Border Collie

Lisa · 3992976

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2100 : 13 December 2006, 17:31:41
glede otroške majčke:  če je že stiskana, potem bo OK; če pa še ni, bi pa rajši S žensko, ker je sigurno manjša od S moške.

minči, ženska S mislim, da je ful majhna. moška S je meni premajhna (mi pride do riti, ampak ne čez njo  :-\ ::) ). Če bi bila za, bi se jaz raje zmenila za žensko L namesto S (ker mi ostaja). Če si jutri na treningu, bom tako ali tako prinesla majice Jean pa lahko tebi prinesem moško S in žensko L za pogledat pa se boš odločila, katera je bolj primerna. Pa verjetno bo fant čez poletje še kaj zrasel (da mu ne bo takoj premajhna  ;) ).  Drugače je ženska L manjša od moške S.  ;)

MuBev, bomo počakali do petka, da vidimo, kaj bodo naknadno natisnili, potem pa pridem z majicami, ki so "odveč" do tebe pa se boste odločili, katero boste vzeli.  ;)

Drugače sem pa danes spoznala Urško, ki ima doma 9-mesečno borderko iz Madžarske. In je rekla, da je že registrirana na forumu, tako da čakam, da nalima kakšne fotke.  :D

gulu, smo tako stiskali včeraj pesti, da je že moralo iti dobro skoz. Upam, da čimhitreje okrevate.  ;D :-*


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2101 : 13 December 2006, 17:36:19
5rca, bo hodila kaj do mesta, da bi mi spotoma prinesla majčke? V Postojno nas verjetno ne bo.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2102 : 13 December 2006, 17:40:20
5rca, bo hodila kaj do mesta, da bi mi spotoma prinesla majčke? V Postojno nas verjetno ne bo.

Jaz ne bom nič hodila... Ampak poznam enega, ki dela pri vaših sosedih...  :P ;) Daj me poklič jutri enkrat okrog treh, da mu dam majice pa da ti jih prinese.  ;D DA ne pozabim.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2104 : 13 December 2006, 17:47:01
OK.  : Jutri pridemo na trening, pa bomo videli kako in kaj. ::)

minči, kdaj točno imata trening? Da vaju ne zgrešim.  ;D


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2105 : 13 December 2006, 17:54:31
Ampak poznam enega, ki dela pri vaših sosedih...  :P ;)

 :P :o

Bom klicala! Hvala.




minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #2107 : 13 December 2006, 18:38:04
A pride Jean z Oli na trening isti čas kot zadnjič? Potem moram pripravit ščitnike. Našo Evo je do krvi, je imela prav luknjo od zoba.


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #2108 : 13 December 2006, 19:21:54

 Cau vsem skupaj!
Sem Urša, ki ima borderko iz Madžarske in sem danes že dobila full lepe majčke!
Slikce bom pa dodala takoj ko mi kakšen pokaže kako se tej stvari streže!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2109 : 13 December 2006, 19:31:23
Uša, pozdravljena! Glede dodajanja slik na forum, ti bo zelo prav prišla tale tema: klik

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2110 : 13 December 2006, 19:33:32
A pride Jean z Oli na trening isti čas kot zadnjič? Potem moram pripravit ščitnike. Našo Evo je do krvi, je imela prav luknjo od zoba.

JA, menda, da ja. Oli je pa drugače ful simpatična psička, ko te enkrat spozna. Avstralec pač...  ;D  Upam ,da Eve ni preveč bolelo.

Čao Uša. Sem vesela, da so ti majčke všeč. Upam, da se kdaj dobimo kje s tvojo na kakšnem sprehodu pa da jo v živo spoznamo pa kakšno rečemo.

Jaz bi bila drugače za, da bi se kdaj kje okrog Ljubljane na kakšnem mini sprehodu dobili. Je kdo za? Bi bilo lahko prednovoletno border srečanje.  :D


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2111 : 13 December 2006, 19:35:09

battito animale


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2112 : 13 December 2006, 19:36:32
No... >:( :)

Ko reče kdo, da so avstralci družinski psi, vam ni všeč. Ko reče kdo, da je Olivia tipičen avstralec, vam ni všeč... Jaz ne vem, kaj bi sploh radi...  :D :D :D :P ;) 8)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2113 : 13 December 2006, 19:39:39
Prvo drzi pogojno, drugo pa sploh ne  ;D

battito animale


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2114 : 13 December 2006, 19:46:43
Od tipicnega avstralca se torej pricakuje, da bo grizel ljudi? A ni to skregano z logiko?

Cudno mi je, da ta ugriz ni nic hudega, v drugih temah se pa bunite nad agresivnimi cucki, ki grizejo.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2115 : 13 December 2006, 19:50:14
Od tipicnega avstralca se torej pricakuje, da bo grizel ljudi?

Ne...

battito animale


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2116 : 13 December 2006, 19:56:26
Od tipicnega avstralca se torej pricakuje, da bo grizel ljudi? A ni to skregano z logiko?

Cudno mi je, da ta ugriz ni nic hudega, v drugih temah se pa bunite nad agresivnimi cucki, ki grizejo.

No, kakor je meni znano, pa naj me popravi kakšen, ki pozna avstralce, avstralci ščipajo govedo pri pašnji. In to je v njihovih genih, da ščipajo. In Olivia je pač tipična delovna linija (naj me spet kdo popravi), pri kateri je pač ta del nagona še bolj izražen (oziroma ni bil zatrt). In zame je to pač del avstralca, da obstaja možnost, da uščipne. Ni pa to del borderja, samojeda, škota itd. In, kakor sem jaz videla Olivio, je grizla na dva načina. Prvi je bil iz strahu, ker se ji je kdo preveč približal in drugi je točno to ščipanje v noge ljudi.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2117 : 13 December 2006, 20:04:48
Zakaj pa potem lovski psi ne smejo po mili volji jagati, ce imajo to v genih? Pa potem lahko mojemu psu dovolim, da ugrizne vsakega, glede na to da je bil vzrejen za obrambo?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2118 : 13 December 2006, 20:09:53
In kje sem napisala, da je v redu, da ščipa? :-\ ::) Kaj misliš, da Jean mirno gleda, kako Oli grize ljudi naokrog?  ::) ::) 

Tisto z obrambo si pa čisto zgrešila... Pes se zgleda po tvojem skoti z vsem znanjem o obrambi...  :-\ ::)

Če bi bila jaz zato, da bi pes počel tisto, kar ima v genih, potem bi bilo najbolje, da jo pustim, da pase vse, kar leze in gre. Pa da te razsvetljim: moja psica NE pase, ker se paša ne ujema s krajem, kjer živim...

Pa še nekaj... A sem dala mogoče premalo smajlijev na konec tistega prvega stavka o avstralcih?  ::) ::) ::) ::) ::) ::)


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #2119 : 13 December 2006, 20:14:32




Jaz bi bila drugače za, da bi se kdaj kje okrog Ljubljane na kakšnem mini sprehodu dobili. Je kdo za? Bi bilo lahko prednovoletno border srečanje.  :D
[/quote]

Tudi jaz sem za kašen sprehod okrog Ljubljane!

Zadnjič ste se pogovarjali o nakupu frizbijev! Jaz sem že dva kupila v Eleclercu na pasjem oddelku in so isti kot jih prodajajo na strani talenti.si! So

manjši vendar primerni za borderje in težje uničljivi!



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2120 : 13 December 2006, 20:17:38
Uša, kako je že tvoji psici rodovniško ime?

Drugače pa, če ima kdo čas v soboto, se lahko dobimo kje na sprehodu... Tuki pri nas je cel kup travnikov za dirkat. Pa parkira se lahko.


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #2121 : 13 December 2006, 20:22:45

Poseidon Ramina Regal  :)

Oče je Borderfame Mystic Liason, mami pa Poseidon Nichelle-Neon



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2122 : 13 December 2006, 20:22:59
Tisto z obrambo si pa čisto zgrešila... Pes se zgleda po tvojem skoti z vsem znanjem o obrambi...  :-\ ::)

Ce avstralc ve, kdaj se uscipne, tudi moj ve, kdaj se ugrizne ;)

Sem pa res mislila, da tolerirate to scipanje, ker je to pac v njihovi naravi. Sem se zmotila in se opravicujem



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2123 : 13 December 2006, 20:40:02
Ce avstralc ve, kdaj se uscipne, tudi moj ve, kdaj se ugrizne ;)

Sem pa res mislila, da tolerirate to scipanje, ker je to pac v njihovi naravi. Sem se zmotila in se opravicujem

Jaz ga ne bi tolerirala. Bi se trudila, da bi se zadeva odpravila. V bistvu ugriza ali celo renčanja se pri nas ne tolerira (pri nas je Veni dvakrat zarenčala in čisto obrambno (enkrat celo na Olivio, ker ji je težila) pa jih je slišala (pri Veni rečeš kaj malo bolj na glas pa že ve, da je nekaj narobe), ker tega ne trpim).  :)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2124 : 13 December 2006, 20:44:03
5rca, kdaj prideš jutri na poligon?  :)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2125 : 13 December 2006, 20:44:55
5rca, kdaj prideš jutri na poligon?  :)

Jutri imava ob 12.30. A boš počakala? Ti imaš zase pa za Kajo a ne? Da pripravim.


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2126 : 13 December 2006, 20:47:33
cacy:sorry za pozen odgovor  :-[  mi bomo na tekmi dopoudne okoli 10h....tako da če bi lahko res prinesla moje majčke bi bilo super  ::) saj se začne ob 9h ane?

petrca:prideš tudi ti na tekmo??

gulu:upam da bo tvoj mali uredu okreval po operaciji  ;) prečohaj ga  ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2127 : 13 December 2006, 20:49:03
Ja bom počakala seveda  ;)  ja zame pa za kajo ;)
Se vidmo :P

Kaja, jst tud okol 10h pridem v nedeljo, pa te bom poiskala (sej mava tud telefonske, tko da ne bo panike)  ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2128 : 13 December 2006, 20:49:03
kajcyka, saj bi ti lahko jaz prinesla tudi na tekmo. Samo cacy je rekla, da te bo prej videla.  ;)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2129 : 13 December 2006, 21:13:09
petrca:prideš tudi ti na tekmo??

Žal ne, ker moram bit popoldan na jesenicah na praznovanju rojstnega dne mojega bratranca  :-\. Se vidimo kdaj drugič  ;)

Jaz bi bila drugače za, da bi se kdaj kje okrog Ljubljane na kakšnem mini sprehodu dobili. Je kdo za? Bi bilo lahko prednovoletno border srečanje.   :D

V soboto dopodan? Z Buffy sva takoj za stvar  :o.