Border Collie

Lisa · 3993138

isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #2220 : 18 December 2006, 14:34:26
No glede na to, da se bom pocasi zacela spuscati v nakupe za novega psa bi mi prav prisel kaksen nasvet okrog ovratnic za borderje. Predvsem me zanima iz katerih materijalov imate ovratnice za svoje bordercke in kaksne povodce?

Hvala za odgovore  ;D



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2221 : 18 December 2006, 14:58:37
No glede na to, da se bom pocasi zacela spuscati v nakupe za novega psa bi mi prav prisel kaksen nasvet okrog ovratnic za borderje. Predvsem me zanima iz katerih materijalov imate ovratnice za svoje bordercke in kaksne povodce?

Hvala za odgovore  ;D

am... jaz imam čisto navadno, ki jo lahko dobiš pri veterinarju(no jaz sem jo tam kupila)....pomoje ni nič posebnega za borderje.....vsaj jaz nisem zasledila in noben mi ni rekel, da bi mogla kupiti kakšno posebno ovratnico za borderčka......no tok z moje strani upam, da ti nisem kaj narobe povedala.....no če pa sem, me bojo pa opozorili  ;)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2222 : 18 December 2006, 15:00:06
aja pa še to ker ni noben še povedu........... SNEG PADA!!!!!!!!! :o :o ;D


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #2223 : 18 December 2006, 15:06:31
am... jaz imam čisto navadno, ki jo lahko dobiš pri veterinarju(no jaz sem jo tam kupila)....pomoje ni nič posebnega za borderje.....vsaj jaz nisem zasledila in noben mi ni rekel, da bi mogla kupiti kakšno posebno ovratnico za borderčka......no tok z moje strani upam, da ti nisem kaj narobe povedala.....no če pa sem, me bojo pa opozorili  ;)

Hvala kajcyka  :), saj nisem mislila da je za borderje kaj drugacna kot za druge pse, ampak glede na to, da imam zdaj za psa oprsnico in flexi sem malo zgubljena, kar se ovratnic in povodcev tice. Zanima me ce so boljse usnjene ovratnice ali tiste iz umetnih materjalov, mogoce kovinske? Dolzina povodca? Itd..  ;)

Sneg pa res pada  :o



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2224 : 18 December 2006, 15:12:44
Citiraj
hehe Zoran pa mava 2 k morva pse shujšat!! 

No,na srečo mojemu ni treba shujšat-včasih prov študiram,kako bi ga mal poredil.

Niki pa ni moj.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2225 : 18 December 2006, 15:13:35
Ne kovinske ovratnice, to res ni za borderja... jst sm mela rdečo ovratnico pa je šla mal v barvo, tko da sm novo kupila pol. jst mam in flexi in povodec za mojga. povodec je dober pomoje tisti, pri katerem imaš lahko več dolžin in si naštimaš tako kot ti paše. Oprsnice pa niso priporoščive za mladičke (zaradi hrbta). Tko da pomoje če greš v eno večjo trgovino za male živali boš najdla vse primerno  ;)
Isla iz kje pa je tvoj novi borderček? Kdaj ga dobiš?? (mogoče si že napisala, pa nism opazila :-[)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2226 : 18 December 2006, 15:21:31
men se na nasplošno že zdi da niso kej preveč dobre kovinske....no kukr za koga.......glede povodcev, pa jaz imam tud in pvodec pa tud flexija, sam ga ne uporablam preveč....povodec pa kupi kukr ti paše.....je čist useen
jest sm pa mela oprsnico do kakega 4 mesca, pa mi ni bila kej preveč ušeč pa tud tamali.....to za hrbet pa nism vedla  :-[

aja pa a mi lahko gdo pove kako se sm gor daje fotke  ???  ::) :-[

No,na srečo mojemu ni treba shujšat-včasih prov študiram,kako bi ga mal poredil.

Niki pa ni moj.  ;)

sorry Zoran.....sem se pol spomnila pa se mi ni dal popraulat   8) ;)

cacy a sta že bila na snegu dones?????? ::) midve sva ble pa je bla ful začudena, k je kepo u gobček dala pa se ji je sneg stopiu  :D ::)


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #2227 : 18 December 2006, 15:26:14
Oprsnice pa niso priporoščive za mladičke (zaradi hrbta). Tko da pomoje če greš v eno večjo trgovino za male živali boš najdla vse primerno  ;)
Isla iz kje pa je tvoj novi borderček? Kdaj ga dobiš?? (mogoče si že napisala, pa nism opazila :-[)

Oprsnice nisem niti nameravala kupovati.
Ok potem bom kupila usnjeno ovratnico, tudi jaz sem imela nekaj rdecega v mislih amapk ce pravis, da gre v barvo bom pa malo razmislila.  ::)
Moj bordercek je trenutno v trebuhu Masine Lynn v Postojni.  Vse skupaj bi moral potrditi UZ ta teden. :D  Ce bo slo vse po nacrtih z moje strani bo kuza pri meni nekje konec marca.  :) Sama sebi ze par mesecev drzim pesti, da bi z fantom uspela dokoncati hiso in se koncno vseliti. Ce ne bo selitve, bova tudi z kuzkom malo pocakala.  :-\



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2228 : 18 December 2006, 15:56:32
Midve imava rdečo ovratnico pa nisem opazila, da bi šla v barvo...  Mogoče je tudi od ovratnice odvisno. Meni rdeča tako lepo paše na Veni.  ;D Ko je bila pa majhna, je imela pa usnjeno rdečo, ki jo je dobila od Barbke.  :) Imam pa en rdeč povodec. Pa imela sem en rdeč fleksi pa je trenutno v popravilu. Itak pa prav veliko povodcev in ovratnic ne uporabljam.  ;D


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #2229 : 18 December 2006, 16:01:24
 Jaz mislim, da bom kar ostala pri rdeci, se mi zdi da lepo pase na borderje.  ;D



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2230 : 18 December 2006, 17:17:38
Tudi mi imamo rdečo - tako najlonsko, mislim da tako kot Veni (in tudi ni šla nič v barvo). Bomo pa verjetno kupili še kakšno usnjeno. Povodca smo zamenjali dva - enega sem izgubila na letanju po Zajčji  :-\ - zdaj pa imamo iz umetnega materiala takega, ki ima več rink za različne dolžine. Pa en star fleksi za rezervo.

Kovinske pa za borderja res niso.


Držim pesti za kužka (ali kužko ????) in za hišo!



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2231 : 18 December 2006, 17:20:17
Sej moja ovratnica ni šla fuul v barvo, ampak mal se je pa pozal roza :-[ gre pa s kopanjem stran to.

Tudi jst držim pesti za hiško in kužija/kužico ;)


Gulu, kako Lum???



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2232 : 18 December 2006, 17:32:32
Uhhh, zelo živahno! :o
Tvoja kletka mu je iz dneva v dan manj všeč, ampak kadar je sam doma jo še kar dobro prenaša. Je pa zelo živahen in ko gremo ven, moramo prav pazit, da je ne zbriše, ker se je odločil, da mi pač nimamo pojma in da je on zdrav in bo šel malo tečt  >:(. Nimamo ga namreč na povodcu, ker mu je povoj tako zelo za vrat zelzu, da ne vem, kam naj mu dam ovratnico  ::). No ja, do sobote bomo pač vsi skupaj malo potrpeli, potem pa mislim, da bo že brez nahrbtnika.  ;)
Skratka, v redu je (upam, da se tudi dobro celi in ne zgleda samo navzven vse ok!)- najbolj je srečen, če ga crkljamo ali pa ko gricka flašo - zgleda ko mala beba  8).



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2233 : 18 December 2006, 17:35:16
To je bila Veni ista, ko je morala počivati. Vsako moznost, ko je nisem imela pod kontrolo je izkoristila za dirkanje.  ;D

A kdo upa z mano v četrtek na sprehod? Imava namreč v varstvu eno simpatično avstralko.  :P 8) ;)

isla, rezultati so na netu.  ;)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2234 : 18 December 2006, 17:39:56
A kdo upa z mano v četrtek na sprehod? Imava namreč v varstvu eno simpatično avstralko.  :P 8) ;)

Sem ti fovš ... Se boste po Zajčji sprehajale?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2235 : 18 December 2006, 17:53:48
Sem ti fovš ... Se boste po Zajčji sprehajale?

Mozno... Ne vem še. Mogoče jo bom v PST med ljudi peljala... Itak ne bo folka k se tam pri nas noben ne šeta. Pa vseen.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2236 : 18 December 2006, 17:57:25
No glede na to, da se bom pocasi zacela spuscati v nakupe za novega psa bi mi prav prisel kaksen nasvet okrog ovratnic za borderje. Predvsem me zanima iz katerih materijalov imate ovratnice za svoje bordercke in kaksne povodce?

Buffy ima črno najlonsko ovratnico in oprsnico. Slednjo zadnje čase bolj mal uporabljam. Kupila sem jo pa predvsem z namenom, da je nehala vlečt. In morm rečt, da se (vsaj pri nama) super obnese. Potem imava pa še črni povodec, ki mu lahko prilagodiš dolžino, enega krajšega, ki je fiksen in rdeč flexi. Tega uporabljam za hitre sprehode zvečer okoli bloka, ko je treba samo lužco narest  ;D.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2237 : 18 December 2006, 18:00:58
5rca, kdaj pa bo ta sprehod?? čigava avstralka je tole?
Jst mam načeloma trening v četrtek, ampak mogoče bi tud sprehod bil mogoč ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2238 : 18 December 2006, 18:18:51
5rca, kdaj pa bo ta sprehod?? čigava avstralka je tole?
Jst mam načeloma trening v četrtek, ampak mogoče bi tud sprehod bil mogoč ;)


Sprehod bi bil nekje okrog 15:30. Avstralkica je pa Olivia.  ;D Imava midve tudi trening pa sprehod ni nikoli odveč.  ;)

še nekaj glede povodcev. Jaz sem bolj navdušena nad bolj široko pletenimi povodci kot pa ozkimi. Ima petrca enega takega, da se ti kar zareže v roke, če te pes povleče. Midve imava tako ovratnico, kot ta na vrhu (smao da je rdeča seveda):

http://www.trixie.de/images/trixie/I_11571_g.jpg


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2239 : 18 December 2006, 18:30:34
No, mogoče se vam pa pridružim - če bom imela kaj časa odveč. Me zelo zanima, kakšen  >:D je Olivia  :P



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2240 : 18 December 2006, 19:01:00
No, mogoče se vam pa pridružim - če bom imela kaj časa odveč. Me zelo zanima, kakšen  >:D je Olivia  :P

Mislim, da bo Olivii koristilo čimveč družbe.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2241 : 18 December 2006, 20:00:13
Me zelo zanima, kakšen  >:D je Olivia  :P

Not to worry, we got a custom-made muzzle for her--it looks like this:




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2242 : 18 December 2006, 20:22:47
Not to worry, we got a custom-made muzzle for her--it looks like this:

 :D :D :D  Saj ni tako hudo. Samo nekaterih stvari ne smeš delati (ne smeš je v oči gledati pa ne smeš je božati... tega ne mara).  :) Čeprav sem prepričana, da bo čisto pridna.  ;D



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #2243 : 18 December 2006, 20:44:50
Hvala vsem za odgovore, enkrat po novem letu se bom podala v shopping, ko bodo stvari bolj ziher.

Držim pesti za kužka (ali kužko ????) in za hišo!

Najbrz bo kuža, čeprav se tudi kužice ne bom branila.  :)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2244 : 18 December 2006, 20:46:20
ja isla tud mi držimo pesti , da se boš zabavala z borderčkom  ::)


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #2245 : 18 December 2006, 22:58:53
Not to worry, we got a custom-made muzzle for her--it looks like this:

 :D :D :D :D



Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #2246 : 19 December 2006, 08:24:52
uf kakšne sanje sem imela, da je Fly skotila 6 mladičkov, od tega 3 red-merle/tan, enega črno-belega merlastega(namesto blue-merl je bil bw-merl  :D ) pa dva črno-bela  :o in to so se skotil na tastari osnovni šoli  ::) heheh, se vid da že komej čakam mini borderčke. Box je v fazi naročanja (nam more mizar še povedat ceno in pokazat načrt če je vse tako kot je treba), bele rjuhe, servete in podobno že peremo in pakiramo v vreče in kadarkoli grem v trgovino za živali bi že kar kupila posodice in podobno  :D



lp  ;)

p.s.: hehehe  Jean, dobra slikca  :D :P

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2247 : 19 December 2006, 09:32:28
Not to worry, we got a custom-made muzzle for her--it looks like this:

Hm, hvala Jean, se bom ustrezno pripravila  :P ;)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2248 : 19 December 2006, 09:39:45
Ima petrca enega takega, da se ti kar zareže v roke, če te pes povleče. Midve imava tako ovratnico, kot ta na vrhu (smao da je rdeča seveda):

Buffy je že pisala božičku za nov povodec  :o :o :o


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #2249 : 19 December 2006, 15:05:05
Danes je Fly dobila 4 skoke in slalom z osmim palcam, doma narejeno iz starega lesa  ;) pa še brat mi je pomagov pa je blo hitro narejeno  ;)

lp

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line