Border Collie

Lisa · 3993144

minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #2520 : 10 Januar 2007, 20:37:45
blagorrrrr...... mi moramo pa z usem počivat in mirovat  :'( :'( pa smo tečniii.... ::)
A Bebi še vedno šepa, sta bili pri veterinarju?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2521 : 11 Januar 2007, 00:27:47
Jaz pa zdaj ne vem več, ali se goni ali ne.  :-\ Včeraj je zgledalo kot, da se (je izgledalo malo krvavo pa ful se je umivala), danes pa nič.  :-\ ??? Zadnjič Mak ji je umival boks, danes smo imeli obisk od soseda (ki večkrat pride mimo, ampak danes ni hotel domov pa cel vrt mi je polulal  >:().

Se ji je pa natrgala blazinica (tista najvišja na tački). Po mojem si jo je podrajsala na asfaltu (štor borderski bi lahko temu rekli). Je ne moti, ko hodi, ker ne pritisne nanjo, ampak jo boli na dotik. Sem ji mislila z jodom malo namazati pa ne vem, če lahko glede na to, da si blazinico sama umiva, tako da bom zaenkrat samo sprala z vodo pa bomo videli, kaj bo. Če ne bo bolje, moramo pa tako ali tako k veterinarju na cepljenje, tako da bomo še to pogledali mimogrede.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2522 : 11 Januar 2007, 07:59:03
Pri nas smo rane kar z Bepanthenom namazal. Vmes smo kombinirali tudi jod, da je razkužilo.
Če se bojiš, da si bo lizala, ji pa mal s povojem povij. Buffy je imela k sreči na takih mestih, da ne doseže z jezikom (čeprav je tako dolg :D).


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2523 : 11 Januar 2007, 08:55:10
Ni nujno ,da  ima viden izcedek za gonitev, nekatere psice ga skoraj nimajo.Še tisto kapljico ,ki je pa takoj počistijo , preden pade na tla.
Sem že mislila prej vprašat pa sem se zdaj spomnila. Zakaj v bistvu razmišljaš o sterilizaciji?
jaz sicer sem za to, če je kakšen zdravstveni razlog (navidezne brejosti, gonitve na tri mesece,vnetja, pretirane krvavitve ipd), ali pa za vse,ki so bolj na holjadri narejeni (predvsem za mešance in pse s hibami, al pa imajo samca, ki pošizi, če se psica goni in se morajo odločit za enega popolnega, in samico ) in bi upse producirali , kar tako brez nekega razloga pa se mi zdi nepotrebno in bolj škodljivo kot koristno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2524 : 11 Januar 2007, 10:10:42
blagorrrrr...... mi moramo pa z usem počivat in mirovat  :'( :'( pa smo tečniii.... ::)


Joj, Kjacyka, te čisto razumem! Mi smo zdaj končno začeli malo večje kroge delat, tako da se Lum lahko celo malo sprehodi. Danes sem vzela še kliker s sabo in je bil tako navdušen, da je skoraj vso pot poleg hodu  ;D8) Še malo, pa bomo šli lahko na kakšno skupno igro!

Pri tebi je že kaj znanega? Držim pesti, da ni nič hujšega, čeprav tako dolgotrajno šepanje navadno žal ne pomeni nič prav dobrega ...  :-\



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #2525 : 11 Januar 2007, 11:03:56
5rca,ti si mi na tekmi dala še eno majčko, pa se ne morem spomniti ali sem ti jo že plačala?


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2526 : 11 Januar 2007, 11:12:11
Kajcyka, tudi jaz upam, da bo z Bebhinn vse OK. Sporoči, kako je z izvidi.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2527 : 11 Januar 2007, 11:58:23
deteljica, sterilizirat jo bomo dali, ker je nimam zaradi tega, da bi imela mladičke z njo. Pač nisem privrženec tega, da ima vsak, ki ima psico, avtomatično mladičke. Mladičke naj imajo vzreditelji, ki vedo, zakaj parijo z določenim psom (torej imajo znanje), imajo dosti financ, da imajo mladičke (že tukaj sem totalno neprimerna za to  ;) ), imajo čas za mladičke, imajo voljo, da iščejo prave lastnike za svoje mladičke (glede na to kako sem "tečna" pri iskanju novega vzreditelja, se mi zdi, da za mladičke ne bo noben dober  ;) ) in ki ima toliko moči v sebi, da se od mladičkov po dveh mesecih ločii.  :D Tako da glede na to da nimam nobenega namena vzrejati, se mi ne zdi smiselno, da sem vsake pol leta živčna na sprehodih. ;D Pa še potem bom imela možnost, da vzamem kakšnega samčka za naslednjega psa.  :D  ;) Če bi pa kdo imel rad mladičke od Veni, pa mislim, da bo kakšna njena sestrica imela mladičke pa jih bom k njim napotila.  ;D 

Pri prvi gonitvi je imela ful malo krvi. Kapljalo je edino, ko se je zbudila pa je na hitro ustala. Tako da je možno, da se goni pa je še bolj malo krvavo (ali pa sem zamešala kri za kaj drugega - še en razlog, da se jo da sterilizirat  ;) ).

minči, za tisto majico še nisi dala (mislim, da se še nismo videli od Postojne). Se pa nič ne mudi. Ko se vidimo (če vidiš kdaj prej petrco, lahko kar njej daš  ;) ). Verjetno pridem na specialko pogledat pa lahko takrat daš, če se bomo videli.  :)  Edino zdaj so evri. Za ta malo si mi dolžna, se mi zdi, torej okrog 4,2 evra  :-\.

Kajcyka, držimo pesti, da ni najhujše.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2528 : 11 Januar 2007, 17:23:09
minči, danes sem bila pa ful navdušena nad Sky. Ful dobro dela.  :o

Smo pa pri Veni pogruntali, kako delati cone, da so dokaj v redu, tako da še tole izpilimo do konca, potem pa na tekmo.  :o ;D


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2529 : 11 Januar 2007, 18:55:15
A Bebi še vedno šepa, sta bili pri veterinarju?

ja še šepa in smo bili pri vetu in je možnost da je od klopa ,pa smo dali teste,za borelio je nagativno za ostalo pa zvemo upajmo da v soboto....če je nagativno pa je na vrsti slikanje rame in komolca... :(     seveda bomo poročali....se mi pa ful smili ker me tako žalostno gleda ko ji nočem vršt žogice in ni tako kot je bilo prej na sprehodih  :'(  :-\ 
hvala za veše dobre misli in nasvete :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #2530 : 11 Januar 2007, 21:45:35
minči, danes sem bila pa ful navdušena nad Sky. Ful dobro dela.  :o
 ;D

Ja, ko se ji le ne bi vmes tako trgalo,da mora vse nalajat. Kdaj sploh ne vemo kaj se v njeni glavi plete.Nekoga je zelo vesela, čez pet minut pa ga že nadere. Pri njej  je treba imet čist  posebno tehniko. Logika ji čist po svoje dela.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2531 : 11 Januar 2007, 21:50:12
Prvič, ko je imela tak "izpad" so jo ptički zmotil.  ;D Najbolj hecno mi je bilo, ko je bila en trenutek ful navdušena nad Polono, naslednji jo pa nalajala.  :)

A jo imate na vrtu drugače, ko vas ni doma?


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #2532 : 11 Januar 2007, 23:29:05

A jo imate na vrtu drugače, ko vas ni doma?

Ne , sama ni na vrtu, ker bi vse nalajala. Smo jo čist nehal spuščat ven.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2533 : 12 Januar 2007, 00:04:13
Jaz mislim, da se bo tudi to umirilo. Je treba samo "prebrati" psico, kdaj ji kakšna taka zadeva pade na glavo pa mislim, da Evi to dobro uspeva (jo je ene parkrat lepo "ujela", ko se je zagledala v enega ptiča in ji preusmerila pozornost).  ;D


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2534 : 12 Januar 2007, 10:22:52
se mi pa ful smili ker me tako žalostno gleda ko ji nočem vršt žogice in ni tako kot je bilo prej na sprehodih  :'(  :-\ 
hvala za veše dobre misli in nasvete :)


Ja, grozno je to ...  :'( Ampak je vredno malo potrpet, da bo potem boljše. Poskusita s kakšnimi triki, če je to ne razburi preveč (Lum postane skoraj histeričen, ko delava kaj novega  ::) in šele zdaj spet začenjava), na sporehodu pa vadita pozornost in poleg.  Boš videla, da bo kmalu dobro. Ko boš izvedela, kaj je narobe (in močno upam, da bodo testi negativni), je že pol poti za tabo! Srečno!



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2535 : 12 Januar 2007, 16:14:36
ja saj če bo vse posreči bomo že jutri izvedeli da so negativni  ::) (moje upanje je to  :) )     bova začeli z "mrtva" pa zdaj glas delava pa prou uživa  ::)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2536 : 12 Januar 2007, 19:05:07
No,ravnokar sem dobil še eno ponudbo za paritev,ki sem jo seveda zopet zavrnil.
Ta gospod je bil celo toliko "zagnan",da je imal psičko že kar s sabo. >:(


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2537 : 12 Januar 2007, 19:59:48
No,ravnokar sem dobil še eno ponudbo za paritev,ki sem jo seveda zopet zavrnil.
Ta gospod je bil celo toliko "zagnan",da je imal psičko že kar s sabo. >:(


Lp Zoran

A isti kot prvič?

