Border Collie

Lisa · 3993153

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #14880 : 25 Februar 2011, 21:56:58
Veni jih ne opazi. AC jih ne opazi, če gremo z žogo na sprehod. Če pa nima kaj pametnega za počet - sicer se to pri nas res redko naredi, ampak enkrat je v takem primeru zalaufala za njimi in prišla na klic takoj nazaj vsa nasršena in ponosna sama nase, da je pregnala zveri.  ::)


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #14881 : 25 Februar 2011, 23:20:10
Naša jih niti opazi ne ;).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #14882 : 26 Februar 2011, 07:40:29
Naših tudi divjad ne zanima. Če že vidijo srnjad od blizu (cca. 10-20 m), sicer našpičijo ušesa in se čudijo, kaj le bi to bilo  ???. V tem primeru jih odpokličem brez kakršnegakoli problema. 



tommylee

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Nebraska _ Nerry
Odgovori #14883 : 26 Februar 2011, 19:21:21
pozdravljeni!
Imel bi samo eno vprašanje,in sicer,kako bi svojo borderko naučil tisti trik,da hodi med nogami (slalom) ,ali osmico.sem že sprobal par stvari,ampak nekako ne gre.je pa 4 mesece stara



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #14884 : 26 Februar 2011, 19:34:21
Jaz sem svojo naučila slalom med nogami z frizbijem, bolj elegantno (ker pri frizbiju negre direkt k drugi nogi oz. ko pride skozi se ne direktno zasuče in gre skozi drugo nogo) pa sem jo naučila s priboljški. 8ko pa sem jo učila z vrvjo - igračo za vlečenje. Upam, da sem dokaj razumljivo napisala :).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14885 : 27 Februar 2011, 11:05:34
Torej ni splošnega pravila.  :) Hvala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


neyci

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #14886 : 28 Februar 2011, 09:35:00



tommylee

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Nebraska _ Nerry
Odgovori #14887 : 28 Februar 2011, 14:00:14
Želim si z mojo psičko trenirati frizbee,pa me zanima kateri bi bil po vašem mnenju najbolj primeren?Gledal sem pa ene iz canin sporta.
Je Border Collie,stara 4 mesece,zelo živahna.



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #14888 : 28 Februar 2011, 14:06:32
Ko je bila moja še majhna sva imeli tele; http://www.canin-sport.si/index.php?main_page=product_info&cPath=68_155&products_id=618 . So mi bili res všeč, ker so zelo mehki. (:



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #14889 : 28 Februar 2011, 16:45:29
Želim si z mojo psičko trenirati frizbee,pa me zanima kateri bi bil po vašem mnenju najbolj primeren?Gledal sem pa ene iz canin sporta.
Je Border Collie,stara 4 mesece,zelo živahna.

Glede na to, da imaš še zelo mlado psičko, lahko ljubezen do frizbija začneš razvijati skozi igro - to pomeni vlečenje, igranje, rollerji (meti, ko se frizbi vrti po tleh in ga pes lovi). Lovljenje v zraku odpade do kakšnega leta starosti... Za vlečenje lahko uporabljaš tudi platnen frizbi, ki ga kasneje lahko zamenjaš za manjše in mehke frizbije Puppy kot so: Hyperflite JAWZ PUP, Hero disc PUPPY 160 ali Hyperflite SoftFlite PUP. :)
Pri učenje frizbija je kot prvo zelo pomembna igra in vlečenje. Naj mu bo to zabava in seveda je zelo pomembno da pes večkrat pri igri zmaga. To mu daje samozavest in še večje veselje do igre s frizbijem. Pomembno je tudi da ti pes prinaša frizbije. Ko naprimer vržeš roller, pes teče za njim ga ulovi, in ti nato tečeš v nastrotno smer in ga kličeš, da ti prinese frizbi. Šele ko pes odraste pa začneš z dolgimi meti, lovljenjem v zraku, različni preskoki in odboji od telesa. :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #14890 : 28 Februar 2011, 17:53:26
Jaz sem mojo naučila skozi igro. Sma pa midve malo prehitro začeli z skakanjem za frizbijem (okrog 7 mesecev je bila stara, ko sem jo začela učiti da držim frizbi ona pa skoči in v skoku spustim, da 'ulovi').

