Border Collie

Lisa · 3992977

san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #14280 : 24 Julij 2010, 08:51:45
lira, Glen je bil parkrat tak, ampak največ en dan, drugi dan je bil normalen. On se pač nekaj ustraši, brezveznega in pol fantazira in misli, da sem mu jaz kaj nardila in me gleda cel prestaršen, še blizu ne upa prit ???


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14281 : 24 Julij 2010, 09:51:56
Ufff...
No, Mimi ni imela takih for, tudi občutljiva ni tako zelo.
Pri njej je prišlo kar tako in tako tudi odšlo. Jaz bi pri njej to dobesedno poimenovala depresija, ker je bila otožna, najlepše opisano. :)
Ni se bala, ni imela fint, ampak se je držala bolj zase in ni bila tako zainteresirana kot ponavadi.

lira, kaj pa puberteta? Mogoče ima samo kako tako pubertetniško foro? Če se ne motim je zdaj stara kako leto, če misliva isto psičko?
No, jaz bi se obnašala čimbolj tako kot prej, delala vse isto, pa počakala kak teden, če bi se slabšalo ali kazalo res kot veliko odstopanje v obnašanju,
bi pa šla še do kakega dobrega veterinarja in  zavrtela par številk. :)



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #14282 : 24 Julij 2010, 10:11:34
Uf, pri nas tud bognedaj da kdo povzdigne glas, pa sploh ne na psa... Drugače je pa kar nekaj borderjev hipersenzibilnih in se pretirano odzovejo na vse. Moja bi se tako obnašala če bi jo kaj bolelo. Če pa pride do kakšnih 'osebnih zamer' pa pomaga samo ignoriranje in potem je vsega konec v 5min. :)
Enkrat je spala pod mizo zraven kavča, mami pa na kavču. In pol se je madam zbudila in se vsa zalimana uspela z glavo udarit v nogo od mize. Ker je bla mami prvi prizor, ki ga je vidla se je je še cel dan bala ::)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14283 : 24 Julij 2010, 10:25:39
lira
BC so mehki ( tako kot moja pasma ampak  še veliko bolj), psoebno nekateri.
Sem videla borderja na treningu agilitija, ki se je udaril v gumo, ko jo je poskušal izdelati. Ker niso takoj "uredili" zadeve, pes še en mesec ni hotel delat gume.
Poznam primer kovinskega aporta ( obedinece IV), ki ga pes ni hotel držat, pa je lastnica samo malo povzdignila glas in prijela za gobec z aportom v njem - za tri meseca sta lahko pozabila na to vajo.
Tudi hitro povežejo  "slabo"  izkušnjo s predmetom ali situacijo-

Mogoče povezuje nekaj slabega z nagrado v obliki briketa in ga zato ne mara.

Bi bilo lahko to, po izključitvi bolezni.
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #14284 : 24 Julij 2010, 11:37:31
Ja to so borderji ::) Zato je res nikdar!!! ne smeš pokazat kakšen revček je, če se kje udari pa kako je grozno, če daš ampulo. Zmer moraš bit čist ledeno hladen. Moja recimo tud ne gre nikamor, če jo tja vabiš. Pa če maš še tko slasten zalogaj. Se ji zdi že preveč sumljivo. Tko da se mi zdi zlo verjetno, da je res kaj z briketi povezala... Ko se izključi zdr. težave, bi jaz pač ignorirala psa pa naj sam poišče kontakt (pomoje ne bi smel dolgo trajat :)).



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #14285 : 24 Julij 2010, 11:45:00
Žal so to res border fore. Recimo moj je nekaj let vsakodnevno laufal na travniku za blokom. Delal je vedno isto progo, kamor sem ga pošiljal. Nikoli se mu ni zgodilo nič neprijetnega. Potem se je nekega dne odločil, da je pa ta travnik nekaj zelo groznega in nanj ni hotel niti stopiti. Tudi če sem mu tja vrgel žogo ni hotel iti, pa bi za žogico umrl. Potem se je pa čez kakšen teden, tako kot se je odločil, da gor ne gre, odločil, da zdaj je pa to spet fajn in vse je bilo tako kot prej!  :))

Pa svojega smatram za bolj stabilnega med borderji.  ;)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14286 : 24 Julij 2010, 13:25:03
Jaz bi se pa takoj lotila reševat problem - zakaj noče/ ne gre bi razčistila s spodbujanjem samozavesti.
Potem bi bilo najbrž situacij tega tipa manj, vedno manj.

