat kot vsi mladički še ne znajo počivat in jim moraš dat kaj za počet tudi, ko so sami. Mislim, da je že v več temah  obrazloženo, kaj vse se da narest- od žvak ( tdih,da jih zlepa ne poje) do nafilanih kongov, trdnih zadev, ki se jih ne da kar tako zdemolirat za kolatjenje in igranje in podobno. Pa seveda varen prostor, kjer ni drame če kaj  razturijo. Lahko tudi velika kletka- če ni ravno za  9 ur ali več ampak ponavadi senajde v stanovanju kakšen večji prostor ,ki se ga da mal začasno preuredit.
Pol je pa treba seveda zjutraj prej ustat in takoj ob prihodu že vset si kakšne pol ure in popolne najmanj uro (še bolje) dve in zvečer spet dobre pol ure pa gre.
Če vas res ni doma več kot ene 7 ur  je pametno za prve mesce zorganizirat tako, da pride nekdo vmes za vsaj za 15 minut psa ven peljat ( kdo od domačih al pa kakšna druga rešitev- npr city dog sprehaja pse pse profesionalno ). Kasneje to ni več potrebno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #10941 : 17 November 2008, 08:04:34

Jaz imam v stanovanju 2 borderja. Eden je star 9 mesecev, drugi 2 in pol leti. Oba samca.

Ko sta doma čisto sama - nič. Ne premakne se noben kos pohištva, nobena roža, nič ne zgrizeta - NIČ. Niti igrata se ne.

Če je pa kdorkoli z njima doma, npr. moj oče - katastrofa. Gremo zgrizt nogo od stolca, pa čisto novo ovratnico, pa mojo kulsko kapo s cofekom  >:( >:( >:( , pa moj labelo, .... In ne misliti, da je vse na dosegu (razen noge od stolca).
Ah ja - pa krivec je samo tamali  :P :P :P

.lp
D



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #10942 : 17 November 2008, 09:09:05
Ha, še dobro, da imaš video dokaz za skakanje po kavču, bi bil "tamali" lahko kaj po krivem obdolžen :P

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #10943 : 17 November 2008, 09:29:39
Moj sicer ni bil nikoli sam, ko je bil mladič (ker sem pač doma), ampak če ga zdaj kdaj pustimo samega pa spi. Tudi če vidi, da trenutno nimaš časa se ukvarjat z njim da mir. Je pa res, da se je šele zdaj okrog 2h let začel umirjati, ampak mislim da je to pri vseh mladičih ne glede na pasmo. To, da borderji postanejo živčni in uničujejo sicer piše v vseh knjigah in tudi na tem forumu, ampak sama ne poznam nobenega takšnega, tako da mislim, da to velja za tiste s katerimi se res nihče po cele dneve ne ukvarja.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #10944 : 18 November 2008, 08:24:08
Moja dva pozerja:


Foto by Nives Langeršek



Foto by Nives Langeršek


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


chezo

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Flower Of Old Hill Hemp
Odgovori #10945 : 18 November 2008, 21:23:46
Živjo!

Mene pa zanima kašne so zahteve za borderje pri vzrejnem in razstavah glede zobov, npr. če mu en sekalc ni zrastu?!




gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #10946 : 19 November 2008, 00:50:49
Živjo!

Mene pa zanima kašne so zahteve za borderje pri vzrejnem in razstavah glede zobov, npr. če mu en sekalc ni zrastu?!



Na to ti sicer ne znam odgovorit, me pa zanima, če ste bili vi v soboto na frizbi tekmi?



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #10947 : 19 November 2008, 08:09:48
Zobovje border collijev mora biti popolno. Tolerira se (lahko, ni pa nujno), manjkajoč premolar 1 ali/in manjkajoč premolar 2 (zoba za deračem). Manjkajoči ostali zobje so huda napaka, pes zaradi tega lahko dobi tudi negativno oceno.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #10948 : 19 November 2008, 08:35:17
Zobovje border collijev mora biti popolno. Tolerira se (lahko, ni pa nujno), manjkajoč premolar 1 ali/in manjkajoč premolar 2 (zoba za deračem). Manjkajoči ostali zobje so huda napaka, pes zaradi tega lahko dobi tudi negativno oceno.

Nekateri pa kljub malo bolj pomanjkljivemu zobovju celo dobijo vzrejno dovoljenje in parijo in parijo in parijo ..... Hvala bogu vsaj njihove mladičke potem izločijo zaradi pomanjkljivega zobovja iz vzreje.


chezo

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Flower Of Old Hill Hemp
Odgovori #10949 : 19 November 2008, 08:45:21
Na to ti sicer ne znam odgovorit, me pa zanima, če ste bili vi v soboto na frizbi tekmi?

Ja ampak smo samo gledali in brez Hempa  :D

Zobovje border collijev mora biti popolno. Tolerira se (lahko, ni pa nujno), manjkajoč premolar 1 ali/in manjkajoč premolar 2 (zoba za deračem). Manjkajoči ostali zobje so huda napaka, pes zaradi tega lahko dobi tudi negativno oceno.


Aha, ok hvala.