Border Collie

Lisa · 3993023

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2760 : 21 Januar 2007, 19:49:55
Buffy je pa na današnjem sprehodu dobila tekmeca v "vleki" ---> Ice-a  :D. Je bil veliko bolj vztrajen in palice tud slučajno ni spustil, ko jo je enkrat dobil v gobček. Prvič sem videla, da tudi Buffy zna odnehati.

Sem bila pa ponovno zelo navdušena nad njim (le kdaj pa nisem  :P). Ko je treba laufat za žogico, je hiter kot strela  :o.


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2761 : 21 Januar 2007, 20:23:22
Vena je bila tipičen primer negotovega psa, ko je bila mala. Ker ima doma "večjo" zaveznico, je bila, kadar je bila sama, zelo negotova v vsem. Sedaj se je pa čisto spremenila! Midva sva bila čisto navdušena! OK, pred Oli je bila mala pridna punčka, ampak, ko je Oli spustila greben, sta se pa igrali :)
In - ja, neverjetno je podobna Veni - edino - nekaj kiogramov več kot Veni ima. In meni se je zdelo, da je od avgustovskega srečanja zrasla in postala močnejša. Mislim, da je največja med našimi "babami".

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2762 : 21 Januar 2007, 20:32:39
Meni se tudi zdi največja (OK, nisem videla Veste in pa Vive). Sem bila pa fuuuuuuuuul vesela obiska.  :o :o :o Pri nas je bilo ravno obratno. Je imela Vena greben, Veni pa se je naredila čisto majhno. Potem pa igra. In sem bila tudi ful presenečena, ker ni zarenčala niti enkrat, ko je bila tukaj.  :D

Sedaj pa moram dati še nekaj slik. Najprej Pokljuka.

Takole smo se pripravljali na pot (a ne zgleda kul imeti dva borderja po boksih v prtljažniku  :o ):



Najprej je šel nad ovce bolj izkušeni Mac:



Potem pa še Veni (tam desno od ovc se jo malo vidi):



Takole je Tina komaj držala Maca, da ni šel sam nad ovce:



Malo manj navdušena nad zadevo je bila Veni:



In takole smo bili utrujeni zvečer:



Drugače pa je tukaj video, kako je bila Veni prvič nezainteresirana: http://www.youtube.com/watch?v=bU6JwpJ7v0M
Pa Mac, ki mu v drugo še ni šlo najbolje: http://www.youtube.com/watch?v=IK6d34gh8sU

Venin drugi poskus bom dala pa takoj, ko bo gor.


No, drugi dan smo šli pa pod Golico na sprehod pa bom dala samo še tole fotko (Venijin res najljubši položaj):


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2763 : 21 Januar 2007, 21:02:47
UUUUU 5rca kok sta si podobni :o jst sm samo po ušesku ločila kera je Veni :-[

hudi filmčkiiiiii :o :o :o
a Mak je uno ovčko ugriznu? k je neki padla pol (že na začetku posnetka)

dej še kak filmčk :o :o :o



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2764 : 21 Januar 2007, 21:05:36
Jooooooooj - kva ste vi žural na Pokljuki! A una ovca je OK?

Vinny je čisti odklop, Tomaž se bo moral pa še kaj naučiti (še vedno se zabavam, ker je "neprimeren" lastnik  :o  :o  8) ).
Če konec tedna ne bo snega, potem bomo šli tudi mi gor.  :D


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2765 : 21 Januar 2007, 21:13:02
Ni je ugriznil. Mislim, da se je revca spotaknila in padla.  :'( :'( Je pa vse v redu z njo.

Imam še ene par filmov (iz paše samo še enega takega, da se kaj vidi)... Enega norega borderja imam posnetega pa Veni in Veno, ki se igrata (pa Veni, ki dela trikce). Bom dala povezave od vseh, ki jih bom objavila (ko jih bom).

Sta si pa samo od spredaj podobni. Od strani pa seveda ne (Veni je res redkokateri pes podoben od strani  :P). Ostale slike iz obiska so pa tuki: http://5rca.moj-album.com/album/6490430/

Kolibri, Tomaž je zainteresiran, da se nauči, kaj jo mora naučiti. Smo se pogovarjali, da bi šli skupaj do Alena ali pa če bi se dalo zmenit, da bi prišel on pokazat na Pokljuko. Je pa Vinny res super psica. Tomaž je tudi rekel, da bi prišel enkrat agility probat, da vidi, kako bi to šlo (ima doma svoje "ovire" pa jima kar gre  :o ).

Če ne bo snega pa če boste šli gor, bi midve šle spet pogledat, če bomo imeli čas. Pa Lovro je bil tudi danes navdušen nad tem, da bi šel probat. Bi lahko naredili mini družinsko srečanje.  :o :o :o :o


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2766 : 21 Januar 2007, 21:20:18
iiiiii hudi filmčki!!ste se pa res zabavali! ;D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2767 : 21 Januar 2007, 21:21:43
Boga ovca je res grdo padla :-\

Kera je pa una tažleht ovca? :D

Ne tole res super zgleda :o



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2768 : 21 Januar 2007, 21:46:11
Ta žleht ovce ni videt... Čaki bom pogledala.

Evo, od Veni drugi poskus: http://www.youtube.com/watch?v=t3F3IYGKcjI  (na začetku je zavila dol, kjer je bila še ena ovca). V tretje je bilo boljš.

Mam še enega od Maca... Bom dala takoj gor. Na tisti se vidi tisto žleht, ko Maca "napade".




tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #2769 : 21 Januar 2007, 21:56:35
Tale je "ta žleht ovca", samo se jo slabo vidi ta velika spredej, se je spuntala, da ne gre v štalo :


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2770 : 21 Januar 2007, 22:09:06
joooooj kok je hudo :o :o :o

Jst si sploh ne morm predstavlat kako bi Bode tole počel ??? :o



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2771 : 21 Januar 2007, 22:26:20
Evo, še en Mak: http://www.youtube.com/watch?v=u-8VHvrcueQ  (žleht ovca je tista, ki edina stopi proti Maku)

Pa še en nor border  :P : http://www.youtube.com/watch?v=onQWBsw0JxI

Mimogrede... Če mislite, da imate debelega borderja: http://www.youtube.com/watch?v=fQ1XP-9G5Uc Meni je prav bogi...  :'(


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #2772 : 21 Januar 2007, 22:40:26
Še komu poleg mene piše, da je video z Makom unavailable?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2773 : 21 Januar 2007, 22:41:26
Še komu poleg mene piše, da je video z Makom unavailable?

Ja, bo treba mal še počakat... :-[ Meni je prej ga pokazal pa sem mislila, da je že gor.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2774 : 21 Januar 2007, 22:47:38
Jst sm Maka vidla, pa žleht ovco :o
Ej res so super teli posnetki ;)



majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #2775 : 21 Januar 2007, 22:59:24
5rca, super filmčki! Je borderčkom prav dogajalo ane :o
Super pasma, že od nekdaj (od 2. razreda OŠ, ko sem brala Pet prijateljev) so mi tile črno-belčki zelooo všeč :-*

Be happy :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2776 : 21 Januar 2007, 23:07:01
5rca, super filmčki! Je borderčkom prav dogajalo ane :o
Super pasma, že od nekdaj (od 2. razreda OŠ, ko sem brala Pet prijateljev) so mi tile črno-belčki zelooo všeč :-*

Timmy je bil "čistokrvni mešanec".  ;)

Veni drugače ne bi ovc nikoli zamenjala za poligon na Iliriji. Tam ji šele dogaja. Tako kot je Vinny psiho nad ovcami, je Veni nad ovirami.  :D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2777 : 21 Januar 2007, 23:18:41
Je pa bil na platnicah knjig in v filmu 5 prijateljev border  ;D Sem se tudi jaz takrat zaljubila v borderje, potem sem pa še enkrat v bivši reviji Lord videla slikco Shepa, ko je bil še mladič, in sem bila odločena, da bom takega psa nekoč imela. No, potem so pa avstralci prišli mimo  >:D ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2778 : 21 Januar 2007, 23:21:07
Pa sej je bil men tut Timmy všeč. Samo ga pa nisem nikoli povezala z borderjem. Mogoče zato, ker sem se prvič spoznala s to pasmo dosti kasneje in potem sploh nisem povezala...  :-\

Macov film že dela.  ;D


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #2779 : 22 Januar 2007, 08:59:32
Včeraj je pa en od aussiejev dobil pohvalo od izkušenega tekmovalca v paši ovac, ki je seveda zaprisežen borderaš   8)
In sicer so Blooja poslal na ovce v Bjelovarju pohvalil ga je pa Alen  :D
 



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2780 : 22 Januar 2007, 10:06:14
Aussiji morate kar v Bjelovar? Če pomislim, da bi šlo tudi do Pokljuke  :o  :P

5rca - zadnjič v Italiji je Martina povedala, da psi, ki so aktivno v drugem pasjem športu, potrebujejo malce več in drugačen pristop, da "preklopijo" na ovce. Saj veš - če si Veni vse življenje učila, da ti globoko gleda v oči, bo težko "v minuti" preklopila, da so ovce ravno tako zanimive. Večkrat boš morala poskusiti, pa mogoče enkrat pri Martini (ona pse animira, ovce uporablja kot plen). Sem prepričana, da bi ti uspelo!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2781 : 22 Januar 2007, 14:00:32
5rca - zadnjič v Italiji je Martina povedala, da psi, ki so aktivno v drugem pasjem športu, potrebujejo malce več in drugačen pristop, da "preklopijo" na ovce. Saj veš - če si Veni vse življenje učila, da ti globoko gleda v oči, bo težko "v minuti" preklopila, da so ovce ravno tako zanimive. Večkrat boš morala poskusiti, pa mogoče enkrat pri Martini (ona pse animira, ovce uporablja kot plen). Sem prepričana, da bi ti uspelo!

Meni je bilo za prvič čisto v redu. Je pokazala interes, da gre do njih, tako za sem za prvič in glede na to, da nimam pojma o ovcah, čisto zadovoljna. Če bi bil teren pravi pa ovce bolj navajene psov pa da bi mi kakšen izkušen človek (recimo Martina) pokazal, kaj se dela in kako, pa bi bilo verjetno še bolje. Tako da za prvič je čisto kul. Kaj več tudi nisem pričakovala (če povem po pravici, sem mislila, da jih sploh ne bo jeb***).


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2782 : 22 Januar 2007, 23:02:04
5rca - sej veš, da sem obljubila, da vas peljem na izlet k Martini. Samo še čas moram najti  :-\ Mogoče tisto nedeljo po Železnikih, če bo vreme.
Tina je bila z Mac-om tam in tam se je on izkazal kot mega dober pes, vsi smo si pa lahko ogledali tudi, kaj in kako je Martina počela (da bomo posnemali). Vinny in Varvi sta bili pa takoj za njim :) Veš, da bo potem Veni delala z ovcami.
Čeprav - razmišljam na glas - mogoče ne bi bilo fino, če sedaj mešaš agility s pašo.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2783 : 22 Januar 2007, 23:29:42
5rca - sej veš, da sem obljubila, da vas peljem na izlet k Martini. Samo še čas moram najti  :-\ Mogoče tisto nedeljo po Železnikih, če bo vreme.
Tina je bila z Mac-om tam in tam se je on izkazal kot mega dober pes, vsi smo si pa lahko ogledali tudi, kaj in kako je Martina počela (da bomo posnemali). Vinny in Varvi sta bili pa takoj za njim :) Veš, da bo potem Veni delala z ovcami.
Čeprav - razmišljam na glas - mogoče ne bi bilo fino, če sedaj mešaš agility s pašo.

Ma, Veni je itak čisto nad agilityjem navdušena, tako da ne bi smel biti problem. Itak bo morala ločiti, kdaj se kaj dela. Zadnjič je dal Tomaž svoje "ovire" ven pa je vse ostalo postalo v trenutku nezanimivo.  ;D Se je par sekund prej še z Vinny podila, potem pa konec. Smo imeli v nedeljo spet malo šolo pa sem imela kar probleme, da je začela poslušati, ker je samo na ovire gledala.  ;D  Če bo pa v pašo padla tako noter, da ne bo več hotela agilityja delat, bova pa past resno začele.  ;D Dvakrat na teden v Italijo na treninge.  ;D ;)



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #2784 : 23 Januar 2007, 01:54:18
Jaz sem tudi takoj za to,da se gre še kdaj v Italijo pogledat :o -se kar povabim zraven ;) Mi je bilo že na preiskusu ful všeč ;D


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #2785 : 23 Januar 2007, 14:54:02
Khm, tudi en ultranevroticen, popolnoma crn border se javlja za na ovcke, ciiiiiiiiiz.  ::)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2786 : 23 Januar 2007, 20:12:52
Če koga zanima nakup malo bolj "profi" frizbija naj si ogleda http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1720.msg97204;topicseen#msg97204

Probal bo izvesti en malo večji nakup takih frizbijev in če koga zanima, naj se javi v tisti temi  ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2787 : 23 Januar 2007, 20:43:28
hvala, cacy.

Drugače sem pa končno dodala na strani od Veni par filmov in jo malo obnovila (je res že dolgo nisem).


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #2788 : 24 Januar 2007, 18:27:23
Glede na to, da je končno padlo nekaj snega, no vsej pri nas na Gorenjskem :) bi se s5 lahko dogovorili za kakšno broder srečanje-v zimski idili!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2789 : 24 Januar 2007, 18:32:51
Glede na to, da je končno padlo nekaj snega, no vsej pri nas na Gorenjskem :) bi se s5 lahko dogovorili za kakšno broder srečanje-v zimski idili!

 :o :o :o :o Mi gremo pod Golico zdaj ta vikend.  :o :o :o Lahko izkoristimo tale sneg za kakšen sprehod (tam pri nas ali kje okrog). Samo ne vem, če bi kdo tako na hitro prišel.  :(