Naslednič mu reči, da ni problema pa mu povej, da je najbolje, da psico kar pri tebi pusti, da se bo za zih prijelo... Potem boš moral malo pazit, da res ne bi do česa prišlo... Nato mu pa zaračunaš 1000 € za skok.      Se je pač zgodilo, da se ni nič prijelo... 


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2538 : 12 Januar 2007, 20:35:21
Saj glih to je fora-da sploh ni isti!  >:(
To je sedaj postala prava epidemija.

Pa gospod je celo dokaj uveljavljen kinolog(vsaj bil je).

In kar je še boljše,sedaj bo verjetno paril z nerodovniškim samcem iz našega kraja(pes pa ima precejšnje psihične probleme).

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2539 : 12 Januar 2007, 21:27:37
Saj glih to je fora-da sploh ni isti!  >:(
To je sedaj postala prava epidemija.



mislim ,da je to posledica,da stanuješ v celjski regiji- tam se je folku totalno zmešal . Ste center šteparije in prekupčevanja živali.
a to kakšen možganski virus tam razsaja al kaj  :P (žal mi je da moaš trpeti nadlegovanje obolelih   :( )
Škoda edino,da ni smrten  >:(

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2540 : 12 Januar 2007, 21:32:51
Citiraj
mislim ,da je to posledica,da stanuješ v celjski regiji- tam se je folku totalno zmešal . Ste center šteparije in prekupčevanja živali.
a to kakšen možganski virus tam razsaja al kaj   (žal mi je da moaš trpeti nadlegovanje obolelih    )
Škoda edino,da ni smrten 

Verjetno je to res posledica tega.
In bojim se,da bo z naraščanjem števila borderjev tudi število takšnih in podobnih bumbarjev samo v vzponu.  :-\

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2541 : 12 Januar 2007, 22:12:34
Jaz pa močno upam, da bo psov preveč in jih ne bodo mogli prodat. Glede na to, da ima un "kolega" od Sky-ja še vedno vse tri pa da bodo zdaj imele tri psice mladičke v istem času, bo mogoče do tega tudi prišlo. Na žalost bo zaradi takih legel tudi povpraševanje po rodovniških verjetno manjše.

No, moja soseda (že ful starejša gospa) je zadnjič vsa navdušena razlagala, kako so ji borderji všeč (ker so pametni pa ravno prav veliki) pa da si ga bo verjetno kar kupila. Pa je malo čudno pogledala, ko sem ji ceno povedala, tako da si bo verjetno nabavila nerodovniškega pa še nekako dvomim, da bi bila primeren lastnik, ker se mi ne zdi ravno najbolj aktivna. Pa bolj sem ji razlagala, da niso psi za vsakega, bolj je razlagala, kako se ona rada sprehaja pa da bo kuža na vrtu in da mu ne bo hudega.  :(


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #2542 : 13 Januar 2007, 20:31:13
No pa smo koncno doma  :o :o :o

Smo Že bolj zaključl z to razstavno kariero, ker imamo prelenga psa za to (po mnenju sodnika)  ??? ??? ??? ???

Lp Eva


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2543 : 13 Januar 2007, 20:33:08
Mi imamo pa v Sloveniji novo, čisto delovno samico - Fly. Ji je sodnik napisal, da gre za čisto delovno linijo... Se zgleda res spozna na svoje delo.  :-\ ;)

minči, a vaša je bila pa prelena? Bi ga morali na agility povabit.  :)

Moje mnenje o razstavah in sodnikih je iz razstave do razstave slabše.  >:(


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2544 : 13 Januar 2007, 20:38:30
minči....mogoče pa le niso raztave za njo....ji bolj leži agility.... ;)

5rca kaj pa tako delajo sodniki na razstavah da se ti tako rečeno vedno bolj zamerijo??? jaz poznam enega,ki so se mu razstave tako zamerile,ker mi je nekdo ki je tudi razstavljal rekel kaj počenja tam z svojima dvema mešncama, milem to potem razumem....za kaj se ima da tako govori??!!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2545 : 13 Januar 2007, 20:54:39
Ma, sodniki imajo zame čudne kriterije ocenjevanja. Zadnjič so enega motili izpuščaji od Buffy pa pikice na Fly. Danes ji je napisal samo to, da gre za tipično delovno linijo in je niti opisal ni. Potem glede Sky. A po novem se celo karakter ocenjuje? Pač na vsaki razstavi me ena zadeva zmoti.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2546 : 13 Januar 2007, 21:20:54
men so pa vsi teli razstavni borderji vedno bolj debeli ??? :D :D :D

pičim spat, jutr je še en naporen dan ::)



Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #2547 : 13 Januar 2007, 22:03:11
Mi imamo pa v Sloveniji novo, čisto delovno samico - Fly. Ji je sodnik napisal, da gre za čisto delovno linijo...


 ;D ;D tako neumno je bilo danes vse skupaj da je že smešno  ;D ;D imam čisto delovno linijo s kravjo stojo in še kaj bi se našlo (nekaj v zvezi z dlako, zgleda da slovenski borderji ne znajo imet "ta prave" dlake  :D a ne Kolibri?  ;D ). Z Bambi sva okrog devetih zvečer ugotovile da bi lahko še kaj drugega viselo iz balkonov kot samo zastave (ni malo manjkalo pa bi se jim pridružila  :-X ).

Drugače pa...1 pasji wc velik 2x2 metra za okrog 1700 psov, če si peljal ven je bilo vse umazano ker noben ni za svojim psom pospravil, notri pa tud niso lulanja nič brisal  :-\ :( )

da o sojenju ne govorim...

Upajmo na bolši jutri  ;) srečno vsem!

lp

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2548 : 13 Januar 2007, 22:18:33
Pa je letošnja specialka mimo. 30 prijavljenih, 29 razstavljenih borderjev iz Nizozemske, Italija, Madžarske in Slovenije.  ;D
Presenetilo me je število mladih psic, kar 11!
Sodnik specialne razstave - Miroslav Redlicki, Poljska.
Ocenjeval je hitro in strogo. Rezultati

SAMCI
najmlajši
Olympic at Real Pearl (red merl) - perspektivno

mladi
Flower od Hill fellow (Č/B) - odl. 1 , PRM, klubski mladinski prvak
From Border home Cane MacLord (Č/B) - odl. 2
Borderbay Other Side of the Moon (Č/B) - odl. 3
Val Seta del Oro (Č/B) - odl. 4

Vmesni
Flower old Hill Edison (Č/B) - prav dobro

Zreli
From Borders Home Unique Sem (Č/B) - odl. 1, CAC, Klubski prval

prvaki
Ch. Allymoon Dream Another Dream (Č/B) - odl. 1, CAC
Ch. Tonkory Valley of the Storm (Č/B) - odl. 2, R.CAC

SAMICE
najmlajši
Gren Mubev Azra (Č/B) - zelo perspektivna
Mawlch Lacey - odsotna

mladi
Borderguard Iris (Č/B) - odl. 1, PRM, klubska mladinska prvakinja, BOB
From Borders Home Collectors Item (Č/B), odl. 2
Nice of You to Come Bye Red Rose (Australian red), odl. 3
Flower Old Hill Future Glory (Č/B) - odl. 4
Poseidon Ramina Regal (Č/B)- odl.
Gingerbell Fatal Attraction (Č/B) - pdb.
Flower Old Hill Freezia (Č/B) - pdb.
Volare Seta del Oro (Č/B) - pdb.
Varvara Seta del Oro (Č/B) - pdb.
Miracle (Č/B) - pdb.
Brid'sky Joy Ovčarska (blue merl)- db.

Vmesni
Borderbay First Love (Č/B) - odl. 1, CAC, Klubska prvakinja
Flower old Hill Elanor (Č/B) - pdb.
McOven Obi Oksana (Č/B) - db.

Odprti
Lina Rozenplac - odl. 1, CAC
Luna Rozenplac - pdb. 2
Lena Rozenplac - pdb. 3

prvaki
From Border Home Wind of Chance - odl. 1, CAC
Nala Make All Happy McOven - odl. 2, R. CAC


Osebno sem vesela, da se je Val popoldne pokazal že kar "znosno" (dopoldne je bil pa heavy metal v krogu  :o ).
Malce sem žalostna zaradi obeh sestric - dopoldne štirka zaradi dlake v fazi menjave, vse ostalo super, popoldne pa je bila dlaka ok, pa pri vsaki nekaj ni štimalo.
Sem pa srečala Olikino vzrediteljico :)


Ja 5rca - zakaj pa nisi Veni pripeljala - ta je v dobri dlaki zdaj :)
Strinjam se pa - umazanija je bila pa obupna!!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2549 : 14 Januar 2007, 00:51:25
Veni ima res več dlake kot Varvi in Winny, ampak ima pa črto čez hrbet pa bel uhelj ji dol visi. Bi jih že kaj zmotilo na njej. Meni je glavno, da je meni najlepša.  :o