Border Collie

Lisa · 3993184

kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2340 : 30 December 2006, 14:49:44
hehehehehe..... zakon!!!za dol past  :D :D



Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #2342 : 01 Januar 2007, 04:13:39
srečno, zdravo in polno uspehov 2007 !   :-*

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2343 : 03 Januar 2007, 07:27:59
Mi smo se v ponedeljek vrnili z lepo zasnežene Rogle (vsaj 30cm naravnega snega)  :o. Buffy je uživala na snegu, kot že dolgo ne. Vsak večer je bila tako zmatrana, da je ponoči nepremično ležala in spala. Zjutraj je pa spet norela po snegu  ;D. Slikce prilepim kasneje (jih morm še pomanjšat in v album spravt).


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2344 : 03 Januar 2007, 10:07:19
Srečno borderaši in drugi forumaši - sicer malo za nazaj in veliko za naprej!  ::) ;D


Mi smo bili doma in kljub raketam in pokanju je Lum neskončno užival v silvestrovem (maca malo manj  :-\) in igračkah, ki jih je dobil!



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2345 : 03 Januar 2007, 12:27:28
Gulu, kako je z Lumom?? mata še kak pregled??
Naš Bode je tud preživel vse pokanje, smo se igral z njim, tko da ni niti slišal nič :D ;D



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2346 : 03 Januar 2007, 14:09:50
Hoj.
Lum je imel zadnjo kontrolo 23. in če bo vse ok, nam ne bo več potrebno it v Velenje, čeprav moram zdaj priznati, da sem bila navsezadnje kar zadovoljna z dr. Matkotom, samo moraš pač vzeti v zakup vse tisto, kar sem ti že povedala. Na končnem pregledu je Luma celo pobožal  ;D  :P.

Imamo pa še kak teden počivanja predpisanega, tako da - če lahko  :-[ - bi podaljšala izposojo kletke še za kakih 10 dni  ::). Tudi zato, da se mrcina navadi bit spet sam doma - danes smo ostali brez daljinca, ko je bil samo 10 minut sam  >:(.
Sicer pa upamo, da bomo lahko kmalu šli na kak malo daljši umirjen sprehod!



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2347 : 03 Januar 2007, 14:38:34
Naš Bode je tud preživel vse pokanje, smo se igral z njim, tko da ni niti slišal nič :D ;D

tud naša je preživela...s tem da se je razvajala pri meni na kavču 8) ;)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2348 : 03 Januar 2007, 15:41:34


Imamo pa še kak teden počivanja predpisanega, tako da - če lahko  :-[ - bi podaljšala izposojo kletke še za kakih 10 dni  ::).
če ti slučajno kaj pomaga lahko tudi od mene dobiš kletko na izposojo za dalj časa. jaz jih rabim v glavnem samo za na morje.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2349 : 03 Januar 2007, 15:52:15
Hvala, deteljica. Če jo bo cacy potrebovala nazaj, se pa oglasim pri tebi - čeprav mislim, da bomo lahko počasi spet začeli po starem in kletka ne bo več potrebna. Lum je navadno zelo miren, ko nas ni - nobenega lajanja ali norenja, pač spi. Samo zdaj smo bili ves čas skupaj - malo zaradi praznikov in prej zaradi operacije - pa je pozabil, kako je to. Poleg tega ima ful preveč energije, ki je (še) ne sme pokurit in to se potem pozna. Pa gre bolj zato, da me je strah, da si bi v navalu prostosti (ko mu pač nihče ne teži, naj bo pri miru) kaj naredil, če bi letal. Čez kakšen teden pa računam, da to ne bo več potrebno, ker posepešeno začneva z domačim učenjem in pričakujem, da bo po tem padel dol  8).
Hvala - pa upam, da mi tvoje ponudbe nikoli ne bo potrebno sprejeti!  ;)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2350 : 03 Januar 2007, 18:27:21
gulu, ne rabim kletke zaenkrat, komot jo mata še ;)
sam da je Lum ok ;) :)



bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #2351 : 03 Januar 2007, 19:05:42