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


tommylee

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Nebraska _ Nerry
Odgovori #14891 : 28 Februar 2011, 18:33:18
res velika hvala vsem za odgovore.To je res najboljši forum za ljubitelje psov.



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #14892 : 28 Februar 2011, 22:23:26
Urša_Doggy, jst pri 7 mesecih definitivno še ne bi začela z skoki.  ;)



tommylee

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Nebraska _ Nerry
Odgovori #14893 : 01 Marec 2011, 05:23:07
jaz sem se tudi odločil da bom s frizbijem in podobnim počakal tja do 1 leta,ko bo že nehala rasti in bo že boljše grajena.mislim da bo tako še najboljše za njo.Do takrat se bova pa še po starem igrala.



vvv

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #14894 : 01 Marec 2011, 11:51:03
glede na to,da ste tle sami eksperti glede borderjev bom kr vprašala :) iz kje je bla v slo uvožena linija McOven? iščem podatek, pa ne najdem nč pametnega. sej ne da je življenjsko pomembno, radovednost pač :)

in še kako navadit borderja, ki je nor izključno na žogice in vlečke, da bi sploh registriral frizbi?? sem probala to s cukanjem, na hrano sploh ne dela nč, ... ??? in ja,vem da me boste vprašali,če je sploh smiselno ali pa zakaj bi pa glih frizbi forsirala- zato ker tako leepo skače in žogo ulovi v zraku, pa meni je lažje frizbije metat, in še manj jih zgubimo kot pa
žogic :)



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #14895 : 01 Marec 2011, 12:35:31
Psička s katero so vzrejali, Celine Dream and Do Farm je bila uvožena iz Nemčije. Prvo leglo je imela z Arrow From The Lovely Annie (Avstrija), drugo s
Sequoyahpark The Legend (Danska).



McOven

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Tulka Deabei - Uli & Celine Dream and Do Farm
Odgovori #14896 : 01 Marec 2011, 12:40:12
Ojla!

Naša Celine (kot si lahko prebrala) je iz Nemčije (njena mama je "Nemka" očka pa kot odrasel delovni pes uvožen iz Anglije v Nemčijo). Je čisto delovnih linij (mama (in Celinina starejša sestra sta "delali" na kmetiji z ogromno krav, kjer je pomagala pri zganjanju...), očka pa je bil "izučen ovčar" 8).
Te zanima še kaj konkretno?

McOven


vvv

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #14897 : 01 Marec 2011, 13:43:13
hvala :) zaenkrat zadostuje. bom kaj več poizvedovala ko pogledam še v rodovnik ;) razen staršev ne vem drugih podatkov..



McOven

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Tulka Deabei - Uli & Celine Dream and Do Farm
Odgovori #14898 : 01 Marec 2011, 13:54:47
Stran je sicer od "pamtiveka".... :-[
ampak podatki so še gor:
http://www.oocities.org/border_collie_slovenia/pedigree.htm
Drugače pa nas najdeš tudi na Anadune...
http://www.anadune.com/abcd/dog.php?session=11517a6c61bc147c5c0db8040bb075bd&dog=38806
/mislim, da se moraš prej prijavit, da lahko gledaš.../
je vse javno  ;)

lp

McOven


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #14899 : 01 Marec 2011, 14:00:41
Urša_Doggy, jst pri 7 mesecih definitivno še ne bi začela z skoki.  ;)
Je blo prehitro ja. Ampak smo potem opustili in bomo frizbi začeli spet na tečaju frizbija (zdaj spomladi) ;).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


vvv

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #14900 : 01 Marec 2011, 14:59:14
ja,mislim, da sem našla stare starše :) malo po imenih, malo po logiki :) hvala!



skat

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #14901 : 01 Marec 2011, 15:54:51

živjo! ko ste govorili o zanimanju psa za divjad...kako je pa pri vaših psih glede odnosa do mačk? moji borderki se totalno zmeša, ko vidi mačko ali pa, če samo zasluti, da je v bližini. in to v taki meri, da je ne zamoti nobena piskajoča žoga, ki je po navadi najbolj zanimiva, ne morem preusmeriti pozornosti. psica se trese od vznemerjenja in je res vsa iz sebe - sploh se ne da opisati! to me skrbi, ker če vidi mačko na cesti, je ne morem kontrolirati, če jo vidi skozi okno, skače na okensko polico...ima kdo kakšen nasvet??  ::)



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #14902 : 01 Marec 2011, 16:01:21
Moja se mačke bolj kot ne boji  :-[. Ko je na povodcu jih niti opazni ne. Ko pa sva v gozdu in je spuščena in vidi kakšno mačko (v bližini so vikendi) se najprej narepenči in se odplazi do mačke, ko se približa in se mačka samo vstane pa letita vsaka v svojo stran  :P.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


skat

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #14903 : 01 Marec 2011, 16:13:24
uf, srečna ti!  ;D



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #14904 : 01 Marec 2011, 16:17:30
Pri mačkah mi paše da se ne zapodi za njimi, ker se jih boji. Ampak je pa plašna pri veliko kateri stvari npr. tujca se more ZELO navadit oz. more biti vsaj 20 min z nami da se upa približat :(.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14905 : 01 Marec 2011, 21:34:32
Skat moja ni border ima pa odnos do mačk enak kot tvoj. S tem, da ona hruli čez balkonsko okno in ne skače na polico. V takem primeru po odpeljem na prostor, počakam par trenutkov, grem stran,  po potrebi ponovim vajo.

Zunaj pa-je halti moj prijatelj. Tudi če ni na haltiju zaleže DA NE BI SI DRZNILA ali kaj v tem smislu v trenutku, ko dviguje glavo kot žirafa ali pa a-a, ne. in nagradim mimohod.

Če mi slučajno rukne za mačko-jo pač ruknem nazaj, da ne odletim za njo.

Bila je pa ena mačka v mestu, ki jo je Bina VIDLA IN ŠLA SAMOVOLJNO MIMO.  :o jaz ne vem kaj je bilo na tej mački, res je bla v hudi pozi, ampak Bine to še ni ustavlo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


evva

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #14906 : 02 Marec 2011, 20:00:01
Preganjanje mačk se meni zdi samo posledica nevzgojenosti. Če ste si že kdaj ogledali kakšen posnetek borderja ki pase, lahko  vidite da mu je vleganje-prostor čisto naravno vedenje. Tudi ko je v največjem nagonu in želji po zganjanju border takoj in brez premislea vleže takoj ko mu je to ukazano. Tako da je pomojem preganjanje mačk najlažje kontrolirati tako, da takoj ko se pes začene rečeš prostor.
Učiti začnes postopoma prvo brez motečih dejavnikov, potem pa naprimer vržeš žogico in rečeš prostor in želiš da se pes takoj vleže. Najlaže je če ti še kdo pomaga in če pes naprimer ne uboga potem umakne žigico. Nato dodajaš vse več motečih dejavnikov.  Vendar je treba biti pri učenju zelo dosleden.
Jaz sem za šolanje z pozitivno motivacijo, vendar ko pes začne kakorkoli kazati kakršno agresijo do ostalih ljudi oziroma živali se mi zdi da je vseeno treba uporabiti nekaj sile in psu razložiti da se taga ne dela. Ne ciljam na prtepanje  vendar že to da ga primeš za gubo in resno poveš da je to fuj in ne, je pri večini borderjev dovolj.



skat

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #14907 : 03 Marec 2011, 18:04:46

evva hvala za nasvet. to, da bi jo dala na prostor, sem mi zdi skoraj nemogoče. bom pa seveda probala s predlaganim. sicer se jaz resnično trudim, da bi bila psička vzgojena, vendar mi pri določenih njenih muhah res ni jasno, kako naj jih spreobrnem v lepo vedenje oz. kako naj jih odpravim. mi lahko svetujete koga, ki ima veliko izkušenj z borderji in bi se lahko dobila z njim, da pomaga pri določenih stvareh pri šolanju?



tommylee

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Nebraska _ Nerry
Odgovori #14908 : 03 Marec 2011, 18:33:10
Skat,koliko pa je stara tvoja psička?



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #14909 : 03 Marec 2011, 18:54:01
Moja ne teče za mačkami, ampak tudi če bi, se bi takoj obrnila nazaj, če ji bi žogo pokazala. (: