Border Collie

Lisa · 3992968

Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Odgovori #13140 : 06 November 2009, 15:15:41
Vse naj naj moji Tarinčki in njenim bratcem in sestricam za 2. rojstni dan! Zavrtite si pesmico:  ;D
http://www.youtube.com/watch?v=wFh-rX_Sfhs


Cmok!



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #13141 : 06 November 2009, 15:23:56
Vse naj naj T- leglu tudi od nas :-*


tili

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #13142 : 06 November 2009, 15:47:40
Tilia se zahvaljuje za čestitike, vsem setricam in bratcem pa lepo praznovanje 2. rojstnega dneva

tili vanili tekili


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #13143 : 06 November 2009, 16:06:21
T-jčki, vse najboljše. Zdejle še niste stari dve leti - boste začeli biti od 21,00 ure dalje  :o
Vseeno - super ste, kar tako naprej!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #13144 : 06 November 2009, 17:40:29
Vse najboljše!  :)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #13145 : 06 November 2009, 20:04:02
Vse najboljše!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #13146 : 06 November 2009, 20:17:06
Vse najboljše tudi od nas.  :)



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #13147 : 06 November 2009, 21:30:45
Vse najboljše!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #13148 : 06 November 2009, 21:31:46
Vse najboljše! :)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #13149 : 06 November 2009, 22:46:17
Vse najboljše Tjčkom! ;D



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #13150 : 07 November 2009, 12:34:49
vse na naj :-* :-* :-*



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #13151 : 07 November 2009, 17:00:50
Z malo zamude - vse naj naj tudi od nas!



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #13152 : 07 November 2009, 18:21:45
vse najboljše T-jčki  :o


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #13153 : 07 November 2009, 19:45:07
Kakšni rezultati z današnje razstave mogoče?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #13154 : 08 November 2009, 14:16:03
Mi smo se pa naveličali čakanja na sneg pa smo Veni odpeljali malo višje:



Pravi, da je sneg cel žur.  :o


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #13155 : 08 November 2009, 15:48:14
Pri nas pa je bil sneg.


frekje

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #13156 : 08 November 2009, 22:15:26
ne, nobenega tricolorja :(

prva samička:



Pa mislim da vsi samčki še nimajo lastnika.



Danes sem postala ponosna lastnica mela Arabele (tricolor), prevzem 27. december:) najboljši Dedek Mraz do sedaj:D



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #13157 : 08 November 2009, 22:24:07

Danes sem postala ponosna lastnica mela Arabele (tricolor), prevzem 27. december:) najboljši Dedek Mraz do sedaj:D

wow, sem pa mislila, da bo tale doma ostala ??? vsaj tako je bilo rečeno do sedaj...


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #13158 : 08 November 2009, 22:26:38

Danes sem postala ponosna lastnica mela Arabele (tricolor), prevzem 27. december:) najboljši Dedek Mraz do sedaj:D

Čestitke! Naj vam čas do takrat čimhitreje mine.  :)


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #13159 : 08 November 2009, 22:30:09
Čestitke. Zanimivo, da imajo tako majhni mladiči že lastnike?! Meni se zdi boljša varjanta počakati vsaj do 5-6 tedna in potem izbrati približno po karakterju.



mist

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #13160 : 08 November 2009, 23:11:54

Danes sem postala ponosna lastnica mela Arabele (tricolor), prevzem 27. december:) najboljši Dedek Mraz do sedaj:D

Ja,ja ampak moram priznati da mi je kar malo hudo sam saj bo tudi Arija zelo lepa. ???



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #13161 : 09 November 2009, 07:27:16
Čestitke. Zanimivo, da imajo tako majhni mladiči že lastnike?! Meni se zdi boljša varjanta počakati vsaj do 5-6 tedna in potem izbrati približno po karakterju.
ja , mene tud zmeraj kar privzdigne, ko so mladiški že kot "larve" kar poimensko rezervirani  ::).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #13162 : 09 November 2009, 08:23:37
Ne razumem, kaj je narobe, če si ljudje zberejo ime, in povejo, kakšnega mladička bi radi? Konec koncev, mislim, da se je govorilo, da je morala Sia za La določiti pri nekaj dneh starosti, katera bo "obdržala" rep...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #13163 : 09 November 2009, 09:03:32
Ne razumem, kaj je narobe, če si ljudje zberejo ime, in povejo, kakšnega mladička bi radi? Konec koncev, mislim, da se je govorilo, da je morala Sia za La določiti pri nekaj dneh starosti, katera bo "obdržala" rep...