In če bi ga vpeljala v delo, bi ga pustila na tekmo, resno delo takrat, ko res obvlada in dobro dela in zadovolji lastnika in je sam "zadovoljen". S tem krepi samozavest in bi izdatno pohvalila vsako pravilno delo - ker saj imajo "will to please" in ne rabijo kar naprej hrane za nagrado. Nagrada je delo.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14287 : 24 Julij 2010, 16:25:07
No, eno je, ko se govori o kaki brezvezni fori, ki jo pes ima nenadoma in nam je jasno kaj je narobe oz. vidimo, da mu je nekaj neprijetno, se boji, itd.
Če pa se psu naenkrat spremeni celotno obnašanje, vključno z zavračanjem hrane in depresivnim obnašanjem kar naenkrat, pa je najbrž malo bolj kompleksno.

Se pa strinjam, da dvigovanje samozavesti psu deluje. ;D



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #14288 : 25 Julij 2010, 19:01:08
Evo mojo Vicky.  ;D






Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #14289 : 25 Julij 2010, 20:03:38
Anja Vicky je cute, pa te učke. ;**

Mi se naprimer tudi "ustarši", če kdo povzdvigne glas (a ne nad njo) oziroma gre nekam v kot, ampak ji nikoli nobeden ni nakazal, da si je boga, če kdo povzdvigne glas. Ampak če se kdo dere med tem ko tečeva agility, se ne sekira preveč.
 


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14290 : 26 Julij 2010, 15:26:22
Ijej na koroškem so 3 borderji, za katere vem...Počasi folk spoznava pasmo :) 2x Spiridrom in 1x Seta del Oro. Bina pozna samo dva in oba sta ji všeč. Danes je slučajno pri vetu spoznala 4 mesečno Č....pozabila ime. Črnobela samička iz F legla. :) Kr pogumna deluje.  :-*

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #14291 : 26 Julij 2010, 17:01:54
čara še malo pa bo še eden  ;)  :P

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14292 : 26 Julij 2010, 20:18:08
Malo več informacij prosim, lahko tudi na ZS.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #14293 : 26 Julij 2010, 22:21:48
Ijej na koroškem so 3 borderji, za katere vem...Počasi folk spoznava pasmo :) 2x Spiridrom in 1x Seta del Oro. Bina pozna samo dva in oba sta ji všeč. Danes je slučajno pri vetu spoznala 4 mesečno Č....pozabila ime. Črnobela samička iz F legla. :) Kr pogumna deluje.  :-*

Kmalu bo cela psarna "Seta del Oro" na koroškem (v bistvu na meji med štajersko in koroško)  ;)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #14294 : 26 Julij 2010, 22:28:40
Kmalu bo cela psarna "Seta del Oro" na koroškem (v bistvu na meji med štajersko in koroško)  ;)

Paka?


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14295 : 26 Julij 2010, 22:29:49
Kolibri, a se selite v bližino SG?  :o
Sem pa za to samičko iz vašega legla vesela, da je lastnica izbrala fajno pasjo šolo v Celju.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #14296 : 26 Julij 2010, 22:31:38
Kolibri, a se selite v bližino SG?  :o
Sem pa za to samičko iz vašega legla vesela, da je lastnica izbrala fajno pasjo šolo v Celju.

Hm,.....
Sej je pa ja ni pri nas v tečaju! Bi ziher vedu!



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #14297 : 27 Julij 2010, 00:23:01
čara, ja jaz načrtujem  :P

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #14298 : 27 Julij 2010, 08:03:29
Paka, ampak (žal) samo začasno  ;)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14299 : 27 Julij 2010, 10:08:40
Hm,.....
Sej je pa ja ni pri nas v tečaju! Bi ziher vedu!



Lp Z.

V jeseni bosta šle tja v malo šolo. Zdaj pač ni tečajev, borderček pa res ne paše v poletno IPO šolo :)


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #14300 : 27 Julij 2010, 10:28:17
Jana* upam da boš res dobila ga. ;P

Vicky. (:





sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14301 : 27 Julij 2010, 11:15:11
friga, mala je ful luštna! ;D Veliko veselja z njo!
Kolibri, no, fino, stalno bližje ste nam, bomo lahko počasi organizirali en štajersko-koroški border sprehod... :D

No, pa da še jaz prilepim eno od Mimi, posnela jo je friga...
Anja, upam, da ni narobe, če jo sem prilepim, mi je res všeč :-*



Mi se pa jutri odpravljamo na Border Collie Classic na Madžarsko, tam bo kar nekaj za oči napast! :o :D

