Border Collie

Lisa · 3992981

san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #11640 : 04 Marec 2009, 06:21:13
Jutri gremo na cepljenje, pa poskusili bomo slikat brez pomirila, da bom prav zares mirna.

kaj se je zgodilo?


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #11641 : 04 Marec 2009, 07:08:57
kaj se je zgodilo?

Mi smo tudi preveč noreli, ampak je vse ok.
Tamala redkokdaj hodi, ali laufa ali skače. ::)



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #11642 : 04 Marec 2009, 07:51:46
samo da je ok  :)


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #11643 : 04 Marec 2009, 19:39:43
Naš ptujčan Tantadruj




Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #11644 : 04 Marec 2009, 20:01:33
Kolibri, kdaj bomo lahko videli kakšnega predstavnika T-legla na tekmi? Če se ne motim, so že dovolj stari?


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #11645 : 04 Marec 2009, 20:04:27
Nimam tehtnice doma, pa ne vem.Jutri se cepimo in se bomo stehtali pri veterinarju. ;D
Me že močno zanima.

Smo se končno stehtali.Tehtnica je pokazala 6.70 kg.Smo se tudi cepili in zraven pridno jokali oz. jokali, ko je bilo vse mimo. ::)
Drugače pa je bila Mimi zelo pridna in se je lepo obnašala.



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #11646 : 04 Marec 2009, 20:09:12
Bravo sibila in mimi! 5rca - a veš, da sem Sašota vprašala, če je kdo že vzel knjižico, pa je še ni. Tili verjetno ti lahko vidiš, ker zagotovo trenira pri vas, Tan se očitno pripravlja, Taffy po moje malo zabušava, Tani pridno trenira. Predvidevam, da kje pomladi, v maju, lahko pričakujemo nastope.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #11648 : 04 Marec 2009, 20:35:04
O. Škoda. V zadnje sem jo videla na Poloninem filmu (bbh), pa sem mislila, da sta zagrabili. No - sej bo pomlad prišla pa bo.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #11649 : 04 Marec 2009, 21:27:21
Evo, pa še 2/3 mojih babnic









(sej poznate vic - ne rabim nič, samo hvalim se. Tudi tuki je tko)


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Bajka1

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #11650 : 05 Marec 2009, 16:03:56
Jaz imam tudi border collia in je isto mama Kena!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #11651 : 05 Marec 2009, 17:22:42
Jaz imam tudi border collia in je isto mama Kena!

Kateri pes pa je oče?


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


chezo

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Flower Of Old Hill Hemp
Odgovori #11652 : 05 Marec 2009, 23:27:55
http://www.bolha.com/oglas*****  >:(

http://www.bolha.com/oglas*****  >:(

Vsi čistokrvni pasemski skratka naj naj .. brez rodovnika sevede  >:( >:( >:( >:(



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #11653 : 06 Marec 2009, 07:44:26
prvi link samo klikneš "vsi oglasi tega (pre)prodajalca pa je takoj vse jasno ::).
Pač - dokler ne bo smrtna kazen za štepanje nerodovniških cuckov in odsekana desna roka za nakup le teh ne bo izboljšanja >:(.
jebeš človekove pravice >:D.
Te bi morale veljat samo za LJUDI, ne pa za tiste, ki so po naključju vpisani v matične knige homosapiensa, njihovo mentalno in psihično stanje pa jih razvojno uvršča pod bakterije (in to škodljive :D).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #11654 : 06 Marec 2009, 11:52:28
Hjah, ampak bakterije in viruse vedno tezje pokoncamo, ce sploh jih... ;)



tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #11655 : 06 Marec 2009, 17:12:46
Kolibri, kdaj bomo lahko videli kakšnega predstavnika T-legla na tekmi? Če se ne motim, so že dovolj stari?

Midve s tani sva vse do zime pridno trenirali, potem pa kar nekaj časa nismo imeli treningov zaradi snega in slabega vremena. Ampak zdaj so se nam spet začeli, da pridemo malo v formo  ;D na tekme pa prideva, ko bova pripravljeni. Upam, da bo to čimprej  :)

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #11656 : 08 Marec 2009, 18:08:17
Tole fotko sem morala prilepit, ker mi je nora :o ;D

Moj mali angelček se takole igra s Sky ;)



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #11657 : 08 Marec 2009, 18:33:06
Sibila, a si ziher, da to ni dolgodlaki kenguru  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #11658 : 08 Marec 2009, 19:51:55
Sporočam, da  pri psih, ki so  potomci Natan From Scotish Hemp Vom Beutenhof SLRBOC-000002 ali Fly SPRBOC-000001 obstaja možnost glavkoma. >:( >:(


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #11659 : 08 Marec 2009, 23:32:40
minči: kje/kako si prišla do te informacije?
Zadnje tedne razmišljam, a je možnost gonioskopije v Sloveniji? Zlata Čop npr.?

Lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #11660 : 08 Marec 2009, 23:41:07
Informacija drži, ne bom razlagala, kje in kako.

