Border Collie

Lisa · 3993142

Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #390 : 03 Julij 2006, 19:20:00
Jaz bi pa vprašala kakšnega lastnika border collija, koliko aktivnosti potrebuje tak pes na dan. Je dovolj par urni sprehod, mora se med sprehodom porosto zlaufat, rabi obvezno kak agility al podobno...? :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #391 : 03 Julij 2006, 19:32:51
Jaz bi pa vprašala kakšnega lastnika border collija, koliko aktivnosti potrebuje tak pes na dan. Je dovolj par urni sprehod, mora se med sprehodom porosto zlaufat, rabi obvezno kak agility al podobno...? :)

Midve delava agility, par urc sprehoda pa še kakšen trik narediva vmes pa mala šola je bla kar fina zadeva zanjo. Planirava pa skoraj 100%, da bova šle tudi na pašo.


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #392 : 03 Julij 2006, 19:37:25
Se pravi da za v blok ni in da se ne da kompenzirati z laufanjem in sprehodi?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #393 : 03 Julij 2006, 19:42:23
Se pravi da za v blok ni in da se ne da kompenzirati z laufanjem in sprehodi?

Ma, lahko je v bloku, samo delati je treba toliko z njimi, da so nekako zaposleni.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #394 : 03 Julij 2006, 20:08:42
Citiraj
Se pravi da za v blok ni in da se ne da kompenzirati z laufanjem in sprehodi?

Ah,komot je v bloku.  ;)


Jaz imam v stanovanju v bloku labradorja in zelooo aktivnega in energičnega borderja,pa sploh ni težav.

Celo zanimivo je,da mu ni do nekih sprehodov in veliko raje kaj počne in se uči.
Normalni sprehodi so njemu popolnoma nezanimivi.

Obožuje pa lovljenje frizbija,agility,učenje trikcev in raznih povelj-to ga tudi utrudi veliko bolj kot gola fizična aktivnost,tako da je vsaj pri mojem bolje 1 urno aktivno ukvarjanje,kot pa npr. 3 urni sprehod.  ;)  :)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #395 : 03 Julij 2006, 20:20:39
Celo zanimivo je,da mu ni do nekih sprehodov in veliko raje kaj počne in se uči.
Normalni sprehodi so njemu popolnoma nezanimivi.

Obožuje pa lovljenje frizbija,agility,učenje trikcev in raznih povelj-to ga tudi utrudi veliko bolj kot gola fizična aktivnost,tako da je vsaj pri mojem bolje 1 urno aktivno ukvarjanje,kot pa npr. 3 urni sprehod.  ;)  :)
Lp

Naša ima rada sprehode. Raje pa kaj dela, to pa sigurno.

Frizbiji, agility, trikci so pa zakon.  :o


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #396 : 03 Julij 2006, 20:35:58
Hm, to je pa zanimiv podatek ::). Sem mislila da  mora dosti več laufat, ker je pač ovčar.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #397 : 03 Julij 2006, 20:48:41
Z laufanjem boš pri borderju zelo,zelo težko dosegla,da bo utrujen.

Psihična zaposlitev je pri njih zakon-edino to jih utrudi.


Citiraj
Naša ima rada sprehode. Raje pa kaj dela, to pa sigurno

Moj pa res ne.
Edino,če je več psov in se tako zamoti.
Ko se mi sprehajamo,Sky lepo hodi sam zase,malce povoha tu,malce tam in se lepo zamoti,Lok pa je neprestano pri meni in okoli mene,ter samo čaka,da mu rečem,naj kaj naredi ali da mu kaj vržem.  :)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #398 : 03 Julij 2006, 20:54:57
Koliko kil pa lahko ima največ?  Jaz bi za naslednjega psa imela takega, da lahko grem da daljši sprehod da se zraven še jaz rekreiram, ker če ne, ne mrdnem s prstom :-[. Mora bit obvezno tudi živahen, prijazen,..... učljiv pa že vem da je ;D.  Je to podoba borderja?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #399 : 03 Julij 2006, 20:58:33
Z laufanjem boš pri borderju zelo,zelo težko dosegla,da bo utrujen.

Psihična zaposlitev je pri njih zakon-edino to jih utrudi.


Moj pa res ne.
Edino,če je več psov in se tako zamoti.
Ko se mi sprehajamo,Sky lepo hodi sam zase,malce povoha tu,malce tam in se lepo zamoti,Lok pa je neprestano pri meni in okoli mene,ter samo čaka,da mu rečem,naj kaj naredi ali da mu kaj vržem.  :)


Lp

Saj Veni tudi čaka, kaj bova delale, ampak midve na sprehodih dejansko skoraj cel čas kaj delava (mečeva žogice, frizbi, delava kakšne trike ali karkoli). Samo na čase gre malo povohljat naokrog. Je pa Veni tudi malce mlajša od Loka in mislim,da se ta želja do dela še bolj razvije pri borderjih, ko so malo starejši (vsaj pri Veni začenjam to opažati, da vedno raje dela).

Tara: Naša Veni ima 15,5 kilogramov.

Moraš pa vedeti, da to ni pes, ki bi se zadovoljil s tem, da samo tečeš z njim.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #400 : 03 Julij 2006, 21:04:09
Citiraj
Saj Veni tudi čaka, kaj bova delale, ampak midve na sprehodih dejansko skoraj cel čas kaj delava (mečeva žogice, frizbi, delava kakšne trike ali karkoli). Samo na čase gre malo povohljat naokrog. Je pa Veni tudi malce mlajša od Loka in mislim,da se ta želja do dela še bolj razvije pri borderjih, ko so malo starejši (vsaj pri Veni začenjam to opažati, da vedno raje dela).

Tara: Naša Veni ima 15,5 kilogramov.

Moraš pa vedeti, da to ni pes, ki bi se zadovoljil s tem, da samo tečeš z njim.

No,to je to!  ;)
To morava počet tudi midva in takšen sprehod mu je potem žurka.

Jaz govorim bolj o tistih sprehodih,kot si jih predstavljajo ljudje-psa odpneš,on potem že kaj vohlja okoli,ti pa lepo v miru urediš svoje misli.
Ja seveda!  :)
To pri borderju odpade.


Lok ima pri 13 mesecih 19kg.


Ja,v bistvu so borderji malo egoisti-boli njih,kaj bi ti hotela početi na sprehodu,važno je,da počneš tisto,kar bi oni radi.  :)  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #401 : 03 Julij 2006, 21:12:56
Lok ima pa več kil, kot jih zgleda. Ali pa jih ima Veni manj.  ;) Ker Veni je ene toliko velika kot Lok ali pa mogoče malo manjša, a ne?

Jaz si čisto v redu uredim svoje misli na sprehodu z Veni.  ;) 

Edino, kar rada dela na sprehodu, da imam "mir" pred njo, je dirkanje med drevesi. Ko gremo kdaj v hribe (hodimo na Golico), je čisto navdušena, ko dirka od ene strani na drugo. Pa ful je smešna, ko je hitrejša od nas pa izgine za ovinkom, potem pa pride nazaj pogledat vsa presenečena, kje se obiramo toliko časa.  :D



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #402 : 03 Julij 2006, 21:20:34
Ja,nekje enako sta velika,le da je Veni pač punčka in je bolj nežna,moj telebajsek pa je bolj "možat".  :)  :)

Saj sedaj si jih tudi jaz že lahko urejam,ker vse ostalo delam že skoraj avtomatsko-drugaće pa  kadar smo sami na sprehodu in ni ostalih psov,ni šans,da bi on tekal naokoli in se sam zabaval.

Zakaj le,če ima pa Zorana zraven,da mu ustreže pri njegovih željah.  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #403 : 03 Julij 2006, 21:23:46
Ja,nekje enako sta velika,le da je Veni pač punčka in je bolj nežna,moj telebajsek pa je bolj "možat".  :)  :)

Saj sedaj si jih tudi jaz že lahko urejam,ker vse ostalo delam že skoraj avtomatsko-drugaće pa  kadar smo sami na sprehodu in ni ostalih psov,ni šans,da bi on tekal naokoli in se sam zabaval.

Zakaj le,če ima pa Zorana zraven,da mu ustreže pri njegovih željah.  ;)


Lp

Če bi hotela psa, ki bi prosto tekal okrog in se sam zabaval, si 100% ne bi kupila borderja.  ;)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #404 : 03 Julij 2006, 21:32:59
Citiraj
Če bi hotela psa, ki bi prosto tekal okrog in se sam zabaval, si 100% ne bi kupila borderja.

Ko bi le več ljudi tako razmišljalo!  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #405 : 03 Julij 2006, 22:02:17
Sej jaz nisem mislila da bi ga kar pustila naj laufa. Trikci pa to tudi mene veselijo, da lahko delam s psom, mu mečem frizbi ali se loviva....Tako da sem jaz več zunaj (jaz sovražim tek na dolge proge v prazno) pa mi ni važno kaj počnem al trikce al bilokaj glavno da sem v kontaktu s psom in da sva oba zadovoljena. :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #406 : 03 Julij 2006, 22:13:58
Jaz ti svetujem, da se pripelješ na kakšno agility tekmo. Tam boš spoznala ogromno teh kuzkov in njihovih lastnikov pa da nabereš čimveč mnenj o pasmi (moraš vedeti, da na agilityju so večinoma psi izredno lepo vzgojeni - so pa lahko borderji kar precej problematični, če ne porabiš energije, ki jo imajo).


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #407 : 04 Julij 2006, 01:42:13
In po srecnem nakljucju imas tekmo 15.7. v Portorozu ;)

battito animale


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #408 : 04 Julij 2006, 07:09:15
Če pa vožnja ni problem, je pa ta konec tedna (v soboto 8.7. in nedeljo 9.7.) agility tekma v Ljubljani.  ;)


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #409 : 04 Julij 2006, 08:33:09
Vse kar je povedal SKY za Loka,velja tudi za Liso.. ;D ;)

Ima pa pri 13 mes in prib. 2 tednih 14 kg,plečno okoli 50cm. ;D(je manjše sorte :))

papa


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #410 : 04 Julij 2006, 09:13:34
Super :o, kje v portorožu bo tekma agilitjy?

Meni pa teža in višina zelo odgovarjata, da ni pretežek če potegne. ;D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #411 : 04 Julij 2006, 10:36:59
Naša Buffy je bila 17.junija stara 5 mesecev in sedaj meri 45cm, težka je pa 15kg --- ima močne kosti ;)  :o


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #412 : 04 Julij 2006, 11:50:41
Če pa vožnja ni problem, je pa ta konec tedna (v soboto 8.7. in nedeljo 9.7.) agility tekma v Ljubljani.  ;)

Ja, lahko se zmeniš z nekaterimi iz Primorske če pridejo.

Lilit: A pridete?  ;)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #413 : 04 Julij 2006, 12:35:15
Jaz sem zainteresirana za portorož, ker za ljubljano ne vem kako bo zaradi službe :-\. A katera od vas pride? Zanima me kraj pa ura, ali pa kakšna stran s temi informacijami?

Zanima me pa še nekaj in prosim ne me takoj napast. Ker nimam neomejene vsote denarja me zanima koliko stane razstavni pes? :-[


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #414 : 04 Julij 2006, 12:43:48
V Sloveniji so cene okoli 600-650 Evrov.. ;)

papa


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #415 : 04 Julij 2006, 12:45:12
Midva s fantom sva na Madžarskem za Buffy dala 450 EUR. Bila pa naj bi razstavne linije.


mika

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Bufka in Gigi
Odgovori #416 : 04 Julij 2006, 12:47:21
Midva s fantom sva na Madžarskem za Buffy dala 450 EUR. Bila pa naj bi razstavne linije.

mah kakšna razstavna linija, poglej te ušesa  :D  :D :P



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #417 : 04 Julij 2006, 12:54:42
Hvala ;)

Komaj zdaj sem opazila da eni imajo pokončna uha eni pa viseča, kaj je pravilno po standardu...oboje?   Meni so osebno bolj lušni s povešenimi uhlji ;D, drugače so pa tudi s pokončnimi lepi, da ne bo kdo slabo razumel :P


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #418 : 04 Julij 2006, 12:58:05
Če se ne motim se za ušesa pri BC nikoli ne ve, ali bodo povešena ali pokončna (če sem se zmotila me prosim popravite, ker se ne spoznam preveč na borderje) so mi pa všeč psi in ni važno kakšna ušesa imajo ;) Vsaj meni osebno. Buffy mi je pa zelo ljubka (čeprav je v živo še nisem spoznala)  ;)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #419 : 04 Julij 2006, 12:58:40
mika...sej se gleda konstrukcijo telesa, ne ušesa  :P :o

Buffy je imela najprej ušesa pokonci. Ker so bila zelo lahka in so bila malo pokonci, malo pristrižena, mi je vzrediteljica poslala kremo. Sedaj ima povešene ušeske :)

Tako mama, kot oče naše kužike imata kar nekaj razstavnih uspehov.

Mama (kopirano iz internetne strani):
- Hungary Klub Dog Show: Puppy class Winner
- 3x HPJ, 10x CAC, 2x Res CACIB, 3 x CACIB, 2 x BOB,
- European Dog Show: Junior Class: Excellent IV.
- Bratislava: Junior Club Winner
- Junior Club Star 2003, Club Star 2004, Club Star 2005,
- HJCH, HCH, HSCH, Int. CH reversioner!
- Instinct test,
- 2004 Hungarian National Shepherd Winner
          "Special " and "Hungarian" style!!!
- 2005 Hungarian National Shepherd Winner
          "Special " and "Hungarian" style!!!
- She has completed working exam!

Oče:
- 3xHPJ, 6xBOB, R.CACA, 6xCAC, 4xCACIB,
- Junior Club Winner 2003,  HJCH,
-  Junior Club-Star, Club-Star, Champion of Champion BOB,
- European Junior Winner
- Instinct-test