Border Collie

Lisa · 3993317

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14550 : 10 November 2010, 11:40:01
Prosil bi za čimprejše odgovore ker lahko da je to moj zadnji post na temo BORDER COLLIE  :'( Imamo velike probleme z našim Billom..renči, je zelo agresiven, renči celo na mojo babico z katero preživi najdlje časa, danes pa smo dobil anonimno pismo o tem da se pes potepa in da je to kazensko bla bla bla...starša sta se odločila dabosta najverjetnja psa dala stran in me zanima kakršna koli možnost kaj lahko naredim da tega ne bosta naredila.  :'(  :'(

Lp David&Bill
Iz katere kombinacije pa je ta Bill? Kdo je vzreditelj, da vam ne stoji ob strani pri problemih?
Pismo je bilo popolnoma upravičeno, če hodi pes okoli brez nadzora, ne glede na pasmo ali prijaznost.
Nasveti so čist enostavni- pes mora delat, ker očitno s starši ne bo nič, boš moral ti. Predvidevam,da si tudi ti tisti zaradi keterega ste psa kupili  ;). V šoli ti bodo dali navodila, sam pa boš moral investirat čas in trud. Če renči na babico ga pač ne puščaj skupaj z babico. Ko ga boš poštimal, boš še babici pokazal kako z njim delat in morda ga bo lahko kdaj peljala ven in mu metala žogiice ali freesby, da bo lažje preživel odsotnost ostale familije. Do takrat pa je ločitev edini način.

Sicer pa ob poplavi legel BC ( takih in drugačnih  >:( , predvsem tisti psi iz "drugačnih" skoraj obvezno končajo pri neprimernih latnikih :-X) me čudi samo ,da ni tovsrstnih postov več  ::)

Kar še  ni pa bo ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14551 : 10 November 2010, 11:45:10
Iz katere kombinacije pa je ta Bill? Kdo je vzreditelj, da vam ne stoji ob strani pri problemih?

mi imamo tudi border collie-ja pa če ga ima tudi kdo ki ga je kupil pred priblino 2 mesci v Izlakah iz legla očeta green mubev ace of spades in psičke lone


 ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14552 : 10 November 2010, 12:05:07
Za vse , ki imate težave ali jih nimate in si želite dobro vzgojenega psa, toplo priporočam
www.alfakan.si

Morda sodi v drugo temo, tukaj je  zaradi posta da boss
Poznam osebno enega člana te ekipe- so v redu, se upam priporočit za inštrukcije na domu. Svetujejo tud o namestitvi, urniku itd.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14553 : 10 November 2010, 12:11:00
Sicer je situacija pri vas veliiiiiko hujša, kot je bila pri nas kadarkoli in tudi delalo se je z Lumom že od malega, ampak vseeno - to ni prestaro, da se ne bi dalo nič več narediti! Sama lahko rečem, da pol leta (relativno) trdega dela pod strogim vodstvom čudeže tudi pri 4 leta starem borderju. Je pa seveda tako, kot so napisali že pred mano - predvsem vprašanje pripravljenosti in želje po tem, da se kaj naredi.
še vedno ostaja dejstvo da borderji SO DRISKE. Tudi taki ,ki se v posebnih okoliščinah nekaj duvajo  ::). Zato menim,da starost ni nobena ovira. Je pa ovira če vodniki in skrbniki niso pripravljeni delat, investirat čas in denar v znanje in psa. Boredrji pač NISO najpametnejši psi , niti druga niti tretja najpametnejša pasma ampak čist navadni cucki, ki pa imajo nagone, predvsem pa OBILO energije. Treba jih je vzgajat, učit in zaposlit.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14554 : 10 November 2010, 12:17:47
deteljica, v nedeljo si videla sestrico od tega psa... :)

Kaili od Maruše, trikolorka, ki je bila v enki, ful luštna psička... ;)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14555 : 10 November 2010, 12:44:10
Poznam osebno enega člana te ekipe- so v redu, se upam priporočit za inštrukcije na domu. Svetujejo tud o namestitvi, urniku itd.

Jaz sem pri J šolala mojo Liso, v klubu sicer, te "firme" takrat še ni bilo. In v tem klubu, kjer tudi  šolajo, KVRP Kranj, se šola veliko mojih mladičev. Zelo priporočam ( poleg Polone in Silvije)


http://www.talismanaussies.com/aussie_info.htm
Tole je pa link na web stran moje kolegice v ZDa sicer, ki ima obe pasmi - avstralce in borderje - in dela z njimi, morda v branje preden je prepozno.

Vse prevč ljudi si še vedno kupi luštnega kužka namesto vrtnega palčka, ne glede na pasmo  :(

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14556 : 10 November 2010, 12:49:15
deteljica, v nedeljo si videla sestrico od tega psa... :)

Kaili od Maruše, trikolorka, ki je bila v enki, ful luštna psička... ;)
A ni čudn, da ta pa ni nč agresivna  ;) :D  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #14557 : 10 November 2010, 13:46:40
Od kod sploh ste?


Kar nekaj je ljudi po Sloveniji, ki vam lahko pomagajo. Sveda pa ste stvar spustili tako daleč, da boste sedaj morali vložiti veliko obojega, časa in denarja. Če ste kjerkoli z območja Gorenjske, vam tudi jaz priporočam Jureta in Davida, v Ljubljani jih je kar nekaj, tudi v Savinjsko, Šaleško, Zasavski regiji bi se našel kakšen. Tako da ljudi z znanjem ne manjka. Je pa na vas, koliko si res želite psa obdržati in ga spremeniti v "družbeno sprejemljivea" psa.


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #14558 : 10 November 2010, 13:49:03
Dajmo se kandidati za nedeljski sprehod dogovorit za točen čas in kraj, kjer se dobimo, da lahko podatke objavimo tudi kje drugke.  ;)



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14559 : 10 November 2010, 13:59:46
A ni čudn, da ta pa ni nč agresivna  ;) :D  :D

Čisto čudno. ;D



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14560 : 10 November 2010, 14:01:49
Dajmo se kandidati za nedeljski sprehod dogovorit za točen čas in kraj, kjer se dobimo, da lahko podatke objavimo tudi kje drugje.  ;)

Lp Z.

Jap, jap, dajmo, no. :)
A velja pol Rogla ali raje kje nižje? Čeprav napovedan je sonček...
A pridemo normalno z avtom tja do hotela, jaz še ne bom imela zimskih gum gor najverjetneje?

Kdaj pa, 9ih, 10ih?



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #14561 : 10 November 2010, 14:05:02
Pomoje bi bilo super, če se zmenimo ob 10. pri hotelu.
Tudi, če je/bo padlo kaj snega, ga bo takoj pobralo.

Razen, če kdo pozna kakšen fajn prostor kje nižje. Potem smo tudi mi za. Glede na to, da bom nosil tamalo na hrbtu.....  :)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #14562 : 10 November 2010, 14:10:02
Jaz imam sestrico od Billa, Beo (oz. klicno Kaili) :) So pa oni doma, če se ne motim, v okolici Krškega.
Kar se tiče pomoči vzrediteljev... dvomim da bodo zvedeli kaj koristnega :-\ Sicer so bili te mladiči tistih 8 tednov deležni super oskrbe in socializacije... vendar so šli vsi v domove za izključno samo družinske pse; brez priporočil da je fajn šolat psa s tono energije in 1001 idejo kako si popestrit dan :) Kolikor vem je Kaili edina, ki karkoli dela... poznam še enega bratca, ki ma super družino in zadosti metanja žogic ter frizbijev ;D Kaili je imela OCD in je alergik... sem pa slišala neposredne očitke, da je to zato, ker smo šli kao prezgodaj v šolo itd.  ::)
Fant, ki ma Billa je še čisto premajhen, da bi bila vsa odgovornost na njemu in je prihodnost psa pomoje predvsem odvisna od tega koliko interesa in pameti majo starši. Žalosti me da nekdo kupi otroku psa, ki je prepuščen samemu sebi, potem pa mu ga hoče vzet zato, ker se izkaže da ni plišasta igračka :( Upam na najboljše za psa!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #14563 : 10 November 2010, 14:28:22
Od kod sploh ste?


Kar nekaj je ljudi po Sloveniji, ki vam lahko pomagajo. Sveda pa ste stvar spustili tako daleč, da boste sedaj morali vložiti veliko obojega, časa in denarja. Če ste kjerkoli z območja Gorenjske, vam tudi jaz priporočam Jureta in Davida, v Ljubljani jih je kar nekaj, tudi v Savinjsko, Šaleško, Zasavski regiji bi se našel kakšen. Tako da ljudi z znanjem ne manjka. Je pa na vas, koliko si res želite psa obdržati in ga spremeniti v "družbeno sprejemljivea" psa.


Lp Z.


www.alfakan.si
sem priporočila, ker pridejo domov, kamorkoli v Sloveniji.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #14564 : 10 November 2010, 14:29:59
Bill je že v novem domu; baje nekje kjer borderja že imajo in pase ovce. Očitno za tega psa prihajajo svetlejši časi. Upam :)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14565 : 10 November 2010, 14:47:07
Bill je že v novem domu; baje nekje kjer borderja že imajo in pase ovce. Očitno za tega psa prihajajo svetlejši časi. Upam :)

O, to je bilo pa hitro. :)




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14566 : 10 November 2010, 14:52:01
Pomoje bi bilo super, če se zmenimo ob 10. pri hotelu.
Tudi, če je/bo padlo kaj snega, ga bo takoj pobralo.

Razen, če kdo pozna kakšen fajn prostor kje nižje. Potem smo tudi mi za. Glede na to, da bom nosil tamalo na hrbtu.....  :)


Lp Z.

Velja, pri hotelu ob desetih. :)

Ostalim ok?



ALinKAL

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #14567 : 10 November 2010, 16:09:06
Kalu in meni je ob desetih ok  :)



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #14568 : 10 November 2010, 22:43:29
Velja, pri hotelu ob desetih. :)

Ostalim ok?

Pri katerem hotelu? :)
Kaj če bi se raje dobili že ob 9h?  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


wutross

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • Lana
Odgovori #14569 : 11 November 2010, 09:17:59
Nama dvema se žal ne bo uspelo pridružiti izletu na Roglo :(

Upam, da boste izlet kmalu ponovili, da se vam pridruživa takrat.

Uživajte maksimalno in glejte, da boste naredili kej slikc!




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14570 : 11 November 2010, 09:21:20
Pri katerem hotelu? :)
Kaj če bi se raje dobili že ob 9h?  :D

Mislim, da se imenuje Planja. :)
Tam pri smučišču, na Rogli. :D

Zaradi mene lahko tudi ob 9ih...ali pa 9.30, hihi. :)



Nikec

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Nik in Griff
Odgovori #14571 : 11 November 2010, 09:57:51
Pomoje bi bilo super, če se zmenimo ob 10. pri hotelu.
Tudi, če je/bo padlo kaj snega, ga bo takoj pobralo.

Razen, če kdo pozna kakšen fajn prostor kje nižje. Potem smo tudi mi za. Glede na to, da bom nosil tamalo na hrbtu.....  :)


Lp Z.

Meni tudi odgovarja ob 10-ih. Lp



lapi

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 1
Odgovori #14572 : 11 November 2010, 11:06:11
Meni tudi odgovarja ob 10-ih. Lp

Mogoče še mi pridemo....no, bolj verjetno jaz z otrokom in hordo  ;D
Ob 10h bi blo super!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #14573 : 11 November 2010, 11:14:42
Potem naj raje kar ostane 10. Ker ne bodo sami bližnji in ker ima kdo še otroka, je, verjemite, kar cel projekt, da vse spakiraš.  ;)



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
Odgovori #14574 : 11 November 2010, 11:27:27
Z Zoom se bova tudi verjetno udeležile


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #14575 : 11 November 2010, 12:05:22
Potem naj raje kar ostane 10. Ker ne bodo sami bližnji in ker ima kdo še otroka, je, verjemite, kar cel projekt, da vse spakiraš.  ;)



Lp Z.

Ja, ok. Itak se bomo najbrž počasi nabirali... :) Eni pač malo pred deseto, eni malo po. :D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #14576 : 11 November 2010, 12:14:29
Jaz še razmišljam...  :-[


Nikec

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Nik in Griff
Odgovori #14577 : 11 November 2010, 13:40:44
Jaz še razmišljam...  :-[
Ne razmišljaj... Pridite  ::)



Nikec

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Nik in Griff
Odgovori #14578 : 11 November 2010, 13:41:26
Mogoče še mi pridemo....no, bolj verjetno jaz z otrokom in hordo  ;D
Ob 10h bi blo super!

ja! Upam!



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #14579 : 11 November 2010, 14:08:08
Če nimate nič proti, bi predlagal, da se dobite (dobimo  ;) ) pri zgornji postaji štirisedežnice Mašinžaga -  tam pri pizzeriji in restavraciji kjer prodajajo smučarske karte, je manj možnosti, da se ne najdete (mo)...  8)

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...