Border Collie

Lisa · 3993239

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1140 : 12 November 2006, 21:25:58
Lilit, a se mogoče spomniš, kakšen je bil tisti stavek, ki ga je Silvia povedala?


urskaaa

  • Gost
Odgovori #1141 : 12 November 2006, 21:28:34
se jaz prilozim svoj komentar ;),torej bilo je super,psi so bili super,spoznala sem se z mamico mojega "bodocega" borderja in njeno lastnico(se enkrat hvala za vse anja-se slisve ;D),predvsem pa smo imel se dost stabilno vreme ::),petra-terb tud hvala,pa seveda tudi 5rci :D,kljub temu da sem se letos brez borderja-upam da se vam cimprej pridrzuim spet,ko ga bom imela ;D ;D

res bilo je super-slikce pa vam posljem po msn-ju :D(tisto skupinsko :))


HVALA SE ENKRAT!


lp,urska



Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #1142 : 12 November 2006, 21:51:51
sem tudi jaz pogledala cel posnetek od avstralčkov in ni blo nič tazga ( razen tega da je Maji na začetku ena na glavo padla ::) :P)

evo še link od slikc:  http://fly-bc.moj-album.com/album/5741913/?stran=1   ;) kok sm jst pridna  8) :P

Enkrat se pa napokajte v avte in ste vsi vabljeni na popoldanski sprehod po barju na Mali Plac  ;)

lp

p.s.: 5rca, še enkrat hvala za prevoz  ;)

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1143 : 12 November 2006, 22:02:39
anja, ni panike glede prevoza.

Tisto, ko ji je pa padel na glavo avstralec, bi pa lahko izrezali. Ko so bili pri BArbki, so ji raje Vala vzeli iz rok, ker ji je ves čas mencal in brcal in hotel dol pa so ga za vsak slučaj kar vzeli...  ::)


urskaaa

  • Gost
Odgovori #1144 : 12 November 2006, 22:12:38
no in video :D iz danasnjega dne 8)

http://shrani.si/files/mov008681082519.mpg


lp,urska



urskaaa

  • Gost
Odgovori #1145 : 12 November 2006, 22:35:29
še slikce :o

skupinska:


nixie:


veni:


anja in pasja druscina:


dezela borderjev ::) ;D


fly:


lepotec rjavo-modrooki ;D


buffy:


najmlajsi med borderji Nici:


veni na mizi ;D ;D



lp,urska



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1146 : 12 November 2006, 22:48:56
no in video :D iz danasnjega dne 8)

http://shrani.si/files/mov008681082519.mpg


lp,urska


 :o :o :o :o Kjut.  :o :o :o 8) Sva carice anede...  8)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1147 : 13 November 2006, 00:34:26
No, jaz imam pa spet eno vprašanje. Kot je meni znano belo-črni psi ne dobijo vzrejnega. Do katere mere se tega držijo? Ker sem šla gledat na bazo in je kar nekaj belo-črnih psic, ki so imele leglo... In to čisto belih psic s parimi črnimi flekci...  ??? ??? ???


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1148 : 13 November 2006, 08:28:27
Nimajo v vseh državah vzrejnih dovoljenj. V mnogih lahko pariš vsakeg psa,ki ima rodovnik- na odgovornost vzreditelja.
Poleg tega v ISDS (pašni organizaciji) ni nobenih izklučitvenih napak zaradi zunajosti, čeprav se ve katere značilnosti so nezaželjene.
Torej. mnogo kje se preušča vzreditljem ,da se odločijo, če bodo parili psa z "napako" v smilu že ve zakaj oz kaj je na njem tako dobrega ,da je kljub napaki vredeno vzrejati z njim (njo).
Mene to ne moti-predvsem če gre za vidbne značilnosti itak kupec vidi kaj je- če mu ni všeč pa ne vzame dotičneg psa.
Sicer pa original uporabniki borderjev ne dajo kaj dosti na to kakšne barve je pes. Samo da dela. Po izkušnjah pa so ugotovili,da ovce manj spoštujejo svetle pse. Ampak če je bel pes toliko osebnosti,da vseeno prepriča ovce - O.K. , potem jim je vseeno.
Pri belih je potrebno razločevati različne bele po genih ,ki so vizualno enake . Če gre za razbarvane merle so ovzeno defektni tako ali drugače. Tud če so albini ni v redu. Če pa so samo bele (ali skoraj) dlake ,pa baje ni nobenih težav.Tako nekako + še cel kup detajlov.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


urskaaa

  • Gost
Odgovori #1149 : 13 November 2006, 09:34:34

 :o :o :o :o Kjut.  :o :o :o 8) Sva carice anede...  8)

profesionalki 8) :P



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1150 : 13 November 2006, 09:47:05
kljub temu da sem se letos brez borderja-upam da se vam cimprej pridrzuim spet,ko ga bom imela ;D ;D

Urška, lepo te je bilo spoznat, upam da boš dobila točno takega kužka, kot si ga želiš. Pridruži pa se nam lahko tudi že prej!!!

kok sm jst pridna  8) :P

Enkrat se pa napokajte v avte in ste vsi vabljeni na popoldanski sprehod po barju na Mali Plac  ;)

Slikce so lušne, upam,da se kmalu vidimo na Barju!



