Border Collie

Lisa · 3993141

gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2700 : 19 Januar 2007, 10:59:04
Pri nas smo tudi čisto prenehali z dajanjem kosti (čeprav "starejša populacija" v hiši ne razume, zakaj pes ne sme dobiti kosti, ker po njihovem pes mora jesti kosti  ::) ). Smo imeli probleme z drisko. Tako da raje kupimo kakšne prigrizke.

A tudi pri umetnih?
Lum je od "tapravih" samo ene parkrat dobil kakšno od jagenčka, pa še to bolj tako, da je bolj obglodal meso dol, kakor pa samo kost. Zaenkrat še ni bilo problemov.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2701 : 19 Januar 2007, 11:05:01
Ne, ne. Pod umetne sem mislila tiste prigrizke.  ;) Umetne v redu prenaša.

Danes gremo pa nad ovce.  :o :o :o :o :o


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2702 : 19 Januar 2007, 11:26:17
Aja. No, kul. Pri navadnih pa mogoče tudi probaj kdaj tako, da jo samo malo gloda, ampak ko jo pa pregrizne in bi jo začela jest, ji jo pa vzemi.

Ovce!!!  :o Blagor, to bo fino. Komaj že čakam, da bomo lahko tudi Luma preizkusli! Uživajte!




petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2703 : 19 Januar 2007, 11:30:14
Aja. No, kul. Pri navadnih pa mogoče tudi probaj kdaj tako, da jo samo malo gloda, ampak ko jo pa pregrizne in bi jo začela jest, ji jo pa vzemi.

Pri nas smo to probal, pa je bruhala. Šlo je pa za govejo mozgovo kost. Zato sedaj ne dobi nobene naravne (brez izjeme  :P). Samo te umetne, ki so kot posladek. Pa še te so v mejah normale. Je nima cel dan na voljo.


Danes gremo pa nad ovce.  :o :o :o :o :o

A bo kej slikc  :o


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2704 : 19 Januar 2007, 11:48:44
Slike bodo (imamo nov fotoaparat  :o ). Samo jih bom lahko dala gor šele drug teden, ker nimam kabla.  :( Bo pa Tina tudi slikala verjetno pa ji bom rekla, da naj kaj prilepi. Upam, da ne pride kaj vmes pa da ne bi odpadlo vse skupaj.


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #2705 : 19 Januar 2007, 11:56:40

Dala sem ji tako veliko kost (govejo) za nekaj časa, pa je bilo že vse narobe! :'(

Tako, da ji zdaj dajemo samo še umetne, ali pa bikovke! :o


5trca dobro pašo! 8)  A sta to že večkrat poskusli?



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2706 : 19 Januar 2007, 11:58:06
Slike bodo (imamo nov fotoaparat  :o ). Samo jih bom lahko dala gor šele drug teden, ker nimam kabla.  :( Bo pa Tina tudi slikala verjetno pa ji bom rekla, da naj kaj prilepi. Upam, da ne pride kaj vmes pa da ne bi odpadlo vse skupaj.

Kabel ti lahko jst posodm - da ne bo izgovorov za fotke  :P  :D
Pa dejta še kak filmček posnet, da bomo (skoraj) v živo vidli "akcijo"  :o. <--- a sm zahtevna  ;D


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2707 : 19 Januar 2007, 12:15:44
joooooooooooj, kok sem vama fauš! Ker točno vem, kakšen žur bo danes pri "Ževtarju"  ;).
Pozdravita mi Ažmane in potolažita jih zaradi razstave. Vinny rula!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2708 : 19 Januar 2007, 12:48:15
Uša, danes gremo prvič. Potem bomo pa videli, če bo Veni všeč. Če ji bo, ji kakšna resna paša ne uide.

petrca, bomo tudi snemali. Kabel bomo pa itak morali kupit. Lahko ga pa vseeno posodiš, če si firbčna pa bi rada prej videla vse skupaj.

Kolibri, bom pozdravila in potolažila. Ti si meni danes fovš, jaz bom pa tebi jutri.  ;) Aja, reci Gorjanom, da držimo pesti za Varvi in Cvetko seveda. Da pokažeta vse, kar znata. Pa za Oli bomo tudi navijali.  ;)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2709 : 19 Januar 2007, 12:55:16
Jaaa, tudi mi navijamo za Varvi :o

battito animale


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2710 : 19 Januar 2007, 13:11:04
petrca, bomo tudi snemali. Kabel bomo pa itak morali kupit. Lahko ga pa vseeno posodiš, če si firbčna pa bi rada prej videla vse skupaj.

Se mi zdi, da imam 3 kable doma. Če je tako, pol ti komot enga dam  ;). Bom pogledala.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2711 : 19 Januar 2007, 13:41:37
Se mi zdi, da imam 3 kable doma. Če je tako, pol ti komot enga dam  ;). Bom pogledala.

