Border Collie

Lisa · 3993196

alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15300 : 20 Marec 2012, 08:01:55
Blue merli niso barvni?

Ne merle ni barva pač pa vzorec, ki prekriva osnovno barvo.



Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #15301 : 20 Marec 2012, 10:48:21
Mislim .... kje so bili vsi ti strokovnjaki, ko sem jaz kupila moja dva borderja, ki imata hvalabogu vsak svoj karakter????

Pol pa grem pa kupim očitno psa najbolj zasrane pasme na svetu... Celo dva!!!!

 :P  :P  :P  :P  :P

Alenka - pridružujem se pri vsem, kar si napisala  8)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15302 : 20 Marec 2012, 11:00:24
Tvojadva sta pa itak Madžara. Od tam so pa sploh vsi po vrsti bolani pa bedni.  ::) ::) ;)


Aramis E

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
  • Aramis, Bodri ... pa še nekaj čornobejloga
Odgovori #15303 : 20 Marec 2012, 11:30:14
Tvojadva sta pa itak Madžara. Od tam so pa sploh vsi po vrsti bolani pa bedni.  ::) ::) ;)

No... še to  >:(  >:(   >:(

A mi res to ni mogel nihče prej povedat??????  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(

Kaj jima pa je? Garje? Gliste? Alergije? Agresija?

Saj sta se mi zdela neka potuhnjena....  :-\

 :P  :o  :P  :o  :P  8)  8)



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15304 : 20 Marec 2012, 12:07:43
kuža je doma :)

a tole si ga kar v sedmem tednu vzel?  ;D



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #15305 : 20 Marec 2012, 17:45:21
U madoniš, kooončno sem se prebila čez tole. (:
A zdej se borderji že po državi izvora ločijo kok so 'dobri' ali 'slabi'? :'D Nisem na tekočem.

Jz načeloma nimam nič proti tem različnim barvam in vzrejanju le-teh, dokler so karakterji stabilni in zdravje ok. (:
Resnično pa upam da ne bodo borderji še ena pasma ki jo bo zdravje oz. videz pokopal zaradi prevelike želje različnih vzrediteljev po vzrejanju točno take linije ki si jo zamislijo. Res gre že v ekstreme, tako pri videzu kot pri zdravju.

Ima pa vsak svoj okus in vzema iz linije ki mu je všeč oz ustreza. Je to čist normalno. Tud ne delam razlik med boci oz linijami - dokler je ok za lastnika valda in je vizuelno in karakterno primeren za pasmo oz vsaj podoben prvim predstavnikom pasme.
Jz dostikrat slišm da je Vicky previsoka (52,5cm), preširoka oz pretežka (15,6kg) in itak identična avstralcu (dobro po barvi resno). Torej, dokler pes lastniku ustreza je brezveze zgubljat besed. (:

Aja pa neki je blo govora o karakterjih čeprav sem v tem času odkar sem prebrala že pozabila točno o čem se je šlo... Menim pa, da je pri pasmi kot je border, začetna socializacija klučnega pomena za psihično stabilnega psa. (:



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #15306 : 20 Marec 2012, 21:32:32
Prosim ne govorit nekaj na pamet o samih presežkih tujih vzrediteljev, v sloveniji še nikoli nismo parili barvastega gonioscopy affected psa in ga nikoli ne bomo, medtem ko v nekje v tujini to pač počnejo.
A če se uporabi samo 1 tak samec v tujini pa že vsi v tujini parijo s takšnimi psi? Koliko psov pa je v Slo testiranih za to? Sploh pa pes je produciral zdrave mladiče in je vsekakor bolje to, kot pa da se pari psa za katerege se ve, da producira mladiče z OCD.
In ne rečem, da je tujina ne vem koliko boljša, ker ni. Imaš psarne, ki imajo super legla in imaš psarne, ki imajo slbša legla ali pa grejo celo v extreme. In enako je tudi tukaj v Slo, ampak žal nekateri preveč kujejo Slo v višave, da smo med boljšimi, kar ni res. So legla, ki so super in so legla, ki so slaba...

