Border Collie

Lisa · 3993007

Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #12540 : 11 Julij 2009, 15:47:52
Prvo četstitke familiji (Bodri&co).

 :D :D Familija se zahvaljuje  ;D  ;D

Škoda, da še vaju ni bilo, bi bili lepa pisana druščina  ;D

.lp
Darja



ninja

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #12541 : 19 Julij 2009, 18:54:39
Pozdrav,
prejšnjo nedeljo smo dobili psičko Lee. Vsak dan je bolj živahna. Zelo lepo se je ujela z našim mopsom.
Nimam izkušenj z borderji. Bral sem, da so včasih problemi s pašnjo. Mi lahko kaj svetujete glede tega? Kaj narediti ko se pojavi tako obnašanje?

Trenutno je izziv tudi dejstvo, da imamo 2 psa. Ko se ukvarjam z Lee, se mops Ninja pritožuje in cvili. Ko se ukvarjam z Ninjo, Lee cvili. Kako ste to težavo rešili (tisti z več psi)?

Hvala za nasvete :)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #12542 : 19 Julij 2009, 18:59:05
Pozdrav,
prejšnjo nedeljo smo dobili psičko Lee. Vsak dan je bolj živahna. Zelo lepo se je ujela z našim mopsom.
Nimam izkušenj z borderji. Bral sem, da so včasih problemi s pašnjo. Mi lahko kaj svetujete glede tega? Kaj narediti ko se pojavi tako obnašanje?

Trenutno je izziv tudi dejstvo, da imamo 2 psa. Ko se ukvarjam z Lee, se mops Ninja pritožuje in cvili. Ko se ukvarjam z Ninjo, Lee cvili. Kako ste to težavo rešili (tisti z več psi)?

Hvala za nasvete :)


O lej jo hčerkico od Niksi in Deepa!   :o

Jaz sem predvsem, ko je bil novodošli pes še mlad, delal z vsakim posebaj. Torej dejansko pustil enega doma ali v avtu in delal samo z drugim. Kasneje pa to ukinjal in ignoriral cviljenje. Je bilo neprijetno, ampak čez čas se je uneslo.  ;)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #12543 : 19 Julij 2009, 21:23:52
Par fotk z našega obiska pri Darji...

Veni in Bodri




Veni, Bodri in Rye


Bodri in Rye


Bodri ob jutranji kavi


Ostale fotke: http://www.facebook.com/album.php?aid=89543&id=811016838&l=f0fbdc4632


Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #12544 : 19 Julij 2009, 22:03:53
Bodri&Veni pa izgledata kot ljubček in ljubica.  :P >:D Zadnja slika mi je všeč.  :-*



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #12545 : 19 Julij 2009, 22:12:04
Ful so lepi vsi trije!!  :-* :-* :-*  (najbolj pa Bodri, zarad barve, itak ;) 5rca pa brez zamere.. :P)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #12546 : 19 Julij 2009, 22:13:26
Krasni so, vsi trije.  :-*
Pa ti nori pogledi, s postrani glavico.  :P



Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #12547 : 20 Julij 2009, 15:00:55

Res so se punca in fanta imeli krasno  :o . Sta bila kar žalostna, ko so odhajali   :'(  :'(

Upajmo, da bomo srečanje kmalu ponovili   8)

.lp
Darja



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #12548 : 23 Julij 2009, 23:28:35
:D :D Familija se zahvaljuje  ;D  ;D

Škoda, da še vaju ni bilo, bi bili lepa pisana druščina  ;D

.lp
Darja
Mi smo med tem plavali.  :P







Kakšni pogledi. Sploh na zadnji sliki Bodri tko lepo gleda.  :-*
Bodri pa Veni sta ful fajna s temi ušeski.  :o


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #12549 : 26 Julij 2009, 20:10:44
Dones sva z Abby srečali enega borderja/borderko? in sta se ful dobro razumela res, da samo čez ograjo ampak je teta rekla da se ponavadi vedno "dere"...
Pa še 2 fotki





sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #12550 : 26 Julij 2009, 20:16:01
Pa se še mi javimo s kako slikico naše babike, ki pridno raste :-* ;)













silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #12551 : 26 Julij 2009, 20:34:54
Mimi je en cukr  :-*
V živo pa še lepša kot na slikah.  :-*



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12552 : 26 Julij 2009, 21:07:47
Bina se je pa danes malo poigrala s 6 mesečnim Kalom, sta bila tako hitra, da ju nisem mogla loviti s fotičem, ko sta  šibala okoli nas. Je pa Kal res super kuža.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #12553 : 26 Julij 2009, 21:34:19
Ooooo kok dlake je Mimi dobila.  :o
Luštna je.  :-* se ji pa skor nič več (po slikah)ne vidi, da bi bila modro bela.


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #12554 : 26 Julij 2009, 21:44:37
Mimi je en cukr  :-*
V živo pa še lepša kot na slikah.  :-*

Eeeeh, sploh ni...    

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #12555 : 26 Julij 2009, 21:44:46
Jaz sem pa danes Britt videla. Je že toliko blue merle borderjev pri nas, da sem morala prav vprašati kako ji je ime :o

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #12556 : 26 Julij 2009, 22:06:21
Ooooo kok dlake je Mimi dobila.  :o
Luštna je.  :-* se ji pa skor nič več (po slikah)ne vidi, da bi bila modro bela.

Saj v resnici ni tako dlakava, ampak takoj po kopanju res izgleda cela našopirjena s tole dlako :D
Ja, tale modro-bela pa se nič kaj ne opazi, razen če je kak črno-bel zraven, v resnici izgleda, kot da je črno-bela, ampak z malo bolj slabo kondicijo dlake, hihihi, ker je taka mat barva.

ata, grrrrrr, ne vem če se bo naslednjič še kaj pustila peljati na vrvici :o ;D



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #12557 : 27 Julij 2009, 07:51:20
Zoe kje ste se pa srečali?



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #12558 : 27 Julij 2009, 10:18:12
Mi smo pa danes spoznali borderko Bello, je prava lepotička. Maršek se je hotel spoprijatelit z njo pa se ga je punca mal bala je bil prevelik, mogoče se ga bo sčasoma navadila. :D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #12559 : 27 Julij 2009, 10:35:14
Na Viču v Ljubljani

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #12560 : 27 Julij 2009, 14:30:19
Mi smo pa danes spoznali borderko Bello, je prava lepotička. Maršek se je hotel spoprijatelit z njo pa se ga je punca mal bala je bil prevelik, mogoče se ga bo sčasoma navadila. :D

Kje pa? Od koga je? Slike?


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #12561 : 27 Julij 2009, 14:43:18
Psička je iz ene italianske psarne, nisem zastopla iz katere, so pa v sosednjem kampu, jo bom poslikala tekom tedna, bodo tukaj do nedelje k nam hodijo pa na zajtrke, tako da slikice bodo, če jo bom danes še kaj videla bodo še danes  ;)


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #12562 : 27 Julij 2009, 19:53:52
ata, grrrrrr, ne vem če se bo naslednjič še kaj pustila peljati na vrvici :o ;D

O ja, bo, bo... če ne bom pa Lono peljal!  :P

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #12563 : 28 Julij 2009, 10:28:42
Evo še slikice Belle  ;D Prihaja pa drgač iz psarne v Trstu  ;)






BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #12564 : 28 Julij 2009, 16:36:50
Živijo, zanima me par reči o skrbi za border collia.

1.Je agility nujen? 99% ga bom vozila na agility, ampak skoraj gotovo ne bova tekmovala. Kdaj lahko border collie prične z agilityjem? (Pri kolikšni starosti)
2.Kaj moraš vedeti ob nakupu border collia? Sama bi ga ne vzela v psarni ampak iz kakšnega drugega legla.
3.Koliko sprehodov približno potrebuje dnevno border collie?
4.Se ga lahko ima za navadnega družinskega psa ali preprosto mora biti agilitaš in pasti ovce itd.?

Hvala že vnaprej za odgovore!

