Border Collie

Lisa · 3993181

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1200 : 14 November 2006, 00:03:28
3 psi so malo preveč, pa kako bi bilo, ko bi se ena začela gonit :(
z veseljem ga prodam nekam blizu :) 
vse se, da zmenit samo, da gre mali v dobre roke ;)


Če se ena začne gonit, se malega da v varstvo komu. To je najmanjši problem...  ;)

Bom jaz poslala še enkrat maile s slikicam naokrog.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1201 : 14 November 2006, 07:07:11
Citiraj
Day jih ima pa 16, da ne boš mislil,da imaš najlažjega samca 

Uh,pol ga pa ti še manj futraš kot jaz.  ;)
Hec,hec!Men bo tamal celo plačo zažru.Ne morm verjet,da lahko 17 kilski suhec mali poje več kot 43 kilski velikanski požrešni labrador.   :o

Archie je res lušn in oba s sestro sta res čist popolnoma druge postave kot bratec Niki. ;)

Res mu je treba najti dober dom,ker si ga zasluži-je en tak prikupen,priljubljen kuža.

In če bi izbiral prvega borderja,bi zelo verjetno prišeš še kako v poštev,tako me pa sedaj vleče malo drugam.  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1202 : 14 November 2006, 08:28:55
Uh,pol ga pa ti še manj futraš kot jaz.  ;)
Hec,hec!Men bo tamal celo plačo zažru.Ne morm verjet,da lahko 17 kilski suhec mali poje več kot 43 kilski velikanski požrešni labrador.   :o

Archie je res lušn in oba s sestro sta res čist popolnoma druge postave kot bratec Niki. ;)

Res mu je treba najti dober dom,ker si ga zasluži-je en tak prikupen,priljubljen kuža.


Lp

ja Dayči je točno dvojno porcijo kot 3o kg malinoika- ki je mimogrede ves čas na zgornji meji "športne postave"  ;D

Hm Arči- mogoče pa "seva" od lastnikov, da se težko ločijo   ;) ?
Zdaj bi moralo it nekako , je soliden letni čas za iskanje lastnikov. Njabolje,da mu obesite tako rutico, kot jo nosijo Horjulčani ,če so na sprehodu- iščem dom  8) Pogosto se obnesejo oglasi s sliko-edino kliče pol 100 brezveznikov na enega normalnega človeka. Pa čim več na prireditve sabo-ampak to pa z nazorom o kašljanju ni sprejemljivo- mogoče pa najboljše, da se čim prej prekuži, da bo naravno cepljen  ::) in pol ne bo več zadržkov-čist resno mislim, ni zaj... :-[. Zdej bo kmalu winter winer  pa januarski razstavi...
Jaz tudi vedno nalepim slikice na vse pet šope in klinike.

čepa kdo sprašuje "za brez papirev" pa vsakemu povem,da zaradi mene lahko rodovnik tudi sežge al pa na koščke zreže, če ga moti  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1203 : 14 November 2006, 08:42:14
Me je zadnjič prov presenetlo,ko je Tina rekla,da Mak poje mislim da 330g-Lok poje nekje 550g Canidae na dan,labardor pa manj kot 450,pavsi ki ste ga videli veste,da ni ravno pes,ki ves čas poležava. ;)

Le kam dajo?  :D

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1204 : 14 November 2006, 09:03:02
Se mi zdi, da so Canidae tudi malo manj "mocne" od nekaterih ostalih briketov. Grin tudi dobiva skoraj dvojno porcijo, pa je bolj suhec. Njegov bratec je bil na Canidae ful suh, ko so presaltali na navaden Pro Plan je pa z manjso porcijo dobil 3 kg v enem mesecu...

battito animale


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1205 : 14 November 2006, 12:17:55
Anja, kdaj pridemo jutri?  :)


Kurcevsky

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #1206 : 14 November 2006, 12:30:27
Sta imela dober razlog, da sta se pogrela notri. Vsaj Cene. Miha mu je pa moral družbo delati.  ;)

Niki je pa skoraj na vsaki sliki nekje ob Buffy.  ;D :)

Ja, ja Kurcevski in Mika sta se prijetno zabavala..., vecino casa  :o :P Edin v avtu je zacel skor dez padat, kegrede in nazajgrede..., dve kuzike sem imel s sabo in dve kokice  :o :P



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1207 : 14 November 2006, 12:34:13
Ja, ja Kurcevski in Mika sta se prijetno zabavala..., vecino casa  :o :P

Saj zato sem pa dala slikce v album - da je dokumentirano. Ker kaj takega se še ni zgodilo (družba na sprehodu)  :P


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1208 : 14 November 2006, 12:45:53
Citiraj
Edin v avtu je zacel skor dez padat, kegrede in nazajgrede..., dve kuzike sem imel s sabo in dve kokice

Teb je vsaj samo skor začel padat.Jaz sem mel zadaj vse mokro,ker se je tačas,ko smo bili na kosilu zunaj vlilo,jaz bumbar pa obe zadnji okni na stežaj odprti.

Sem pa videl,da ste nekaj časa še vozili za mano,potem ste pa kr zginli-a ste se še ustavli kje?


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1209 : 14 November 2006, 13:01:26
Teb je vsaj samo skor začel padat.Jaz sem mel zadaj vse mokro,ker se je tačas,ko smo bili na kosilu zunaj vlilo,jaz bumbar pa obe zadnji okni na stežaj odprti.

To je bilo zelooo pametno, SKY. Sta imela vsaj Lok in Sky oprane tačke!  :P




petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1210 : 14 November 2006, 13:06:29
Sem pa videl,da ste nekaj časa še vozili za mano,potem ste pa kr zginli-a ste se še ustavli kje?

Glede na to, da nismo poznali ceste in povrh vsega še nič ni bilo osvetljeno (al pa je bilo zelo slabo), je bila tvoja vožnja za nas mal prehitra. Pa še pogovarjal smo se v avtu  :P


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1211 : 14 November 2006, 13:43:03
Nista mela,ker imam boks v prtljažniku.  ;)

Citiraj
Glede na to, da nismo poznali ceste in povrh vsega še nič ni bilo osvetljeno (al pa je bilo zelo slabo), je bila tvoja vožnja za nas mal prehitra. Pa še pogovarjal smo se v avtu 

Saj je res-itak sem jaz vsaj vsake 14 dni gor,pa še včasih sem se po 5x na teden gor vozil,ker sem mel ljubezen gor.
Dobr,da me je minila.   8)


Lp



IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1212 : 14 November 2006, 15:29:10
Ne, ne, petrca... Mi smo zavil na Kamnik potem.  ;)

Anja, kaj je za jutri? Jaz imam že ene tri borderje zainteresirane, da pridejo.  ;)


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #1213 : 14 November 2006, 15:51:16
evo me iz šole..šele  >:(...5rca, jaz pridem domov okrog pol dveh...pa da imamo kosilo pa to pa je ura 2...tako da kadarkoli po drugi  ;)  seveda ste vsi vabljeni  ;)

sem med računalništvom malo brskala po netu in sem vidla da bojo meli pri borders home leglo z Sem-om  :o :o :o cel dan sem že čist paf  :D...sem prišla domov pa sem to povedala očiju..pa je rekel naj začnem šparat  :o..ampak ne bo nič, dokler imamo 2 psa..jaz bi seveda imela Nalo za zmerej ker je ona tista ki me je vpeljala v svet kinologije in se mi zdi da bolj rada ne bom imela nobenega psa, je pač prva pasja ljubezen  ;)(poleg Kare ampak se je ne spomnim prav dobro  :'( )

...pa zasledila sem tud moje "poste", od par let nazaj...OMG  :( :-\ >:(  sama seb sem si rekla " ker *** je to pisal"   :D :D




lp  ;) ;)

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1214 : 14 November 2006, 16:53:04
evo me iz šole..šele  >:(...5rca, jaz pridem domov okrog pol dveh...pa da imamo kosilo pa to pa je ura 2...tako da kadarkoli po drugi  ;)  seveda ste vsi vabljeni  ;)

Se bomo zmenili z ostalimi, kdaj imajo čas. Meni je drugače čisto vseeno, kdaj, ker lahko sp!"%im prej domov iz sluzbe. Tina je tudi rekla, da ima od dvanajstih naprej čas. Zdaj pa še galu čakamo, da pove, kdaj ji odgovarja. A bi še kdo prišel?



...pa zasledila sem tud moje "poste", od par let nazaj...OMG  :( :-\ >:(  sama seb sem si rekla " ker *** je to pisal"   :D :D

Jaz jih to sploh ne upam it pregledat za nazaj.  ;)

Zdaj je bila ravno reklama za Pedigree po TV. Tisti, pri kateri je "glavni junak" border... Oziroma, če se dejansko pogleda reklamo, se vidi, da sta vsaj dva borderja... Glavno, da je pes črno-bel pa mislijo, da ne bo nihče opazil razlike. Zgleda en od borderjev ni imel rad Pedigreeja pa so morali za prizor, ko je hrano, dobiti drugega.  :P


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #1215 : 14 November 2006, 17:13:20
verjetno enga feeejst sestradanega  ;) :P


...doma vsakih 5 minut omenim nekaj v zvezi z borderjem (čist tko izven konteksta..npr. nekaj mi računalnik border šteka   :D)
pa še ni blo NE-ja, ampak samo: treh psov ne bomo imeli  ;) hehe   :D je luštno starše mal ob živce spravljat  :P :P


lp

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1216 : 14 November 2006, 18:01:06
Ne, ne, petrca... Mi smo zavil na Kamnik potem.  ;)

SKY-ja smo že kr dost prej zgubil  :P . Na unem semaforju, ko so nekaj delal, smo stal za njim, potem smo nekaj ovinkov še vozil za njim, potem smo ga pa izgubil.


