Border Collie

Lisa · 3993278

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2310 : 25 December 2006, 11:56:04
Pri nas smo se tud včeraj mal poslikal in sem celo voščilnico uspela narest  :o.

Dons je pa Buffy vsa neučakana hitela odporat svoja darila  :D. Tudi mucka Suki ni ostala brez darila. Ga je bilo treba takoj probat, kako se obnese  :D.


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #2311 : 25 December 2006, 12:12:52
Upam, da mi bo uspelo poslati slikico


Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #2312 : 25 December 2006, 13:48:24
Najprej hvala VSEM za čestitke!! ;D

Gulu v Ljubljano prideva šele po novem letu! Se še slišimo! Na tisti prvi slikici sem pa Maka ujela ravno v napadu histerije, ker mu pač nisem dovolj hitro metala kep.  ::)

5rca, do petka imam čas, tako da se lehko kaj zmeniva!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2313 : 25 December 2006, 14:36:49
5rca, do petka imam čas, tako da se lehko kaj zmeniva!

tincy, se slišiva. Te pokličem zvečer. Danes se skoraj ne splača. Preden se bova zmenili, bo že tema.  ;)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2314 : 27 December 2006, 08:50:09
Pred nekaj dnevi se je Buffy odločila, da bo na dieti  ???. Sploh noče nič jesti  :-\ :-[. Vsaj briketov in druge pasje hrane noče. Salamco, zrezke, hrenovke, ... bi pa takoj pojedla  >:(, ampak jih žal ne dobi  :P. No...tudi bikovke so dobre za žvečit, potem se pa počasi njen jedilnik konča.
Včasih mačka pride pogledat, kaj je v pasji posodi, in potem izjemoma mal poje. Zgleda, da bolj iz ljubosumja in nevoščljivosti  :D.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2315 : 27 December 2006, 11:33:10
Pred nekaj dnevi se je Buffy odločila, da bo na dieti  ???. Sploh noče nič jesti  :-\ :-[. Vsaj briketov in druge pasje hrane noče. Salamco, zrezke, hrenovke, ... bi pa takoj pojedla  >:(, ampak jih žal ne dobi  :P. No...tudi bikovke so dobre za žvečit, potem se pa počasi njen jedilnik konča.
Včasih mačka pride pogledat, kaj je v pasji posodi, in potem izjemoma mal poje. Zgleda, da bolj iz ljubosumja in nevoščljivosti  :D.

Mogoče je pa tudi z vašimi briketi kaj narobe ...  :( Lum sicer tudi še vedno nekaj štrajka (malo bi, pa malo nebi ...  ::) ), ampak odkar imamo Almo Nature in ne več Nutro, vsaj poje toliko, kot mu paše. Je pa seveda grozno užaljen, ker ne dobi tistega in takrat, ko jemo mi  :P.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2316 : 27 December 2006, 12:58:26
Briketi so čisto isti, kot pred nekah dnevi, ko jih je hotla pojest celo posodo. Vzela sem jih iz iste posode, mera je bila tudi ista, tako da je čisto očitno da Buffy štrajka  :-[. Ampak, jst sm ji rekla: "prov, boš pa lačna. Če so bli včeraj dobri, so danes tud, ker so isti"  :P.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #2317 : 27 December 2006, 13:02:28
Ali je možno, da se ji bliža kakšna gonitev? Navidezna brejost? Moja takrat vedno štrajka nekaj dni.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2318 : 27 December 2006, 13:51:19
Njena prva gonitev je že mimo (3 tedne). V času gonitve se je obnašala normalno, tudi jedla je normalno.
Znakov navidezne brejosti tudi nima - vsaj opazila nisem  :-[.
Mogoče je to le njena trenutna "muha"  :D. Jaz sem si sama pri sebi rekla, da bo že jedla, če bo lačna  ;D :P. Ker hrane res nismo menjali - en dan jo je, naslednji dan že kar ne  ???.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #2319 : 27 December 2006, 13:53:02
3 tedne po gonitvi je ravno pravi cas za navidezno brejost. Za vsak slucaj jo malo opazuj.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2320 : 27 December 2006, 19:21:23
Pred nekaj dnevi se je Buffy odločila, da bo na dieti  ???. Sploh noče nič jesti  :-\ :-[. Vsaj briketov in druge pasje hrane noče. Salamco, zrezke, hrenovke, ... bi pa takoj pojedla  >:(, ampak jih žal ne dobi  :P. No...tudi bikovke so dobre za žvečit, potem se pa počasi njen jedilnik konča.
Včasih mačka pride pogledat, kaj je v pasji posodi, in potem izjemoma mal poje. Zgleda, da bolj iz ljubosumja in nevoščljivosti  :D.

mogoče pa misli,da zato ni bilo nobenega ljubimca k njej med gonitvijo, ker je predebela in ima zdaj shujševalno   ;D ?

V glavnem- ne sekiraj se dokler zgleda drugače zdrava- meni se je zadnjič , ko sem jo viodela s Petro, tudi  zdelo, da je kar čas za dieto  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2321 : 27 December 2006, 19:50:17
mogoče pa misli,da zato ni bilo nobenega ljubimca k njej med gonitvijo, ker je predebela in ima zdaj shujševalno   ;D ?

HAHAHAHAHAHAHAHA!!!  :D :D :D :D

V glavnem- ne sekiraj se dokler zgleda drugače zdrava- meni se je zadnjič , ko sem jo viodela s Petro, tudi  zdelo, da je kar čas za dieto  ;)

Sem tole na hitro prebrala pa sem mislila, da moram jaz na dieto (čeprav kakšna mala ne bi škodila  ;) ).


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2322 : 27 December 2006, 21:32:57
mogoče pa misli,da zato ni bilo nobenega ljubimca k njej med gonitvijo, ker je predebela in ima zdaj shujševalno   ;D ?

Med gonitvijo je imela kar nekaj snubcev. Ampak noben ni dežural pred blokom. Na sprehodu so jo pa vohali škotski ovčar, tibetanski terier (ta jo je hotu še naskočit), avstralski ovčar in nemški bokser.

V glavnem- ne sekiraj se dokler zgleda drugače zdrava- meni se je zadnjič , ko sem jo viodela s Petro, tudi  zdelo, da je kar čas za dieto  ;)

Zunaj je igriva, skače za frizbijem, laufa z drugimi psi, ... Doma je pa tud vsa poskočna, prinaša žoge in se igra z mačko.
Na dieto je šla pa že prej  :P in je v enem mesecu izgubila 1kg. Tako da jih ima sedaj 15. Kar pa tudi nič ne pomeni  :-[.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2323 : 28 December 2006, 10:14:24
A je mogoče kaj prehlajena? Ni treba, da kaj kiha ... Lum je bil pred kakim mesecem in pol prehlajen (samo zjutraj je mogoče malo kihnil, je pa imel zelooo vlažen smrček, čeprav mu prav teklo ni), pa je veliko manj jedel kot sicer. 

Kar se pa "brejosti" tiče, pa pazi, da ne bo Suki posvojila, boš imela potem težave.

Verjetno se pa tako in tako samo špara za silvestrsko pojedino!  :P



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2324 : 28 December 2006, 11:01:40
Včer sem šla brat članek o navidezni brejosti in vse prispevke, ki so bili na tem forumu objavljeni. Od vseh znakov ima trenutno enega. To pa so otečeni seski. So približno taki, kot med gonitvijo - nekoliko "dvignjeni" in se jih z lahkoto otipa. Ostalih znakov (na srečo še) ni. Včeraj popoldan je celo pojedla četrtino svoje dnevne doze briketov  :o. Potem je pa bolj počivala. Če ji je slučajno Suki težila, se je z njo igrala, jo lovila po stanovanju,... - skratka, vse enako kot prejšnje dni.
Ampak, dokler je živahna, se sploh ne sekiram  ;D.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #2325 : 28 December 2006, 11:11:14
Navidezna brejost "izbruhne" šele takrat, ko naj bi se mladički skotili (kar pomeni 8-9 tednov po gonitvi-da začne nosit igrače in delat gnezdo). Ne prej. Kar pa ne pomeni, da mleka ne dobi prej (tudi breja samica ga dobi prej) ali pa spremenjenega obnašanja (kar je pa odvisno od psice).



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2326 : 28 December 2006, 18:26:11
Tudi meni se neješčost ne zdi znak navidezne brejosti. Večinoma postanejo še bolj požrešne do takrat, ko začnejo "mladičke" okol nosit. Če je bila to prva gonitev, pogosto seski šele po njej dosežejo končno velikost- ni nujno ,da je kaj narobe.
Obenem se psom ješčost naravno zmanjša, ko čisto odrastejo- preprosto zato, ker rabijo manj. Ostali se začnejo rediti. Nekateri rabijo prav nesramno malo hrane- moja 30 kg Dolly npr sme pojesti pol porcije 16 kg Daya- večno lačna, a kaj ko se zredi že od gledanja kako drugi jejo.
Torej po sedanjih opisih se meni zdi, da je s tvojo vse v redu. Boš pa mal prišparala na briketh.
Opazuj dalje , če se pojavi kakršenkoli drug znak.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2327 : 28 December 2006, 20:30:59
Dons zvečer me je napol z nasmehom na gobcu pričakala ob skledi z briketi. In pol je pokazala, da zna tud kaj pojest. Pa čeprav je šlo zopet za četrt dnevnega odmerka  :D. Ampak se sploh ne sekiramo več, saj očitno sama ve, kolk rabi. Bomo pa prišparal na briketih  :o.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2328 : 28 December 2006, 20:40:01
petrca, a ji vzameš hrano po deseth minutah ali ji še vedno pustiš cel dan hrano?

No, da povem, da je Veni dobila lepo mehko zimsko dlako. ;D Meni zgleda ful debelejša kot je bila pa jo dlaka v bistvu tako naredi, ker drugače je iste postave kot prej (po kilogramih in po merjenjih).

