Border Collie

Lisa · 3993155

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #13380 : 02 Januar 2010, 21:38:02
:o :o Igramo? A ne vidš, da bo bogemu otroku roko odgriznil, na drugi sliki?? :D >:D :P

Lušna sta oba ;)



To je vsakodnevno na spredu. Tamali se ne pozna niti pikica na rokici, tako je nežen.

Za enega novopečenega očka in starega pasjeljubca je to ede najlepših prizorov.  :)



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13381 : 02 Januar 2010, 21:43:02
To je vsakodnevno na spredu. Tamali se ne pozna niti pikica na rokici, tako je nežen.

Za enega novopečenega očka in starega pasjeljubca je to ede najlepših prizorov.  :)

Saj vem. Se hecam. Tudi pri nas takole poteka pasje otroška igra, pa marsikoga, ki ni ljubitelj psov skoraj kap - sploh če ima otrok po tem še malo slinaste roke ::)



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #13382 : 03 Januar 2010, 13:03:45
To je vsakodnevno na spredu. Tamali se ne pozna niti pikica na rokici, tako je nežen.

Za enega novopečenega očka in starega pasjeljubca je to ede najlepših prizorov.  :)

Lp Z.

Res vam zavidam, pri nas zgleda kot, da je strah pred otrokom vsak dan večji.  :-\



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #13383 : 03 Januar 2010, 14:03:45
Res vam zavidam, pri nas zgleda kot, da je strah pred otrokom vsak dan večji.  :-\

Moj je bil tak do vseh tujih otrok od dojenčkov, pa tja do 7.leta starosti.
Sedaj se odpira tudi do njih. Je že precej boljši. Je pa prej tudi mene skrbelo, kako bo.
Na srečo je bil strah odveč.  :)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #13384 : 03 Januar 2010, 14:17:44
Res luštni slikici, sploh tadruga. ;D Super prizor, res lepo, da se tako razumeta.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #13385 : 03 Januar 2010, 16:28:21
Veni je tudi OK, kar se tiče otrok. Sicer ji ni jasno, zakaj jih ne sme ves čas lubčkat, ko hodijo okrog po vseh štirih (ker midve se vedno igrava, da sem jaz na kolenih pa me lupčka, otrokom pa ni ravno najbolj OK). Največji žur so ji pa otroci, ko že mečejo stvari okrog. :o

isla, držim pesti, da se vam porihtajo stvari. je verjetno kar težko živet, če je tako...  :-\ :(


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #13386 : 03 Januar 2010, 17:05:57
Nekaj naših fotk z dopusta (upam, da jih vsi vidite):








Ostale fotke: http://www.facebook.com/album.php?aid=133335&id=811016838&l=adee1aab88


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #13387 : 03 Januar 2010, 20:53:34
Vau a je kje še tok snega?! Super!  :o


isla, držim pesti, da se vam porihtajo stvari. je verjetno kar težko živet, če je tako...  :-\ :(

Tako živet je predvsem stresno, ker moram imet skoz na uču kje je otrok in kje pes. Sem pa tudi žalostna, ker se Ash veliko umika na teraso, kjer ima mir. Včasih že zgleda, kot da bo vse ok, potem pa ga spet popadejo težke paranoje. Če imam tamauga v naročju al pa če od kje pridemo, ga celega preliže ampak pobožat ga pa Martin ne sme, ker se Ash trese kot šiba na vodi.  :(



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #13388 : 04 Januar 2010, 08:51:28
Isal, čas je na tvoji strani. Drugega ti ne morem rečt v tolažbo pametnega, razen da so tudi taki psi, ki jih moraš imet stalno na uču, da n pride do "bližnjega srečanja" kar pogosti.
Kolk je tvoje "dete" zdaj staro ?
Rekla bi,da se bo začelo izbokjševat tam okoli 3-4 leta. Najboljši način pa je, da ga ne boža ampak da mu začne žogice metat pa hranit ga za nagrado za kakšen ukaz- ti stojiš za otrokom in psu pomagaš z vizualnim poveljem.
Če je res fobičen, če pa ni pa probaj pred tem že zdaj naklikat najprej bližino otroka, potem pa "božanje" tako,da je tvoja roka najprej pod otrokovo , potem nad otrokovo in potem samo otrok- kot neka vaja. Nima veze z božanjem, samo da sprejme dotik in se ga počasi navadi.
A je mali kdaj segel po njem nepričakovano ali grobo  ali je samo pes smotan brez razloga?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #13389 : 04 Januar 2010, 12:24:34
Martin bo marca star 2 leti. Mali mu ni nikoli naredil nič takega s čimer bi mu povzročil bolečino ali kaj bolečini podobnega, Ash se boji otrok že od prej, čim vidi da majhnega otroka začne gledat z belim če pa se nima kam umaknit začne pa renčat. Pravzaprav mu nikoli noben otrok ni nič konkretnega naredil, ob živce ga spravi nekontrolirano mahanje in vreščanje iz istega naslova ne prenaša pasjih mladičev.  ::)
Enkrat je skočil v Martina, ko je ravno shodil in mu je nekako preprečil pot, da bi se mu lahko umaknil, na srečo je v svoji histeriji samo štepal in ne trgal (vsaj tega sem vesela, če že imam psa, ki v svoji paranoji grize).
Tamau ga od takrat ne poskuša več nadlegovat (no včasih še proba  :-\, ampak zelo redko), pa še na uču jih imamo ves čas.
Hrano sicer vzame od njega ampak le od daleč, tako da mu jo vrže, igrače mu noče prinest, da jo meni in potem trpeče gleda kako mu jo mali vrže, se zgodi da jo gre včasih tudi iskat. Seveda je vedno izdatno pohvaljen :)
So faze, ko že zgleda kot da bo stvar zlaufala in da se bo sprostil, potem pa spet rata ves zategnjen in ves dan preždi na balkonu, kjer se počuti varno. Nekaj časa je že prihajal k malemu, če ga je poklical, zdaj ga pa spet ignorira.
Ko takole berem tele poste in gledam slikice kako se otroci in psi super razumejo, se sprašujem če sem edina na celem svetu, kjer se pes boji otroka?! Na sprehodih srčujem ljudi z psmi in otroci in vsi se radi pohvalijo, kako se njihovi psi in otroci super razumejo. 
Mogoče rabim šepetalca psom, da ga reši njegovih fobi.  :o



lapi

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 1
Odgovori #13390 : 04 Januar 2010, 12:51:29
Martin bo marca star 2 leti. Mali mu ni nikoli naredil nič takega s čimer bi mu povzročil bolečino ali kaj bolečini podobnega, Ash se boji otrok že od prej, čim vidi da majhnega otroka začne gledat z belim če pa se nima kam umaknit začne pa renčat. Pravzaprav mu nikoli noben otrok ni nič konkretnega naredil, ob živce ga spravi nekontrolirano mahanje in vreščanje iz istega naslova ne prenaša pasjih mladičev.  ::)
Enkrat je skočil v Martina, ko je ravno shodil in mu je nekako preprečil pot, da bi se mu lahko umaknil, na srečo je v svoji histeriji samo štepal in ne trgal (vsaj tega sem vesela, če že imam psa, ki v svoji paranoji grize).
Tamau ga od takrat ne poskuša več nadlegovat (no včasih še proba  :-\, ampak zelo redko), pa še na uču jih imamo ves čas.
Hrano sicer vzame od njega ampak le od daleč, tako da mu jo vrže, igrače mu noče prinest, da jo meni in potem trpeče gleda kako mu jo mali vrže, se zgodi da jo gre včasih tudi iskat. Seveda je vedno izdatno pohvaljen :)
So faze, ko že zgleda kot da bo stvar zlaufala in da se bo sprostil, potem pa spet rata ves zategnjen in ves dan preždi na balkonu, kjer se počuti varno. Nekaj časa je že prihajal k malemu, če ga je poklical, zdaj ga pa spet ignorira.
Ko takole berem tele poste in gledam slikice kako se otroci in psi super razumejo, se sprašujem če sem edina na celem svetu, kjer se pes boji otroka?! Na sprehodih srčujem ljudi z psmi in otroci in vsi se radi pohvalijo, kako se njihovi psi in otroci super razumejo. 
Mogoče rabim šepetalca psom, da ga reši njegovih fobi.  :o


Da te potolažim- to je tipično bordersko obnašanje. Zato stalno opozarjam vse kupce borderjev, da to ni niti prijeten družinski pes, niti pes primeren za otroke. No, mi smo imeli pse prej kot otroka, vendar sem sama natančno tako vedenje od mojih psov pričakovala- in ga tudi dobila.
Naša družina premore 5 borderjev, občasno 6. Vsi se obnašajo zelo ignorantsko do otroka, po stanovanju se mu umikajo, Gyp pa še to ne, enkrat je malega pač ugriznil v glavo (brez posledic na srečo), ker se mu je tako zazdelo. Edini, ki mu je za zaupati, med temi "borderskimi pacienti" je Izi, on je res 100%, vendar menim, da je to bolj izjema kot pravilo. Tudi drugi borderji, ki so občasno pri nas na obisku, so nezaupljivi, da ne rečem grizljavi do otroka. Zopet velika izjema je Veni , ta ga pa ljubi, že kar malo preveč  ;D.

Se strinjam, da bo verjetno stavr postala boljša s starostjo otroka. Do takrat pa bom pač morala gledati, kje se giblje otrok in kje bivajo psi.....



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #13391 : 04 Januar 2010, 12:59:03
Uff mi je kar malo odleglo, ker sem se res začela spraševati če sem osamljen primerek s takimi problemi. Res je problem to, ker pri tako majhnih otrocih ugrizi ponavadi letijo v obraz in po glavi.  Kako pa uspeš nadzorovat 5 psov in otroka? Ko Martin začne divjat, ga je dosti po celem stanovanju in takrat Ash ve da je čas, da se spravi na teraso. 
Ok se bom morala pač sprijaznit s tem, da še par let ne bo kakšne velike ljubezni.  :)



lapi

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 1
Odgovori #13392 : 04 Januar 2010, 13:10:32
Psi spijo na pojstli in kavčih  ;D
Maks je pa večinoma še vedno plazilec  :o
Še kar gre zaenkrat. Pa sem toliko na boljšem, da ga moji borderji obožujejo, kadar je ali kadar jim meče žogco. Ko tega ni, si vsi takoj nadenejo prave obraze  ;D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #13393 : 04 Januar 2010, 13:29:03
Zopet velika izjema je Veni , ta ga pa ljubi, že kar malo preveč  ;D.

Ja, malo pa res pretirava s svojim izražanjem lubezni. :P Pa vseeno bolje, da ga pretirano lupčka kot kaj drugega. Isto dela s Pio (nečakinjo). Pa tamala je zdaj v hojci in dirka gor pa dol in je treba kar pazit, da mi Veni ne povozi. Pa se Veni vedno brez težav umakne, ko vidi, da gre v njeno smer pa še kakšnega lupčka ji pritisne. Tako da trkam...  :)


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #13394 : 04 Januar 2010, 13:57:47

Da te potolažim- to je tipično bordersko obnašanje. Zato stalno opozarjam vse kupce borderjev, da to ni niti prijeten družinski pes, niti pes primeren za otroke. No, mi smo imeli pse prej kot otroka, vendar sem sama natančno tako vedenje od mojih psov pričakovala- in ga tudi dobila.
Naša družina premore 5 borderjev, občasno 6. Vsi se obnašajo zelo ignorantsko do otroka, po stanovanju se mu umikajo, Gyp pa še to ne, enkrat je malega pač ugriznil v glavo (brez posledic na srečo), ker se mu je tako zazdelo. Edini, ki mu je za zaupati, med temi "borderskimi pacienti" je Izi, on je res 100%, vendar menim, da je to bolj izjema kot pravilo. Tudi drugi borderji, ki so občasno pri nas na obisku, so nezaupljivi, da ne rečem grizljavi do otroka. Zopet velika izjema je Veni , ta ga pa ljubi, že kar malo preveč  ;D.

Se strinjam, da bo verjetno stavr postala boljša s starostjo otroka. Do takrat pa bom pač morala gledati, kje se giblje otrok in kje bivajo psi.....

Res da nimam toliko stikov z borderji kot jih imaš ti, ampak do sedaj nisem imel izkušenj, da bi bili borderji napadalni do otrok. Poleg tega ko smo mi z našo tamalo pri psih (drugih) smo po večini zunaj in se llahko zato pes umakne če jo ima dovolj.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #13395 : 04 Januar 2010, 14:13:20
Ko smo pri obujanju spominov - od mojih 4 borderjev so bili trije kar v redu do otrok. Ampak zadnji Day je prišel k hiši šele, ko je bila mlajša stara 3 leta in pol, kar je drastična razlika v pasjih očeh. So se vsi radi igrali in božali, ampak nimajo viskoge praga na presenečenja, motnje v počivanju, stiskanje objemanje, teženje in nepredvidene dotike.
Še najbolj rizičen je bil Griff- ni bil fobičen, vsekakor pa mu ne bi zaupala, da se bi mu otrok približal z obrazom h glavi, ga kaj objemal ali da bi se spotaknil obenj ali kaj podobnega.
Čeprav torej nisem imela kaj posebno problematičnih primerkov, na splošno lahko tudi jaz borderje označim kot manj primerne za družine z malimi otroci od vseh ostalih pasem, ki sem jih imela oz jih imam, oz kot pasma,ki ji jaz od vseh mojih najmanj zaupam.
Edino kar je dobro glede na to kako popularni postajajo ::) je, da večina nima "ubijalskega ugriza", zato se njihova netolerantnost konča v večini primerov brez poškodb ali s praskami  :).
Tako po domače povedano- kelpijko bi upala pustit brez nadzora z domačimi otroci, malinoisa enega z domačimi, terierko s katerimi koli  (domačimi, tujimi divjimi in kakršnimikoli) borderjev pa z nobenimi oz pogojno enega od 4 z malo starejšimi ( nad 4 leta npr)


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


lapi

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 1
Odgovori #13396 : 04 Januar 2010, 14:25:45
Res da nimam toliko stikov z borderji kot jih imaš ti, ampak do sedaj nisem imel izkušenj, da bi bili borderji napadalni do otrok. Poleg tega ko smo mi z našo tamalo pri psih (drugih) smo po večini zunaj in se llahko zato pes umakne če jo ima dovolj.

Tudi moji niso napadalni. Zgolj ignorantski do otrok. Če bi otrok sili v njih, bi grizli. Sicer ga še pogledajo ne. Kot da ne obstaja. Razen, kot sem napisala, kadar ima v rokah hrano ali žogo  ;), takrat pa je otrok njihov car.
Žal pa ne znam 14 mesečnemu otroku dopovedati, da se sme samo takrat, ko ima žogo ukvarjati z njimi  :-\. In da po stanovanju okoli njih ne sme hitro hoditi, kaj šele kriliti z rokami in kričati.
Dobro, da doma premoremo še airedalko, ki je v vsakem pomenu te besede odlična za vzgojo malega otroka.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #13397 : 05 Januar 2010, 17:23:11
Tudi moji niso napadalni. Zgolj ignorantski do otrok. Če bi otrok sili v njih, bi grizli. Sicer ga še pogledajo ne. Kot da ne obstaja. Razen, kot sem napisala, kadar ima v rokah hrano ali žogo  ;), takrat pa je otrok njihov car.
Žal pa ne znam 14 mesečnemu otroku dopovedati, da se sme samo takrat, ko ima žogo ukvarjati z njimi  :-\. In da po stanovanju okoli njih ne sme hitro hoditi, kaj šele kriliti z rokami in kričati.
Dobro, da doma premoremo še airedalko, ki je v vsakem pomenu te besede odlična za vzgojo malega otroka.

