Border Collie

Lisa · 3992982

ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #12900 : 22 September 2009, 13:12:05
Simon, iskreno sožalje za Bay. Zdaj nori po travnikih s svojimi prijatelji, mogoče jo osvaja tudi kakšen od mojih pesjanov. Držite se, s časom postane lažje...

Lp, Eva


Nikec

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Nik in Griff
Odgovori #12901 : 22 September 2009, 13:25:19
Simon iskreno sožalje ob izgubi prekrasne psičke Bay.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #12902 : 22 September 2009, 13:33:30
Danes sem bila pri vetu (cepila mačko), in ji omenila oba primera Hita in Bay povezano s toksoplasmozo. Zadeva jo je zelo zanimala je pa tudi sama priznala, da ob takšnih znakih ne bi pomislila na okužbo s toksoplasmozo. Žalostno je da veterinarji tako malo vedo o posledicah toksoplasmoze ampak če bi vsak to povedal svojemu vetu bi mogoče v prihodnosti bilo manj takšnih tragičnih smrti.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #12903 : 22 September 2009, 14:14:27
Iskreno sožalje tudi od nas  :(:'(

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #12904 : 22 September 2009, 23:07:37
Sozalje...  :'( :'( :'(

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12905 : 23 September 2009, 08:39:01
Kje pa piše o Hitu, jaz ne najdem?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12906 : 23 September 2009, 08:41:12



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #12907 : 23 September 2009, 12:43:37
še malo novega slikovnega materiala našega gremlina (uho gor uho dol...who cares ;))



več pa na temle linku:
http://www.facebook.com/home.php#/album.php?aid=2033011&id=1036538115

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #12908 : 23 September 2009, 14:12:26
hej

Ob vsem tem branju glede te strasne bolezni se mi poraja par vprasanj.. In sicer, ko/ce jo pes enkrat uspesno preboli, ali je mozna ponovna okuzba (glede na to, da je to ubistvu parazit - predvidevam da ja)? In pa, ker ocitno klinicni znaki najveckrat ne kazejo na to bolezen, ali je v primeru kaksne nepojasnjene diagnoze pametno narediti test za toxo? Pa verjetno je to kaksen extra test, se ne vidi kar iz krvne slike, ane?

Ob vsem tem sem se malo zamislila, glede na to, da so pri moji zvau priljubljena poslastica macji iztrebki... ::) >:(

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #12909 : 23 September 2009, 14:37:06
ja, pri moji tudi, včasih kot sladoled  :-\ ...pa še nosečnica bi naj bila ...
dajem ji seveda vitamine, ampak...

kje se da naredit ta test...če dobro vem moram pretestiram mačke (babičine), da
dobim rezultat poz ali neg in potem odvisno od rezultata lahko dam cepit...
se da cepit ali?? ali lahko dam kar takoj cepit, ne ali??
Prosim naj nekdo pove, ker me že dva dni infarkt lovi!





blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #12910 : 23 September 2009, 14:38:28
cepit se ne da...



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #12911 : 23 September 2009, 14:39:00
ne? kaj pa potem sploh lahko naredim??


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #12912 : 23 September 2009, 14:49:52
upas, da tvojega psa ne doleti, ce pa ga, pa upas, da je takrat njegov imunski sistem dovolj trden...
lahko pazis, da peres sadje, zelenjavo, da ne dajes surovega mesa, a pes je pes, stika po tleh, v veliko primerih tudi za macjimi iztrebki...
in potem se vprasamo zakaj toliko skrbi glede surovega mesa, ki ima pac lahko tudi dobre ucinke - seveda, ce ga jemljemo taksnega, ki je namenjen za prehrano ljudi... ce pa potem pes poje sam od sebe macji kaksec...
skratka sreca je tu po sredi, ali pa smola

kaj pa lahko skrbniki psov vseeno storimo?  ob cudnih znakih pomislimo tudi na to moznost
in cim prej prosimo, da veterinar testira tudi na to
vsi trije primeri, ki smo jih tu opisali bi bili reseni, ce bi diagnoza prisla prej. Samo to je lazje govorit, kot naredit. Vem koliko truda smo takrat vlozili v iskanje vzroka Bluminih tezav...
je pa test narejen hitro in v nekaj dneh. Enako kot za borelijo...
tako, da ce se pojavljajo cudni znaki, ce se ne najde vzroka, ce... pomislite tudi na to moznost...

Le Moje razmisljanje pac...



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #12913 : 23 September 2009, 15:19:05
torej mačk ne morem testirat in cepit...sr ...kako, da to ni možno v 21. stoletju...
oprosti, sem malo trmasta včasih, bi šla rada s glavo skoz zid...bik pač...
nasploh, če se gre za moji punčki

kaj so pa znaki navedeni...ker se piše, neki čudni znaki...sem kaj prezrela?










kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #12914 : 23 September 2009, 16:18:59
Pomirite se no. Vsak pa sedaj spet ne bo zbolel za toksoplazmozo.  :-\

Hitu je v Grazu vzel kri in poslal v laboratorij na Dunaj. Verjetno tudi naši veterinarji tja pošiljajo.  





Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #12915 : 23 September 2009, 17:57:51
Očitno za Bayine težave ni bila kriva toksoplazmoza. Z Dunaja so poslali naslednjo diagnozo:
CT-DIAGNOSIS: suspected intraparenchymal/aqueductal stenosis of midbrain (inflammatory origin??)

