Border Collie

Lisa · 3993002

Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #600 : 16 Oktober 2006, 16:22:53
ne vem če lahko že povem...ker še ne vem če je moj  :P

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #601 : 16 Oktober 2006, 16:27:20
ne vem če lahko že povem...ker še ne vem če je moj  :P

Ok.. pa nič...


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #602 : 17 Oktober 2006, 09:28:43
Kaj pa samo prvo črko  ;D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #603 : 17 Oktober 2006, 10:55:47
Kaj pa samo prvo črko  ;D

Ne pomaga... Moraš imeti prvi dve pa še to jih je tam toliko, da ne vem, če bomo našli pravo ime. Posebno, če ime ni slovensko.  :)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #604 : 17 Oktober 2006, 11:04:20
Kolikor vem, je ime povezano s Fly  ;).
Anja...hitr poklič na KZS in jih vprašaj. Da bomo tud mi čimprej izvedeli.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #605 : 17 Oktober 2006, 11:18:57
Kolikor vem, je ime povezano s Fly  ;).
Anja...hitr poklič na KZS in jih vprašaj. Da bomo tud mi čimprej izvedeli.

To nam spet nič ne pomaga, ker je toliko imen, povezanih s Fly, da se izgubiš v njih. ;)


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #606 : 17 Oktober 2006, 15:44:16
evo, danes sem dobila pošto iz KZS da je tiso ime moje  :P


in tako je Slovenija dobila novo psarno Border Collijev---->  FLY'S LINE

 ;) ;) :o

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #607 : 17 Oktober 2006, 17:29:08
evo, danes sem dobila pošto iz KZS da je tiso ime moje  :P


in tako je Slovenija dobila novo psarno Border Collijev---->  FLY'S LINE

 ;) ;) :o

Kdaj planiraš mladičke? Si že vse zmenjena z lastniki samca? A imaš že kakšnega rezerviranega? Kakšen bo verjetno ostal kar pri tebi a ne? Kaj pa imena? Črka že znana? Boš šla od A ali kakšna posebna črka... Saj vem, da so nekatera vprašanja še prezgodaj zastavljena, ampak sem firbec.  ;)


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #608 : 17 Oktober 2006, 18:16:42
hehe kolk vprašanj  ;D mladički bojo (če bo vse po planu) konec maja 2007..z lastnico psa sem že vse zmenjena, ampak verjetno jih bomo še obiskali pred paritvijo. Verjetno nebo noben maldiček ostal doma ker sta 2 psa zaenkrat zadosti...ampak nikoli ne reci nikoli  ;)...imen ne bom dajala od A, ampak črka še ni znana..pod vsako pa se že nabirajo imena in odločitev bo težka  :)...hmal bo na netu tudi spletna stran samo še "net majster" jo more gor "vržt"


lp from FLY'S LINE  :P

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #609 : 17 Oktober 2006, 18:22:01
No, ko bo uradna stran (vem, da neka neuradna že nekje je), mi jo sporoči, da te dam med povezave (razen, če nočeš, da te dam).

Glede enega, ki bi ostal doma, sem te zato vprašala, ker vem, da se je že govorilo, da te mika, da bi imela še enega.  ;)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #610 : 17 Oktober 2006, 18:25:40
Anja,čestitam za psarno!  :)  ;)


Citiraj
Glede enega, ki bi ostal doma, sem te zato vprašala, ker vem, da se je že govorilo, da te mika, da bi imela še enega.

Hm,po pravici povejte-koga,ki enkrat ima borderja,pa ne mika,da bi imel še enega!  ;)

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #611 : 17 Oktober 2006, 18:29:13
ja seveda, super bi blo če me dodate med povezave, vsi ki imate to možnost  :-[

Ufff mika me, mika   ;D koga pa ne?  :P ampak si zlo želim borderja iz psarn Tonkory ali pa from borders home, al pa mogoče nice of you to come bye... vse je še odprto  ;) če bi bil pa čas, prostor in denar bi pa imela kakšne 4 borderje  ;) ampak je to zaenkrat 100% preveč, ker je največja škoda imet psa pa da nimaš časa zanj. 2 mi zaenkrat ustrezata  8)


lp


Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #612 : 17 Oktober 2006, 18:30:57
Anja,čestitam za psarno!  :)  ;)


Hm,po pravici povejte-koga,ki enkrat ima borderja,pa ne mika,da bi imel še enega!  ;)