U madoniš, kooončno sem se prebila čez tole. (:
A zdej se borderji že po državi izvora ločijo kok so 'dobri' ali 'slabi'? :'D Nisem na tekočem.

Jz načeloma nimam nič proti tem različnim barvam in vzrejanju le-teh, dokler so karakterji stabilni in zdravje ok. (:
Resnično pa upam da ne bodo borderji še ena pasma ki jo bo zdravje oz. videz pokopal zaradi prevelike želje različnih vzrediteljev po vzrejanju točno take linije ki si jo zamislijo. Res gre že v ekstreme, tako pri videzu kot pri zdravju.

Ima pa vsak svoj okus in vzema iz linije ki mu je všeč oz ustreza. Je to čist normalno. Tud ne delam razlik med boci oz linijami - dokler je ok za lastnika valda in je vizuelno in karakterno primeren za pasmo oz vsaj podoben prvim predstavnikom pasme.
Jz dostikrat slišm da je Vicky previsoka (52,5cm), preširoka oz pretežka (15,6kg) in itak identična avstralcu (dobro po barvi resno). Torej, dokler pes lastniku ustreza je brezveze zgubljat besed. (:

Aja pa neki je blo govora o karakterjih čeprav sem v tem času odkar sem prebrala že pozabila točno o čem se je šlo... Menim pa, da je pri pasmi kot je border, začetna socializacija klučnega pomena za psihično stabilnega psa. (:
se podpišem!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15307 : 20 Marec 2012, 22:06:58
No... še to  >:(  >:(   >:(

A mi res to ni mogel nihče prej povedat??????  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(


Saj sta se mi zdela neka potuhnjena....  :-\

 :P  :o  :P  :o  :P  8)  8)

 :o  :o  :o zdej pa razumem, zakaj moja Madžarica pod mizo leži, ko delam. Ni iz prave države  ;)  8)

Aramis - tisto si pa že odpravila, sej veš  ;)  :P

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15308 : 20 Marec 2012, 22:36:57
Bom citirala kolega, ki ima dve Spiridomovi psici:

"Tisti, ki so pojedli vso pamet sveta, naj se raje pokažejo z delom kot z besedam."

Aja, danes smo bili na treningu s štirimi Spiridomi (dobro,da smo vsi še živi glede na to, kako grozni so očitno pa dobro, da so ostali psi še živi in dobro, da sploh lahko kaj delamo z njimi glede na to, da imajo karakter na nuli), eno Setko (a ona je tut bedna  ???), eno Madžarko in eno Belgijko. Uganite, kateri od teh ima najbolj zaje**n karakter (pa je vseeno odlična psica)? Ampak noben ne piše čez Maegline. Mogoče bi se, če bi bila slovenska...  ::) ::)

Lepo prosim vzrejno komisijo, da vzame Zoreka medse. Tako obvlada vse, da ne bi bilo prav, da se tako genialnost ne ponuca...  ::)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15309 : 20 Marec 2012, 23:54:13
5rca-no to pa je vojna vihra, ki se je razvila, čeprav nisem želela, da bi se. :-[

Če se že Spiridrome omenja, enega malenkost  poznam Friendly Kal - jaz in Bina sva navdušeni nad njim. Aja, pa Sabo občasno srečamo, z mojo se ne štekata (pač dve "smotani" babi, s poudarkom na žlehtnobi Bine), sem jo pa pri agi treningu videla enkrat in je psica fajn delala, pa tudi lastnika jo obvladata kolikor iz sprehodov vidim. Slišala sem tudi jaz slabe stvari o njih, ampak dokler sama ne spoznam vseh tistih psov v različnih okoljih in njihovih lastnikov in jih vidim v akciji in med psi-do takrat dopuščam možnosti da so OK in da niso.

Me pa že dooolgo hudo zanima...Kako pri psu opaziš škiljenje? Resnično nimam pojma in si ne predstavljam! Ker pri ljudeh se to opazi tako, nekdo ti nekaj govori in gleda drugam, namesto tebe in se čudi zakaj mu ne odgovoriš....Tako nekako.
Ja, kako pa pri psih? Sej načeloma ne veš kam pes dejansko hoče gledat in če res gleda tja ali ne? Naj me nekdo razsvetli, prosim. Ker me resnično mede.  ???




http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #15310 : 21 Marec 2012, 00:00:02
Vsak border lahko v napačnih rokah postane "slab"...

Mene ful zanima kero leglo se je prodajalo po 1200€  ???



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15311 : 21 Marec 2012, 06:25:53
A če se uporabi samo 1 tak samec v tujini pa že vsi v tujini parijo s takšnimi psi? Koliko psov pa je v Slo testiranih za to? Sploh pa pes je produciral zdrave mladiče in je vsekakor bolje to, kot pa da se pari psa za katerege se ve, da producira mladiče z OCD.

Ne ne parijo vsi, samo dve tuji psarni  ;) Navedeno sem dala za primer, ker nekateri se trudite na vsak način dokazati, da je tujina oh in sploh.



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #15312 : 21 Marec 2012, 06:36:22
Pa sej tujina ima tudi svoje pros and cons, itak da se najdejo psarne ki so ful slabe in tiste ki so dobre. Sicer jz sama ne locijem dobro in slabo po drzavah, ceprav mam psico iz Belgije. Itak slovenske scene ne poznam neki dobro, poznam le predstavnike psarn. Ampak je pa res da ima tujina nekatere teste obvezne (Ne me vprasat katere ker nimam pojma), pa tudi na vzrejnih izpitih mi je tok super da imajo preizkus pasnih sposobnosti ali pa morajo opravit pasni izpit preden delajo vzrejno. To mi je fantasticno. (: Evo pa je se en plus za leglo, ce imata oba starsa pasni izpit. (:
Sicer pa itak slovenske psarne tudi uporabljajo samce iz tujine, tko da defitivno so tam tako dobri, kot tudi slabi psi. Itak je vedno tako. (:

Pa upam da se razume da se ne kregamo. ;$



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15313 : 21 Marec 2012, 06:56:50
Friga po mojem se vsi, ki imamo borderje strinjamo s tabo :) Kar mene osebno moti je to, da vedo največ o borderjih, njihovih karakterjih, vzreji, napakah, ... povedati ljudje, ki borderja sploh nimajo  ;)



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15314 : 21 Marec 2012, 06:59:40
Z naslednjim letom bo v Slo za borderje obvezno slikanje kolkov ter DNK za CEA.  Vendar je ogromno borderjev v Slo imelo tole opravljeno, četudi ni bilo do sedaj obvezno. Tudi opravljenih HWT-jev je kar nekaj



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15315 : 21 Marec 2012, 07:09:40
5rca-no to pa je vojna vihra, ki se je razvila, čeprav nisem želela, da bi se. :-[

Vojna vihra se je razvila zaradi osebe, ki pozna osebno verjetno ene tri Spiridome in mogoče 5% populacije slovenskih borderjev (pa še to verjetno bolj od daleč kot osebno), za ostale je pa očitno slišala stvari od drugih "strokovnjakov". Pa se je na podlagi tega odločila, da je vsa slovenska vzreja pod nivojem (saj ni pametna samo v tej temi, obvlada kar nekaj pasem očitno).  ::) Že samo to, da gre napisat, da se pri Spiridomu pari za barve, je taka brca mimo, da bolj ne more biti (kateri normalni človek bi šel pri dveh leglih cca 800km daleč stran parit zato, da bi dobil merle  ??? ???).

Če se že Spiridrome omenja, enega malenkost  poznam Friendly Kal - jaz in Bina sva navdušeni nad njim. Aja, pa Sabo občasno srečamo, z mojo se ne štekata (pač dve "smotani" babi, s poudarkom na žlehtnobi Bine), sem jo pa pri agi treningu videla enkrat in je psica fajn delala, pa tudi lastnika jo obvladata kolikor iz sprehodov vidim. Slišala sem tudi jaz slabe stvari o njih, ampak dokler sama ne spoznam vseh tistih psov v različnih okoljih in njihovih lastnikov in jih vidim v akciji in med psi-do takrat dopuščam možnosti da so OK in da niso.

Jaz do H legla poznam po par predstavnikov na leglo. Načeloma so vsi, ki jih poznam, čisto OK (so pa vsi v dobrih rokah). Dosti jih dela agility, nekaj tudi reševanje, precej jih je v "družinskih rokah". Potem iz H legla poznam vse razen enega. Vsi so mi karakterno OK (edini problem, ki ga ima moja, je ta, da zna narenčati nove pse, če se preveč vtikajo vanjo - če je to karakter na nuli, pa naj bo). Pri I leglu prav tako poznam večinoma vse. Razen enega, ki naj bi imel težave (pa še ta se, kot slišim, izboljšuje), so ostali OK. Da o delovnih sposobnostih ne govorim. :o :o Toliko o teh dveh leglih, ki naj bi se parili s "problematično obarvanim samcem".  ::) In ja, če imaš xy legel, se ti sigurno zgodi, da imaš kdaj smolo tako s kombinacijo kot z izbiro pravih lastnikov...  :-\ :-\

friga, če bi se gledalo pašne sposobnosti, bi moja Veni padla na vzrejnem.  ;) Pa ne zato, ker ne bi imela kaj pašnega v sebi, ampak ker smo toliko delali na odpravljanju pašnih zadev, da se ji zdi bolj zabavno mene gledat kot ovce.  :P 8) Pa bi verjetno slej ko prej prišel ven tudi ta njen pašni nagon, samo bi pa morala res ful delati na tem.  :-[
Kar se pa tiče zdravstvenih testov... Res, da pri nas zaenkrat še niso predpisani. Ampak recimo psarne, ki vzrejajo (Elaeth, SDO, Spiridom, Ovčarska,...) imajo narejenih kar nekaj testov ter poslikane kolke in komolce. Poleg tega se tudi drugače uporabljajo pri vzreji taki samci, ki so zdravstveno "čisti".


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15316 : 21 Marec 2012, 09:08:53
friga, če bi se gledalo pašne sposobnosti, bi moja Veni padla na vzrejnem.  ;)

Ma niti ne, ker tu ne gre za opravljen HWT, pač pa za preiskus pašnih zasnov. Med cca. 100 borderji, ki sem jih imela priliko videti pri ovcah, do sedaj še nisem srečala nikogar, ki tega ne bi bil sposoben zadovoljivo opraviti.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15317 : 21 Marec 2012, 09:12:20
A si ti videla mojo Veni pri ovcah?  8) :P ;) Se je ulegla na drugo stran in gledala čez njih, kje sem jaz.  :-\ Pa riti jim je šla vohljat. Saj mogoče, če bi se kakšno ovco za taco potegnilo iz grupe, bi ji bila zanimiva (pa tudi to ne vem, če), ampak Branko ni tega delal.  ;) Ampak mogoče bi res šlo, jaz se na te ovce res ne spoznam prav preveč dobro.  :-[

Čeprav odkar je sterilizirana, je začela recimo Maka pasti na sprehodu pa prej tega ni počela.  :o