Mene pa zanima, kaj počnete s psi v hladnih dneh. Kako jih zaposlite, ko je zemlja bolj trda, pa mraz....
Moj se mi je pri igri z žogico nabil z zadnjo tačko, tako da je šepal ene tri dni. Zato sem žogice in frizbije bolj ali manj pospravil. Tudi agility smo zreducirali na minimum.
 Zdaj so bolj v igri trikci, pa igra s klobaso, pa obramba :o.
Sem par postov nazaj prebral, da ne priporočajo obrambo pri Borderjih. Samo če delaš zgolj  s plenom in igro res ne vem kje bi bil problem. Moj je bil pri 10 mesecih na trdem rokavu, pa nikjer ne kaže obrambnega nagona. Bo Deteljica več povedala, upam.

LP Bosquito


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2352 : 03 Januar 2007, 19:31:40
bosguito, kje pa imaš ti hladne dni?

Mi delamo čisto isto kot prej. Nabije se lahko tudi poleti v kakšno korenino. Mraz je itak ne moti. Na agilityju delamo kot ponavadi (razen, če je blata do kolen, potem delamo takega, da ni treba preveč dirkati).


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2353 : 03 Januar 2007, 19:41:50
Nekaj novoletnih slikc z Rogle:

1. igra z žogo pred apartmajem
2. igra z bernskim planšarskim psom pri hotelu Planja


bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #2354 : 03 Januar 2007, 19:45:24

Saj ne pravim da so vsak dan temperature pod ničlo, temveč sprašujem kako zaposlite psa ko so. Tudi ne pravim, da se pes ne more poškodovati pri igri v katerem drugem letnem času. Zdi se mi le, da je več možnosti poškodb, če psa ganjaš po zmrznjenem terenu. Moj se je nabil pri čisto nedolžni igri z žogici. Vrgel sem mu ene 3 metre vstran. Edini hudič pri žogici je , da nikoli ne moreš predvideti kako močno se bo žogica odbila. Tako da včasih prileti s polnim šusom v žogico, ko je le ta že čisto pri tleh. Pol je boljše samo samižati.
V tem primeru je celo frizbi boljši, saj lažje koregiraš višinio leta.

LP Bosquito


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2355 : 03 Januar 2007, 20:29:20
Pri nas še ni takih razmer, da bi bila zemlja ful zamrznjena. Lansko leto je bil pa snega, tako da ti ne morem povedati. Edino na vikendu je bil en del sprehoda enkrat ful leden in takrat je morala hodit čisto ob meni. Drugače pa itak jaz ne kombliciram. Če bi začela gledati, kje se bo Veni poškodovala, potem bi bilo bolje, da je ne bi imela.  ;)


bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #2356 : 03 Januar 2007, 20:57:41

Tudi jaz mislim, da je kompliciranje in fanatična skrbnost bolana. Previdnost pa vseeno ni odveč.
Je le kot opozorilo, saj dosti ljudi misli, da imajo na vrvici robota, ki lahko skače 2 metra visoko, se podi za žogico v klanec, ignorirajo poškodbo...

Previdnost je le mati modrosti :P

LP Bosquito


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2357 : 03 Januar 2007, 22:14:48


 Zdaj so bolj v igri trikci, pa igra s klobaso, pa obramba :o.
Sem par postov nazaj prebral, da ne priporočajo obrambo pri Borderjih. Samo če delaš zgolj  s plenom in igro res ne vem kje bi bil problem. Moj je bil pri 10 mesecih na trdem rokavu, pa nikjer ne kaže obrambnega nagona. Bo Deteljica več povedala, upam.