eno je kakšnega, drugo pa katerega. (Ker to dvoje se pri taki starosti izključuje  ;) )

Je pa pač bilo razumljivo, da če je ob splošnem kupiranju ostal samo en nekupiran, da se je o tem treba odločit pred zadnjim rokom za kupiranje. Ne spremeni to dejstva, da ni fajn. Silvija pa sicer do zadnje psice itak nikoli sploh ni imela prilike izbirat. Po sistemu- tega lahko dobiš pa "take it or leave it".

Če sploh lahko kaj izbiraš v taki starosti izbiraš predvsem barvo, kdor se res spozna morda še delno ostale parametre zunanjosti, značaj in delovne lastnosti  pa definitvno ne.

mene osebno to odbija  :-X , kogar pa ne, pa zaradi mene lahko izbira že po ulrazvočni sliki v 4 tednu brejosti  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #13164 : 09 November 2009, 10:05:57
ne, kolikor vem, La pač ni bila kupirana. Ona je izbirala po sliki, sporočila vzrediteljici, katera ji je najbolj všeč (ni vedela niti spola niti, ali je kupirana), ampak se je pač izšlo tako, da je bila itak edina nerezervirana, punčka in še z repom :) Usoda pač.

Ne vem, kako je bilo takrat, ampak zdaj Catherine vsem mladičem, ki grejo v tujino, pusti repe in ušesa. V bistvu kupira zelo malo, samo npr. če ve, da bo rep zavihan in nošen čisto na hrbet. Ampak če gre tak mladič za agility, potem se tudi nihče ne sekira preveč. Npr. španska Pepsi ima rep kot pujsek, ampak ker agilitaša to ne moti, se nihče preveč ne sekira.

Po mojem je kul, če lahko izbiraš čim kasneje, ampak včasih to pač ni možno. Jaz sem Tani tudi izbrala po sliki pri 5-6 tednih, ko sem dobila prve fotke, sem pa že prej imela rahlo preferenco na blue merle (tudi zato, ker je bila druga možnost prepovedane barve, ampak bi jo vseeno vzela, če bi mi bila drugače boljša). Seveda je težko tako izbirat, ampak kaj češ - če vzreditelj ne mara odgovarjat na maile, se že za datum prevzema težko zmeniš, kaj šele za obiske ::)



Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #13165 : 09 November 2009, 10:46:30
mene osebno to odbija  :-X , kogar pa ne, pa zaradi mene lahko izbira že po ulrazvočni sliki v 4 tednu brejosti  :P

Meni je pa to popolnoma vseeno ;) oz. odvisno, za kaj (in koga) so mladiči "planirani". In če si kakšen posameznik v naprej izbere, pač ni nobene tragedije; sploh, če ni pretiranega zanimanja ( v smislu dela ali razstavne kariere) za mladiče. Dober vzreditelj, z vsaj malo znanja iz pasje in človešče psihologije, bi naj znal prepričati bodočega lastnika o primernosti izbire (če bi mladič začel v leglu nenormalno izstopati).

Že premnogokrat se je izkazalo, da tudi renomirani vzreditelji, z večletnimi izkušnjami in spremljanjem legel, ne znajo zadržati zase (ali za svoje perspektivne handlerje) potencialno najboljših psov :o. Kar je meni bila sekira v med :P: dobila sem točno takega psa, kot sem si želela. Vizuelno ( v 5. tednu mi je postala najlepša), konstitucijsko (za odtenek je imela najdaljše že v 7. tednu - pač padam na dolge noge in suh telešček :-[), "karakter" pa že takrat precej samosvoj ::) - kar me itak privlači in prav zaradi njega sem jo dobila, čeprav nisem imela možnosti, ne prva niti druga, izbrati. Mi je bilo ustreženo kljub temu ;D, razen izbire imena >:(, ki je bilo eno že oddano, drugo kao nesprejemljivo ::)...
Je pa tudi res, da se po vodniku psa pozna :-[  :-[ :-[ ???, kar je pa spet druga pesem ;).



zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #13166 : 09 November 2009, 10:48:18
Haj,

eno psičko so že rezervirali  ??? pa sem rekla Iztoku, da psičke naj zadnje odda, še zlasti če hoče eno obdržati zase.