Jana*, me veseli, da dobiš željenega kužka. A že imaš kak ožji izbor? :)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #14302 : 27 Julij 2010, 11:21:26
Mi se pa jutri odpravljamo na Border Collie Classic na Madžarsko, tam bo kar nekaj za oči napast! :o :D

A pravila za gambler in snooker že obvladaš? :)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14303 : 27 Julij 2010, 11:25:36
A pravila za gambler in snooker že obvladaš? :)

Veš da, v nulo! To jaz skoz laufam na treningih! :o :D

Hihihi, ne, snooker sem naštudirala v osnovi, ja, razumem bistvo, ampak kako bo pa pol to skozi šlo v resnici pa me tudi zelo zanima. :)
Pa ful je nekih foric, ko takoj vse pozabiš.
Gambler pa še bom ob priliki, si bom nekje sprintala in to tam vmes naštudirala, se mi še ni ljubilo, že snooker je tu mač. ;D

Wiiiiii, se pa že ful veselim, komaj že čakam! ;D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #14304 : 27 Julij 2010, 11:33:34
Ja, jaz sem vesela, da ne tečem enke, ker je tole čisto preveč.  :P ;)

Upam, da bodo letos dali rodovniška imena v katalog (lani so imeli klicna, ampak pasme pa niso pozabili navesti - šokantno ni bilo nobenega neborderja ::)) in da bo lepše vreme kot ta vikend.  :-\ :-\


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14305 : 27 Julij 2010, 11:36:37
Ja, jaz sem vesela, da ne tečem enke, ker je tole čisto preveč.  :P ;)

Upam, da bodo letos dali rodovniška imena v katalog (lani so imeli klicna, ampak pasme pa niso pozabili navesti - šokantno ni bilo nobenega neborderja ::)) in da bo lepše vreme kot ta vikend.  :-\ :-\

Ja, saj, te igrice so me čist iztirile. :D
Itak bom videla kako bo sploh Mimi, če se nama bo dalo jih laufat ali bo tumač. Sploh, če bo res dežek. :)

Tudi jaz upam na lepo vreme in da se bomo imeli fajn. Pa da borderji niso preveč rasisti in se bo tudi Lona dobro počutila! :D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #14306 : 27 Julij 2010, 11:42:07
Cetrtek: Dez. Oblacno. Najvisja: 17 °C . Veter Brezvetrje. 50% možnost padavin (water equivalent of 5.52 mm).
Petek: Moznost dezja. Delno oblacno. Najvisja: 22 °C . Veter Sever 10 km/h . 20% možnost padavin (trace amounts).
Sobota: Jasno. Najvisja: 27 °C . Veter SSV 10 km/h . Toplotni indeks: 27 °
Nedelja: Jasno. Najvisja: 29 °C . Veter JJZ 10 km/h . Toplotni indeks: 29 °C .

Tale četrtek pa petek zgledata bolj bedno.  >:( Vikend pa fajn. :D


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14307 : 27 Julij 2010, 11:56:22
Jap, moja je podobna, s tem, da kaže v čet malo možnosti za dež, v petek pa dež in 18 stopinj, vikend pa lep. :)
No, da bo vsaj vikend lep, da nas ne bo čisto nazeblo.

Accuweather.com



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #14308 : 27 Julij 2010, 14:22:46
V jeseni bosta šle tja v malo šolo. Zdaj pač ni tečajev, borderček pa res ne paše v poletno IPO šolo :)



Pol je pa sploh ne bo pri nas. Mi nimamo IPO šole.
Sem mislil, ker si omenila, da j našla dobro šolo v Celju, da bo pri nas.  :)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #14309 : 27 Julij 2010, 17:01:15
Jana* upam da boš res dobila ga. ;P

Zaenkrat vse dobro kaže, sem 4. na waiting listu za samičko, 2. ki ima zacahnano red merle. Bomo videli čez 3/4 leta ko bo leglo, kaj se bo skuhalo.  :)  bom pa še naprej gledala še pri ostalih psarnah, za backup in za primerjavo.
Anja, hvala ti za spodbudo, ni mi žal da sem jo kontaktirala.  8)


Jana*, me veseli, da dobiš željenega kužka. A že imaš kak ožji izbor? :)

Ja. Zdaj po kakih 6ih letih čakanja, izobraževanja in iskanja je pa res že čas da uresničim želje, sanje, you name it. ;)  Crazy from Doggone Borders x Ice van de Weimeniershoeve.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/