LP Bosquito

Prvič slišim,da ne priporočajo obrambe za borderje. Prej bi rekla,da večina borderjev ni primerna za obrambo, ker so premehki. Mnogi niso niti sposobni igre iz roke ampak samo igro prinašanja. Predvsem border ni sposoben psihično kontrirat človeku. Takoj ko ugotovi,da se nasprotnik ne igra več ampak da misli resno z odganjanjem , bo tipičen border rekel "na prov, pa imej to stvar", sej nisem zares hud. Tako da za neke IPO tekme resnega okvira se ne splača.
Obrambo trden border z močnim plenom torej lahko dela- tehnično lepo in brez problema prenese tudi fizične obremenitve če prav šolaš- dokler je situacija taka,da mu je jasno,da vsi udeleženi, vključno z markerjem odobravajo njegovo akcijo.
Škodit pa mu nima kaj-edino če bi letel v kontre s polno bordersko brzino na nespretnega markerja bi bila velja možnost poškodb vratu in hrbtenice kot pri močnejših in bolj kompaktnih pasmah.
sicer pa Bosquito  ;) brat dedka tvojega psa tekmuje v IPO   :o in njegov "driskasti" očka ima poln in miren ugriz v (mehak)  8) rokav.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #2358 : 03 Januar 2007, 23:10:43
Hja ; boljše bi ne mogla povedati. :)

V bistvu nama je obema neizmerno zabavno. Glede na to, da sem sam marker, ga delam kar sam (o bog, zdaj se bodo eni pa križali). Vzrok je pomanjkanje markerjev z občutkom ( sem ga enkrat imel na markerju, pa ga je ta na klobasi dvignil v zrak za ene 3 sekunde, pol je pa dol padel). Je mislil da ima terierja, al kaj. Sem bil tako šokiran, da ga nisem mogel niti v k....c poslat. Hvala lepa, sva zaključila.  Jemljem pa to bolj kot eksperiment, da vidim kam se da z borderjem priti. Tako, za hec.

Kako pa je ime temu bratu dedka mojega psa?

LP Bosquito


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2359 : 04 Januar 2007, 12:35:19

V bistvu nama je obema neizmerno zabavno. Glede na to, da sem sam marker, ga delam kar sam (o bog, zdaj se bodo eni pa križali). Vzrok je pomanjkanje markerjev z občutkom ( sem ga enkrat imel na markerju, pa ga je ta na klobasi dvignil v zrak za ene 3 sekunde, pol je pa dol padel). Je mislil da ima terierja, al kaj. Sem bil tako šokiran, da ga nisem mogel niti v k....c poslat. Hvala lepa, sva zaključila.  Jemljem pa to bolj kot eksperiment, da vidim kam se da z borderjem priti. Tako, za hec.

Kako pa je ime temu bratu dedka mojega psa?

