Border Collie

Lisa · 3992966

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1800 : 30 November 2006, 14:58:42
Saj verjetno bi bil rokav tudi čist dobr.  ;)

Tolk da se vsaj ve kdo in od kod smo.  :)

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1801 : 30 November 2006, 15:12:52

Tolk da se vsaj ve kdo in od kod smo.  :)

Sem dobila mail od enega gospoda iz Kluba za britance in je napisal, da je dobra ideja, ampak da smo iz SLOVENIJE!!!!!!!!! Sem napisala, da bomo zaradi tega dali gor napis SLOVENIJA in če ima kakšen dober napis v slovenskem jeziku, naj ga pove... Vsi tako radi kritizirajo/mo...  8)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1802 : 30 November 2006, 15:20:53
Citiraj
Sem dobila mail od enega gospoda iz Kluba za britance in je napisal, da je dobra ideja, ampak da smo iz SLOVENIJE!!!!!!!!! Sem napisala, da bomo zaradi tega dali gor napis SLOVENIJA in če ima kakšen dober napis v slovenskem jeziku, naj ga pove... Vsi tako radi kritizirajo/mo... 

Ja,ob vsem kritiziranju pa do 14 dni nazaj ni bilo niti iskrice o kakšni ideji za majčke.

Saj je lepo in prav,smo slovenci in imamo lep jezik,ki ga pa žal nihče drug ne razume.

Mislim da bo zaenkrat takšna rešitev popolnoma zadovoljiva,če pa bo kdaj še kakšna ideja v slovenskem jeziku pa.......majčk ni nikoli preveč.  ;)

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1803 : 30 November 2006, 15:22:27
Napis v Slovenščini ne bi bl slab, ampak mislim,da smo fazo izbiranja napisa že dali skoz. Vračanje bi pomenilo,da smo spet na nuli. To je tako kot v upravnih postopkih- pritožbeni rok je potekel , drugače ne bomo nikamor prišli.
Preostane po moje
- rokav,
-spredaj kot značka firme sistem (mali napis na levi strani zgoraj)
-zadaj veliko namesto angleškega napisa.

Nikakor pa ne gre skupaj na isti strani ,kjer je angleški tekst.

Lahko pa začnemo zbirat akcijo tekmovanja za najboljši slovenski napis in naslednjo rundo tiskamo enako sliko,samo s slovenskim napisom-če se bomo slučajno uspeli zedinit kateri je najbojši, kar pa dvomim, saj smo vendar Slovenci .


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1804 : 30 November 2006, 15:30:02
Jaz sem za rokav. Na eni strani napis SLOVENIJA, na drugo stran pa zastavica.  :o


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1805 : 30 November 2006, 15:39:32
Citiraj
Lahko pa začnemo zbirat akcijo tekmovanja za najboljši slovenski napis in naslednjo rundo tiskamo enako sliko,samo s slovenskim napisom-če se bomo slučajno uspeli zedinit kateri je najbojši, kar pa dvomim, saj smo vendar Slovenci .

Odlična ideja!

Vsak,ki se bo spomnil kaj zanimivega,primernega in v slovenskem jeziku,naj zapiše in bomo potem najboljšega uporabili za polteni paket majic.  ;)

Zedinili se verjetno res ne bomo za najboljšega-bomo pač dali poda anketo,pa bo.  :D

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #1806 : 30 November 2006, 16:12:42
Prosim, če pri tisku "Slovenija" na tak ali drugačen način, mojih šest majčk izločijo. Izrecno želim samo osnovni tekst
Hvala.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1807 : 30 November 2006, 16:43:58
Vsem, ki ste danes držali pesti, da Lumovo šepanje ne pomeni nič hujšega, sporočam, da ima žal OCD (Osteochondritis) - odkrušenje hrustanca v ramenskem sklepu - in da ga v kratkem čaka (po vetovih besedah) nepreveč zahtevna operacija. Tako, da bo potrebno še enkrat držat pesti  8)  ;).
Medtem pa bom vesela vsake informacije v zvezi s to boleznijo/poškodbo, sploh izkušnje so zelo dobrodošle.
Ko pa pogruntam kaj več, odprem novo temo.
LP




dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1809 : 30 November 2006, 16:52:49
Poglej malo pri velikih švicarskih planšarjih. Tam se ta bolezen pojavlja kar pogosto! Poglej malo na druge forume, kjer imaš opisane izkušnje ljudi glede OCDja.



cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #1810 : 30 November 2006, 16:54:25
Tudi sam bi raje imel majice brez napisa Slovenija - očitno bomo še komplicirali :)