Lp Zoran

hvala SKY


hm...nevem če poznam koga ki ima enega borderja in nima želje še po enem  ;)

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #613 : 17 Oktober 2006, 18:37:00
Hm,po pravici povejte-koga,ki enkrat ima borderja,pa ne mika,da bi imel še enega!  ;)

Moj fant.  ;) ;) 8) Delam na tem, da ga začne mikati.  8) :)

Anja, glede povezave itak ni panike. Ko bo, sporoči, pa te bom dodala. Glede psarn pa vidim, da imava podoben okus (meni sicer Tonkory ne mika prav preveč, sta mi pa drugi dve kar precej, čeprav gledam tudi drugje). Zadnje čase me mika tale kombinacija:
http://www.ofmarannshome.be/gvk/gvk%20engels.htm  (Puppyes: Kalzamm Special Edition&Elegant Stargate at Arnpriors). Barva mi je svetovna.  :o

http://www.ofmarannshome.be/gvk/images/tia664.jpg
http://www.ofmarannshome.be/gvk/neo_crufts.jpg


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #614 : 17 Oktober 2006, 18:59:58
No,jaz bi če bi imel možnost sigurno imel še enega.

Bo,takoj ko se preselim. ;)

Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #615 : 17 Oktober 2006, 19:01:29
ja 5rca ta barva je fuul lepa tud men  ;)

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #616 : 17 Oktober 2006, 19:13:59
5trca, saj bi tudi tvoj fant imel še enega mladička - spomni se, kako Lum ni mogel dat iz rok, ko smo se prvič videli. Tvoja naloga je prej, da kužka prepričaš, da bolj počasi raste  :P

Barva je pa res lepa - a to je bolj razstavna linija?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #617 : 17 Oktober 2006, 19:32:56
5trca, saj bi tudi tvoj fant imel še enega mladička - spomni se, kako Lum ni mogel dat iz rok, ko smo se prvič videli. Tvoja naloga je prej, da kužka prepričaš, da bolj počasi raste  :P

Barva je pa res lepa - a to je bolj razstavna linija?


Mislim, da gre za čisto avstralsko razstavno linijo. Oba psa sta namreč uvožena iz Avstralije in imata večinoma razstavne prednike. Sicer sem rekla, da bo naslednji pes delovne linije, da lahko primerjam, ampak sem z Veni tako zadovoljna, da me čiste delovne linije niti ne mikajo več (posebno, ko sem videla, kakšne težave im gulu z Lumovim pašnim nagonom). Ta psarna mi je še posebno všeč, ker imajo tako raznolike barvne kombinacije.  :o Če pogledate, kakšne pse imajo, skoraj ni dveh iste barvne kombinacije.  ;D


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #618 : 17 Oktober 2006, 19:49:04
Hej - v bran našemu Lumu - mislim, da smo bili kar sami krivi, da je nagon tako ven prilezel, ker nismo pravočasno odreagirali.  :-\
Je pa zdaj že mnogo bolje - pozornost je vedno boljša in mislim da ko začnemo z agilityjem bo tudi to vse ok.
Najbolje je, da se ovc in podobnih živali pa boji  ;D in se umika, namesto, da bi jih pasel.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #619 : 17 Oktober 2006, 19:51:09
5trca, saj bi tudi tvoj fant imel še enega mladička - spomni se, kako Lum ni mogel dat iz rok, ko smo se prvič videli. Tvoja naloga je prej, da kužka prepričaš, da bolj počasi raste  :P

Ko je bila pa Veni majhna je pa komaj čakal, da zraste in začne bolj ubogati.  :)  Zdaj sem mu pokazala ta dva psa in mu rekla, da so mi ful všeč pa je rekel, da nima časa in se bova kasneje zmenila (kar pri nama pomeni, da naj neham bluzit, ker iz te moke ne bo kruha  ;) ). Kasneje mogoče.

Drugače me pa ta kombinacija res mika. Le 20% moznosti je, da ne bo barva po starših in bo črna. Ampak vemo, kako je to potem pri mladičkih


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #620 : 17 Oktober 2006, 19:53:31
Hej - v bran našemu Lumu - mislim, da smo bili kar sami krivi, da je nagon tako ven prilezel, ker nismo pravočasno odreagirali.  :-\
Je pa zdaj že mnogo bolje - pozornost je vedno boljša in mislim da ko začnemo z agilityjem bo tudi to vse ok.
Najbolje je, da se ovc in podobnih živali pa boji  ;D in se umika, namesto, da bi jih pasel.

