Border Collie

Lisa · 3993136

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #12570 : 29 Julij 2009, 06:19:23
Pašnja je moja osebna perforacija, če misli nekdo vzrejat, je pa zame nujen preizkus, da se vidi koliko nagona imajo etc.

Potem bi jaz težko prodala mladiče, ker dvomim, da bi Veni na preizkusu dala kaj od sebe. :P Ker mislim, da, če delamo celo življenje borderja na tem, da se ti nagoni ne bi pokazali v "nomalnem" življenju, se ti nagoni potem na preizkusu težje pokažejo (oziroma je čisto možno, da se na samem preizkusu nič ne zgodi - se pa pokažejo, če greš večkrat na pašo - naj me tukaj "pastirji" popravijo, če se motim).

Nežni-pač nežni psi. Vsaj tisti drobec borderjev, ki sem jih v živo videla ni takih, da pride to tebe te krampne s taco ali butne z glavo v tvojo glavo-in reče hej tukaj sem, ukvarjaj se z mano! Nekako tako. :-[ Ne znam ravno opisat.

Ne vem, kaj ima to veze z nežnostjo...  :-\


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12571 : 29 Julij 2009, 10:27:14
Pašnja je moja osebna perforacija, če misli nekdo vzrejat, je pa zame nujen preizkus, da se vidi koliko nagona imajo etc.
Nežni-pač nežni psi. Vsaj tisti drobec borderjev, ki sem jih v živo videla ni takih, da pride to tebe te krampne s taco ali butne z glavo v tvojo glavo-in reče hej tukaj sem, ukvarjaj se z mano! Nekako tako. :-[ Ne znam ravno opisat.

Perforacija :D :D :D

battito animale


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #12572 : 29 Julij 2009, 12:08:57
Potem bi jaz težko prodala mladiče, ker dvomim, da bi Veni na preizkusu dala kaj od sebe. :P Ker mislim, da, če delamo celo življenje borderja na tem, da se ti nagoni ne bi pokazali v "nomalnem" življenju, se ti nagoni potem na preizkusu težje pokažejo (oziroma je čisto možno, da se na samem preizkusu nič ne zgodi - se pa pokažejo, če greš večkrat na pašo - naj me tukaj "pastirji" popravijo, če se motim).

Predlagam DVD Well blanced pup od Sue Jones, ce te zanima. Mogoce se motim, ampak se kuzku baje ze od malega vidi, kam ga vlece. :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #12573 : 29 Julij 2009, 14:04:40
Potem bi jaz težko prodala mladiče, ker dvomim, da bi Veni na preizkusu dala kaj od sebe. :P Ker mislim, da, če delamo celo življenje borderja na tem, da se ti nagoni ne bi pokazali v "nomalnem" življenju, se ti nagoni potem na preizkusu težje pokažejo (oziroma je čisto možno, da se na samem preizkusu nič ne zgodi - se pa pokažejo, če greš večkrat na pašo - naj me tukaj "pastirji" popravijo, če se motim).

Ne vem, kaj ima to veze z nežnostjo...  :-\

Enako.  ;)

Moj ovce tudi pogleda ne. Ali katerekoli druge živali. Stvar vzgoje, ker kot reševalni pes, si ne more privoščiti, da bi ga karkoli motilo.
Je zato neprimeren za vzrejo?
Glede na njegov karakter in čisto, hladno glavo, ravno nasprotno.  ;)



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #12574 : 29 Julij 2009, 14:38:00
Potem bi jaz težko prodala mladiče, ker dvomim, da bi Veni na preizkusu dala kaj od sebe. :P

Jst ga vzamem od tebe - bo Lumu namest ovce  :P  Hec!!!!!!!!