Jaz sem za Asha 100%, da nikoli ne bi ugriznil, kar tako na suho, ampak v primerih ko se počuti ogrožen pa na žalost grize. Obnaša pa se identično, kot pravi Lapi, gleda skozi otroka, kot da ne obstaja,  edino v primeru če sedi v stolčku za hranjenje in je kakšno hrenavko ga opazi.
14 mesečnemu otroku pa se itak ne da nič dopovedat, čeprav tisti, ki nimajo težav na relaciji otrok pes trdijo, da otrok nima kaj grabit po psu in, da mu mora biti to jasno. Tudi tekanja se jim ne more prepovedat, saj so komaj dobro shodili in je veselje do divjanja neizmerno.  :) Očitno je edini nasvet oči na peclje in to je to.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #13398 : 05 Januar 2010, 17:37:38
14 mesečnemu otroku pa se itak ne da nič dopovedat, čeprav tisti, ki nimajo težav na relaciji otrok pes trdijo, da otrok nima kaj grabit po psu in, da mu mora biti to jasno. Tudi tekanja se jim ne more prepovedat, saj so komaj dobro shodili in je veselje do divjanja neizmerno.  :) Očitno je edini nasvet oči na peclje in to je to.

Se ne strinjam. Se da lepo vse dopovedat.
Na relaciji otrok : pes moraš pa itak imeti oči vedno na pecljih.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #13399 : 06 Januar 2010, 06:42:04
Popoldanski skupni počitek.   :)
Tud stalna praksa.  ;)





Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #13400 : 06 Januar 2010, 08:56:50
Se ne strinjam. Se da lepo vse dopovedat.
Na relaciji otrok : pes moraš pa itak imeti oči vedno na pecljih.
Mogoče bi res dalo vse dopovedat, ampak meni se je zdelo neokusno in patološko, da bi omejevala otroke pri igri zaradi tega, ker morajo živeti s psi.
Kar se tiče divjanja, žoganja, cviljenja, tekanja in podobno. A zdej naj se obnašajo kot v župnišču zaradi cuckov al kaj ?


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #13401 : 06 Januar 2010, 09:05:49
Ne. Se da pa lepo dopovedat, da se ne skače okoli psa, za psom, po psu... Da se mu ne vleče stvari iz gobca, da se mu ne dere na ušesa in še vse, kar je podobnega. Pa da rep ni namenjen temu, da se ga vleče sem in tja, prav tako ne ušesa itd. Meni je to logično, ne vem.


Ora

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #13402 : 06 Januar 2010, 09:59:58
Da se še jaz oglasim :), sicer imam drugo pasmo (Parson), ampak karakterno enega točno takšnega patrona, kot  opisujete vaše tukaj in eno samičko, ki otroke naravnost obožuje in je ni stvari, ki bi jo iztirila v zvezi z otrokom.
Samec (Jupi) je že od nekdaj dominanten, zaščitniški in velik neljubitelj otrok ::) V svoji karieri je šavsnil že 2 otroka (na srečo brez posledic), ogromno pa jih je (samo) narenčal. Ko je prišel otrok v našo familijo, sem bila čisto na trnih kako se bo to izšlo. Naš pristop je bil ves čas tak, da otroka nikoli nismo nosili k Jupiju, ampak vedno Jupija metali na finte, da se mu je sam približal in ga potem hvalili in nagrajevali. Sedaj je Viva (hči) stara 11 mesecev in jo je že polno po stanovanju (se plazi) in ji je težko preprečiti, da ne bi šla k Jupiju. Prvi problem je postal njegov boks. Vedno, ko se mu je približala in je bil Jupi notri, je začel renčati. Seveda 11 mesečnemu otroku ne moreš dopovedati, da ne sme k boksu, ki je oddaljem 3 metre od nejnih igrač, zato smo boks ukinili. Jupi sedaj kraljuje na kavču, kamor Viva ne more... Kako bo potem, ko bo lahko splezala do njega na kavč bomo razmišljali takrat, ker verjamem, da se vedno najde rešitev. Sicer ni problemov med njima takrat, ko se Jupi giblje po stanovanju, problem je samo takrat, ko on želi imeti svoj mir. Zato bom vedno gledala, da bo imel kotiček kamor Viva ne bo mogla in se bo lahko sam umaknil pred njo, hkrati pa bo to v istem prostoru, kjer se zadržujemo tudi mi. Ko bo malo večja, seveda računam na to, da se ji bo dalo tudi več dopovedati :)

Najbolj je pri nas za zruževanje Vive&Jupija pomagalo, da ga je ta mala hranila. Že, ko je bila stara 9 mesecev sem jo naučila, da je prijela priboljšek in ga dala Jupiju. Takole smo se učili: http://www.youtube.com/watch?v=3Qxd1WuZVtc
Sedaj ga hrani tudi, ko ji ne rečem, on pa brez izjeme vedno dežura pod njenim stolom, ko jo hranimo.
Igrač, mu še ne zna metati, zato tega še ne prakticiramo.
Torej družita se samo takrat, ko to paše Jupiju.
V glavnem, tudi jaz sem zagovornica tega, da se z veliko volje vedno da sobivati z otrokom in psom, ki sicer ni ljubitelj otrok.

Še dve frišni fotki, iz katerih se lepo vidi, da se Jupi distancira od otroka, ampak se noben pretirano ne obremenjuje zaradi tega ;)







SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #13403 : 07 Januar 2010, 10:21:20
Še malo naše neutrudne igre.  :)












Na koncu pa utrujeno obležali.





Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #13404 : 07 Januar 2010, 11:00:21
Se ne strinjam. Se da lepo vse dopovedat.
Na relaciji otrok : pes moraš pa itak imeti oči vedno na pecljih.

joj  ::)

Seveda se jim da dopovedat, da naj ne grabijo po psu itd. vsekakor pa jim malo teže dopoveš (in tega tudi nočem), da naj ne tekajo po stanovanju gor in dol in pri tem navdušeno vriskajo.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13405 : 07 Januar 2010, 11:05:35
Hehe na fotki izgleda Sky bolj naveličan, ker ta "igrača" ni tako aktivna, kot bi si on verjetno želel :)
Mnja, tudi jaz ne maram pretirano otrok, nekatere že, pa vse tiste, ki še ne hodijo. Gre pa meni na živce, če vriskajo in piskajo in letajo po hiši, razmečejo in ne pospravijo za sabo (tu so ogromno krivi starši, ki bi morali skupaj z otrokom pospravit). Pa tudi zaradi Bine jim ne pustim, ker bi ona skočla vmes, ne razume, da je to le igra in da nihče ni ogrožen. Če smo zunaj in je divja igra-jo primem za povodec in zamotim-peljem na sprehod.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #13406 : 07 Januar 2010, 11:16:20
Hehe na fotki izgleda Sky bolj naveličan, ker ta "igrača" ni tako aktivna, kot bi si on verjetno želel :)
.

Lok  ;)

Ma, res ju je veselje gledat. Komaj čakam, da mala še malo zraste in da mogoče dobimo še kakšno pridobitev.  :)


Lp Z.


IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #13407 : 07 Januar 2010, 11:19:58
Gre pa meni na živce, če vriskajo in piskajo in letajo po hiši, razmečejo in ne pospravijo za sabo (tu so ogromno krivi starši, ki bi morali skupaj z otrokom pospravit). Pa tudi zaradi Bine jim ne pustim, ker bi ona skočla vmes, ne razume, da je to le igra in da nihče ni ogrožen.

Meni pa ne gre nič na živce ( no če ne pospravijo že, pa še tu tudi jaz vsako minuto ne pospravljam obsedeno in nisem suženj stanovanja), ravno nasprotno. Zdi se mi , da imajo pravico bit otroci , kamor sodi tudi bezljanje, divjanje in igranje. Brez skrbi, da bi morali ves čas špegat kdaj jih bo kdo za rit začopatil  :).
Imam rada živahne pse in živahne otroke  ;D.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #13408 : 07 Januar 2010, 11:26:38
Trio adijo!   :P






Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13409 : 07 Januar 2010, 13:33:29
Ma, res ju je veselje gledat. Komaj čakam, da mala še malo zraste in da mogoče dobimo še kakšno pridobitev:)

Zivalsko ali clovesko?  :D :P ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album