Me pa veseli, da je bolje. Sem že zadnjič videla, da ni več tako pasel, kot predzadnjič.  ;)  Saj drugače Lum je čisto simpatičen kuza, ne me narobe razumeti, ampak moraš pa vloziti ogromno truda, če ti pes tako pase, jaz pa dvomim, da bi bila sposobna kaj takega.  :-\


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #621 : 17 Oktober 2006, 20:03:48
Ja, sej je kul.  :)
Ni tolk truda, samo dosleden moraš bit - to pa pri tebi ne bi bil problem, se mi zdi. Tudi kakšnemu z melo več izkušnjami Lumovo vedenje sploh ne bi povzročalo težav, samo začetniki se pa še malo lovimo  :-[. Glavno, da gre na bolje.
Čau!



 



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #622 : 17 Oktober 2006, 20:19:52
Zanimivo,kako smo si ljudje različni(in prav je tako). ;)

Mene recimo pa psi iz razstavnih linij niti malo ne zanimajo.Ponavadi niti toliko ne,da ko ugotovim,da so razstavni,da bi slikce pogledal do konca.
Še posebaj imam odpor do avstralskih borderjev.

Pašni nagon pa,.......to je border.
Border ni tisto bitje,ki pohlevno,mirno poležava ali kasneje postopa po ringu na razstavah,ampak pes za katerega je zaželjen pašni nagon.
Se ga pa da zelo dobro omejit.
Tudi Lok je kot mladič hotel pasti avte,motorje,......sedaj pa,ko sliši avto ali motor za sabo ali vidi pred sabo se umakne s ceste in vleže ter počaka,da gre mimo.Razen če hodi na povodcu,potem gre normalno mimo in ignorira.Ravno tako ignorira vse živali od muc,ptičev,konjev,krav,.....


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #623 : 17 Oktober 2006, 20:50:03
Pa smo spet pri stari temi...  :)

Zoran glede tega ti seveda ne bom dala prav. Veni ima ogromno avstralskega borderja v sebi pa se mi zdi, da je precej bolj podobna po konstituciji Loku kot pa lasnemu očetu.  ;) Če se gremo glede pašnega nagona. Veni sem od začetka nekako probavala ta njen pašni nagon preusmerjati v druge zadeve. Ko je začela past kaj, sem se jaz začela z njo igrati. In ga sedaj niti malo ne pokaže. Razen zadnjič, ko se pol ure ni dtrgala stran od zajčka (razen, ko sem jo poklicala stran). Takrat pa je pokazala ves svoj nagon. Da ne govorim o Venijini sestrici, ki več kot uspešno pase ovce na Pokljuki in drugi sestrici, ki se je na pašnem preiskusu zadnjič v Italiji kar dobro odrezala.

Tudi glede razstavnih psov mislim, da se motiš. Sem že napisala, da sta Venijin polbratec kot njen oče pokazala ogromno hiperaktivnost na našem srečanju. Sem bila še sama presenečena, kako hiperaktivna sta oba. So pač naučeni, kako se v ringu obnaša. Storm tudi tekmuje v agilityju, tako da ima željo po delu. Sestrica od Veni (ta, ki pase na Pokljuki) se je na razstavi obnašala popolnoma drugače kot se obnaša, ko je v okolici ovc.

Vsekakor pašni nagon nekaj, kar naredi borderja za borderja. To še ne pomeni, da ga razstavni borderji nimajo. Ampak da pa pes samo pase in nič drugega in ga ne moreš pripraviti, da naredi kaj drugega kot samo pase, to je pa malo preveč zame. Sem pa že rekla, da ne morem zdaj reči, kakšne so razlike med razstavno linijo in delovno linijo, ker imam trenutno doma razstavno in sem z njo čisto zadovoljna (kdor je spoznal Veni, je videl, da je kar precej hiperaktivna). Če/Ko bom pa imela še delovno, bom pa lahko primerjala.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #624 : 17 Oktober 2006, 21:31:00
Ma niti nismo pri stari temi,saj se v bistvu nanaša na nekaj novega,na novo debato.
Kot pravim,ljudje smo si različni.

In ja,se strinjam,da Veni ne izgleda kot kakšen tipičen avstralski border-prevzaprav,če sem pošten mi je celo zelo všeč. ;)
Ampak recimo borderji na slikcah so malce preveč zame. :)

Seveda,povsod so izjeme-razstavni pes lahko uspešno pase,kot se lahko zgodi,da se nekje v delovnem leglu skoti kakšen pravi lepotec.Hočem reči le,da me malce moti,da nekateri vzreditelji razstavnih borderjev popolnoma puščajo vnemar njihove delovne lastnosti in ustvarjajo izložbene lutke.

Če ni pes res ekstremno v pašnem nagonu,ga bo soliden vodnik znal zaštopat ali preusmerit.No,mislim da meni je uspelo.  ;)

Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #625 : 17 Oktober 2006, 22:02:33
In ja,se strinjam,da Veni ne izgleda kot kakšen tipičen avstralski border-prevzaprav,če sem pošten mi je celo zelo všeč. ;)

 :o :o :o  8) 8) Kateremu pa Veni ni všeč...  :) ;)

Drugače se pa itak strinjam s tem, da se ne sme pozabiti na delovne sposobnosti pri borderju. Pri teh, pri katerih sem prej dala gor povezavo do tistih zlatih borderjev, sta samo dva razstavna (če klikneš working dogs, dobiš, kaj vse  psi njihove vzreje delajo in na koncu ugotoviš, da se samo dva od vseh, ki jih imajo, razstavljata (pa še od teh je en iz australije). ostali pa delajo). Tudi od njihovih psov je samo eden razstavi, ostali pa so bolj delovnih postav. Glede naslednjega borderja tako iščem nekoga, ki gleda na to, da ustvari delavnega borderja, ki pa je tudi na zunaj všečen (čeprav je zame karakter vedno bolj pomemben od zunanjosti). Pa še glede slik... To tako sfrizirajo psa, da je čisto drugi, kot je v resnici. Mora biti lep, da se ga poslika.  ;)

Zaenkrat sem se vrgla v iskanje psov, ki niso tipičnih barv in znajo delati in sem dobila tele:

http://www.ofmarannshome.be/gvk/gvk%20engels.htm
http://www.bordercollie.cz/prvnien.htm
http://www.bordercollies.nl/eddd.shtml

Kaj si mislite o češki vzrediteljici (in o ostalih)?




dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #626 : 17 Oktober 2006, 22:34:37
Ena slika iz home page Češke vzreditljice:

http://www.bordercollie.cz/novinky/novinky105.jpg

 :o :o :o



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #627 : 17 Oktober 2006, 22:57:37
Ena slika iz home page Češke vzreditljice:

http://www.bordercollie.cz/novinky/novinky105.jpg

 :o :o :o

 ;D ;D ;D :D Vtika glavo tja, kamor ni treba.  ;D ;D


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #628 : 18 Oktober 2006, 08:12:45
Če iščeš čudne barve:
Glej tale psarna ima nadvse čudne barve in 100% delovne linije (+ specializacijo na agility vzrejo) , samo malo daleč je.
Jaz sem jo imela v ožjem izboru (rezervacijo), ko sem se potem odločila za Daya.

http://www.bordercollie.tv/

glede avstralian red, pa bi te opozorila, da imajo zelooo pogosto težave najmanj z dlako...
jaz bi se te barve vsekakor vzdržala

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #629 : 18 Oktober 2006, 08:40:06
Zoran, tvoj pes je pol razstavne linije, po delovni liniji je pa oče najbolj razstavni pes :) Sej veš, ma kar nekaj odličnih iz razstav. Imaš dedka, ki je svetoni prvak v lepoti, pa babico, ki izhaja iz čiste show psarne Detania :)

Veni - Storm tudi pase, ne samo, da se razstavlja in tekmuje v agilityu. Je pa ravno ta vikend dvakrat zamagal - bil BOB in 1. v grupi :) Januarja spet prihaja v Slovenijo. Če bi ga kdo rad videl v akciji, ko dela, naj samo pove.

Še en link je tukaj. Najhitrejša psica v agilityu leta 2004 na svetovnem prvenstvu v Montichiariju.
Da boste videli razliko - kako zgleda, ko je naštimana za razstavo in kako, ko dela.
Potem pa lahko nadaljujete debato o delovnih in razstavnih. Naj namignem - razlika ni v izgledu.
http://www.borderbay.it/nike.htm


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience