Border Collie

Lisa · 3993136

darrcha

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #13620 : 14 Februar 2010, 12:01:59
ja imeli smo carski rez. Po prvih treh mladičih, sem mislila, da si je vzela pavzo, vendar po 5h urah ni imela še nobenega popadka. Sem klicala na Lesce k Čopovi, kjr so rekli, naj jo pripeljem na pregled. Na pregledu so rekli, da se sicer lahko še čaka, da ni še nič narobe, vendar so bili dokaj visoko in bi bilo za zadnjega mladička lahko usodno. Zato smo se odločili, da naredimo carski rez. Joy je bila malo matasta po rezu, vendar zvečer je že letala okoli, kot, da ji niso nič delali.
Malo smo se bali, kako bo ragirala na mladiče, vendar se mi zdi , da je tokrat še boljša mama, kot je bila pri B leglu, kjer je kmalu vlogo mame prevzela Rona :).

Obiskovalce še ne pusti blizu, je včeraj prišla punca os bratranca jih pogledati in je stegnila roko, da bi najbližjega malo počohala, je Joy takoj taco položila na njega. Ker je Živa še kar vztrajala, ji je gobec položila pod dlan in odmaknila roko. Čista mamica :)



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #13621 : 14 Februar 2010, 12:04:02
Čestitke Darja!  :)



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #13622 : 14 Februar 2010, 12:07:33
Alenka, a nisi v Bg?

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #13623 : 14 Februar 2010, 12:17:40
Glavno, da se je super končalo. :o  Držim pesti, za vse dobro še naprej- še posebej zate- da si čim prej opomoreš. :o

Upam, da boste čez nekaj tednov sprejeli tudi kakšen obisk z našega tabora- seveda brez naših psov. :o :P


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #13624 : 14 Februar 2010, 12:19:43
Predlog za srečanje - Veliki Javornik



Psi so lahko spuščeni, ker daleč okoli ni nikogar, ki bi se v to vtikal. Tudi divjadi ni. Potrebna je edinole popolna zimska oprema za lastnike in fajn kondicija ;). Problem je edinole za pse do 30 cm plečne, da ne ostanejo do pomladi gor  :D



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #13625 : 14 Februar 2010, 12:22:40
Alenka, a nisi v Bg?

Nisem  :(
Samo od doma navijam in se šparam za Crufts  ;D



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #13626 : 14 Februar 2010, 13:02:00
Zadnja beograjska novička -
po Deepu je tudi Lynn izpolnila vse pogoje za Int. Ch.  ;D

Vesela sem!   :)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #13627 : 14 Februar 2010, 13:08:30
Za srečanje je itak mišljena pomlad.  ;)

A greste potem z obema na C.?


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #13628 : 14 Februar 2010, 13:12:57
Čestitke!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #13629 : 14 Februar 2010, 14:49:36
Bravo mami in Maša!  :o  :-*



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #13630 : 14 Februar 2010, 18:16:25
Čestitke za malčke pa za razstavne nazive!  :D

Saj lahko imamo dve srečanji, eno snežno in eno spomladansko. Da lahko pol primerjamo kaj bi bilo za drugo leto boljše! :P



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #13631 : 14 Februar 2010, 19:32:26
Čestitke za mladičke in uspehe na razstavi!


lapi

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 1
Odgovori #13632 : 14 Februar 2010, 22:05:41
Witch je danes zmagala agility tek italijanskih kvalifikacij za letošnje svetovno prvenstvo. A3 large je teklo 144 tekmovalnih parov, parkur pa je postavil Nalle Jansson, sodnik letošnjega svetovnega prvenstva.



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #13633 : 14 Februar 2010, 22:16:10
POTREBUJEM VAŠO POMOČ!
Vse Ljubljančane ki hodijo kdaj proti Rožniku in v Tivoli prosim za pomoč. Danes je bil moj pes napaden s strani borderja oz. verjetno kakšnega nerodovniškega podobnega bordreju. Pes je bil črno bele barve in količina obeh barv je bila enakomerno zastopana, bil je večji od tipičnega borderja in tudi bolj kosmat seveda brez vrvice in nadzora (lastnica je bila kakšnih 200 metrov proč). Ob napadu žal nisem videla, da je prišlo do dejanskega ugriza (manjši ugriz na sprednji levi taci) zato sem lastnico samo nadrla vendar na moj komentar ni reagirala ampak me je samo gledala kot da sem jaz največja čudakinja tam okoli (njenega psa sem seveda odgnala proč šele z dvem močnima brcama v plečko in kričanjem naj gre proč). Sedaj to žensko iščem ker se moram prepričati da je tisti pes cepljen!