LP Bosquito


tehniko ugriza lahko nauči vsak sam svojega psa. Tudi tehniko spuščanja in oblajanja. Ampak potem rabiš prehod na drugo osebo. ker moraš natrenirati odnos pes- marker.  To je isto,kot če svojega sina napr učiš tehnike borbe karateja npr. Za pravo akcijo bo rabil še kaj več kot tehniko- je pa izredno koristno, če tehniko že zna.
Psa se naj ne bi dvigalo v zrak- lahko kdaj malo probaš, da natreniraš za kontro. Sicer pa parvijo poznavalci ,da je tudi trening pitbulov na način, da visijo z gume napačen. Pravilno je ,da ima pes z zadnjimi nogami vedno stik s tlemi. Baje se le tako jača ugriz in mišice hrbta.
Pri markiranju pa je najbolj bistveno,da se marker večino časa razen planiranih obremenitev, pusti voditi psu, ne pa da ga meče naokoli in mu da vedeti da je močnejši od njega- to je ravno nasprotno, kar hočemo doseči- namreč, da pes misli in s tem postane močnejši (psihično) od markerja.
Kako je ime bratu ne vem, je pa to brat iz legla  od Maeglin Maca. Se pravi,da je nekaj na Maeglin M.... Podatek mi je lani povedal vzreditelj, ko sem bila na obisku- tako mimogrede, ko sem ugotavljala ,da je Mac pravi pes , ne cucek kot večina borderjev  ;). On je edini border , pri katerem sem jaz v kontaktu- ko te pozdravlja npr. začutila tisto odločno nasilnost in moč, ki je sicer značilna za službene pasme. Od nam poznanih psov sta nekaj te moči podedovala dva samca ( Mawlch cap in Maeglin Zed),a ne v tolikšni meri. Griff je hecen- pokaže da nekaj ima samo pod točno določenimi pogoji- predvsem pri paši in v kardelnih ritualih. Obsatja možnost,da prenese nekaj dalje- a zelo razredčeno. Zagotovo pa lastnost izvira iz mame tega  MM legla- psica je pri 16 letih ko komaj še stoji, še vedno  psihična bomba.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2360 : 04 Januar 2007, 13:00:08
V različnih virih sem že zasledila, da so borderji, ki so jih uporabljali v gričevnato/goratih delih VB, Škotske in Irske bolj karakterno "močni" in nekompromisni kot "nižinski tip" borderja (tudi vizuelno naj bi se razlikovali - prvi so večji in grobi,d rugi nižji in lažji). Istočasno pa so vsi povdarjali, da border ne sme poškodovati ovce ali druge živali.
Živinorejci marsikje v VB, Škotskem in Irskem psa, ki kaže tendence, da bi poškodoval drugo žival ali človeka, pokončajo.
Po mojih izkušnjah borderji skozi leta pridobljena vedenja samo potencirajo (hitreje izvaajo odpoklic, bolj odskakujejo s con :-) ).
Zato osebno ne vidim razloga, da bi psa pasme, ki nikoli ni bila vzrejena za branilca (angleži so imeli zato boljše pasme), šolamo v to smer.
Je pa res, da se z vsako pasmo psov da narediti obrambo. Samo - kje je point, tega ne razumem.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #2361 : 04 Januar 2007, 15:38:25
Barbka, če smem pripomnit - zakaj pa ne, če pes in vodnik uživata? Bosquito ima verjetno dokaj razčiščene pojme, kaj dela, in dokler dela za zabavo (in z glavo), ne vidim problema. Nekih resnih ambicij preseči deteljico z malinovsko bando pri IPO pa verjetno nima  ;) . Saj, koliko psov, načeloma neprimernih za agility, dejansko dela agility? Kar nekaj. Dokler se zabavata tako vodnik kot predvsem pes, je vse ok. Je pa res, da če psa zašuštraš pri agiju, pač dobiš 'slabega' agi psa, s katerim ne boš uspešen. Če pa psa zašuštraš pri obrambi, je pa lahko življenje takega psa bolj ali manj zapečateno oz so posledice neprimerno bolj resne. A kot rečeno, Bosquito bojda ve, kaj dela, tako da jaz ne vidim težav. In tudi ne vem, zakaj ne bi šla še na izpit, če sta že tako daleč. Poslušnost res ne bi smela biti problem, sled načeloma tudi ne. Bo vsaj en IPO border v Sloveniji  ;D. Jaz vedno navijam za outsiderje, kaj čmo...  >:D :-[



