Border Collie

Lisa · 3993009

sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14130 : 17 Maj 2010, 18:05:12
Ja, da je očka Elvis vem. Iz katere psarne pa je Ogin? Ker vem, da eeden izmed njenih dveh mladih je od Mie Lamanen, a ne? Kvarkin al kako se že reče... No, povej psarno:))
Za količino dlake se tudi strinjam, da je ravno pravšnja. Meni je cel všečen, konstitucija, glava, celo oči.

Kvarkin, ja. ;D
Jaaa, meni tudi, pa še karakterno. Se je hodil žulit, pa Mimi se mu je dopadla. Pa na skrivaj je prišel ono podlogo, ko sem si jo sposodila, noskat.
Jaz postavim tisto tam na tla, on pa prilaufa, dela nose touch in me gleda, če bo to kaj vredno. :D




North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #14132 : 17 Maj 2010, 19:41:05
Iiii  :-*

Iz katere psarne je ona?



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #14133 : 17 Maj 2010, 19:55:05
Blessed Borders


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #14134 : 17 Maj 2010, 19:58:14
Blessed Borders
Se mi je zdelo...

Lepotec in pol  :-*



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0

North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #14136 : 17 Maj 2010, 20:02:06
punca je  :)
Ajej ups.
Mah to se pa pri njej čist zmeri tmotim  :-[ :-\



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #14137 : 18 Maj 2010, 15:23:46
A daste gor kako fotko tega lepotca Ogina?

Kristinca & Florinca


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #14138 : 18 Maj 2010, 16:37:30

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #14139 : 18 Maj 2010, 16:56:50
zanima me ce je na tem forumu se kaksen ki se zanima za mladicke iz kombinacije Meaglin Zed in Tess? jaz bom vzela enega mladicka, zato ce je se kdo ki je zainteresiran naj mi pise. ;)



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #14140 : 19 Maj 2010, 10:45:39
andreja, hvala, sem ga že sama našla.  ;D  Ne bi nikoli rekla, da je border. Mu je Eri, mešanka, ki se oddaja  precej podobna.  :o  Imajo pa v tej psarni psi precej krajšo dlako, kot sem je sicer vajena pri borderjih. Pa ne mislim s tem nič slabega, samo moje opažanje.

Kristinca & Florinca


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14141 : 19 Maj 2010, 17:28:19
andreja, hvala, sem ga že sama našla.  ;D  Ne bi nikoli rekla, da je border. Mu je Eri, mešanka, ki se oddaja  precej podobna.  :o  Imajo pa v tej psarni psi precej krajšo dlako, kot sem je sicer vajena pri borderjih. Pa ne mislim s tem nič slabega, samo moje opažanje.

Ja, za njih pravi Anadune, da imajo medium dlako. :D
Pa predvsem imajo tako bolj prileženo, ne znam opisat, zelo lepa dlaka je. Ni toliko nafrfrana in tako gosta ob kožuhu, ampak bolj groba in priležena. Lepa.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #14142 : 19 Maj 2010, 18:13:14



*BORA*

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #14143 : 23 Maj 2010, 22:33:52
Mogoče ima inštruktor/trener neko manjšo vlogo pri vsem tem, čeprav ni nikjer omenjen... ::)  :-X


Jaz pa mislim, da je omenjen med vsemi drugimi, ki so me tudi učili - proti plačilu seveda. Ampak veliko, res veliko truda sem pa morala jaz sama z Boro vložit. Če malo preberete bolje moj intervju, ki sem ga prvi dan dala za Slovenija ima talent lahko to tudi vidite !!!!

http://talent.24ur.com/clanek/novice/talent-neizmerna-ljubezen-do-zivali.html


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #14144 : 23 Maj 2010, 22:39:01

Jaz pa mislim, da je omenjen med vsemi drugimi, ki so me tudi učili - proti plačilu seveda. Ampak veliko, res veliko truda sem pa morala jaz sama z Boro vložit. Če malo preberete bolje moj intervju, ki sem ga prvi dan dala za Slovenija ima talent lahko to tudi vidite !!!!

http://talent.24ur.com/clanek/novice/talent-neizmerna-ljubezen-do-zivali.html

Kasneje je bilo omenjeno, ja. Sam manjšji popravek: za tisti trening, ki sem imela jaz z Amadeo (skoraj dve leti), nisem bila plačana. To je bilo prostovoljno delo za klub.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #14145 : 24 Maj 2010, 13:44:07
Tukaj je Ogin na ovcah, se ga lepo vidi, kakšen je:
http://www.youtube.com/watch?v=c3Sx-3_AzVQ&feature=related

In na agilityju:
http://www.youtube.com/user/jennylotus1#p/u/5/au5wVhj5v8A
Pravi lisjaček :o. Super ga je gledat pri učenju paše - očitno je idealne vrste pašni pes, preudaren in umirjen ter s tem za ovce zelo nestresen, pa kljub temu avtoritativen :).



*BORA*

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #14146 : 24 Maj 2010, 22:15:53
Kasneje je bilo omenjeno, ja. Sam manjšji popravek: za tisti trening, ki sem imela jaz z Amadeo (skoraj dve leti), nisem bila plačana. To je bilo prostovoljno delo za klub.

