Border Collie

Lisa · 3993091

Teja_Luka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
  • Fly
Odgovori #15030 : 28 Maj 2011, 15:14:17
in kako preživija čas v boks? kaj joka?

Ja notr je šla sama brez problema, vn pa ni upala(mal je jokala), pa so bla vrata skos odprta, tko da ji je blo treba mal pomagat s hrano ;)

Lp


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15031 : 28 Maj 2011, 21:22:57
Čestitke za malo kepico!


Teja_Luka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
  • Fly
Odgovori #15032 : 29 Maj 2011, 10:04:37
Hvala  ;D ...vem da maste vi tuki dost izkušenj s kletkami, tko da bi kr tuki uprašu... Naša je čez dan lahko kumot v kletki in spi notr, ampak ne smejo bit vrata zaprta, takoj ko se zaprejo začne jokat in ko se vrata odprejo zbeži vn... Ponoč sva jo hotla notr zapret, sam se je pou ure tok drla da sva jo pol spustila vn..ker smo v bloku in je mal neprijetno če se ponoč dere.

No mal napište kaj smo narobe nardil, kaj prov(če kej). Al pa če daste kakšen link kako se navaja na kletko.

Hvala.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15033 : 29 Maj 2011, 10:14:55
Pri nas je Veni jokala ponoči, če je bila ločena od nas. Ko smo jo prestavili v spalnico, je bil mir. Tamala pa ponoči sploh ni jokala. Sicer sta obe delali celo štalo, ko sta bili sami, ampak če se je ignoriralo, sta hitro ugotovili, da ni tako hudo. Sosedom se pa opravičiš in poveš, da imaš pač mladička in da bo mogoče nekaj časa malce problem. Recimo pri AC smo jo dostikrat zaprli v boks, ko je zaspala. Pa AC smo postopoma navajali na samoto (pet minutk v boksu, deset minutk v boksu,...). Pa fino je, če je mladiček utrujen, ko tole delaš.

Če odpreš boks takoj, ko začne jokat, se bo samo naučila, da z jokanjem doseže to, da se vrata zaprejo. Jaz bi počakala nekaj časa, preden bi jih odprla. A je ponoči zaprta v drugi sobi kot ste vi?


evva

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #15034 : 29 Maj 2011, 13:30:25
Da prodajam pse izključno aktivnim agility tekmovalcem sem imala napisano samo jaz. Ker gre za zelo prepspektivno leglo, z mičkeno posebnimi starši, mladički nikakor niso primerni za začetnike in neizkušene lastnike. Ubistvu je pa to čisto moja stvar, komu jaz prodam svoje mladiče. In vsekakor sem se raje odločila za izkušene, tekmovalce/pasje trenerje, ki točno vedo kako delati, s takimi psi.

In če želiš imeti psa za pašnjo, si ga kupiš iz pašnjega legla, in ne iz neke načtrovane agility vzreje.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #15035 : 29 Maj 2011, 17:31:35
Da prodajam pse izključno aktivnim agility tekmovalcem sem imala napisano samo jaz. Ker gre za zelo prepspektivno leglo, z mičkeno posebnimi starši, mladički nikakor niso primerni za začetnike in neizkušene lastnike. Ubistvu je pa to čisto moja stvar, komu jaz prodam svoje mladiče. In vsekakor sem se raje odločila za izkušene, tekmovalce/pasje trenerje, ki točno vedo kako delati, s takimi psi.

In če želiš imeti psa za pašnjo, si ga kupiš iz pašnjega legla, in ne iz neke načtrovane agility vzreje.


 ???



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15036 : 29 Maj 2011, 19:14:23
pr kar nekaj psarnah piše da prodajajo samo izkušenim agilitašem... kar se nama zdi totalno neumno... zakaj psa recimo nebi smel uporabiti pri pašnji oz. tistemu ki psu ustreza.

Saj nihče ne pravi, da se takega psa ne sme uporabiti za drugo aktivnost. Zadeva je pač taka, da je za določena legla zanimanje veliko. Tukaj gre predvsem za kombinacije, ki so delane z določenim namenom. Starši takih legel so se izkazali pri npr. agilityju, paši, razstavah, ... in praviloma so mladiči iz takih legel rezervirani že vnaprej (tudi več kot leto ali dve). In če slučajno ostane kakšen prost, so najprej na vrsti tisti z referencami. Praviloma povsod, tako pri nas kot tudi v tujini  ;)

 



Teja_Luka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
  • Fly
Odgovori #15037 : 29 Maj 2011, 20:01:00
Sej je res vaša odločitev, nism nikol reku da ni, sam smešno je ko vidiš babico ki sprehaja borderja iz take psarne(ni samo ena) ki jih oddajo samo agility tekmovalcem ;D (dvomim da je ona izkušena v agility-u, ker je rekla da je to njen prvi pes, se pa opravičujem če se motim) :P


A je ponoči zaprta v drugi sobi kot ste vi?
V isti sobi je kot mi, 1.5m od postelje.
Hvala za nasvete, sedaj z veseljem sporočam, da se je že navadla kletke, vsaj zdaj ko je res zmatrana  :o

Lp


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15038 : 29 Maj 2011, 20:09:38
Sej je res vaša odločitev, nism nikol reku da ni, sam smešno je ko vidiš babico ki sprehaja borderja iz take psarne(ni samo ena) ki jih oddajo samo agility tekmovalcem ;D (dvomim da se ona tekmuje v agility-u, se pa opravičujem če se motim) :P

Ahm... Pri Evi so imeli samo eno leglo in noben mladič ni šel v roke babicam. Katero psarno imaš ti v mislih?

Pa moje mnenje... Eni vzrejajo za razstave in radi vidijo, če so mladiči v takih rokah. Drugi radi vidijo, da so v agiju. Eni, da pasejo. Eni, da delajo karkoli. Eni pa hočejo samo, da gredo mladiči od doma. Tako da ponudbe je žal dovolj, da vsak, ki hoče borderja le tega dobi. Pa če je primeren lastnik ali ne.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #15039 : 29 Maj 2011, 20:46:56
Teja_Luka,
dobro bi bilo, da preden nekaj napišeš na forum, se točno prepričaš in ne pišeš kar nekaj v tri dni vse povprek.
NOBENA slovenska psarna ni imela do sedaj nikoli napisano, da prodajajo izključno samo aktivnim agility tekmovalcem, razen naša. Nekatete psarne pa imajo napisano, da prodajajo v izkljucno v zelo aktivne domove ali v delovne roke, tistim, ki so pripravljeni nekaj trenirati: agility, pašnja, railly, frezbee, reševanje...
Na žalost se nekaterim vzrediteljem zgodi, da jim novi lastniki obljubijo kaj vse bodo delali, pa na koncu od tega ni nič. Veliko je takšnih, ki jim je glavno, da gredo mladiči od hiše, ni važno h kakšnemu lastniku.







5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15040 : 29 Maj 2011, 20:52:37
Na žalost se nekaterim vzrediteljem zgodi, da jim novi lastniki obljubijo kaj vse bodo delali, pa na koncu od tega ni nič.

Ja, tole sem pa pozabila ja. Eni se znajo narediti lepe, potem ko dobijo pa psa, pa nič od nič.  >:(


evva

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #15041 : 29 Maj 2011, 21:05:15
Sej je res vaša odločitev, nism nikol reku da ni, sam smešno je ko vidiš babico ki sprehaja borderja iz take psarne(ni samo ena) ki jih oddajo samo agility tekmovalcem ;D (dvomim da je ona izkušena v agility-u, ker je rekla da je to njen prvi pes, se pa opravičujem če se motim) :P

V isti sobi je kot mi, 1.5m od postelje.
Hvala za nasvete, sedaj z veseljem sporočam, da se je že navadla kletke, vsaj zdaj ko je res zmatrana  :o

Lp

Hm kakšne babice??????

En je ostal pri meni in pri mojih 20tih letih se mi zdi, da res nisem še babica. Še dva sta ostla v Sloveniji in sta pri mojih prijateljicah, en je pri Neji (http://www.krdelo.agility-slo.net/) in ena pa pri Mirji (http://www.shadowofaire.com/?News) in tudi nobena od niju zagotovo ni babica.  Obe sta aktvini agility tekmovalki in inštruktorici. Dva sta pa odšla v tujino en v Ameriko in en v Estonijo, tako da teh dveh zagotovo tudi nisi srečal. In prosim če ne pluvaš čez mojo psarno in leglo, če se sploh ne zavedaš za kakšno leglo gre. Če štejem še vse neprimerne slovence, sem imela okrog 30 rezervacij.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15042 : 29 Maj 2011, 21:09:02
Napisal je, da je videl babico, ki ima mladiča iz "take psarne" (in da očitno ni samo vaša taka). Tako da očitno ne misli na vašo.  ??? ???


evva

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #15043 : 29 Maj 2011, 21:13:10
Napisal je, da je videl babico, ki ima mladiča iz "take psarne" (in da očitno ni samo vaša taka). Tako da očitno ne misli na vašo.  ??? ???

Taka je samo moja, ker nihče drug nima napisano da oddaja samo za agility.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #15044 : 29 Maj 2011, 21:13:53
evva, mislim da ni mislim tvoje psarne s tem komentarjem "babice"...
Pomoje ni bilo mišljena samo vaša psarna, ampak tudi druge... kjer piše da dajo v aktivne roke...(pomoje se je narobe izrazil ko je napisal/a da piše povsod da dajete samo agilitašem...)
S kom so pa po telefonu govoril pa nimam pojma ;D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15045 : 29 Maj 2011, 21:15:23
Jaz isto mislim, da ne misli vas s tem.  Saj bo napisal, za koga se gre pa bo.  ;)

Definitivno pa vsi vemo, da vaši mladiči niso šli h babicam, tako da se nima smisla sekirati.  ;)


Teja_Luka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
  • Fly
Odgovori #15046 : 29 Maj 2011, 23:22:12
Evva, definitivno nisem nikjer omenil, da je bila to vaša psarna, se pa opravičujem, če je bilo tako slišati. :)


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15047 : 30 Maj 2011, 06:31:41
Taka je samo moja, ker nihče drug nima napisano da oddaja samo za agility.

Bom še jaz malo ovrgla teorijo, ker imamo napisano, da oddajamo v izključno v aktivne domove. Tudi nobena lastnica naših psov še ni babica  :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15048 : 30 Maj 2011, 08:33:33
hehe mogoče pa kakšna babica kdaj pelje psa vmes na wc in mu meče frizbi in ga čuva, kadar je lastnik v službi, bolan.......in kdo bi si mislil, tudi nekatere 70 letne babice še vedno tečejo, kolesarijo.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15049 : 30 Maj 2011, 09:05:52
In točno kaj je narobe z babicami?  :) Po letih sem jaz že skoraj tam... :-\  :D Pa ne bi rekla, da smo ravno neaktivni.  ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #15050 : 30 Maj 2011, 09:23:27
Ni glih border, je pa ena babica v agilityu  :P
http://www.youtube.com/watch?v=RD1w8UVAZIE
pa v naših tekmah je tudi kar nekaj seniorjev, ki so zelo izkušeni in bi z lahkoto imeli pse iz agility vzreje. Poleg tega,da imajo zagotovo več časa za pse kakor mlajši tekmovalci  8).
Tako da če kdo daje pse samo v agilty roke to sploh ne pomeni, da niso za babice... in dedke  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ELČ

  • Gost
Odgovori #15051 : 30 Maj 2011, 15:37:08
Zakaj pa babice nebi smele imeti borderja? - Vsak ima lahko psa, pa ne samo border kolija, ampak katerokoli pasmo. Nekateri
 ta stari so celo v boljši formi kot mladi, več časa imajo za pse itd., deteljica, povsem se strinjam s tabo!

Elč vam želi lep dan! :P



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #15052 : 31 Maj 2011, 11:37:19
Tudi nobena lastnica naših psov še ni babica  :P

Isli zaenkrat še najboljš kaže.  ;D



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #15053 : 31 Maj 2011, 12:58:22
da niso za babice... in dedke  ;)

No tega sem se pa tudi jaz razveselil (čeprav še nisem v tej kategoriji, sem pa že v "nevarnosti")... :)
Torej še je upanje za mene  :P

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #15054 : 31 Maj 2011, 13:23:02
No tega sem se pa tudi jaz razveselil (čeprav še nisem v tej kategoriji, sem pa že v "nevarnosti")... :)
Torej še je upanje za mene  :P
ne, če boš s tako hitrosjo kot do sedaj nabavljal psa boš že v kategoriji pradedki  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ELČ

  • Gost
Odgovori #15055 : 31 Maj 2011, 15:36:15
 Hahaha :P :D



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #15056 : 01 Junij 2011, 20:28:30
samo p.s. a se šteje, da si babica, ko ima tvoj otrok otroka  :P al po izgledu  :o :o :o



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15057 : 01 Junij 2011, 21:49:43
samo p.s. a se šteje, da si babica, ko ima tvoj otrok otroka  :P al po izgledu  :o :o :o

Po karakterju.  8) :P


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #15058 : 02 Junij 2011, 08:38:17
ne, če boš s tako hitrosjo kot do sedaj nabavljal psa boš že v kategoriji pradedki  :P

Bom vsaj zmagovalec v svoji kategoriji   ...

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #15059 : 02 Junij 2011, 09:31:19
hahaha, a pol po tej vasi teoriji jaz, babica, ne morem vec biti kandidat za lastnika borderja?

...aja, sej res, babice so betezne dobrodusne starke, ki berejo knjigice ta malim in s tresoco roko segajo po cokoladicah za vnucke, zavite so v strikane plete in...

hahahahahaha

Pozdravcek vsem  ;D