Kar se pa npr nežnosti tiče - Lum npr ni prav čisto nič nežen in zna zelo hitro pokazat, kaj HOČE  ::) od tebe. Če ne odreagiraš dovolj hitro (torej, če žogica ne leti takoj! po luftu), pa zelo dobro uporabi tačko ali glavo, da ti "bo bolj jasno"  ::) Hočem rečt, da so si lahko borderji tudi zelo različni v tej "nežnosti" (in, ja, vem, Lum je nevzgojen  :P)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #12575 : 29 Julij 2009, 14:51:15
Ampak to ni ravno tista nežnost o kateri govori čara.  ;)




Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #12576 : 29 Julij 2009, 15:00:25
Enako.  ;)

Moj ovce tudi pogleda ne. Ali katerekoli druge živali. Stvar vzgoje, ker kot reševalni pes, si ne more privoščiti, da bi ga karkoli motilo.
Je zato neprimeren za vzrejo?
Glede na njegov karakter in čisto, hladno glavo, ravno nasprotno.  ;)



Lp Z.


Kaj pa, ce bi ga peljal k ovcam? Mislis, da mu ne bi disale?
Ali ga "preventivno" ne peljes?

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #12577 : 29 Julij 2009, 15:06:19

Kaj pa, ce bi ga peljal k ovcam? Mislis, da mu ne bi disale?
Ali ga "preventivno" ne peljes?

Je že bil. Sploh jih ne vidi. Glavo steguje čez njih, da vidi, kje sem jaz.  ;)

http://www.moj-album.com/uredi/skywalker/831971/?os=7099105


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12578 : 29 Julij 2009, 15:09:59
Prejle mi ni odposlalo odgovora.
Jaz osebno bi rada pasla, z borderjem, ker mi je to všeč. In bi si kupila psa od staršev ki so v tem dobri-simpl. Ni pa nič narobe, če nekdo ne pase z njim-odvisno za kaj psa imaš. Pri Veni bi pa najbrž prodala mladičke ;). Agilitašem in pa aktivnim ljudem, ki jih paša toliko ne zanima. Nekaj tistega nagona verjetno ima in bi ga tudi mladiči imeli-kar bi se takoj videlo, če bi jih ovcam pokazala. In potem bi jaz vzela tistega, ki bi kazal veselje do ovc. :)


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #12579 : 29 Julij 2009, 15:18:12
Je že bil. Sploh jih ne vidi. Glavo steguje čez njih, da vidi, kje sem jaz.  ;)

http://www.moj-album.com/uredi/skywalker/831971/?os=7099105


Lp Z.

Hihihi ;D
Jah, saj ni vsem vsaka niti enaka stvar vsec. Vsak ima svoje posebne mocne tocke in prav je, da tiste gojimo :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #12580 : 29 Julij 2009, 15:18:39


Ampak to ni ravno tista nežnost o kateri govori čara.  ;)
Lp Z.
   
 ??? Ja o čem pa potem?


Nežni-pač nežni psi. Vsaj tisti drobec borderjev, ki sem jih v živo videla ni takih, da pride to tebe te krampne s taco ali butne z glavo v tvojo glavo-in reče hej tukaj sem, ukvarjaj se z mano! Nekako tako. :-[ Ne znam ravno opisat.




petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #12581 : 29 Julij 2009, 15:31:57
Nekaj tistega nagona verjetno ima in bi ga tudi mladiči imeli-kar bi se takoj videlo, če bi jih ovcam pokazala. In potem bi jaz vzela tistega, ki bi kazal veselje do ovc. :)

Misliš, da bi 2-mesečni mladič že kazal zanimanje za ovce  ??? :-[

Jaz lahko dam za primer Buffy: starša oba paseta. Mama je celo madžarska prvakinja v paši. Buffy je kot mladič pasla vse kar se je premikalo. Potem pa sva šle v šolo in njeno pozornost usmerjale drugam. Kasneje sva začeli tudi s treningi agility-ja. Med ovce je šla prvič pri starosti 2 let in je niso kaj dost zanimale. Gledala je mene in poskušala priti do mene. Kasneje se je z njimi "igrala".
Prejšnji teden sem bila npr. na pašnji pri Martini, zraven pa so delali agility. Ovce je v tem primeru niso kaj dosti zanimale.

Gia je pa druga zgodba  ;D


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #12582 : 29 Julij 2009, 15:34:51
Ne vem, zakaj bi šel vsaj na preizkus, če nimaš namena pasti. ???  Pa ne me narobe razumet - sama bi sigurno šla past, če bi imela možnost, samo ne vidim, zakaj naj bi šla vsaj na preizkus.  :-\

Nežni v kakšnem smislu?  ??? ???


Moji odgovori na vprašanja...

Agility ni nujen. V bistvu ni nič nujnega.  :P  Z agilityjem lahko začne takrat, ko mu to dovoli inštruktor v kinološkem društvu. Nekatera društva začnejo šele pri enem letu, druga postopoma skozi igro predstavijo agility psu že prej. Tukaj je tvoja odločitev, za kakšno društvo se boš odločila - je pa pomembno, da izbereš takega, ki ima inštruktorje, ki vejo, kaj delajo. Kar se tiče tekmovanj pa kar nekaj ljudi poznam, ki so rekli, da ne bodo hodili na tekme pa zdaj ne spustijo niti ene.  :P

Najprej moraš vedeti, kakšnega borderja si želiš... Ker že pri nas pride do precej velikih razlik, ko se govori o videzu in karakterju borderjev in ni vsak tip borderja primeren za vsakega lastnika. Poleg tega je treba seveda paziti tudi na zdravje psov. Zame je ta čas pomembno testiranje oči, ker mislim, da bi se ga v tem času lahko privoščil čisto vsak, ki ima leglo (vzreditelj ali ne)... Potem so tukaj še kolki, komolci in pa zdravje staršev skozi življenje ter dejstvo, kako prenaša razne obremenitve. In ja, tudi mene zanima, kaj je "kakšno drugo leglo".

Spet odvisno od psa do psa. Sam sprehod pri nas ni tako pomemben od količine kot od tega, kako ga preživimo. Če se tri ure sprehajaš in se s psom nič ne ukvarjaš, ne narediš skoraj nič. Pri meni je bilo odvisno tudi od starosti psa, ker je Veni kot mladič potrebovala precej daljše in bolj aktivne sprehode kot jih sedaj. Je pa pomembno, da ima border na sprehodu take aktivnosti, da se ga zaposli in da se mu ne razvijejo kakšna nezaželena vedenja (posebno, ko je pes še mladič).

Kaj je za vas navadni družinski pes?










Za kakšno drugo leglo sem mislila na vzreditelja, se opravičujem

Navaden družinski pes pač kot pes, ki hodi z nami na dopuste, se uči trikce in trenira agility, ampak ne hodi na tekmovanja, razstave itd.

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #12583 : 29 Julij 2009, 15:54:55
Misliš, da bi 2-mesečni mladič že kazal zanimanje za ovce  ??? :-[

Ja.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #12584 : 29 Julij 2009, 15:58:07

Navaden družinski pes pač kot pes, ki hodi z nami na dopuste, se uči trikce in trenira agility, ampak ne hodi na tekmovanja, razstave itd.

Kaj misliš, da naši psi, ki pač hodijo na razstave, tekmovanja ipd. pa niso družinski psi??
Vsak lahko dela s svojim psom kar mu paše...



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #12585 : 29 Julij 2009, 16:06:48
ne, seveda so...
damn, danes mi izražanje res ne gre -.-

mislila sem pač da ne bi bil tako aktiven v agilityju in tekmah ampak da bi bolj hodil z nami na izlete, se igral na vrtu itd...


I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #12586 : 29 Julij 2009, 16:10:25
Pa kaj a misliš da vseh 300x še živečih borderjev trenutno v SLO hodi na agility in razstave??
Pomoje je aktivnih na tekmah manj kot polovica vseh... Če bo pač še en več, se ne bo nikjer poznalo pretirano.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #12587 : 29 Julij 2009, 16:39:41
 :D :D :D

BorderCollieLover mislim, da ti vsi hocejo povedat samo to, da border ni pes, ki bi cele dneve lezal doma na kavcu (kar bi lahko marsikdo rekel da je "druzinski kuza"), ampak da ga je pac potrebno zaposlit. Potem je pa pac odvisno od lastnika kako se bo tega lotil, pa naj bo to agility, trikci, poslusnost, resevanje, pasa, ali pa samo vsakodnevno triurno metanje zogic na travniku  :P Pac, to je pes, ki nujno rabi zaposlitev, tako fizicno kot mentalno.

Drugace pa, saj po vecini so agility kuzki druzinski psi, ki prav tako kadar so doma in pocivajo lezijo po kavcih. Pa isto velja za razstavne pse (no, vsaj pri nas - tujina in vzreditelji s po vec kuzki so potem druga zgodba).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #12588 : 29 Julij 2009, 17:59:08
Nekaj tistega nagona verjetno ima in bi ga tudi mladiči imeli-kar bi se takoj videlo, če bi jih ovcam pokazala. In potem bi jaz vzela tistega, ki bi kazal veselje do ovc. :)

In zato mora vzreditelj celo leglo peljat pokazat ovcam, da se bodo kupci odločili, koga kupit?  :D :D :P




BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #12589 : 29 Julij 2009, 18:08:54
Večinoma trikci in triurno metanje žogice  :P



A kdo ve kje je Vrtovin? Ker moja prijateljica živi tam in tam je neka stara hiša kjer živi starejša gospa in njen sin (drogiraš) in imajo border collia (samica,starejša) in 2 mešančka med BC-jem. Pred kakim letom je bil tam v pesjaku, 10 cm prekrit pesjak z iztrebki mimogrede, pes, črno bel, mešanček med BCjem, če mu lahko sploh rečemo pes, ker je bil dobesedno okostnjak, pomojem ga SPLOH niso hranili. S svojo prijateljico sva ga izpustili iz pesjaka (Ja, zdaj se mi to zdi precej nepremišljeno) ampak ko sva ga videli..Paralo se nama je srce. In desetletnici nista ravno modri  ::) Lahko bi bil napadalen in koga poškodoval, ali pa podivjan in bi zdivjal pod avto, po možnosti bi imel steklino sploh pa ni bil najin. Izkazalo se je, da je bil povsem prijazen kuža, ki bi se kar cartal. Počasi se je malo zredil (nosili sva mu brikete, prav tako tudi BCjevki (Ime ji je Mikina) in mešanki (Mia).) Mikina ima mimogrede večkrat na mesec mladiče, shujšani zanemarjeni puhasti cortki. Večino oddajo, čeprav so pri zadnjem leglu trije nesrečno končali, najbrž zastrupljeni ::) ::) ::) Lastniki so čene čisto prijazni in radi imajo svoje pse ampak povsem revni in to nikakor ne opravičuje, da se z BCjevko in Mio NIČ ne ukvarjajo in povsem znorita ko jima mečem palico. (Suhega psa, ki sva ga izpustili so že uspavali) Mikina je tako zelo inteligenta in tako zelo mi je je škoda, ko vidim kako trpi. Polna garij. Zanemarjena. Lačna. Sploh ne vem več kaj naj naredim. Ko prinese palico ji rečeš ''Kje je palica?'' in ti jo da bliže nogam.Dvomim, da so jo to oni naučili. Ali obstaja kakšna živalska policija v sloveniji? KARKOLI? ker se mi zdi takšno zapravljanje čudovite psice.

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #12590 : 29 Julij 2009, 18:28:03
Pokliči v zavetišče v Vitovlje 05/ 30-78-570.



BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #12591 : 29 Julij 2009, 18:30:24
Bodo lahko prišli iskati psico?