Kakorkoli, brez Slovenija napisa mam že narjeno, itaq dam sam napisek Slovenija še, v ločenem fajlu, pa bo - le izrecno bo potrebno povedati, kdo s čim. Samo da ne bo na koncu 2001 možnost (brez leve tačke borderja, z malo bolj košatim repom, z večjim poudarkom na Proud ali celo menjava slogana :) :)

gulu - če imaš na voljo artroskopsko odstranitev, res, go for it! Samo 2 luknjici dobi (če) v ramo, ne odpira sklepa celega in pes lahko hitro spet normalno hodi, ker ni toliko šivanja... Sicer pa - ti kar vprašaj, če ti kakšen medicinski izraz ali poseg nista najbolj jasna, tako, kakor sva se zmenila ;)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1811 : 30 November 2006, 17:05:47
Hvala, Petra za linke, bom pogledala,
dog4evr, pri planšarjih pravkar gledam in na reševalskem forumu je nekaj.
Andraž, nam je vet tako in tako rekel, da je operacija kratka, da nič ne poškodujejo dodatnega tkiva in da bo po 2-3 dneh že normalno hodil.  Ni pa rekel, če je to artroskopska odstranitev  ???

Mogoče kdo ve za ceno takih operacij - tukaj ni ravno majhna, pa me samo informativno zanima, kot primerjava.
Operacija pa bo potekala v torek ...



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1812 : 30 November 2006, 17:06:37
Meni drugače je čisto vseeno tudi če ni napisa. Kakor bo rekla večina. Najbolj preprosto bi bilo, da se ostane pri tem, kar imamo pa je mir.  8)

gulu, samo vidva pa res nimata sreče.  :'( :'( Upam, da bo po operaciji vse v redu z Lumčkom.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1813 : 30 November 2006, 17:08:28
Če bo psa operiral Matko, potem bo pes moral počivati še kakšen mesec. Zorko je leta nazaj predpisal 3 tedne počitka. Cena: okoli 50 risoč (mogoče bo manj, ker je pes lažji). Odvisno, kje bo operiran.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1814 : 30 November 2006, 17:08:39
Jst osebno bi raje brez!

5rca, ful dobri linki, res hvala!



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1815 : 30 November 2006, 17:09:45
Če bo psa operiral Matko, potem bo pes moral počivati še kakšen mesec. Zorko je leta nazaj predpisal 3 tedne počitka. Cena: okoli 50 risoč (mogoče bo manj, ker je pes lažji). Odvisno, kje bo operiran.


Pri Zaninoviču ... Baje, da bo zelo kratek počitek, no cena pa ni majhna ...



cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #1816 : 30 November 2006, 17:15:47
Če bo čisto majhen počitek (v smislu - brez laufanja, sprehodov, razen lulat,...), potem je nedvomno artroskopija. Vsekakor pa kak mesec ne bo agija in podobnih vragolij, to pa :)



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #1817 : 30 November 2006, 17:18:16
emmmmm - a mi lahko nekdo napiše (lahko tudi zasebno) - od kod je Lum (predvsem oče x mati).

V bistvu se da operirati, velikokrat je pa potem potrebna operacija tudi na drugi strani. Je pa genetska zadeva to.
Moja kolegica (druga pasma + tujin!) je kasneje samca, ki je imel OCD uporabila v vzreji. Zadeva je šla grdo naprej...
Je bila pa letos ena psica (ne BC) operirana in ji je šla agility sezona... Šele po pol leta je smela začeti delati...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1818 : 30 November 2006, 17:19:33
uhhh bogi lum :-\ upam, da bo čimprej vredu in da nam bosta kmalu konkurenca (na agyu seveda) :o :P



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1819 : 30 November 2006, 17:24:30
Barbka, mislim, da Lumovo poreklo ni skrivnost:

http://www.bordercollie.hr/6th_litter.htm

PS: A damo še eno anketo? Napis ali ne?


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1820 : 30 November 2006, 17:39:28
V bistvu se da operirati, velikokrat je pa potem potrebna operacija tudi na drugi strani. Je pa genetska zadeva to.
Moja kolegica (druga pasma + tujin!) je kasneje samca, ki je imel OCD uporabila v vzreji. Zadeva je šla grdo naprej...
Je bila pa letos ena psica (ne BC) operirana in ji je šla agility sezona... Šele po pol leta je smela začeti delati...

Lumovo poreklo ti je posredovala že 5rca, smo pa slikali tudi drugo stran in je ok. Pred mesecem so bili slikani tudi kolki in tudi tam ni težav.
Za vse, ki ne veste, Lum ima zeloooo dolge tace (baje po fotru), tako da se glavni vzroki skrivajo menda tam + mehanska poškodba, ki je povzorčila, da je košček odletel stran. Bomo pa povprašali še lastnike Lumovih bratcev in sestric, kako je z njimi.
Agilityja pa tako in tako verjetno ne bi začeli trenirati do pomladi - menda bo takrat že ok!  ;



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1821 : 30 November 2006, 18:28:03
O.K.,da res ne bomo preveč komplicirali,je mogoče res bolje,da se tokrat držimo prvotnega načrta,pa mogoče potem za naslednji komplet majic poskušamo najti nek slovenski slogan,kjer bo potem tudi napis Slovenija lepše pasal.

Nima smisla,da vse začenjamo znova.

Nove ankete jaz ne bi dajal,ker je brezveze-večina ljudi,ki se je odločila za majčke,se je itak odločila za tiste brez napisa.  ;)


Lumu pa veliko sreče!  ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #1822 : 30 November 2006, 18:45:12
Joj, ubogi Lum. Držimo pesti in tačke da bo operacija uspešna in se bo Lum čimhitreje pozdravil. :-*

Los je car!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1823 : 30 November 2006, 18:45:50
gulu želim vama velikkkk sreče in da bo kmalu O.K.,da bo lahko spet tekal in skakal okrog kakor zna  ;)

LP

Kaja


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1824 : 30 November 2006, 19:07:04
cacy 2 (2x oprijeta ženska M)    P
cerae 5 (1x moška L, 1x moška M, 1x oprijeta ženska S, 2x oprijeta ženska M)    P
5rca 4 (1 oprijeta ženska M,1 navadna ženska M,1 navadna ženska S in 1 moška XL)
petrca 5 (1x oprijeta ženska M,3x navadna ženska M,1x moška L)
jean 4 (2x oprijeta zenska M, 1x navadna zenska M, 1x moska M)
minči (1x moška M,1x ženska M oprijeta,1x ženska ohlapna M,1x otroška 11-13)    P
gulu 3(1x ž M oprijeta, 1x M moška, 1x XL moška)    P
kajcyka 2 (1xnavadna ženska M,1X oprijeta ženska M)    P
anja 2 (1X moška M,1x ženska M)
SKY 3 (moško XXL,žensko L,otroško 5-7)   P
Mubev 3(ženska M navadna, otroška 5-7, otroška 10)   P
deteljica 4: 1x s ohlapno žensko, 1x otroško 3-5, 1x otroško 7-9, 1x L moški   P
nuška 2: 1x oprijeto žensko M in 1 oprijeto žensko S
tincy 2: 1X žensko M (oprijeto) in 1X moško XL
bosquito 2: 1 x moška M, 1x oprijeto žensko M    P
Kolibri 6: 2x ženske XL, 1x žensko L, 2x moški XL, 1x moški L   P
zvezdica: 1x navadna ženska L
sandra 2: 1x ženska oprijeta M (če so manjše, potem L), 1x  moška XL   P
lelika: 3 -  1x moško XL, 1x žensko XL, 1x žensko L
Mojca (od Nikite): 1 X navadno žensko M
Tomaž in Gašper: 2X (1 moška XL in 1 krat M :-\ )
Lovro (še ena sestrica od Veni): zaenkrat 1X mislim, da tudi M moško (Barbka, bo za M že a ne?)

Me je pa ravnokar klicala ena punca, ki bi rada naročila pa sem ji rekla, da naj se kar na pesjanarja priklopi, da bo lažje tukaj naročila.  :P


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1825 : 30 November 2006, 19:13:13
Tale borderček pa verjetno niti ni kakšna huda driska.  ;)





Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1826 : 30 November 2006, 19:49:48
Sky, a si ziher, da tale ni avstralc  ;D  :P

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1827 : 30 November 2006, 19:50:50
Sky, a si ziher, da tale ni avstralc  ;D  :P

Sem vedela, da se bo en od "vas" takoj oglasil.  :P ;)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1828 : 30 November 2006, 20:12:37
Gulu, imela sem labradorko, ki so jo isto morali operirati. Bila je poškodba in ne dedno. Operirali so jo  po starem.Dokler je imela povoje je bila bolj boga (treba je pravilno povezat, bolj na trdo in takrat šepa, naši so prvič preveč trdo povezali in se ji je povoj zaril v meso in  je  cvilila), potem pa si je hitro opomogla čeprav je bila takrat stara že 11 let. Držim pesti za Luma.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1829 : 30 November 2006, 20:29:36
Hvala vsem, za lepe misli, bom poročala, kako bo.

Minči - saj pri Lumu je verjetno tudi moral biti kakšen udarec vmes, ker je drug rama čisto ok.
 
Sicer pa - še dobro da bo zima in bo vse skupaj malo manj privlačno za dirkanje gor in dol, pa krajši dnevi ...  ::)