Jaz bom Sky prvo peljala na pregled k Zlati Čop, potem pa še v Celovec: http://www.augentierarzt.at/akvo/gressl.htm .


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #11661 : 09 Marec 2009, 07:11:28
Sporočam, da  pri psih, ki so  potomci Natan From Scotish Hemp Vom Beutenhof SLRBOC-000002 ali Fly SPRBOC-000001 obstaja možnost glavkoma. >:( >:(

Možnost obstaja pri vseh BC-jih. Ker še vedno ni jasno, kako je z dedovanjem  ;)

Kolikor sem prebirala zadnja dva meseca, ko je zadeva dejansko dobila večji razmah, sem zasledila, da naj bi se pri bc-jih prenašala recesivno (v nasprotju z nekaterimi drugimi pasmami).

Vendar se za zdaj affected psi se pojavijo v vseh kombinacijah (affected/affected, affected/normal, normal/normal) - govorim o gonioskopiji seveda, da ne bo kdo razumel da gre za DNK testirane pse. Edina razlaga, ki jo vidim je da je normal/normal carrier/carrier. Vendar ta test žal (še) ne obstaja.

Če se bo to izkazalo za pravilno, bo imelo ogromno psov carrierja v svojem rodovniku (govorim v svetovnem merilu).

Edino kar nam za sedaj ostane je, da damo pregledat svoje pse in upamo na najbolje.





deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #11662 : 09 Marec 2009, 08:22:51
Sporočam, da  pri psih, ki so  potomci Natan From Scotish Hemp Vom Beutenhof SLRBOC-000002 ali Fly SPRBOC-000001 obstaja možnost glavkoma. >:( >:(
Psov s temi predniki v rodovniku je v Sloveniji celo morje in veliko je tudi že starih, tako da so pokazali že vse "mine" . Če bi bilo resno vezano na dedovanje, bi bil glavkom ena od glavnih, da ne rečem skoraj obveznih težav.
Pa mislim, da ni tako.
Me pa zanima, ali ste opravljali preglede oči preventivno, ali je bilo zaznati kakšne težave?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #11663 : 09 Marec 2009, 08:38:07
Očitno je glavkoma pereča tema. Jaz sem ravno prejšnji teden dobila obvestilo, da je Shine testiran in da je "unaffected"; prav tako samec, s katerim bo kmalu parjena ena od naših "V"-jev.
Minči - ali lahko več informacij, kje se da to testirati v bližini (Slo ali Avstrija)?

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #11664 : 09 Marec 2009, 08:47:46
Eden/ena od njunih potomcev je zbolel/la. Res, da ni nujno, da je dedno.

 Jaz sem napisala čisto po svoji vesti.

Kolibri, kolikor jaz vem, še ni DNA testa. Gre samo za pregled. Ko izvem kaj več, obvestim.
Mislim pa, da bosta Maša in Alenka kmalu izvedeli kaj več.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #11665 : 09 Marec 2009, 08:53:37
Panika je nastala predvsem zaradi tega, ker se je začel glaukom pojavljati pri psih (oz. potomcih teh psov), ki so veliko parili in imeli hkrati velik vpliv na naslednje generacije (veliko njihovih potomcev so v vzreji dejansko uporabljal naprej).

Seveda pa je potrebno ločiti primarni glaukom, ki se prenaša na potomce in sekundarnega, ki ni posledica dedovanja, pa tudi običajno se pojavi pri starejših psih.

Pri zgoraj pregledanih je zgleda dejansko šlo za primarnega.

Mi smo jo imeli na preventivnem pregledu oči in ni bilo odkritih nobenih znakov morebitnih očesnih bolezni.










Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #11666 : 09 Marec 2009, 08:56:46
Tale glavkoma je v zadnjem času res kar pogosta tema v vseh državah očitno. Ryan, oče zadnjega Bayinega legla, je bil pregledan pred dvema tednoma in je CLEAR, tudi MDR1 so naredili in je rezultat normal/normal.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #11667 : 09 Marec 2009, 09:04:51
In kaj pomeni, če je pes pregledan in čist? V kateri starosti se pri psom razvije primarni glaukom in pri kateri sekundarni? Ker se strinjam z deteljico. Natan in Fly (ter Fiona) so psi, na katerih je temeljila začetna vzreja borderjev pri nas in mislim, da bi se glaukom pojavil že prej psi psih, če bi bil genetski.  ??? ??? Če je pa zadeva genetska, je pa grozno pomisliti, kateri psi vse so "ogroženi".   :(


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #11669 : 09 Marec 2009, 09:25:38
Problem dejansko je, ker še ne moremo izvedeti ali je pes, ki je po genioskopiji clear, genetsko lahko prenašalec. Kombinacija carrier/carrier pa dejansko lahko da tudi affected potomca.

Minči, če delajo na linku ki si ga navedla nekaj postov zgoraj genioskopijo prosim javi.