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1151 : 13 November 2006, 10:37:35
kljub temu da sem se letos brez borderja-upam da se vam cimprej pridrzuim spet,ko ga bom imela ;D ;D

urskaaa, mi te bomo kr vedno vzeli s sabo. Z ali brez borderčka  ;). Boš pa na srečanju kakšnega začasno posvojila  :D.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1152 : 13 November 2006, 14:40:45
deteljica, tista psica, ki sem jo imela jaz v mislih, je pomojem registrirana pri FCI, mladičke je imela pa z ISDS samcem... Mladički imajo pa pomojem spet FCI rodovnik (psarna je registrirana pri FCI in psi nimajo ISDS oznake)... Je bilo pa to že davnega leta 1995. Pa vsi mladički so bolj črni kot beli. Sem šla potem malo gledati in gre večinoma za stara legla pred letom 2000...

So pa med white-black tudi taki psi, kot sta Taffy in Vesta...  ???

Anja, ti pa samo povej, kdaj ti odgovarja, pa pridemo gor. Lahko tudi čez pol ure.  ;) Za ostale pa tako ali tako veste, kje sem doma, če bi kdo želel z nama na sprehod. Smo vedno za.  :D


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #1153 : 13 November 2006, 14:46:52
5rca, čez pol ure ravno ne, ker se "učim" za jutrišnjo matematiko  ;) :P lahko pa v petek (cel dan) čez vikend pa še ne vem če imajo moji kaj v planu.




lp  ;)

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1154 : 13 November 2006, 14:52:39
sej tisto,da nimajo v vseh državah vzrejnih pregledv in komisij itd je bil za FCI podatek.
Kaj si o barvah mislijo na splošno pa o ISDS.
V leglu od Daya sta bili psici normalne trikolor barve , Day pa edini "normalen "črno bel samec. Ostali so bili nadvse hecnih barv- En čist bel, samo čez hbet dva čna pasova v obliki križa, en čist bel do popka, tam pa črta in črn naprej- kot bi bil iz dveh psov skupaj dan in še dva tud s takmi marsovskimi vzorci. No, jaz sem Dya vzela, ker mi je rekel  Raf da je najboljši.Če bi tako rekel za kateraga koli (belega ali karo ) bi vzela tistega. Mene čisto privlačijo taki vesoljski vzorci.
Aja oba staša sta bila zelo temna , z malo belih lis, komaj črtico čez smrček in samo pol ovratnika, mama eno celo nogo čist črno ,na drugih samo copatke. In tudi dvomim, da bi beli samec zdaj v naslenji generaciji z močno obarvano psico (brez belih prednikov)  dal ven nujno mladiče z dosti bele barve. Tako da ...briga me barva, dokler ne vpliva neg na zdravje. Važno ,da so psi vsaj komu dopadljivi.
Borderjem že itak na srečo pustijo  vseh vrst obarvanosti- super a ne .
Škoda,da pri nekaterih pasmah barvi posvečajo pretirano pozornost.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1155 : 13 November 2006, 15:04:05
saj pri V-jčkih je bilo isto. Oba starša temna oziroma klasične obarvanosti. Storm je sploh precej črn. Ven so prišli pa prav prisrčni vzorčki.  :P 8) Mene pa itak privlačijo čimbolj nenavadni vzorci, tako da mi je glede tega čisto vseeno. Če bi imela belo-črnega, bi bil pa belo-črni (seveda isto, dokler vse to ne vpliva na zdravje psa). Še bolj simpatični so mi beli s črnimi fleki.  :P 8) ;)

anja, čez vikend nas ni doma.  :(


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #1156 : 13 November 2006, 15:08:05
ok se bomo pa za drugič zmenil  ;) ni problema...lahko pa v sredo popoldne? če se vam da  ;)

glede nenavadnih vzorčkov....5rca, veš...pr men se bo tud en tak lep merlček skotiu...z nenavadnim vzorčkom, ki bi ti bil zelooooo všeč  ;D :P ;D ( seveda prvi je rez. za Uršo  ;))



lp

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1157 : 13 November 2006, 15:09:57
ok se bomo pa za drugič zmenil  ;) ni problema...lahko pa v sredo popoldne? če se vam da  ;)

glede nenavadnih vzorčkov....5rca, veš...pr men se bo tud en tak lep merlček skotiu...z nenavadnim vzorčkom, ki bi ti bil zelooooo všeč  ;D :P ;D ( seveda prvi je rez. za Uršo  ;))


Se še slišimo za sredo. Meni zaenkrat odgovarja.  ;D

Glede merlčka... Vse včerajšnje prepričevanje ni kaj prida vplivalo.  ;) Razen, če nama da Zoran Loka... Tega bi takoj vzela (oba seveda).  :o ;) 8)


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #1158 : 13 November 2006, 15:12:21
hehe, bomo še probavali  :P :P

ok se še slišimo za sredo


lp

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1159 : 13 November 2006, 15:17:08
Se še slišimo za sredo. Meni zaenkrat odgovarja.  ;D

Glede merlčka... Vse včerajšnje prepričevanje ni kaj prida vplivalo.  ;) Razen, če nama da Zoran Loka... Tega bi takoj vzela (oba seveda).  :o ;) 8)

ja, sej Lok je črno-beli merl  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1160 : 13 November 2006, 15:23:16
ja, sej Lok je črno-beli merl  ;)

 :D :D saj ni nujno, da je merl... Lok mi je grozno všeč.  :D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1161 : 13 November 2006, 15:35:09
Včeraj smo se imeli res super,hvala da ste se udeležili v tako velikem številu!  :)

Škoda,da se tako hitro stemni in nam ni uspelo skočit še v Robanov kot-tam je zelooo lepo(pa drugič).