Lp, Barbara

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #12565 : 28 Julij 2009, 19:25:58
Kaj pojmuješ pod psarno in kaj pod "kakšno drugo leglo"?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12566 : 28 Julij 2009, 19:50:12
Ker je bila to nekaj časa mami ljuba pasma, sem se en mal pozanimala-če bi bil namreč primeren za njen življenski stil ipd. Mora imeti aktivnega lastnika, polno vključen v družino (izleti, dopust, pohajkovanja-pes gre zraven). Je delovni pes in potrebuje vsakodnevno zaposlitev, fizično in mentalno. Fajn je če paseš, ali greš vsaj na preizkus, pasma je vzrejena za pašnjo. Agility jim je blizu-ni pa nujen. Problem zna biti, da pasejo stvari, ki temu niso namenjene (avtomobili, kolesarji, motoristi...). Treba je biti pozoren na to in to preusmirjat. Meni delujejo nežni psi-karakterno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #12567 : 28 Julij 2009, 22:06:56
Fajn je če paseš, ali greš vsaj na preizkus.

Ne vem, zakaj bi šel vsaj na preizkus, če nimaš namena pasti. ???  Pa ne me narobe razumet - sama bi sigurno šla past, če bi imela možnost, samo ne vidim, zakaj naj bi šla vsaj na preizkus.  :-\

Meni delujejo nežni psi-karakterno.

Nežni v kakšnem smislu?  ??? ???


Moji odgovori na vprašanja...

Citiraj
1.Je agility nujen? 99% ga bom vozila na agility, ampak skoraj gotovo ne bova tekmovala. Kdaj lahko border collie prične z agilityjem? (Pri kolikšni starosti)

Agility ni nujen. V bistvu ni nič nujnega.  :P  Z agilityjem lahko začne takrat, ko mu to dovoli inštruktor v kinološkem društvu. Nekatera društva začnejo šele pri enem letu, druga postopoma skozi igro predstavijo agility psu že prej. Tukaj je tvoja odločitev, za kakšno društvo se boš odločila - je pa pomembno, da izbereš takega, ki ima inštruktorje, ki vejo, kaj delajo. Kar se tiče tekmovanj pa kar nekaj ljudi poznam, ki so rekli, da ne bodo hodili na tekme pa zdaj ne spustijo niti ene.  :P

Citiraj
2.Kaj moraš vedeti ob nakupu border collia? Sama bi ga ne vzela v psarni ampak iz kakšnega drugega legla.

Najprej moraš vedeti, kakšnega borderja si želiš... Ker že pri nas pride do precej velikih razlik, ko se govori o videzu in karakterju borderjev in ni vsak tip borderja primeren za vsakega lastnika. Poleg tega je treba seveda paziti tudi na zdravje psov. Zame je ta čas pomembno testiranje oči, ker mislim, da bi se ga v tem času lahko privoščil čisto vsak, ki ima leglo (vzreditelj ali ne)... Potem so tukaj še kolki, komolci in pa zdravje staršev skozi življenje ter dejstvo, kako prenaša razne obremenitve. In ja, tudi mene zanima, kaj je "kakšno drugo leglo".

Citiraj
3.Koliko sprehodov približno potrebuje dnevno border collie?

Spet odvisno od psa do psa. Sam sprehod pri nas ni tako pomemben od količine kot od tega, kako ga preživimo. Če se tri ure sprehajaš in se s psom nič ne ukvarjaš, ne narediš skoraj nič. Pri meni je bilo odvisno tudi od starosti psa, ker je Veni kot mladič potrebovala precej daljše in bolj aktivne sprehode kot jih sedaj. Je pa pomembno, da ima border na sprehodu take aktivnosti, da se ga zaposli in da se mu ne razvijejo kakšna nezaželena vedenja (posebno, ko je pes še mladič).

Citiraj
4.Se ga lahko ima za navadnega družinskega psa ali preprosto mora biti agilitaš in pasti ovce itd.?

Kaj je za vas navadni družinski pes?





5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #12568 : 28 Julij 2009, 22:19:20
Aja... Je pa o tem že dosti napisanega v tej temi - tako da najbolje, da se spraviš brati temo od začetka pa boš verjetno našla precej odgovorov na tvoja vprašanja (pa še različne izkušnje, poglede...).  ;)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12569 : 28 Julij 2009, 23:07:00
Pašnja je moja osebna perforacija, če misli nekdo vzrejat, je pa zame nujen preizkus, da se vidi koliko nagona imajo etc.
Nežni-pač nežni psi. Vsaj tisti drobec borderjev, ki sem jih v živo videla ni takih, da pride to tebe te krampne s taco ali butne z glavo v tvojo glavo-in reče hej tukaj sem, ukvarjaj se z mano! Nekako tako. :-[ Ne znam ravno opisat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!