Border Collie

Lisa · 3993208

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #360 : 17 Junij 2006, 12:09:24
Meta, od kod pa je Mac?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #361 : 17 Junij 2006, 12:23:42
Mac je iz Bartolovih dvorov (Bjelovar). Mama je Mawlch Cal, oče pa Moel Craig. Star pa je tri leta.

Zdaj živi pa pri moji teti v Kamnici pri Mariboru.








Že od malega se super razume z Maco

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #362 : 17 Junij 2006, 13:13:07
Stric od našega Maca, oz. Maka po domače ;D
Meta s slikami nekaj ne štima.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #363 : 17 Junij 2006, 16:50:50
Slike so iz njegove spletne strani : http://www.geocities.com/vanjaborko/mac

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #364 : 17 Junij 2006, 16:59:20
Luštna žvau!  :)



Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #365 : 17 Junij 2006, 17:38:54
Res je luškan  :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #366 : 17 Junij 2006, 19:28:33

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #367 : 17 Junij 2006, 19:54:19

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #368 : 18 Junij 2006, 12:41:39
Ful sta lepa oba in zelo lepe slike  :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #370 : 26 Junij 2006, 23:45:14
Pa tako hitro rasejo!     :(










Sem pa ugotovil,da ima zgleda rad vodo.  :)



No,komaj čakam,da bo vikend in da se bomo trije fantje naložili v avto in se odpeljali nekam proti Gorenjski(Bled ali pa Bohinj).
V takšnih skupnih dnevih najbolj uživamo.  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #371 : 27 Junij 2006, 06:42:45
Mi gremo tudi ta vikend na Gorenjsko, ampak malo višje kot vi. Je pa možno, da se bomo odpravili proti Bohinju... Na Bledu je pa preveč ljudi zadnje čase.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #372 : 27 Junij 2006, 07:05:58
Takole smo pa že mi veliki (slikala petrca - petrca, sem čakala, da boš objavila pa bom kar jaz od Veni):

5rca, 2 slikce sem objavila v rubriki Agility, za kaj več pa na žalost ni bilo časa  :-[ :-\

Bom pa zato danes objavila 2 filmčka  ;):
http://rapidshare.de/files/24238023/slika_051.avi.html
http://rapidshare.de/files/24238061/slika_054.avi.html


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #373 : 27 Junij 2006, 10:25:49
Verjetno so si bratci in sestrice zelo podobni,tudi Lisa obožuje vodo..samo vidi vodo pa je že notri..  :D ;D

papa


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #374 : 27 Junij 2006, 15:25:49
Zanimivo kako imajo eni ful radi vodo. Vse borderje, ki jih jaz poznam prav ne marajo vode ???

Mac gre v vodo samo malo s tačkam. Enkrat ko sem bila z njim in Atro pri vodi je Atra veselo plavala (flati so vsi čist nori na vodo ;)) on jo je pa žalostno gledal iz brega. Na koncu pa je sam padel v vodo, ker se je malo preveč stegoval za enim listkom, ki je plaval po vodi. Ko je prišel na suho je pogledal, kot da bi se mu zgodila najslabša stvar v življenju. In potem se je stresal dokler se ni čisto posušil  :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #375 : 27 Junij 2006, 18:53:09
ena borderka se oddaja:

http://www.bolha.com/oglas1771227


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #376 : 28 Junij 2006, 00:32:51
ena borderka se oddaja:

http://www.bolha.com/oglas1771227

Pa smo spet tam.. tole me pa res razp**** >:( V takih trenutkih bi najraje zavila vrat komu.. pa ne lastnikom.. ampak ljudem, ki sami sebi pravijo vzreditelji. Ljudem, ki stepajo mladice vsako leto. Ki hodijo parit za vogal(saj je dovolj samo da ima pes rodovnik, ane?). Ne, ni vsak pes z rodovnikom dober. In takih ljudi je v Sloveniji pri borderjih kar precej. Nic ne recem, ce sta psica in paritvena kombinacija dobri in ce se pri mladicih dejansko pokazejo neki rezultati, na bilokaterem podrocju. Ampak ne, tukaj pac ni tako. Pa tudi o karakterju, zdravju in zunanjosti ne bi izgubljala besed. In to vse pripelje do stevilnih mladicev, za katere se ne more najti ustreznih domov. Tako pri nas dejansko lahko dobi borderja vsak, ki je pac slisal da je to baje najpametnejsi pes na svetu, pa se tako luskan je. In potem se vprasas kje ima vse to smisel? Ahh.. se je treba pac sprijaznit. Denar bo vedno nad vsem ::) Mogoce sem malce zasla, ker ne vem tocno, zakaj se zgoraj omenjena borderka oddaja, vendar se mi zdi, da bi bilo lahko kar precej povezano s tem kar sem napisala.
lp, m.

Nič nima smisla. Smisel nastane.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #377 : 28 Junij 2006, 00:48:08
Citiraj
Na Bledu je pa preveč ljudi zadnje čase.

Maš prav-pa še spustit nimaš kje psov,pa da bi se malo namočli,v Bohinju se pa vedno najde kakšen košček neobljudene plaže.

Itak,če smo že enkrat na Bledu,se potem splača do Bohinja zapeljat.  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #378 : 28 Junij 2006, 00:56:37
Citiraj
Pa smo spet tam.. tole me pa res razp****  V takih trenutkih bi najraje zavila vrat komu.. pa ne lastnikom.. ampak ljudem, ki sami sebi pravijo vzreditelji. Ljudem, ki stepajo mladice vsako leto. Ki hodijo parit za vogal(saj je dovolj samo da ima pes rodovnik, ane?). Ne, ni vsak pes z rodovnikom dober. In takih ljudi je v Sloveniji pri borderjih kar precej. Nic ne recem, ce sta psica in paritvena kombinacija dobri in ce se pri mladicih dejansko pokazejo neki rezultati, na bilokaterem podrocju. Ampak ne, tukaj pac ni tako. Pa tudi o karakterju, zdravju in zunanjosti ne bi izgubljala besed. In to vse pripelje do stevilnih mladicev, za katere se ne more najti ustreznih domov. Tako pri nas dejansko lahko dobi borderja vsak, ki je pac slisal da je to baje najpametnejsi pes na svetu, pa se tako luskan je. In potem se vprasas kje ima vse to smisel? Ahh.. se je treba pac sprijaznit. Denar bo vedno nad vsem  Mogoce sem malce zasla, ker ne vem tocno, zakaj se zgoraj omenjena borderka oddaja, vendar se mi zdi, da bi bilo lahko kar precej povezano s tem kar sem napisala.
lp, m.
 
 
 


Tudi v našem društvu imamo podobno situacijo in kot zanimivost,tudi pri nas gre za trikolorčka.

Lastniki so si pasmo izbrali po slikcah v knjigi,kjer je izgledal luškan,pa še slišali so,da so takoooo pametni in so si ga pač kupili.

Pes je pri nekje dveh letih popolnoma podivjan,izredno agresiven do drugih psov in že nevaren tudi lastnikom,ker si ne pusti ukazovati.

No,ne morem reči,da se lastniki niso trudili,poskušali so celo z nekakšnim pasjim psihologom,ampak nič ni pomagalo in so se ga odločili oddati.Ne vem pa ali jim je to tudi uspelo.

p.s. Pes ni rodovniški.


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #379 : 28 Junij 2006, 07:12:21
Maš prav-pa še spustit nimaš kje psov,pa da bi se malo namočli,v Bohinju se pa vedno najde kakšen košček neobljudene plaže.

Itak,če smo že enkrat na Bledu,se potem splača do Bohinja zapeljat.  ;)


Lp

Jaz bom verjetno naše spravila v Bohinj, ker Bled je katastrofa. Ali pa na Bled zvečer enkrat, ko se sprazni... Bomo videli. Plavat bi pa šla malo. Pa da vidim, kako bo veni šlo. Vodo ima sicer izredno rada, ampak plavala pa še ni, ker ni imela priložnosti za to. Me prav zanima...


Takile oglasi so pa res žalostni. Tudi, če je pes pasel pa ga ne potrebujejo več, je žalostno, če ga oddajajo. Drugo pa je to, kar je SKY rekel. Preprosto jim borderji zrastejo čez glavo, ker se premalo ukvarjajo z njim. Če bi ga kupili pri vzreditelju, ki mu ni vseeno, potem bi se verjetno že prej dalo kaj urediti (bi verjetno ukrepal, če bi videl, da s psom ni vse tako kot bi moralo biti), tako je pa verjetno ljudem, ki so ga prodali, čisto vseeno za psa samo, da so dobili denar...  >:(

SKY: Pasji psiholog?  :-\ ;D



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #380 : 28 Junij 2006, 07:13:29
Lastniki so si pasmo izbrali po slikcah v knjigi,kjer je izgledal luškan,pa še slišali so,da so takoooo pametni in so si ga pač kupili.

To, da so pametni, vsakemu pade v oči in uho. Ampak, če s psom ne bodo delali in se z njim dovolj ukvarjali, ne bo kar sam od sebe vsega znal.

Se mi pa zdi, da je zadnje čase border med najbolj iskanimi pasmami. In tisti, ki jim je več do zaslužka, kot do dobre vzreje, parijo "na veliko"  >:(. Kdo so ti "vzreditelji" verjetno vsi dobro vemo.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #381 : 28 Junij 2006, 07:15:57
To, da so pametni, vsakemu pade v oči in uho. Ampak, če s psom ne bodo delali in se z njim dovolj ukvarjali, ne bo kar sam od sebe vsega znal.

Se mi pa zdi, da je zadnje čase border med najbolj iskanimi pasmami. In tisti, ki jim je več do zaslužka, kot do dobre vzreje, parijo "na veliko"  >:(. Kdo so ti "vzreditelji" verjetno vsi dobro vemo.

potem pa vidiš psico po štirih mesecih odkar je kotila, vso shirano, s slabo dlako (oziroma skoraj brez) pa "vzreditelji" enostavno zatrdijo, da je to posledica mladičkov.  >:( ::)


mika

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Bufka in Gigi
Odgovori #382 : 28 Junij 2006, 07:17:05
To, da so pametni, vsakemu pade v oči in uho. Ampak, če s psom ne bodo delali in se z njim dovolj ukvarjali, ne bo kar sam od sebe vsega znal.

Se mi pa zdi, da je zadnje čase border med najbolj iskanimi pasmami. In tisti, ki jim je več do zaslužka, kot do dobre vzreje, parijo "na veliko"  >:(. Kdo so ti "vzreditelji" verjetno vsi dobro vemo.

To pasmo bodo uničil, kot so tudi nemške ovčarje...



Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #383 : 28 Junij 2006, 13:27:54
To pasmo bodo uničil, kot so tudi nemške ovčarje...

Samo se vprasanje casa..

Nič nima smisla. Smisel nastane.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #384 : 28 Junij 2006, 15:09:47
Zanimivo kako imajo eni ful radi vodo. Vse borderje, ki jih jaz poznam prav ne marajo vode ???


a res?
Oba moja sta obsedena z vodo - tudi pri minus 20 se jih ne da zunaj zadržat, je prav zaskrbljujoče včasih ,ko potem začne dlaka zmrzovat  ???. Za posušit se pa po snegu povaljata ;D  Poleti pa po prahu  >:(, fuj kakšna sta videt- kot plesnova in garjava  ::)
Ta mlajši gre celo brez povoda notr in kar plava sem in tja- tako kot po kopnem leta v tri krasne včasih.
Na morju bi mu bilo najbolje sidro gor obesit, da ne odplava kam v Italijo  ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #385 : 28 Junij 2006, 15:17:35

Tudi v našem društvu imamo podobno situacijo in kot zanimivost,tudi pri nas gre za trikolorčka.

Lastniki so si pasmo izbrali po slikcah v knjigi,kjer je izgledal luškan,pa še slišali so,da so takoooo pametni in so si ga pač kupili.

Pes je pri nekje dveh letih popolnoma podivjan,izredno agresiven do drugih psov in že nevaren tudi lastnikom,ker si ne pusti ukazovati.

No,ne morem reči,da se lastniki niso trudili,poskušali so celo z nekakšnim pasjim psihologom,ampak nič ni pomagalo in so se ga odločili oddati.Ne vem pa ali jim je to tudi uspelo.

p.s. Pes ni rodovniški.


Lp

Upam ,da lastnk/ica očeta najmanj dveh nerodovniških legel , ki je precej pripomogel k obilnemu štepanju nerodovniških borderjev v Sloveniji tole bere in upam, da se z glavo v zid zaletava  >:(
BIlo bi fino, če bi se mal pozanimal/a in pobrigala za tele svoje neuspele izdelke in sprejela svoj (50%) delež odgovornosti ter pomagala  pri oddaji in menjavi lastnikov njenih mladičkov.
Da o naslednjih generacijah ne govorimo  >:(

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #386 : 28 Junij 2006, 15:29:47
a res?
Oba moja sta obsedena z vodo - tudi pri minus 20 se jih ne da zunaj zadržat, je prav zaskrbljujoče včasih ,ko potem začne dlaka zmrzovat  ???. Za posušit se pa po snegu povaljata ;D  Poleti pa po prahu  >:(, fuj kakšna sta videt- kot plesnova in garjava  ::)
Ta mlajši gre celo brez povoda notr in kar plava sem in tja- tako kot po kopnem leta v tri krasne včasih.
Na morju bi mu bilo najbolje sidro gor obesit, da ne odplava kam v Italijo  ;D

Moja se rada šprica... Plavala pa še ni... Bomo probali to verjetno ta vikend...


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #387 : 28 Junij 2006, 16:06:51
Upam, da bom odpisala pravi osebi, čeprav se skrivaš pod imenom deteljica, če nisi prava oseba se pa oproščam.. Si Me pa pogrela z tem člankom ampak jaz se ne bom skrivala. Zato ti lahko le povem da se brigaj zase in za svoje pse katere menjaš kot srajca, če ti ne delajo agility jih preprosto zamenaš, kot kos pohištva. Do sedaj mislim, da si imela že štiri borderje, dva si oddala. Pa ne mi takoj odpisat, da so šli psi past ovce k dobrim ljudjem. Pse enostavno nisi mogla prištimati, da bi delala agility in zato si jih oddala, ker hočeš imeti svetovnega prvaka, ali ga imaš, ne bi rekla. >:(A se to dela? Psa moraš znati narediti, da delajo, če to ne znaš, si ne zaslužiš borderja. Jaz svoje pse ne menjavam, so družinski člani ali delajo ali pa ne. In to se tudi vidi.  ;D In še nekaj ne štepam nerodovniške mladiče po vsej sloveniji, moj pes je imel samo enkrat leglo in še to je bilo splet pogovorov, češ, da jih ne bo prodajal in da bo obdržal mladička za pasenje ovac. Ker se tega ni držal nisem več parila svojega psa in ne širi neresničnih informacij. in  O tem se  ne mislim več pogovarjati, če mi imeš kaj za povedati, mi pošlji osebno sporočilo. Jaz imam čisto vest ali jo imaš ti ??? ???
lp http://freeweb.siol.net/ajakopic

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #388 : 28 Junij 2006, 23:40:11
Citiraj
SKY: Pasji psiholog?

Ma ja,ne vem kje so ga našli.
No,ker potem ta ni mogel,je dal številko od ene druge ženske,ki se je enkrat celo oglasila na poligonu-v končni fazi ni bilo učinka.


Nikakor nisem hotel sprožit prepira,zapisal sem samo svojo izkušnjo,ker je pač pasala v trenutno debato.   ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #389 : 29 Junij 2006, 00:31:08
Tole slikco sem si sposodil(se opravičujem avtorju  ;)  ),ampak mi je fulllll dobra!

Mak in Lok lovita Luno!   :)







Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!