Mormo pogledat, če imamo kakšnega doma. Če nimamo, potem bi bila pa vesela, če enega odstopiš.  :o


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2712 : 19 Januar 2007, 20:31:38
Evo nas... Moram reči, da je prvi poskus paše z Veni izpadel izredno klavrno.  8) Prvič je videla ovce in ji ni bilo niti malo jasno, kaj je pravzaprav sploh treba delati z njimi. Je dirkala do njih, potem pa ni hotela okrog njih in potem je pridirkala nazaj do mene.  8) Potem drugič, ko sva šle, je bilo že bolje (se je trudila okrog njih dirkat). Je pa ves čas imela težave z eno od ovc, ki je bolj žleht sorte pa je bila Veni po mojem prepričana, da se igra z njo in je bila čisto navdušena nad njo in se je na vsak način hotela igrat z njo.

Najboljši je bil Mak. Winny je prignala ovce do njega... On jih je pa odgnal nazaj.  8) :D Potem v drugo je že šlo.

Razlika med Veni, Winny in Makom je neverjetna. Veni itak še nima pojma, kaj se je dogajalo (ampak mislim, da po parih poskusih bo že pokapirala), Winny je čisti psiho na ovce in je tudi izredno nežna do njih. Mak pa tudi psiho na ovce, ampak je pa oster. Zna ovcam pokazat, kdo je šef.

Tako da danes smo videli, da Veni ima željo po tem, da bi se podila za ovcami, ampak v bistvu jaz nimam pojma, kaj je treba delati in tako bomo šli nekam na kakšno resno izobraževanje, da se obe naučiva, kaj je treba delati.  ;D

Večinoma smo posneli videe. Bom dala gor, ko pridemo domov, ampak ni prav impresivno.  ;D Oba dobra poskusa od Maka in Veni pa smo zgrešili.  :'(

Aja, ste videli novo leglo pri Alenu?


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2713 : 19 Januar 2007, 21:29:50
Čestitam za začetek!  :o
Nekje je treba začeti in če ste bili prvič,je to čist vredu.
Ko je bil Lok prvič pri ovcah (star 7 mesecev),ga sploh niso niti malo zanimale.
Bo pa verjetno res ogromno dela.Jaz trenutno že tretjič berem knjigo Talking sheepdogs.Je fulll zanimivo,ampak tudi vidiš,da je zelo veliko dela.  ;)

Katero leglo?
Misliš Myf x Zed?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #2714 : 19 Januar 2007, 21:32:04
Živjo!
No, meni predvsem pa Maku je bilo super! In res, kot pravi 5rca bo treba na kakšno "izobraževanje" :) Me je pa kar malo presenetil, kako je v prvih dveh poiskusih burno reagiral na ovce, čist nasprotje tistemu v Italiji... V tretje je bilo pa že kar lepo ;) -po moji laični oceni ;
Ja, tista ovca z "očali", ki se je kar naprej puntala je dobila svoje ;D  
Ja, Mak bo stric :o


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2715 : 19 Januar 2007, 21:36:49
Citiraj
Ja, Mak bo stric

Točno,Myf je Makova sestrica!  :o


Sem pa ob prebiranju knjige našel enega impresivnega delovnega psa,ki je bil ali je še v lasti Dereka Scrimgeourja,ki bi vsaj po odlakanosti brez težav lahko pariral razstavnim lepotcem.

Ben



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2716 : 19 Januar 2007, 22:13:01
Takole umazani so bili naši danes.  :P :)  Sky, tale pa zgleda res bolj kot kakšna razstavna zadeva. Še oči ima tako lepo temne.  ;D

Tincy, za tisto z "očali" je Veni mislila, da se igra z njo, ko jo je "napadala". Je pa prvič dobila Veni čisto nepripravljeno in jo je zgazila.  :'( Ampak ni bilo panike. Grda, grda ovca... Je pa teren tam gor na Pokljuki kar težaven za past. Bom dala videe potem gor. Na enem se vidi Winny, ki z vso brzino dirka do ovc.  :o :o :o Pa na enem imamo Maka, ki je uboge ovce "zgonil" nazaj v štalo (drugi poskus se mi zdi). Pa Veni seveda, ki brezglavo dirka do ovc pa nazaj...  ::) :-\ ::)  Ampak takrat nama jih je uspelo tudi nazaj potem pripeljat.  :o

Drugače pa mislim, da bo tole leglo od Alena spet eno dobro. Čeprav meni se je uboga mala Myf kar malo zasmilila, ko sem izvedela, da bo imela z velikim Zedom.  :)

Tincy, še enkrat, vso srečo jutri. Bomo držali pesti tudi za Makija. Samo dobro si oglej progo.  ;) ;) ;) :P





tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #2717 : 19 Januar 2007, 22:52:24
Saj jih je dobila potem od Maka.... >:D Škoda, da zadnjega poiskusa nista ujela...Saj jih je vama tudi uspelo nazaj do štale pripeljat, pa še malo dlje ;
Če jaz ju3ne bom kaj zašuštrala bo že ok... Še ni treme ;D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2718 : 19 Januar 2007, 22:55:03
Good luck vsem ki greste jutr na tekmo ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2719 : 19 Januar 2007, 23:25:05
Saj jih je dobila potem od Maka.... >:D Škoda, da zadnjega poiskusa nista ujela...Saj jih je vama tudi uspelo nazaj do štale pripeljat, pa še malo dlje ;
Če jaz ju3ne bom kaj zašuštrala bo že ok... Še ni treme ;D

Ja, malo sva na koncu zaj..., ker je nisem ustavila pa so mi naprej ušle.  :-\ :-[ :'( Ja, škoda, da ni konca posnel.  :'(

Tincy, po mojem vama bo šlo čisto v redu. Na treningih vama gre super, cone so fenomenalne, tako da si moraš samo progo ogledati bolj natančno  8) ;) pa bo šlo.  :)  Samo upam, da ne bo preveč drselo.  :-\


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2720 : 19 Januar 2007, 23:35:51
Jaaa, tudi mi navijamo za Varvi :o

In mi! ;)

Lyra bolj malo trenira zadnje case, vseeno gremo jutri na tekmo. V cetrtek pa sta obe psici mi pomagali cistiti pasnik (ja, tam, kjer bi lahko imela ovce :P), in sicer na tak nacin, da drobne veje, kar smo vrgli na kup, sta raznasali povsod. Seveda tista palica, katero je imela ena v gobcu je bila najbolj zanimiva za drugo, in sledilo je lovljenje in borba. No, vsaj malo kondicijskega treninga.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2721 : 19 Januar 2007, 23:42:36
Jean, tudi za vaju bomo držali pesti. Vidim, da tvoje tudi rade pomagajo pri vsakdanjih opravilih. Veni najraje "pomaga" sesati, pometati pa tudi brisanje po tleh ji gre odlično od rok.  8) ;D Aja, pa kuhati.  :)

Samo ti bi pa res lahko imela ovčke.  8) ;)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2722 : 19 Januar 2007, 23:50:08

Samo ti bi pa res lahko imela ovčke.  8) ;)

Ce prideta ti pa Veni kot pastirici, sem takoj za to! Samo bo treba organizirati kar nekaj delovnih brigad pri meni, da ogradimo pasnike, zgradimo stalo, itn.

Joj, jaz grem od doma cez 5 ur, najbrz ne bi bilo slabo, da bi malo zaspala...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2723 : 19 Januar 2007, 23:51:05
Vso srečo vsem borderjem in Lyrinin avstralski nogi!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2724 : 20 Januar 2007, 00:26:43
Samo bo treba organizirati kar nekaj delovnih brigad pri meni, da ogradimo pasnike, zgradimo stalo, itn.

Nas boš s teranom privabila pa nas bo takoj dovolj.  ;) :P 8)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2725 : 20 Januar 2007, 09:20:56
Vso srečo vsem na današnji tekmi  ;).

Nekaj neumesnega: Je kdo videl reklamni plakat za nov radio Evropa 05 - 97.6 MHz ? Jst sm ga včeraj na hitr zasledila na križišču pri KD Ilirija. Na njem je pastir, ovce in 2 borderja ( ??? - za pse nism ziher).


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2726 : 20 Januar 2007, 09:44:07
ja, jst sm vidla en plakat tam... sam kokr sm jst vidla so bli kraški ovčarji gor ???
bom dons še enkrat pogledala :)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2727 : 20 Januar 2007, 10:21:01
Jst sm plakat gledala zvečer, ko je bla že tema. Pa še to je bilo iz avta  :-[. Potem sem pa glede na ovce najprej borderje povezala  :D.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2728 : 20 Januar 2007, 10:48:44
Drugače pa mislim, da bo tole leglo od Alena spet eno dobro. Čeprav meni se je uboga mala Myf kar malo zasmilila, ko sem izvedela, da bo imela z velikim Zedom.  :)

Ja, verjetno bo res dobro, se je pa očitno končno odločil za bluemerle. Pa ne pričakuje jih prav veliko, če sem prav razumela (mogoče je za malo Myf to še najbolje). No, menda bomo videli čez slab mesec! Je pa Zed takooo lep za moje pojme, bodo lepa kombinacija.

Čestitke za prve poskuse z ovčkam, nas to še čaka in upam, da bomo kmalu imeli priliko sporbat Lumov pašni nagon še na čem drugem kakor na žogicah in mački  ::)! Če je kaj podoben Macu, ne bi smelo biti težav (če se seveda ne bo preveč prestrašil - enkrat je videl ene lame, pa ga je skoraj kap  :D).

Tincy in seveda vsi ostali - srečno!!! Pa čimprej spročite rezultate!



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2729 : 20 Januar 2007, 13:22:45
Meni je pa Zed ful ogromen. Zadnjič sem ga v živo od blizu v Postojni videla pa je proti Veni prav velikan.

Drugače pa... Novičke iz tekme po prvem teku. Barbka je štartala v dvojki, izpolnila prvi pogoj za trojko in je po prvem teku na drugem mestu. Varvi je po napaki vodnice dobila 5 pik na izogibanju, ima pa kljub izogibanju in popravljanju ovire le 6 sekund zaostanka za najhitrejšo psico, kar je dobra hitrost. Mac pa ima menda 10 pik, samo nisem 100%.