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2362 : 04 Januar 2007, 16:20:44
Psihično močan pes nič ne pospešuje poškodovanja živali- prej obratno , psihično šibki psi prej zgubijo bitko merjenja oči in živce in ugriznejo.
Maeglin mac npr niti slučajno nikoli ne ugrizne živine. Mu tudi ni treba, ker ga spoštujejo že na razdaljo. Je pa res velik in grob po konstituciji.
Griff , če premalo dela (kar je pri paši vedno, saj imavasamo nekaj osamljenih poskusov)in če so ovce nežne krene s polno forco in tudi s prsmi udari v žival. Spulil pa ni še nikoli niti dlake. Je pa dejstvo ,da so močni ovni ,ki niso hoteli sodelovat z Dayem, čeprav jih je grizel in skakal po hrbitih, niti s pastrijem, da bi se sprvili ven iz ene luknje že ob pogeldu na Griffa , ki se je pojavil na pašniku čisto miren, skakali ko gamsi iz zavetja. To povem zato ,ker se mi je zdelo neverjetno smešno,da ima en in isti pes lahko dva različna "obraza" ( bik in driska) v razičnih situacijah  :o. Pravzaprav se mi je šele s to svojo predstavo moči prvič res prikupil in zbudil moje spoštovanje. Z atehniko bi p abilo treba seveda molto molto delati na ovcah  ::).
Najbrž so imeli škoti bolj divje pasme ovc kot nižinci, al so pa bli tud pastirji kljub kiklam  bolj dedci od Angležov.  ;)
Pasma ovc npr,ki se zdaj največ uporabljajo za tekme (in treninge) je pa baje itak nekaj čist posebnega in ne rabi močnih psov, ker so zelo vodljive in nagnjene k temu,da se tako in tako držijo skupaj ko nalepke.
To vem samo iz pripovedovanj. Baje nekatere pasme sploh nič ne sodelujejo, se ne grupirajo in rade kontrirajo psom. Očitno za te pasem rabijo močnejše pse- mislim oz sklepam, vem pa ne.
Za moj osebni okus so meni vsekakor psihično močni borderji ljubši- ne glede na stranske efekte.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2363 : 04 Januar 2007, 19:26:10
Bambi, valjda lahko pripomniš.
Primerjava agilitya in obrambe je - čudna, vendar mi omogoči, da moje argumente lažje predstavim.

Če ti učiš psa agilitya (ki, roko na srce, tudi na "naravno" delovanje psov, še vedno pa je bolj naravno kot obramba), ga naučiš, da zna skočiti, da zna prečkati oviro, da se ne boji iti skozi tunel, in da se zna zvijati med palicami. Ko pes to zapopade, začne v tem res uživati. Če tega ne počneš več (iz kakršnegakoli razloga) - pes to pogreša (primer - psihično trden Shep). Kaj ti v najslabšem scenariju pes, ki si ga učil agilitya in ki ga pogreša, lahko naredi? Skoči čez ograje, pleza po strehi ali se plazi po odtočnih ceveh. Nič od tega ni nevarno za ljudi... (čeprav je nevarno že življenje samo...).
No, imaš pa psa, ki si ga naučil gristi rokav, po možnosti še oblajanje, pa kontro pa to. In potem ti tega ne počneš več (ponavadi zato, ker prerasteš to fazo preizkušanja, lahko pa tudi zaradi drugih stvari). In pes je imel to rad. In pogreša. Kaj se ti lahko zgodi - oblajanja , prijemanja za roko ob nenadnih gibih ali situacijah ki ga na to spomnijo. Ne bi o tem, kaj vse to lahko potegne za sabo (na mojem trebuhu se taki eksperimenti še vedno poznajo).
Zato sem mnenja, da se kakršnakoli obramba ali del obrambnih vaj dela samo s pasmami, ki so temu namenjene in samo s tistimi vodniki, ki se bodo s tem resno ukvarjali.
Za mene border collie ni pasma, primerna za učenje obrambe. Sem pač staromodna in konzervativna  :)