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1217 : 14 November 2006, 18:02:05
no res da sem novinka sam mali Anakin (kukr sm jst zasledila da mu je ime  ::) )je res neki posebnega  ;)

LP


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1218 : 14 November 2006, 19:39:18
SKY-ja smo že kr dost prej zgubil  :P . Na unem semaforju, ko so nekaj delal, smo stal za njim, potem smo nekaj ovinkov še vozil za njim, potem smo ga pa izgubil.

Saj ni treba vedno po pravici povedat...  :P ;) Itak, da smo ga izgubil, če smo se za vami moral počas vozit.  :P ;) :D 


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1219 : 14 November 2006, 19:41:42
eno vprašanje za vse lastnike borderjev-agilitašev...
kdaj ste začel skoke trenirat z vašimi kužki?? (tudi če so bili zelo nizki me zanima)  :)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1220 : 14 November 2006, 20:10:47
eno vprašanje za vse lastnike borderjev-agilitašev...
kdaj ste začel skoke trenirat z vašimi kužki?? (tudi če so bili zelo nizki me zanima)  :)

Pri petih mesecih... zelo nizke...

A te skrbi za kolke? Skoki krepijo kolke in jih ne uničujejo. Bolj problematični so ostri zavoji in ustavljanje, kar pa pes pri petih mesecih še ne dela. Meni je Veni delala po snegu višje skoke pri štirih mesecih kot jih je na agilityju, da o skokih po visoki travi ne govorim... Nekateri lastniki delajo res preveliko paniko glede skokov in sprehodov. Po mnenju nekaterih (tudi veterinarjev) bi bilo najbolje, da se psa do enega leta zapre v boks in vozi samo lulat, da si kaj ne uniči...  ::) ::)

cacy, greš z nami jutri?


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1221 : 14 November 2006, 20:13:16
5rca, sej me sam tko mal zanima glede skokov, da vidim :)

jutri težko, mamo malo šolo ob 4h (pa pomoje ne bi blo najbolš če pride čist zmatran tja, pol mi sploh ne bo nč delu :P)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1222 : 14 November 2006, 20:23:30
jutri težko, mamo malo šolo ob 4h (pa pomoje ne bi blo najbolš če pride čist zmatran tja, pol mi sploh ne bo nč delu :P)

sem pozabila, da imate...   :-[ :-[


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #1223 : 14 November 2006, 20:30:00
jaz sem skoke(čist tamale) začela delat okrog devetega mesca...mal bol zares pa 11 oz. 12 mesec, čeprav bi lahko še malo počakala.

5rca, kdaj pol jutri?


lp

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #1224 : 14 November 2006, 20:39:21
Imam eno novičko s svetovne: Storm je bil v Poznanu drugi v razredu prvakov (v tem razred je bilo prijavljenih "samo" 20 samcev :). Ne vem pa, ali je dobil tudi R.CACIB.

nala_in_fly - a ne, je Sem lepši od Storma :) Samo - Storm tako lepe otroke daje, zato je bil on za ponucat :)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #1225 : 14 November 2006, 20:43:56
uf Kolibri...nevem ker je lepši, oba sta ful lepa  :-* , ampak Sem bo mel lih "otroke"  :D  Storm je poleg razstavnega lepotca še medvedek  ;)....joj tale Storm pa Sem me tok spominjata na ene like (človeške) iz filma..pa se ne morm spomnit...me skoz muči  ::)


lp


p.s... pr Preverjeno je od kužijev pa preprodaje..pa od matoše :S

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1226 : 14 November 2006, 20:58:41
jutri okrog treh... Tincy je rekla, da od dvanajstih naprej ima čas, tako da še gulu čakamo.


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #1227 : 14 November 2006, 21:00:05
vi kr pridte  ;) tud ne-borderski otroc  ;) ;)


lp

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1228 : 15 November 2006, 07:20:42
p.s... pr Preverjeno je od kužijev pa preprodaje..pa od matoše :S

Sem gledala. Večinoma je šlo za Matošo. Ob gledanju prispevka sem bila prov jezna. Inšpekcija še vedno trdi, da ima pse v zadovoljivem okolju in stanju  >:( >:( >:( . Kako to, da mu noben ne more nič  ??? >:(. Prijav je bilo že ogromno. V prispevku so bivši lastniki psov, ki so ga vzeli pri njemu, povedali svojo zgodbo. Pa še vedno brez pravih ukrepov  >:(.


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #1229 : 15 November 2006, 08:35:58
mene samo zanima kdo še spolh gre k njemu kupit?  ??? ??? >:(

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line