Border Collie

Lisa · 3992974

sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #15210 : 29 December 2011, 15:16:20
Vesel božič vsem borderjem in njihovim lastnikom!  :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_utgDQRUYlo


O, kako lušten video, sem se ful nasmejala, res lepo in profi narejeno! :D

Tudi jaz želim prav vsem lepe in mirne praznike ter vse to tudi v letu 2012! :)



evva

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #15211 : 29 December 2011, 19:26:50
Mi vam tudi želimo vesele praznike.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15212 : 30 December 2011, 15:11:48
Še ena naša zimska (upam, da se vidi)

Fotkala Tanja Gril


Teja_Luka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
  • Fly
Odgovori #15213 : 26 Januar 2012, 13:48:26
Da mal osvežim temo:




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15214 : 09 Februar 2012, 20:09:12
Pri Spiridomu imajo trenutno še dva samčka prosta:



in



Več o leglu: http://spiridom.si/?Legla:Leglo_J


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #15215 : 16 Februar 2012, 17:22:41
Moja 4 peresna deteljica. :)





Lp  Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Piksi

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Border collie my love <3<3
Odgovori #15216 : 20 Februar 2012, 08:44:47
živjo, sem nova tukej in tut jst mam border collija PIksija...
Zelo je živahen, mogoče še preveč  ;D!

Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub :* !


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15217 : 23 Februar 2012, 09:09:49
Imam eno prošnjo - mislim, da je bila na forumu lastnica "Spiridom Griff-a". Če si še, ali se mi javiš na zasebno sporočilo oziroma - ali mi lahko posreduje njen e-mail.

hvala

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #15218 : 27 Februar 2012, 07:08:22



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15219 : 27 Februar 2012, 07:50:35
Lušten filmček ste naredile!  :)
to ste na Golem brdu posnele?



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #15220 : 27 Februar 2012, 14:17:26
Ja, včeraj smo šle že tretjič, vendar sva bili 2x od tega brez trenerja, prav tako včeraj :P Tako da se trudiva sami kokr znava in kakor nama je enkrat pokazal. (: Mava pa veliiiiko željo še kaj več delat kot 'away', 'come bye' in 'push', tako da bova probale iz youtuba in ostale literature kej ven potegnit . (:



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15221 : 27 Februar 2012, 14:40:55
Meni kot laiku paše...Malo me bega/zanima, gledala sem različne filmčke paše, tam kjer so psi pastirji, spremljajo živino na pašo in pripeljejo kako pobeglo ovco/kozo  nazaj. Tam je živina šla bolj počasi od teh filmčkov paše. Tule pa ovce večkrat letijo. Je to zaradi preveč pritiska na ovce s strani psa, ki je preblizu, prehiter?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #15222 : 27 Februar 2012, 15:06:41
Pomoje je hitrost ovas v tem koliko jih je na kupu. Npr na večjih farmah kjer jih je več na kupu se počasneje premikajo. Če jih je manj, potem hitreje. Nisem 100%.
Tule še en naključen video, kjer je ovc še manj in šprintajo res bolj kot npr pri nas, s tem da jst še tko na pustim vicky preblizu ovac ker baje da je fino če so dlje stran.
http://www.youtube.com/watch?v=UOWIjR6gsUY&list=UUbxAYfbX1zHThBhVKPTttwA&index=10&feature=plcp