NI bilo kasneje povedano!!! Jaz sem intervju dala prvi dan, ko sem se prijavila na Slovenija ima talent. :o Kdaj so ga oni objavili pa ni več bilo v mojih rokah.  >:(         

V redu Jean, ti si delala prostovoljno za klub, ampak jaz sem tečaj vseeno mogla plačat, zame torej ni bil zastonj...


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #14147 : 25 Maj 2010, 08:12:46
NI bilo kasneje povedano!!! Jaz sem intervju dala prvi dan, ko sem se prijavila na Slovenija ima talent. :o Kdaj so ga oni objavili pa ni več bilo v mojih rokah.  >:(         

V redu Jean, ti si delala prostovoljno za klub, ampak jaz sem tečaj vseeno mogla plačat, zame torej ni bil zastonj...


Ja, vem, da niste mogli vplivati na to, kaj in kdaj so oni objavili določeno vsebino.

Glede plačila za tečaj, za frizbi je bilo tako kot za agility: en tečaj plačaš, ostali treningi so potem brezplačni. Hodila si na tri tečaje, če si plačala več kot enkrat, naj ti klub vrne denar. Če kaj pomaga pri vračilu, ti lahko posredujem email od predsednika, v katerem je potrdil to. Sem ga takrat vprašala, ker mi ni bilo čisto jasno, kako naj zaračunam tečajnikom. Zato sem jaz denar za tečaje pobrala samo enkrat od svojih tečajnikov, ne glede na to, ali so hodili dva krat ali celo tri krat na tečaj.

Ok, to je že OT, če rabiš kaj, mi piši privat.

lp



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14148 : 25 Maj 2010, 08:36:57
 ???

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14149 : 25 Maj 2010, 09:32:25
 ??? res
Bora, saj nima smisla,  držimo pesti zate

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #14150 : 25 Maj 2010, 15:04:52
   Bemtiš dekline, pa ne še tu!!!! Komaj smo ene na drugem delu foruma malo pomirili, pa spet druge začenjate...  :(

Saj je lepo, da zvemo tudi slabšo plat dela s psi, toda ne z osebnimi napadi in zamerami, prosim...
Samo vidve vesta, kaj se je V RESNICI dogajalo (če se sploh je kaj!), drugi tega ne moremo presojat ali ocenjevat.

Škoda... in brez zamere.

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #14151 : 25 Maj 2010, 17:53:15
Koliko je lep Ogin!!! :-* ::)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #14152 : 29 Maj 2010, 22:07:47
Je bil kdo iz foruma na razstavi? Kateri borderji so bili prijavljeni? Ima kdo rezultate? Hvala.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #14153 : 30 Maj 2010, 07:16:22
SAMCI:
PRM, BOB Borderbay Gambler
vmesni CAC  Borderbay Kiwi
odprti CAC, CACIB  Skywalker (nekaj takega, sin dveh Borderbayev)

SAMICE
PRM Libertina
odprti CAC CACIB Borderbay Other side of Love

Nimam kataloga, tako da je to kar se spomnem. V glavnem me je skoraj groza ko sem videl gibanje nekaterih psov (tudi teh naštetih). Očitno sodniki (80%) ne vidijo dlje kot do glave psov.



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #14154 : 30 Maj 2010, 10:11:07
Simon hvala. Poznam Libertino (je bila pri meni na Barju) in CACIB psico. Libertina je s tem PRMjem zaključila slovenski mladinski šampionat (PRM je bila tudi oba dni v Mariboru).
Če se ti da, ali bi poskeniral (prepisal je preveč) še ostale?

hvala.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #14155 : 30 Maj 2010, 12:55:04
Bi, pa nimam kataloga.
Sem slišal zgodbo o Libertini :) Verjemi, da ona ni tak greh kot drugi psi, ki mimogrede pobirajo vse živo tudi drugot.



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #14156 : 30 Maj 2010, 12:57:41
 8) . A veš, kolikokrat je bilo rečeno da ni vsak Ch. zares Ch. in da je včaih brez Ch. veliko bolj "pes" kot Ch.  ;)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #14157 : 30 Maj 2010, 19:47:42
Če lahko kaj pomagam, skenirala sem kataloga. Sliki 1 in 2 sta sobota, 3 in 4 pa nedelja.
Če malo pokomentiram sojenje, pa takole: v soboto je Drops dobil odl.CAC in Rez-CACIB. Psička naše vzrediteljice pa CAC, CACIB, BOB si je po moje zaslužila, vendar ga je dobil samček. Danes pa je Drops dobil odl. Rez-CAC, psička vzrediteljice pa le Odl. - 3.mesto. Francoska vzrediteljica, ki je včraj pogrnila na celi črti (mimogrede, ko sem ji čestitala, me niti ni pogledala - Bay nekaj ve o tem  8)), je danes pobrala VSE  :-[!. Zaradi tega je bila zelo dobre volje, celo spregovorila je z mano in bila zelo pametna  :-\.

No, pa še katalog:












Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #14158 : 30 Maj 2010, 20:17:54
Hvala za katalog.

Kar se sojenja tiče - različne oči imajo različnega malarja  ;)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #14159 : 30 Maj 2010, 20:52:54
Res, vendar sem dan prej poslušala opis sodnika, ki je psa zelo kritiziral (hodi in gibanje zelo slabo, tako plašen, da se mu sodnik ni mogel približati-kar se je zgodilo tudi včeraj), potem ne vem, kako lahko drugi dan sodnik temu psu prisodi CAC in CACIB. Pri avstralcih je pretirana plašnost razlog za vzrejno prepoved.