Torej za pomlad imamo že dogovorjeno Koroško,konje,.......-bo super,boste videli.   :o

Hmmmm,saj kar mal farbam,ko mi psa hvalte,ampak vseeno ne gre niti približno od mene. ;)
Mali je dokaz,da ima človek včasih več sreče kot pameti in se oglasi pravemu človeku ob pravem času.  :)


Mi je pa tale slikca svetovna-rjavo-modrooki psihopat(bom pršu gor,bom pršu gor,bom pršu gor...)    :D




Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1162 : 13 November 2006, 16:59:52

Včeraj smo se imeli res super,hvala da ste se udeležili v tako velikem številu!  :)

Škoda,da se tako hitro stemni in nam ni uspelo skočit še v Robanov kot-tam je zelooo lepo(pa drugič).

Torej za pomlad imamo že dogovorjeno Koroško,konje,.......-bo super,boste videli.   :o


Saj mislim, da je bilo tudi do Rinke za nas in naše pesjane čisto dovolj, imamo pa vsaj eno destinacij že "rezervirano" za drugič.  :P
Za pomlad Koroška, pa za pozimi nekje na Gorenjskem, ne?
Lok je pa res super kuža, čeprav mislim, da tukaj ni vse samo od sreče odvisno!  ::)
Slikca je pa svetovna!
Lp



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1163 : 13 November 2006, 17:19:29
Citiraj
Saj mislim, da je bilo tudi do Rinke za nas in naše pesjane čisto dovolj, imamo pa vsaj eno destinacij že "rezervirano" za drugič. 
Za pomlad Koroška, pa za pozimi nekje na Gorenjskem, ne?
Lok je pa res super kuža, čeprav mislim, da tukaj ni vse samo od sreče odvisno! 
Slikca je pa svetovna!

Ja,Roban je zelooo dobra rezerva.  ;)
Mi komaj čakamo naslednje srečanje.  :)

Seveda ni odvisno samo od sreče,saj sva ves čas skupaj,razen ko sem v službi in ves čas nekaj počneva.Je pa sreča zraven v tej meri,da sem ga sploh dobil s takšnimi predispozicijami kot jih ima.  ;)

Me je pa presenetil Niki-pravi Katja,da ni bil zvečer nič kaj pretirano utrujen,kjub temu,da je ves čas divjal spredaj z največjimi norci in da je tak mali,okrogel,debel medvedek.  :)

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1164 : 13 November 2006, 18:35:25
Dolgujem vam še moje fotke:

Lok:



Mac:



Veni in Mac:



Niki:



Nixi:



druščina:




Več pa na http://borderkabuffy.moj-album.com/album/5752030/


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1165 : 13 November 2006, 18:38:16
Pa še en dokaz kam moj bučman ves čas gleda-vedno išče kontakt z mojimi očmi.Skoraj na vsaki slikci,na kateri je,lahko opazite,da je skrajno fokusiran.




lp
Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1166 : 13 November 2006, 18:54:12
Pa potem pogledaš, kje je Sky...  :D ;) :D

Odgovor ponavadi je bil: Tam, kjer je hrana.  :P

Pa dokaz, da sta res hodila z nami:



Cene je rekel, da bo še kdaj šel z nami.  :o


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1167 : 13 November 2006, 18:59:46
Citiraj
Pa potem pogledaš, kje je Sky... 

 ;D ;D ;D

Ja,Sky je pa retrieverček-rajši imajo hrano in vodo kot pa lastnike.  :(  ;)



Samo malce pred koncem ju je zmanjkalo-ravno toliko da nista videla nagrade(slapu).
Čeprav je bilo zanju pivo najbrž večja nagrada.   :D :D :D

lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1168 : 13 November 2006, 19:04:10
Samo malce pred koncem ju je zmanjkalo-ravno toliko da nista videla nagrade(slapu).
Čeprav je bilo zanju pivo najbrž večja nagrada.

Sta imela dober razlog, da sta se pogrela notri. Vsaj Cene. Miha mu je pa moral družbo delati.  ;)

Niki je pa skoraj na vsaki sliki nekje ob Buffy.  ;D :)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1169 : 13 November 2006, 19:16:38
Ja,mali bo huuuud plemenjak!  :D :D :D

Ampak me je res presenetil-za svojo težo,pa zgradbo,pa nerodnost se je več kot odlično držal.  :)

lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!