Tomster

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 1
Odgovori #15223 : 28 Februar 2012, 19:36:39
Da po nevemkoliko časa pristavim piskrč... Hitrost ovac NI odvisna neposredno od njihovega števila v tropu (čeprav, kot pri vseh črednih živalih, tudi pri ovcah velja, da je moč v številu), ampak od večih faktorjev, od katerih je najpomembnejši pes. Ovce (sploh vodnica, po kateri se ravnajo ostale v tropu) psa vidijo, vohajo, slutijo in čutijo. Pes, ki je po  naravi močnejši (verjetno ni treba poudarjat, da ne mislim fizično, mislim na termin "pushy dog"), lahko hodi relativno počasi, pa ga bodo ovce pustile le na neko določeno oddaljenost, preden bodo pospešile. Medtem ko kak "weak-eyed dog" lahko poskuša s hitrejšim pristopom, pa ga bodo ovce preprosto ignorirale, se mu celo postavile po robu... Še ena pomembna stvar je seveda pasma ovac in navajenost na psa. Nižinske pasme ovac so po naravi počasnejše, medtem ko so gorske ovce hitrejše in prav tako nagonsko ne pustijo psa tako blizu (strah pred plenilci). Še en faktor, ki ga marsikdo zanemarja, pa je teren, na katerem delamo. Če bo kdo imel kdaj priliko videt kak velik trial (ampak ga res videt, ne samo po štantih hodit in lepih psičkov gledat  ;) ), naj pogleda, kako handlerji pred teki, na posvetu s sodnikom, prečekirajo teren in posebej pazijo na nagibe in na izteke oz. "holding pene", kjer ovce čakajo pred ali po tekih, v bolj domačem okolju pa je dobro vedeti, kje se ovce hranijo, kje dobivajo priboljške, ipd., saj ovce same gravitirajo v tak del oz. k drugim živalim. V tem primeru je njihovo gibanje v tisto smer neprimerno hitrejše... OK, v takih primerih se pač kompenzira z močnejšo komando v levo ali desno, ampak dober, izkušen pes sam najde tisti "point of balance", mlad se tega pač nauči z izkušnjami, handler pa mu seveda pomaga...



šeltii

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #15224 : 04 Marec 2012, 11:02:22
jz pa dobim kuzka take pasme aprila  23.2 je rojen in komi cakam sm ga glih ucer sla pugledat :-)  bil bo pa fantek in mu bo ime ox ;) ful mi je usec tale pasma sam se mi zdi da bi blo bol ce bi mela puncko zto k smo ga sli pogledat se je oce bl zase igrou mama mi je pa skoz nosila igracko nej ji vrzem  :-)  sam na zalost so use puncke ze prvi dan razerviral in upam da je to bl udvisn ud znacaja kok je druzabn :-)  in upam da bo nas bil tak kd mama:-)  a vi kej veste od znacaja pa kok se razlikuje od spola do spola



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #15225 : 04 Marec 2012, 19:25:20
Sej ne moreš vedet karakterjev staršev ko jih enkrat vidiš. Iz katere psarne pa?
In mislim da se ne ločijo tako blazno po spolu, sploh pa ne po tem da samičke bolj žoge prinašajo kot samčki.



šeltii

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #15226 : 04 Marec 2012, 20:58:45
sej jz nism misla po tem da bolj zoge prinasajo sam tlo da bi bla pol mogoce bolj druzabna je pa od ene moje prjatlce k ma psico in ji dost zaupam :) pa tud vem da nemors kuj karakterja vedt sam se se jesica zdela bolj prjazna :)  ooo jz tok komi cakam sam se 42 dni pa ga dubimo :-) :-) kua pa drgac ime ox a se vam zdi kul?



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #15227 : 05 Marec 2012, 06:37:39
Aaaaaaa ti si tista ki je v ogromno tem v pasmah pisala ce so primerne za v pesjak oz bivanje zunaj!? No naj ti povem da si falila pasmo, tudi v enem svojem prispevku si napisala da border collie potrebuje prevec ukvarjanja za tvoj 'okus'. In to je bilo mesec nazaj, zanimivo kok hitro si se premislila.
Ime je ta trenutek zadnja stvar s katero bi se mogla ubadat, ce si si ze umislila borderja... Preberi si vec o njih, kontaktiraj lastnike. To znajo bit tud tezavni psi, sploh ce ne ves kaj lahko pricakujes!



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15228 : 05 Marec 2012, 09:07:31
Najbrž prihaja iz "psarne" Bolha ::). Oglasa ne bom tukaj prilepila, da ne delam reklame za neodgovorne šteparje.



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15229 : 05 Marec 2012, 09:45:59
Psarna bolha po novem prodaja tudi "blue merl" borderje... Glede na to, da se da blue merl samce v Sloveniji prešteti na prste lahko rečem samo --- žalostno.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15230 : 05 Marec 2012, 10:31:43
A se točno ve, kdo je oče teh mladičev? Jaz sicer sumim, poslala sem tudi mail vzrediteljici tega samca, ki ga sumim, da preveri, če je šlo res za njenega. Ampak točno verjetno se ne ve?  ??? ???


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15231 : 05 Marec 2012, 10:34:50
Psarna bolha po novem prodaja tudi "blue merl" borderje... Glede na to, da se da blue merl samce v Sloveniji prešteti na prste lahko rečem samo --- žalostno.

Ja, sem videla. :( So dražje od tega, kar bo kupila šeltii  >:(, najbrž prav zaradi "eksotične" barve. Pred kratkim je ena Gorenjka hotela prodati svoje mešance za 600€--ker so baje kratkodlaki borderji ful redkost pri nas ::). Trenutna objavljena cena je pa 0,01€.

Super, nov naval mešancev ki bodo imeli kruto in žalostno usodo. Seveda še bolj neodgovorni kot proizvajalci in prodajalci teh modnih izdelkov na štirih tačkah so neumni in nevedni kupci. Sem tik pred odločitvijo, ali nudim začasni dom mlademu border mešancu, kateremu trenutni lastniki niso kos. Čez leto ali dve lahko pričakujemo še veliko tistih iz teh treh (ali še več) legel na Bolhi.  :( >:(



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15232 : 05 Marec 2012, 10:36:10
Mi točno vemo da naš ni  :D

Nas je lastnik psičke sicer kontaktiral že par mesecev nazaj, pa mu je Maša lepo razložila da naj gre najprej spomladi na vzrejni, pa se bo potem lahko s kakšnim lastnikom samca z vzrejnim dogovoril. Za Deepa smo mu pa povedali, da kombinacija ni ravno primerna in da odpade  ;)



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15233 : 05 Marec 2012, 10:46:09
"Vzreditelji" so očitno dobro inštruirani, da sliko samca ne smejo objaviti... Ker so objavljene samo fotografije mladičkov & mame   ;)
BM samci - primerne starosti - pa se v Sloveniji lahko tudi "preštejejo na prste" - 2 iz psarne Seta del Oro, 4 iz Spiridoma, 1 iz Ovčarske, 1 pri "Flaminni", Deep, samec od Zolija, Hill, če se ne motim 2 red merla, in potem je kar konec...
Potem odšteješ tiste, za katere si skoraj 100 %, da tega ne bi storili - ti pa prav veliko ne ostane več...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15234 : 05 Marec 2012, 10:49:12
Kolibri lahko ti povem da oče ni nihče od naštetih  ;)



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15235 : 05 Marec 2012, 10:50:49
Zakaj bi si lastnik psičke stroške delal, če je taprvi merlast za vogalom?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15236 : 05 Marec 2012, 10:53:20
Pa Fly Line so imeli tudi merle...

Jaz drugače sumim na uvoženega (sploh glede na FB fotko lastnice tega samca), ampak za 100% se itak ne more vedeti.  ???


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15237 : 05 Marec 2012, 11:02:50
A se ve, kateri samec je bil pri Zari, za zadnjo nerodovniško leglo od Kodelje? Pa tudi zakaj Zara ni dobila vzrejne?



Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #15238 : 05 Marec 2012, 11:06:05
Moj merle ni imel "prstov" zraven  :P  :P  :P  >:D  >:D  >:D (pa drugih telesnih delov tud ne  ;) )



ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #15239 : 05 Marec 2012, 19:41:56
Moj Hill tudi ni bil... Ne podpiram nerodovniške vzreje!