Sicer bi to lahko povzročila toksoplazmoza, vendar jo je Bay prebolela v preteklosti (glede na izvid sem malo posurfal, potem pa še vprašal ginekologa, ki je glede na izvid rekel da je možnost, da je okužba s toksoplazmozo sveža 1:500, žal pa podatka, ki bi to povedal (protitelesa IgM) na izvidu ni) in zato je to praktično izključeno.

Tudi za nas so delali test na Dunaju, drugače pa kolikor vem pošljejo na medicinsko fakulteto.



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #12916 : 23 September 2009, 19:26:50
Simon, sem šele danes izvedel za žalostno novico... iskreno sožalje še od nas... :'(

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #12917 : 23 September 2009, 19:52:20
Ali ni nekaj podobnega imela Naty s švedsko laphundko? (se mi zdi, da po cepljenju...)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #12918 : 23 September 2009, 21:01:21
Očitno za Bayine težave ni bila kriva toksoplazmoza. Z Dunaja so poslali naslednjo diagnozo:
CT-DIAGNOSIS: suspected intraparenchymal/aqueductal stenosis of midbrain (inflammatory origin??)

Oprosti Simon ker gnjavim ampak bi lahko to dijagnozo malo bolj laično razložil? Vse kar razumem je da je izvor poškodbe vnetje.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #12919 : 23 September 2009, 21:04:53
če si rojen pod nesrečno zvezdo je boljše včasih paničarit in pretiravno bit v skrbeh...
tudi za konja mi je vet rekel, ne...to cepljenje je nepotrebno, totalno odveč, noben ne
dobi to, itd....no in kaj je bilo, seveda noben...samo moj...da ne rečem kake bolečine
je pretrpel...


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #12920 : 23 September 2009, 21:14:39
Za toksosplasmozo ni cepiva. Velika večina ljudi, ki večino svojega življenja preživi v stiku z živalimi jo preboli ne da bi za to sploh vedeli. Nimaš kaj naredit, le upaš lahko da tvojega psa to ne bo doletelo.



bombon

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 1
Odgovori #12921 : 25 September 2009, 20:44:13
Simon, še enkrat in še tu - še vedno ne morem verjeti, da je Bay med zvezdicami. Zagotovo ji je lepo, saj ste jo imeli neizmerno radi, kar vam je prav v vsem tudi vračala, le zadnje bitke ni mogla zmagat...

Zanima me, koliko časa je poteklo od prvih znakov, pa potem do končne odločitve, pa potem še, koliko časa da je prišel izvid iz Dunaja. In res, kaj je sedaj ta:
CT-DIAGNOSIS: suspected intraparenchymal/aqueductal stenosis of midbrain (inflammatory origin??)

Jaz sem ob prebiranju take tematike prav trda! Ko se samo spomnim simptomov Irine bolezni začetek letošnjega leta (pa podobno ji je zadnji del odpovedoval), pa potem vso srečo z diagnostiko in hitrostjo izvidov, ki so morali priti iz Amerike, me kar zmrazi ko pomislim, da bi bila brez pace-makerja zagotovo tudi ona družba Bay in Sambotu.

N.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #12922 : 25 September 2009, 21:07:40
Zanima me, koliko časa je poteklo od prvih znakov, pa potem do končne odločitve, pa potem še, koliko časa da je prišel izvid iz Dunaja.

En mesec. Zaradi zapletov s prvim CDjem s slikami je trajalo vse skupaj 14 dni, ker so morali poslati še 1x. Ko so pa poslali drugič je bil izvid pri dr. Matkotu v 2 dneh (v sredo so poslali, v petek ob 14. uri je bilo mnenje na emailu).



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #12923 : 26 September 2009, 16:57:19
Kratke novice iz Celja: Luna (Magena Seta del Oro) - prvak razreda mladih, Varvi (Varvara Seta del Oro), CAC.
Čestitke!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Odgovori #12924 : 26 September 2009, 20:01:07
Bravo, bejbe! Fajn je zgledalo, ja.  ;D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #12925 : 26 September 2009, 21:47:52
Mi smo bili pa danes na frizbi tekmi v Mariboru. Slovenski borderji so kar nekaj pobrali:
1. mesto time trial: Petra in Gia
1. mesto open: Amadea in Bora
1. mesto starters: Boss (brat Bore, pozabila lastnika)
3. mesto starters: Eva in Sky
nesrečno 4 mesto po tiebreaku Veni v minidistance-u

Sem koga pozabila?  :-\ :-\


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #12926 : 27 September 2009, 19:30:35
Še drugi celjski razstavni dan je mimo.
Danes Luna PRM, Mimi odl. 2, Varvi, CAC, R.CACIB in vzrejna skupina: 3. mesto.
Čestitke!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #12927 : 27 September 2009, 20:09:09
Tudi na tekmi v Bazovici se je nekdo danes super odrezal. To je bila Witch, ki je zmagala v A3 large, J3 large in na koncu tudi v skupnem seštevku (A3 + J3).

BRAVO  :o


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #12928 : 27 September 2009, 20:11:24
1. mesto starters: Boss (brat Bore, pozabila lastnika)

Lastnik je Roman  ;D


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #12929 : 27 September 2009, 21:18:21
Čestitke Luni, Varvi in Mimi, sicer smo jih gledali samo kot vzrejno skupino in seveda izven ringa, kjer smo jih orenk prečohali, posebno Luno in Boro  :-* :-* in seveda malo poklepetali  ;)
Nekaj fotk izven ringa imam jaz, notranje konkretno na stopničkah, pa dobite v teh dneh profesionalne, takoj ko jih naša profi fotografinja uredi  :)

Amadea in Bora super sta pripravili frizbi nastop, tudi od tukaj imamo par fotk, nekaj mojih in nekaj profi  :D