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #12592 : 29 Julij 2009, 18:37:58
Ne vem, ampak mislim da bi ti znali pomagati. Pokliči čim prej!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #12593 : 29 Julij 2009, 19:04:09
Počitnice, počitnice,....    ::) ::) ::)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #12594 : 29 Julij 2009, 19:07:56
js mam tudi občutek da smo nekej takega že brali ::)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #12595 : 29 Julij 2009, 19:08:47
Počitnice, počitnice,....    ::) ::) ::)


Lp Z.

js mam tudi občutek da smo nekej takega že brali ::)

I agree... ;)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #12596 : 29 Julij 2009, 19:09:39
Večinoma trikci in triurno metanje žogice  :P



A kdo ve kje je Vrtovin? Ker moja prijateljica živi tam in tam je neka stara hiša kjer živi starejša gospa in njen sin (drogiraš) in imajo border collia (samica,starejša) in 2 mešančka med BC-jem. Pred kakim letom je bil tam v pesjaku, 10 cm prekrit pesjak z iztrebki mimogrede, pes, črno bel, mešanček med BCjem, če mu lahko sploh rečemo pes, ker je bil dobesedno okostnjak, pomojem ga SPLOH niso hranili. S svojo prijateljico sva ga izpustili iz pesjaka (Ja, zdaj se mi to zdi precej nepremišljeno) ampak ko sva ga videli..Paralo se nama je srce. In desetletnici nista ravno modri  ::) Lahko bi bil napadalen in koga poškodoval, ali pa podivjan in bi zdivjal pod avto, po možnosti bi imel steklino sploh pa ni bil najin. Izkazalo se je, da je bil povsem prijazen kuža, ki bi se kar cartal. Počasi se je malo zredil (nosili sva mu brikete, prav tako tudi BCjevki (Ime ji je Mikina) in mešanki (Mia).) Mikina ima mimogrede večkrat na mesec mladiče, shujšani zanemarjeni puhasti cortki. Večino oddajo, čeprav so pri zadnjem leglu trije nesrečno končali, najbrž zastrupljeni ::) ::) ::) Lastniki so čene čisto prijazni in radi imajo svoje pse ampak povsem revni in to nikakor ne opravičuje, da se z BCjevko in Mio NIČ ne ukvarjajo in povsem znorita ko jima mečem palico. (Suhega psa, ki sva ga izpustili so že uspavali) Mikina je tako zelo inteligenta in tako zelo mi je je škoda, ko vidim kako trpi. Polna garij. Zanemarjena. Lačna. Sploh ne vem več kaj naj naredim. Ko prinese palico ji rečeš ''Kje je palica?'' in ti jo da bliže nogam.Dvomim, da so jo to oni naučili. Ali obstaja kakšna živalska policija v sloveniji? KARKOLI? ker se mi zdi takšno zapravljanje čudovite psice.

 ::)

Meni se tudi dozdeva, da sem nekaj takega že nekje brala  :P



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #12597 : 30 Julij 2009, 09:15:29
ker že tolko časa ni bilo slik...zippy julij :)

glej ;)


že skorej "poza"



"sedi"



tudi frizbi že kar gre ;)









in še ena za konec



foto by Borut Kalin

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12598 : 30 Julij 2009, 12:09:53
5rca: Vzreditelj, ki želi.  ;) Se nobenega ne sili, ni pogoj za vzrejno pri psih etc. Lahko pa rečem, da jaz bi, če so le ovce v SLO, potem bi. Tako kot vozijo celotna legla na BAER test, pa če ni ravno organizirano pri nas, gredo na Dunaj.  A kdo ve koliko je red merlov pri nas in pa rjavih? Ali pa kje bi to lahko videla, prebrala?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #12599 : 30 Julij 2009, 12:24:52
A kdo ve koliko je red merlov pri nas in pa rjavih? Ali pa kje bi to lahko videla, prebrala?

Red merle je menda samo Bodri.  :-\  Rdečih je pa kar nekaj. Griff&Maca leglo je imelo par rjavih, Glen, Mee, leglo Vene, Alphecca in njeno leglo... Pa sigurno sem koga zgrešila.  :-\