To si lahko privoščiš, če imaš domače leglo.  

* Ko sem imela jaz leglo, kupci do konca niso vedeli, katera psička bo njihova, bili sta tudi dve psički. So jo razervirali, ampak izbirati niso smeli, drugače je bilo pri psih, pri psih sem jim povedala značaj in so kupci izbirali sami. Ko so lastniki prišli po psičko, jim je bila moja bolj všeč in so me prigovarjali naj jim to dam, vendar nisem odstopala od svojega mnenja in na koncu so vseeno vzeli psičko, katero sem jim jo izbrala in so zelo zadovoljni z njo.

* Tudi jaz do konca nisem vedela katero bom obdržala, druga psička mi je bila nekako bolje všeč, imela je cel ovratnik, bila je tricolor...,

* Ampak po značaju mi je bila Asi bolj všeč, ni se bala, rada je sodelovala z mano in bila med prvimi v vsem in za delo rabiš prav to in sem se odločila za njo in ni mi žal, je res suuper psička :-*.

Če hočeš psa za delo moraš izbirati glede na značaj in ne na videz,( če imaš možnost), najlaži je če imaš doma leglo.

http://freeweb.siol.net/ajakopic
lp

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #13167 : 09 November 2009, 11:13:52
Evo, vidiš, jaz pa na tak način nikoli in pri nikomer ne bi kupila mladiča. Definitivno ne bi čakala do oddaje, da mi blagovolijo povedati, kateri bo moj, še manj pa tako, da bi se morala odločiti kar preko slik ali da bi mi en tuj, recimo renomiran vzreditelj, prodal to, kar mu pač ostane oz. po mojih navodilih, kaj jaz bi. Ampak očitno tudi tako funkcionira, hehe.

Če pa Iztok želi eno obdržati in kljub temu nudi možnost rezervacije, pač naj. Njegova odločitev. (Mogoče si bo pa še premislil...)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #13168 : 09 November 2009, 11:24:43
ja Zvezdica se  strinjam s tabo, da je domače leglo velika prednost.
Sicer pa se za potencialne kupce (predvsem nepoznane) najbolj obnese, da ko se napovejo oglede nostavno umakneš najboljše oz tiste, ki imaš zase ogledane, kasneje pa še tiste, ki so izbrani za koga, pa izbirajo samo med preostalimi in potem ni zamere in prerekanja.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #13169 : 09 November 2009, 11:38:52
Če hočeš psa za delo moraš izbirati glede na značaj in ne na videz,( če imaš možnost), najlaži je če imaš doma leglo.

Ja, druga možnost pa je, da imaš vzreditelja, ki mu zaupaš, da ti bo dobro svetoval. On pozna mladiče, ve kako se obnašajo, pozna tudi želje bodočih lastnikov in lahko zelo pomaga pri izbiri. Jaz mislim, da je zame Catherine itak mislila Tani, ker od 4 slikic, ki mi jih je poslala, je na 3 samo Tani, na eni sta pa obe skupaj. In sestrica sedi zdolgočaseno in poklapano, Tani pa navdušeno gleda v objektiv ;D

Se pa v osnovi strinjam, da je prednost, če imaš možnost spremljat leglo, da izbereš čim kasneje. Če te pač v prvi vrsti zanima karakter. Če ti je pa npr. pomembna barva, pa je verjetno vseeno. Čeprav spet - pri Tani je Švicarka hotela prav črno psico, tako da je ona avtomatično dobila tačrno sestrico. Črna je ostala kak mesec, potem pa je že začela dobivat sive fleke vmes :o


Evo, vidiš, jaz pa na tak način nikoli in pri nikomer ne bi kupila mladiča. Definitivno ne bi čakala do oddaje, da mi blagovolijo povedati, kateri bo moj, še manj pa tako, da bi se morala odločiti kar preko slik ali da bi mi en tuj, recimo renomiran vzreditelj, prodal to, kar mu pač ostane oz. po mojih navodilih, kaj jaz bi. Ampak očitno tudi tako funkcionira, hehe.

Raje izberem po slikah mladiča iz legla, ki mi je zelo všeč in kjer so mi starši in ostali potomci super, kot da jemljem pri vzreditelju, ki mi sicer odgovori na vse maile, mi pa niso všeč njegovi psi. In bolj kot je pasma redka, težje si izmišljuješ ;)