Torej iščem: velik border (oz. nekaj zelo podobnega) črno bel z veliko beline, brez kontrole, zelo kosmat. Ženska je manjša, suha, z rahlo skodranimi oranžkastimi lasmi do ramen! Jo je kdaj kdo kje videl, ve kje živi, kje se sprehaja - karkoli? Sabo je imela črn preklopni povodec.

In če slučajno bere tole tudi oseba ki je videla ta napad (pes ima različno obarvani očesi, večji mešanec sive barve na sivem fleksiju) jo prosim če se mi oglasi!



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #13634 : 14 Februar 2010, 23:07:00
Kaj pomeni zelo kosmat? Z gosto dlako ali z dolgo dlako?



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #13635 : 14 Februar 2010, 23:11:25
Witch je danes zmagala agility tek italijanskih kvalifikacij za letošnje svetovno prvenstvo. A3 large je teklo 144 tekmovalnih parov, parkur pa je postavil Nalle Jansson, sodnik letošnjega svetovnega prvenstva.


Bravo!!!! :o :o Čestitke!!!!! :o :o :o


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #13636 : 14 Februar 2010, 23:15:06
Dolžina bi rekla da tipična za borderja samo veliko je je bilo. Tako da je pes izgledal bolj 'medvedkasto'.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #13637 : 14 Februar 2010, 23:48:13
Witch je danes zmagala agility tek italijanskih kvalifikacij za letošnje svetovno prvenstvo. A3 large je teklo 144 tekmovalnih parov, parkur pa je postavil Nalle Jansson, sodnik letošnjega svetovnega prvenstva.


Wow! Impressive! Čestitke!!!  :o



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #13638 : 15 Februar 2010, 06:47:12
Witch je danes zmagala agility tek italijanskih kvalifikacij za letošnje svetovno prvenstvo. A3 large je teklo 144 tekmovalnih parov, parkur pa je postavil Nalle Jansson, sodnik letošnjega svetovnega prvenstva.


Čestitam!  :o :o

teycha, tole bo po mojem kar težko najti pravega psa.  :-\ :-\


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #13639 : 15 Februar 2010, 07:12:05
Itak bom zdaj pač bolj pozorna če to babo kje vidim  >:( Je pa verjetno res da bo težko - sploh zato ker se tam velikokrat sprehajam pa je še nikoli prej nisem videla.



Nikec

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Nik in Griff
Odgovori #13640 : 15 Februar 2010, 08:58:25
Witch je danes zmagala agility tek italijanskih kvalifikacij za letošnje svetovno prvenstvo. A3 large je teklo 144 tekmovalnih parov, parkur pa je postavil Nalle Jansson, sodnik letošnjega svetovnega prvenstva.


Čestitke!!!



Nikec

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Nik in Griff
Odgovori #13641 : 15 Februar 2010, 09:10:58
Ojla,

samo sporočam vam, da je na svet prikukalo še dodatnih 6 borderčkov. Od tega štirje samčki in dve psički.  Sicer vam to sporočam z zamudo, drugače so se skotili na kulturni praznik. To bodo sami `kultiviranci`, se mi bodoči lastniki že smilijo ;) (še ne zdržim predolgo sedeti, haha)

Slike so na google picasa, ker mi galerija na ovcarski nekaj nagaja.

http://picasaweb.google.com/ovcarska

LP Darja in črnobela banda

Čestitke za leglo!



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #13642 : 15 Februar 2010, 09:41:33
Witch je danes zmagala agility tek italijanskih kvalifikacij za letošnje svetovno prvenstvo. A3 large je teklo 144 tekmovalnih parov, parkur pa je postavil Nalle Jansson, sodnik letošnjega svetovnega prvenstva.


Uau, čestitke! Saj sem vedela, da znam jaz dobro izbirat 'tuje meni najljubše borderje'.  :o :D
Bravo, bravo!



Nikec

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Nik in Griff
Odgovori #13643 : 15 Februar 2010, 10:15:38
Predlog za srečanje - Veliki Javornik



Psi so lahko spuščeni, ker daleč okoli ni nikogar, ki bi se v to vtikal. Tudi divjadi ni. Potrebna je edinole popolna zimska oprema za lastnike in fajn kondicija ;). Problem je edinole za pse do 30 cm plečne, da ne ostanejo do pomladi gor  :D

lepo, lepo...
Predlagam, da se gre lahko tudi na Polhograjsko goro (Lovrenc), kjer se da narediti lepo krožno pot. Gor po malo strmi stezici, nazaj pa po cesti (je zaprta za avtomobile in kolesarje). V zimskih razmerah je pa potrebna oprema za lastnike (dereze v primeru poledenele steze).
Ta vrh je malo oblegan, saj je malo pod vrhom le ena mala gostilna, katera je med tednom zaprta. Tako da, se lahko tudi pred pomladjo zmenimo  ::)

pot gor grede http://www.hribi.net/izlet/polhov_gradec_sveti_lovrenc_/5/264/1393
pot dol grede http://www.hribi.net/izlet/praproce_sveti_lovrenc_/5/264/381



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #13644 : 15 Februar 2010, 10:27:55
Čestitke Mateju in Witch :o :o :o




darrcha

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #13645 : 15 Februar 2010, 11:13:49
Bravo Matej in Witch  :o



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #13646 : 15 Februar 2010, 12:36:24
Witch je danes zmagala agility tek italijanskih kvalifikacij za letošnje svetovno prvenstvo. A3 large je teklo 144 tekmovalnih parov, parkur pa je postavil Nalle Jansson, sodnik letošnjega svetovnega prvenstva.


Čestitke!  :D



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #13647 : 15 Februar 2010, 16:35:01
POTREBUJEM VAŠO POMOČ!
Vse Ljubljančane ki hodijo kdaj proti Rožniku in v Tivoli prosim za pomoč. Danes je bil moj pes napaden s strani borderja oz. verjetno kakšnega nerodovniškega podobnega bordreju. Pes je bil črno bele barve in količina obeh barv je bila enakomerno zastopana, bil je večji od tipičnega borderja in tudi bolj kosmat seveda brez vrvice in nadzora (lastnica je bila kakšnih 200 metrov proč). Ob napadu žal nisem videla, da je prišlo do dejanskega ugriza (manjši ugriz na sprednji levi taci) zato sem lastnico samo nadrla vendar na moj komentar ni reagirala ampak me je samo gledala kot da sem jaz največja čudakinja tam okoli (njenega psa sem seveda odgnala proč šele z dvem močnima brcama v plečko in kričanjem naj gre proč). Sedaj to žensko iščem ker se moram prepričati da je tisti pes cepljen!

Torej iščem: velik border (oz. nekaj zelo podobnega) črno bel z veliko beline, brez kontrole, zelo kosmat. Ženska je manjša, suha, z rahlo skodranimi oranžkastimi lasmi do ramen! Jo je kdaj kdo kje videl, ve kje živi, kje se sprehaja - karkoli? Sabo je imela črn preklopni povodec.

In če slučajno bere tole tudi oseba ki je videla ta napad (pes ima različno obarvani očesi, večji mešanec sive barve na sivem fleksiju) jo prosim če se mi oglasi!

Ok tole zaključujem. Enostavno se mi ne da s tem ukvarjat niti nimam časa - in že sedaj imam 3 primerne kandidate. Če pa žensko še kdaj vidim bo pa definitifno slišala svoje - še posebej če bo pes spet odvezan!

Hvala vseeno!
LP



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #13648 : 16 Februar 2010, 19:15:40
Je tole dovolj veliko za borderja?


http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=6448



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #13649 : 16 Februar 2010, 19:38:16
Zoran, za samca sigurno ne. Za kakšno drobno psičko, pa še to po mojem izključno za prevoz.

Lp, Eva