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2364 : 04 Januar 2007, 20:07:21
jaz pri svojih za obrambo šolanih psih nisem opzila, da bi poskušali delat kaj obrambi podobnega na svojo roko, ko sem zaključila z ipo treningi.
tudi po ceveh se mi še noben ne plazi zaradi agilitya.
zagotovo pa si z namenom ipo ne bi kupila borderja. če pa kdo ,ki ga ima dela tudi ipo me sploh ne moti- dokler ne dela tega zato, da bi dokazal, da to gre. karkoli delat s psom je zabavno in poučno. pravo vrednost pa imajo dejavnosti za katere je bila pasma vzrejena, ostalo je zabava (iz katere pa uspejo dobri opazovalci pridobiti tudi za vzrejo pomembne podatke o lastnostih).
preavzarav bi bilo zanimivo spremljati nekaj psov šolanih obrambo in za past- me zanima, če bi bilo kaj več grizenja v ovce zaradi obrambe (po moje ne, me pa zanima kaj bi pokazal eksperiment).
A Shep je bil kdaj šolan obrambo (tako sem razumela iz teksta)?
ker day npr ni bil niokoli šolan za obrambo pa vseeno nagiba h grizenju v človeka med poslušnostjo- in ni edini. Moj doberman je npr izrazito grizel vame v prvi fazi šolanja pri agilityu- ko sem izšolala obrambo se je to nehalo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2365 : 04 Januar 2007, 20:13:34
ker day npr ni bil niokoli šolan za obrambo pa vseeno nagiba h grizenju v človeka med poslušnostjo

Kako pa to zgleda?

battito animale


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2366 : 04 Januar 2007, 20:22:00
Kako pa to zgleda?
to zgleda tako ,da ko pride pes v nagon in se mu zdi ,da bi bil že skrajni čas za nagrado, pa je ni in ni , zagrize v vodnika.
Ali pa ko se uči kaj novega in je konfliktu ker ne ugotovi dovolj hitro za njegov okus kaj se pričakuje, začne izsiljevat z grizenjem oz ščipanjem. Nekateri se zadovoljijo z grizenjem v čevlje, rokave ali hlačnice, drugi pa kar malo globje in bilo kam.
Zadeva je zelo pogosta pri nagonsko močnih psih. Nič tragičnega, je pa neprijetno ker znajo prav pasje uščipnit.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2367 : 04 Januar 2007, 20:26:59
Od Tine Mak grize v čevlje (ne vem, ali ko mu je dolgčas ali ko mu ne da žogice).


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2368 : 04 Januar 2007, 20:27:44
Shep je psihično trden pes. In - ne, seveda ni bil nikoli niti blizu tega, da bi bil šolan za obrambo. Še rokava pomotoma ni videl. Posledice na trebuhu so od kuvasza.

eh - deteljica - sej veš, da si že velikokrat napisala v različnih temah na različnih forumih, da si mogla drima imeti pod kontrolo, da se kaj ne bi zgodilo.  ;)
To, da border marsikaj dela na svojo roko in da vedno znova dobi nove fiksne ideje pa tudi veš, a ne?
Če se tvoji še ne plazijo po ceveh je to zato, ker cevi ni v bližini  :o Ko boš kakšno našla pa poskusi, boš vidla, kako grejo z veseljem notri, če rečeš "tunel"  :P

Sicer pa - mam pravico do svojega mnenja o obrambi. Bosquitov kuža pa ni "moj" (je bolj "tvoj") zato ne dvomim, da mu boš znala dobro svetovati o obrambi  :).

A ja - še ščipanje. Tako je, kot je deteljica napisala - izsiljevanje za nagrado, ali pa vodnik "prepočasen". Namesto ščipanja, ki ga je Shep uporabljal v prvi vrsti in smo ga odvadili, je začel "poskakovati" na mestu in lajati vame.
Generalno pa se jih da odvaditi oziroma stvar preusmeriti.




Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #2369 : 04 Januar 2007, 21:37:34
Mater ste se ispucali :D
Mislim, da eni malo preresno jemljete to obrambo. Le ta se po filozofski plati ne razlikuje kaj dosti od igranja in borbe za igračo.
Mešati Drima in igrati se obrambe z borderjem je pa vseeno malo huda.
Jaz temu niti ne bi rekel obramba, temveč igra. Po IPO  pa nimava ambicij tekmovati, to delam le zato, da bo pes hud, pa da se bom lahko pred gostilno važil ;)
Če se kdo sprašuje zakaj delati obrambo z borderjem? Kaj pa vem. Zato ker lahko, če ima pes željo po tem. Meni je obramba kinološka športna disciplina, ne pa uporabna vrednost psa.

LP Bosquito