Border Collie

Lisa · 3993197

gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2550 : 14 Januar 2007, 10:48:18
  imam čisto delovno linijo s kravjo stojo in še kaj bi se našlo (nekaj v zvezi z dlako, zgleda da slovenski borderji ne znajo imet "ta prave" dlake 

Ja,  >:D. Še dobro, da nisem Luma pripeljala, bi me sodnik verjetno kar domov poslal. Ni čudno, da njegove sestrice Lacy ni bilo  ::).
Sem mislila uporabiti kako razstavo za socializacijski element, pa bom raje še malo premislila. A je sploh kdo, ki ima še dobre izkušnje z rastavami (v SLO)? Če nič drugega, je umazano in grozna gneča!
Vseeno čestitke vsem sodelujočim in tistim, ki tekmujete še danes, srečno!



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2551 : 14 Januar 2007, 11:05:32
Buffy pa preveč menca med hojo. Ne potegne koraka  :D. Bo treba mal na trening razstavljanja, pa me pol zanima, kaj bo spet narobe. V Celju je kljub izpuščajem dobila odlično, včeraj je jo pa sodnik po hitrem postopku ocenil prav dobro in sva zapustile ring. Sem pa vesela za njeno sestrico, ki je dobila odlično in 4. mesto.
Se mi pa zdi, da je včerajšnji sodnik prej vse drugo ocenjeval, kot lepoto  :-[.

Glede čistoče: če primerjam včerajšnje stanje na razstavišču z razstavo v Zagrebu, je kot noč in dan. Tam si stalno videl čistilke, ki so okoli hodile z vrečo žaganja, metlo in kanto za smeti. Vse je bilo sproti pospravljeno. Glede čistoče zunaj, je pa veliko odvisno od samih lastnikov. Jaz vedno in povsod nosim s seboj vrečke za iztrebke in za svojo psico tudi pospravim. Velika večina pa tega ne dela (ali je samo na razstavah tako).
Kar se moje udeležbe na razstavah tiče, me vedno manj zanimajo razstave, ki se odvijajo v dvoranah. Imam raje razstave na prostem, kjer tudi psa lahko normalno odpelješ na potrebo. Na Hrušici ali v Mariboru mi je bilo zelo všeč  ;)


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #2552 : 14 Januar 2007, 13:25:23
Danes je bilo absolutno boljše in tud sodnik je bil super. Sem gledala večino dopoldneva in se je res posvetil psom, jih večkrat iz vseh strani pogledal in se mu je videlo da ve kaj dela (za razliko od včeraj  ::) ).  Po ocenjevanju pa smo jo kar hitro pobrisali domov da se odpočijemo  ;)


lp

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2553 : 14 Januar 2007, 13:37:33
Me prav veseli, da ste ugotovili isto včeraj na specialki borderjev kot že mi dopoldne.
Imeli smo namreč istega sodnika. Skratka : v veselje mu je bilo deliti prav dobre in iskati slabo pri psih.. pa še potipati jih ni mogel, ker je bil na berglah..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2554 : 14 Januar 2007, 17:44:12
pa še potipati jih ni mogel, ker je bil na berglah..

potem bi bil ta sodnik za našo  ::) .....nebi vedel da je debela(tk kt jest  ;D:-[  8)


McOven

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Tulka Deabei - Uli & Celine Dream and Do Farm
Odgovori #2555 : 14 Januar 2007, 17:54:27
Ojla!

Čestitke vsem sodelujočim na razstavah ta konec tedna! Si zaslužite... (tudi medaljo za potrpljenje) 8) ;D
No končno ste dobili uradno potrjeno - pri nas vzrejamo čisto delovne linije  :o 8) ;).
Meni žal ni uspelo ostati do konca specialke - mladini je pošlo potrpljenje  :-[ :-\
zato se vsem opravičujem, da smo tako hitro odšli in se nisem poslovila.
smo pa vseeno uspeli poslikati par fotografij (fantov):

http://album.email.si/album/29656

McOven


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #2556 : 14 Januar 2007, 18:43:17
Najlepši trije v razredu mladi na včerajšnji specialki!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2557 : 14 Januar 2007, 18:46:46
kalahit, čestitke za osvojen naziv klubskega mladinskega prvaka.  :o Koliko rabita do JCH naslova?



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2558 : 14 Januar 2007, 19:36:59
Anja od Fly, kdo pa vam je danes sodil???



Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #2559 : 14 Januar 2007, 19:46:22
Anja od Fly, kdo pa vam je danes sodil???

madžar, Tamas Jakkel.

Zgleda da so mi ponoči ukradli psa in ga zamenjali  ;)

Moje slikce bodo kmalu :)

lp

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki

kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #2561 : 14 Januar 2007, 21:03:43
kalahit, čestitke za osvojen naziv klubskega mladinskega prvaka :o

hvala  :) :)

Koliko rabita do JCH naslova?

ne vem, jaz sem laik v razstavah  :-[ :-[

zaenkrat mava odl.1.(ZG-spec), odl.2 (LJ-CACIB) in odl.1 (Lj- spec), ter 3. najlepši mladi pes (ZG-spec)

za kaj več se bomo še trudili in seveda še marsikaj morali naučiti.  ;D


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2562 : 14 Januar 2007, 21:25:51
Čestitke za naslov! Zdej si pa že dvojna klubska mladinska prvakinja (a ni lepo, da si se pred enim letom tako odločila, kot si se? Sem kar malo vesela, da sem bila takrat "tko pametna"  :o ).
Za naslov slovenskega mladinskeg prvaka rabiš še 2x prvak mladih ali 1xprvak mladih in 1x CAC.

Hmmm - se mi zdi, da bo v petek/soboto tam pri vas žur  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2563 : 14 Januar 2007, 21:40:43
Za naslov slovenskega mladinskeg prvaka rabiš še 2x prvak mladih ali 1xprvak mladih in 1x CAC.

In isto za hrvaško, a ne?


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #2564 : 14 Januar 2007, 21:53:15
a ni lepo, da si se pred enim letom tako odločila, kot si se? Sem kar malo vesela, da sem bila takrat "tko pametna" 

Prav sem se odločila :) in ne glede na rezultate razstav in njegovo zunanjost je tak kot sem ga iskala. Še bolj kot njegova zunanjost mi je všeč njegov karakter, obnašanje, zagnanost za delo...

Ravno danes sem se spomnila nate in deloma gre zahvala za mojo odločitev takrat tudi tebi. Torej hvala. Po tistih nekaj mailih s tabo in še kom sem oz. sva z Robijem naredila pravo odločitev. 
Je pa res, da sem se zanj morala takrat tudi zelo potruditi, da sem ga dobila, kajti njegova vzrediteljica mi ga na začetku kar tako ni hotela dati. Sem jo morala prepričati, da sem dobra za njenega psa. ;D
No sedaj je ponosna nanj tudi ona in svoje odločitve ne obžaluje.  ;D

V petek/soboto moramo biti pridni, saj nas čaka še veliko dela.  :-\
No, kak majceni žurček  :o po petkovih pripravah pa tudi ne bo škodil. ::)


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2565 : 14 Januar 2007, 21:59:22
 ;) valjda ti ga ni kar tako dala. Jaz sem tudi Val-a hotela na vsak način "doma" obdržati. Pa moja teta ni hotela (njen pes je bil takrat stal "le" devet let in pol. No, njen kuža bo letos enajst, za Val-a pa hodi navijati na razstave (bo pa naslendjič enga dobila :) ). Dobrih psov se je najtežje znebiti, posebej če gredo daleč in se bojiš, da bi jih lahko zgubil.

Jaz se naslednjega vikenda pri vas prav veselim :)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #2566 : 14 Januar 2007, 22:15:35
Ni ga imela namena obdržati zase. Zase si je pustila psičko Freezio (sedaj Buffy) pa si je kasneje premislila. Od Val-a bi se tudi jaz težko poslovila, v primeru, da bi bil pri meni. Mi je všeč. :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2567 : 14 Januar 2007, 22:19:01
Ni ga imela namena obdržati zase. Zase si je pustila psičko Freezio (sedaj Buffy) pa si je kasneje premislila. Od Val-a bi se tudi jaz težko poslovila, v primeru, da bi bil pri meni. Mi je všeč. :)

Val je pa res en prav prisrčen kuža. Pa takoooooooo prijazen. Ko me je videl, mi je splezal na rame in me seveda vso prelizal.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2568 : 15 Januar 2007, 07:12:45
Nekaj o lepotnih naslovih je napisano tudi TUKAJ.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #2569 : 15 Januar 2007, 11:34:06
Off topic, ampak moram se zahvaliti Maši za hitri tecaj razstavljanja, ki sem ga bila delezna v soboto pred razstavljanjem tetine jazbecarke.  ;D



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2570 : 15 Januar 2007, 13:21:08
zdravo!!

no mi smo dobili teste od veta in vsi so negativni!!!  ;D ;D verejtno gremo slikat že naslednji teden...

LP
Kaja


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2571 : 15 Januar 2007, 13:23:46
no mi smo dobili teste od veta in vsi so negativni!!!  ;D ;D verejtno gremo slikat že naslednji teden...

 :o :o :o Super. Mogoče je pa samo kakšen krempelj odlomljen (oziroma kakšna res malenkostna zadeva).  ;)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2572 : 15 Januar 2007, 13:54:11
Ja, Kaja res super.  :D

Upam, da tudi slikanje ne bo pokazalo nič hujšega in da šepa samo zaradi rasti (in teže  ;) )!
Srečno!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2573 : 15 Januar 2007, 14:18:17
gulu kako pa to misliš?
Nobeno šepanje ni normalno, še manj pa če je zaradi rasti ali teže... :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2574 : 15 Januar 2007, 14:19:04
jest pa upam, oz vam želim, da bo predvsem kmalu in dokončno nehal šepat. Ker najbolj grozno je,če pes šepa in šepa pa neha in spet šepa , vsi izvidi pa kažejo ,da je zdrav.
V tem primeru raje vidim da odkrijejo karkoli, samo da se najde vzrok.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2575 : 15 Januar 2007, 14:20:39
kajcyka, SUPER novica  :o
Upam, da bodo tudi nadaljne preiskave in slikanja uspešna  ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2576 : 15 Januar 2007, 14:25:32
Andreja in deteljica, jst se strinjam z vama. čimprej se mora ugotoviti zakaj šepa, da se lahko končno začne pravilno zdravit.
Jst nekako ne vrjamem da je zaradi rasti, ker ni hitro zrastla pa tudi ni velika pretirano, da je zaradi teže pa tud ne vrjamem, ker ima 15kg, kar se meni ne zdi tok veliko da bi lahko šepala zarad tega :-\

Kaja, jst vam svetujem, da ne čakate s slikanjem, ampak da greste čimprej!!



Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #2577 : 15 Januar 2007, 14:51:46

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2578 : 15 Januar 2007, 14:55:06
cacy...se bom portudila kaj lahko naredim doma...pa tudi upam lahko da pri nas čim prej dobijo rentgen...če ne bo do konca neslednjega tedna bom pa šla v Lj.
se tudi jaz strinjam, da moramo čim prej izvedeti kaj je narobe


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2579 : 15 Januar 2007, 16:22:33
No,z nekaterimi smo se v soboto srečali,tudi kakšno na kratko rekli,...
Vsaka posamezna razstava mi samo še poveča odpor do tega cirkusa(naj mi prosim ne zamerijo tisti,ki v tem uživajo-tako je pač moje mnenje).

Po vsaki razstavi imamo potem podobne debate in po vsaki me nekateri poskusite prepričat,kako glavnik in handler naredita čudež iz psa.
Hja no!  8)
Na specialki je bilo nekaj borderjev,ki bi jih lahko polil z vodo al pa čist ostrigel,pa bi bili še vedno debeli.
Videl sem vsaj enega samca,čigar medvedkasta glava je bolj spominjala na landseerja,kot pa na borderja.  :-\

Tole je preneseno iz druge teme,ampak,ker je govora o Fly
Citiraj
V opisu je napisano samo to, da gre za tipičnega ovčarskega psa in da ne sodi na razstave. Pa tudi pregledal je ni tako kot je ostale (prešlatal in pogledal zobe in ostalo).

Pa p***a m****a!
Ko sem prebral poste na tej temi in v temi avstralcev sem postal tako jezen,kot malokdaj v življenju.

Barbka,oprosti za naslednje besede,glede na to,da si tudi ti sodnica,ampak ali so nekateri sodniki res popolni debili???!!!! >:( >:(
In potem takšen bumbar sodi celo specialko?

Vsi vemo,kaj Fly je in kaj ni,ampak to sploh ni pomembno!
Pomembno je to,da border JE BIL,JE,se pa zna narest,da kmalu ne bo več tipičen ovčarski pes,če bodo takšni telebajski imeli kakšno besedo.
Itak da je border tipičen ovčarski pes in to je bila specialka britanskih OVČARSKIH psov!!!!!
Bolje bi bilo,če bi iz ringa poslal vse tiste črno bele pomanjšane novofundlandce,ki so se po ringu izdajali za borderje!! >:D >:D

Ah,sploh ne bom več pisal,ker mi je jeza čisto zameglila razum.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!