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #15318 : 21 Marec 2012, 09:20:45
No, "kakšen" pes je pa bil brez zob (vsaj nekaj let nazaj, sedaj upam, da se je to nehalo)...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15319 : 21 Marec 2012, 09:45:48
Če so ostali ijevčki pol toliko kot je Inn, so še vedno vsi odlični  :o ;D :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15320 : 21 Marec 2012, 22:03:00
Ooo - končno malo debate pri borderjih. Naj dodam še moje mnenje:
Z vzrejo je tako kot z vsem v življenju. Z leti si nekateri pridobijo izkušnje (nekateri pač nikoli), predvsem pa se naučiš, da življenje ni črno ali belo in da je znotraj veliko barv. Naučiš se, da ni vsak, ki te v "drek tlači" sovražnik in vsak, ki te "iz dreka vleče" prijatelj. Ker ima narava pri vzreji glavno besedo ima vzreja še večji čar.
V vsakem leglu so mladički "taki" in "taki". In tudi kupci so "taki" in "taki". Kdor pozna Parotovo pravilo ve, da popolnosti ni. Ne v življenju, ne pri vzreji borderjev v tujini in ne v Sloveniji.
Pred leti je nekdo dejal - novi pridejo, naredijo sranje, in gredo - tisti, ki verjamejo in ostanejo pa potem pospravljajo.

Mislim, da pisati o psih iz ene ali druge psarne, če vzreditelj te psarne ni član debate, ni higienično. Predvsem v kontektu pisati o napakah teh psov. Prej je bilo omenjeno manjkajoče zobovje; največ težav pri vseh pasmah psov so z zobovjem naredili prav Angleži. Pri določenih pasmah je to še danes velik problem. In bi bilo res čudno, če se to ne bi pojavilo pri borderjih.

Strinjam se, da je OCD resen problem. Pri nekaterih pasmah je operacija postala "standard", upam, da pri borderjih ne bo. Reči "pariti s samcem, ki daje OCD" je - kar se mene, kot vzreditelja - malce preveč pavšalno. Dejstvo je, da se OCD pojavlja tudi pri drugih vzrediteljih, samo takrat je razlog "da je kuža predebel" ali pa "to ni dedno" ali pa "preveč so ga forsirali". In dejstvo je, da imamo nekateri spomnim, ki sega nazaj do prvih borderjev in vemo, da se je OCD pri borderjih pojavljal - verjetno v istem odstotku - že v samem začetku.

Bi bilo pa fino, da bi vzreditelji o takih stvareh odkrito govorili. Ko sem pred časom odkrila bazo "Anadune" sem je bila res vesela. Res da temelji na verjetnostnem računu, a mislila sem, da bodo vsaj podatki o zdravstvenih testih ažurni. No ja - kasneje sem ugotovila, da tudi tu deluje selekcija - napišeš samo tisto, kar je dobro . In ne tisto, kar je. Ne vem zakaj - verjetno zato, da si boljši? Uspešnejši?

Kar se tiče testiranja - mislim, da smo lahko veseli, da bodo ljudje primorani opraviti teste. ker če bodo opravili bodo začeli o tem govoriti, kar pomeni, da se bo vedno več vedelo o pomembnosti testiranja. In ko bodo ljudje več vedeli o tem bo verjetno tudi tistim, ki imajo "kao borderje" malce težje prodati mladičke.
Verjetno sicer vsi veste, a vseeno - CEA je mogoče sedaj testirati tudi v Sloveniji http://www.eurovetgene.com/.
Glede na to, da so Avstralski laboratorij za testiranje TNS ukinili pa me samo zanima - ima kdo kakšen info, kje se sedaj te preiskave opravljajo?


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15321 : 22 Marec 2012, 06:45:52
Mislim, da pisati o psih iz ene ali druge psarne, če vzreditelj te psarne ni član debate, ni higienično. Predvsem v kontektu pisati o napakah teh psov.

Podatek je javno dostopen na Anadunu in tudi objavljen na spletni strani  ;)




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15322 : 22 Marec 2012, 07:06:09
Tudi Katje ni na forumu.  ;) 

Kar se tiče testiranja za CEA pa ne vem, zakaj je testiranje obvezno za vse. Kaj pa genetsko po starših? Bo tudi te obvezno testirati? Ali bodo carrierji dobili vzrejno in kako se bo to potem naprej kontroliralo (torej, da se ne pari dveh carrierjev). Poleg tega tudi ne vidim problema v tem, da se netestirano psico pari z normal samcem. Bi bilo po mojem čisto dovolj.  :-\  Saj to drugače vestni vzreditelji že tako ali tako delajo. Problem so tisti, ki imajo občasno kakšno leglo. Za take se pa itak bojim, da bodo potem raje štepali nerodovniško.  :-\ 


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #15323 : 22 Marec 2012, 07:08:49
Prej je bilo omenjeno manjkajoče zobovje; največ težav pri vseh pasmah psov so z zobovjem naredili prav Angleži. Pri določenih pasmah je to še danes velik problem. In bi bilo res čudno, če se to ne bi pojavilo pri borderjih.

No ja, higienično pa bi bilo, odstraniti psa iz vzreje ko en pes daje več mladičev s pomanjkljivim zobovjem



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #15324 : 22 Marec 2012, 07:12:50
Če so ostali ijevčki pol toliko kot je Inn, so še vedno vsi odlični  :o ;D :D

 :D

Ena fotka "presrane" Inn. Pa da ne bo kdo zdaj mislil, da se meče okrog vratu zaradi presranosti. Njen način pozdravljanja ljudi.  :D


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #15325 : 22 Marec 2012, 07:46:31
Glede na to, da so Avstralski laboratorij za testiranje TNS ukinili pa me samo zanima - ima kdo kakšen info, kje se sedaj te preiskave opravljajo?

Licenco za TNS ima že nekaj časa tudi Optigen



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #15326 : 22 Marec 2012, 08:57:21
Bay - samo potem bi bilo potrebno odstraniti iz vzreje tudi vse potomce takega psa ker lahko eventuelno prenašajo pomanjkljivo zobovje? In če bi bili tako "striktni" potem bi morali odstranjevati tudi iz drugih razlogov. Mene osebno npr. manj moti manjkajoči premolar (ker pes še vedno lahko normalno funkcionira) kot pa border collie z OCD ali  border collie ki je agresiven do ljudi in živali. Ampak ...To je samo moje skromno mnenje. Saj veš - popolnega pač ni.

Alenka - hvala.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15327 : 22 Marec 2012, 09:15:49
:D

Ena fotka "presrane" Inn. Pa da ne bo kdo zdaj mislil, da se meče okrog vratu zaradi presranosti. Njen način pozdravljanja ljudi.  :D

 :-*

Mimogrede, Inn je pomagala pri izvedbi reševalskih izpitov kot pes za motenje in za strel ji dol visi vse ostalo razen repa  ;D
Nič presrana, zelo odprta, plenska, celo nič kaj driskasta Borderka pa še lepa  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15328 : 22 Marec 2012, 09:34:46
Ne morem, da ne bi, ker je border collie druga moja najljubša pasma.

Z veseljem je prebrati mnenja in izkušnje dobrih vzrediteljev in lastnikov te pasme, ki so na obeh področjih kaj naredili. Tem verjamem in njihovi argumenti me prepričajo. Čestitke vsem tem.
Sodelovanje med vzreditelji je potrebno za ohranitev pasme - vendar mislim, da forumi niso kraj za določene debate - ker žal vidim, koliko nestrokovnih  in ... debat to potegne za sabo.

Žal se pa oglašajo tudi ljudje z nekimi polresnicami, pol poznavanjem in z neargumentiranimi in pavšalnimi ocenami, ki nič ne pomenijo in nimajo nobene teže. Kot vedno..

To je pa moje mnenje po izkušnjah in videnem. :( pa slišanem tudi.


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15329 : 22 Marec 2012, 09:51:44
Pa ravno to je čar forumov, da lahko preberemo različna mnenja in več ko jih je, prej lahko ugotovimo, kdo nekaj samo naklada in kdo res nekaj ve ;).
Jaz sem samo vesela, da se tudi resnim vzrediteljem s kopico izkušenj še vedno da vsake toliko kaj napisat na forum o tem, kar vedo ... sicer bi bilo branje forumov čista "zguba cajta" ali pa zavajanje, kar je še slabše. Takih podatkov pač ne moremo dobit v nobeni "literaturi", še posebej ne za domači teren.