Pa včeraj je bil na obisku Mak in sva šle do pastirske koče pogledat (valjda ni ovc, je pa travnik za palice po snegu metat). Sva imeli s Tino prelepo vreme in so se ful lepo Alpe videle. Škoda, ker ni imela nobena fotoaparata, ker je res prelepo.  :D Bi šle na Golico pa me je skrbelo, da je pot ledena (ko je shojeno, je ledeno), tako da sva se potem odločili za drugo pot (večinoma po celem snegu  :D ). Mak je celo pokazal zanimanje, da bi se z Veni lovil (seveda samo takrat, ko je imela Veni palčko). Veni ga je pa ves čas izzivala in mu nosila palice pred nos.  :D


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #2329 : 28 December 2006, 21:11:18
Ja, res je bilo prav super ;D, bo treba kdaj ponovit, sploh če bo v dolini toliko snega, kot ga je trenutno! Pa še Mak je potem preostanek dneva prespal, tako, da nisem imela izgovora, da bi se izognila učenju ::)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2330 : 28 December 2006, 21:43:44
5rca vi mate pa sneg!!!!!  :o mi ga pa komi čakamo  :'( pa ga še zmeri ni  :'(  :'(  no pa sej še bo   ;) ;)

LP
Kaja


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2331 : 28 December 2006, 21:52:50
5rca vi mate pa sneg!!!!!  :o mi ga pa komi čakamo  :'( pa ga še zmeri ni  :'(  :'(  no pa sej še bo   ;) ;)

Mi smo trenutno na 1100 metrov. Ga pa tudi počasi pobira. Ampak, glede na to da je za silvestrovo napovedan dež, pričakujem, da nas bo zamedlo tuki.  :o :o :o


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2332 : 28 December 2006, 22:03:45
ooooo blagorr!!!!!!!!!!!!!!!bomo pa kr k tep pršl na uživanje v snegu :P ;) pa neboš mela miru  8) joke!!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2333 : 28 December 2006, 23:47:36
ooooo blagorr!!!!!!!!!!!!!!!bomo pa kr k tep pršl na uživanje v snegu :P ;) pa neboš mela miru  8) joke!!

Za kakšen sprehod in seveda čaj ali sokec po njem, ste valjda vabljeni.  ;D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2334 : 29 December 2006, 07:17:53
petrca, a ji vzameš hrano po deseth minutah ali ji še vedno pustiš cel dan hrano?

Sploh ni treba čakat 10 minut, ker samo povoha in gre. Zvečer poskusimo še enkrat in je bilo vedno enako. Zadnjih nekaj dni tudi ob kosilu ni sprosila, tako kot je bilo včasih v njeni navadi. Samo včeraj zvečer je bila razlika. Pridem mal čez 20 domov, vzamem skledo, natrosim brikete, s prstom mal pomešam, ji ponudim in ona jé  :o. Vmes se pa prov veselo spogleduje z mano, se "smeji" in maha z repom.
Najprej sva mislila, da je problem v briketih. Pa ni bil. Ko sva ji dala kos bikove palice ali kost, jo je veselo odnesla na svoj prostor in jo "zakopala"  :D. Midva sva pa potem na skrivaj poiskala hrano in jo odnesla stran.

Ampak, glede na to da je za silvestrovo napovedan dež, pričakujem, da nas bo zamedlo tuki.  :o :o :o

Enkrat napovedujejo dež, drugič sneg, tretjič delno jasno, ... Jst vremenarjem ne verjamem več  :D. Ampak glede na napovedane temperature (od 0 do 2), dvomim da bo ravno deževal. Včeraj zjutraj je npr. v Ljubljani pod Golovcem snežilo. So bile ceste čisto bele in imele okoli 3cm snega.
Je pa v višjih legah povsod sneg. Nekje več, drugje manj.


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #2335 : 29 December 2006, 14:23:28
Mi smo tudi bili na snegu :o, Meg je tako uživala, da jo je kar metalo, nas so pa bolela ušesa zaradi njenega glasnega lajanja.>:(   

Veliko sem tudi slikala in meni se zdijo ful dobre fotke, dodane  so v album -
 http://anateja4.moj-album.com




http://freeweb.siol.net/ajakopic

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2336 : 29 December 2006, 14:48:39
Mi pa še odhajamo na sneg. Je treba najprej v službi zaključit delo zarad evra, potem se bomo pa sproščali v zimski idili  :o. Upam, da bo to že jutri popoldan oziroma najkasneje v nedeljo dopoldan  ;D. Že vidim Buffy, kako se ji bo utrgal na snegu  :D.


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2337 : 29 December 2006, 20:32:24
Za kakšen sprehod in seveda čaj ali sokec po njem, ste valjda vabljeni.  ;D

hehe se bomo zmenli če bo mami pri volji  ::) se da use prepričat  :P ;)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2338 : 30 December 2006, 13:59:39

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #2339 : 30 December 2006, 14:10:36
ful dober video, sem se nasmejala :D, pa kako se opica drži na borderju, da dol padeš.

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja