Border Collie

Lisa · 3993000

uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #2880 : 29 Januar 2007, 14:21:43

Petrca, kako pa veš statistiko barv za Buffy? :-[


Maša, čestitke za naraščaj! :o

Bay, čestitke za Milano! :o


L.p.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2881 : 29 Januar 2007, 14:49:12
Petrca, kako pa veš statistiko barv za Buffy? :-[

Iz baze border collie-jev  :o : http://www.anadune.com/abcd/login.php . Najprej pa je potrebna registracija.
Vzrediteljica je Buffy vpisala v bazo in sem tam pogledala.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2882 : 29 Januar 2007, 17:33:03
uša, tvoje pa ni noter. Ampak lahko po starših pogledaš, kakšni naj bi bili procenti. Paritev med Borderfame Mystic Liason x Poseidon Nichelle-Neon daje tele procente:

E gene (Golden Red)
Golden red coat      0%
Carries golden red      21%
No golden red      78%

B gene (Chocolate)
Chocolate/red coat      0%
Carries chocolate/red      20%
No chocolate/red      79%
      
D gene (Dilute)
Diluted coat      0%
Carries dilute      16%
No dilute      84%

K gene (Tricolour)
Tricolour/sable      0%
Carries tricolour/sable      31%
No tricolour/sable      68%

A gene (Sable)
Tricolour coat      84%
Sable tricolour      16%
Sable coat      0%

M gene (Merle)
No merle      100%
Merle coat      0%
Double merle      0%


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #2883 : 29 Januar 2007, 18:21:39
Nekaj fotk že v galeriji. Sicer so bolj tako-tako, ker je tamalčke nemogoče prepričat, da bi bili pri miru.
lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2884 : 29 Januar 2007, 18:25:17
Kako imajo eni zanimiv ovratnik.  :o :o :o


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #2885 : 29 Januar 2007, 18:26:07
Ubistvu je samo pri dveh popolnoma simetričen :)

Nič nima smisla. Smisel nastane.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2886 : 29 Januar 2007, 19:08:42
Ubistvu je samo pri dveh popolnoma simetričen :)

Un mi je padel v oči, ko ima ful neobičajnega (kakor en karo na vratu)  :o


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #2887 : 29 Januar 2007, 19:16:23
Un mi je padel v oči, ko ima ful neobičajnega (kakor en karo na vratu)  :o
A tisti na levi?



Meni izgleda, kot bi imel tjulenčka narisanga :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2888 : 29 Januar 2007, 20:47:09
tincy, tale:

  :P :P :P

Drugače sva se pa danes s tincy snemali na treningu. In je nastalo tole:


Veni 1

Veni 2

Veni 3

Mac 1

Mac 2

Je pa ful težko laufati v takem... Še kopačke skoraj ne pomagajo. Ko sva prišle, je bilo še v redu, malo pomrznjeno, potem pa samo blat...


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2889 : 29 Januar 2007, 21:22:40
5rca - štartaš v Železnikih?

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2890 : 29 Januar 2007, 21:31:13
5rca - štartaš v Železnikih?

Menda... Bomo videli, kaj pravi Polonca glede con. Ker te, ki so bile tukaj vidne, so odlične. Ampak takih ne naredi vedno. Saj preskoči ponavadi nikoli ne, ampak ni to to. Bomo delali na tem...


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2891 : 29 Januar 2007, 21:47:02
Jaz na tvojem mestu bi. Da ti dobiš občutek. Koliko let že nisi tekmovala?

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2892 : 29 Januar 2007, 21:56:51
Jaz na tvojem mestu bi. Da ti dobiš občutek. Koliko let že nisi tekmovala?

Ahm... Nimam pojma točno... Predolgo. Zadnja tekma je bila tista v Podvinu v konjušnici... Mislim, da je bila edina tam. Sta jo Fido in Naklo skupaj organizirala. Se spomniš?

Kar se pa tekem tiče pa 100% zaupam Poloni. Če bo rekla, da je prezgodaj, jo bom ubogala. Saj zato jo imam, da mi tudi take stvari pove.  ;)


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #2893 : 29 Januar 2007, 22:09:09
Zgodaj spomladi 2000. Prva Shepova tekma  :o Še danes vem, da sem imela KT zato, ker sem prehitro dvignila roke v cilju, pa je padla prečka na zadnjem hopu.  :P
Ampak, za psa, ki so mu eno leto pred tem rekli, da ne bo hodil, je bilo čisto  OK  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2894 : 29 Januar 2007, 22:14:27
No, mislim, da je bila ta zadnja Raffyjeva.  :'( :'( :'( Še danes mi je žal (in mi vedno bo), da sva takrat nehala...  :'( :'(

Ufff. A že toliko let je...


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #2895 : 30 Januar 2007, 07:45:43

Petrca in 5rca hvala za odgovor! :)

5rca super posnetki :o  Kolk časa pa že trenirata?



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2896 : 30 Januar 2007, 08:00:49
Je pa ful težko laufati v takem... Še kopačke skoraj ne pomagajo. Ko sva prišle, je bilo še v redu, malo pomrznjeno, potem pa samo blat...

In potem se sprašuješ, kako je meni uspel pasti in se poškodovati  :D.
Midve sva v nedeljo doma mal skakale. Sva prvič sprobale očijeve ovire. Zaenkrat so se dobro obnesle. Potreben bo en manjši popravek, ampak za doma so dobre  ;). Buffy je pa po skoraj 3 mesečnem premoru tud vedla, kaj mora delat  :o.

Posnetki s treninga so pa super. Zakaj pa nebi štartale v Železnikih? A ne dobiš ravno tam največ izkušenj?


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #2897 : 30 Januar 2007, 09:21:55
Se mi je zdelo, da bo nekaj takega, ja. Kakšen se ti je zdel Gingerbellov Jock, če si ga videl? Sprašujem, ker sem ga nazadnje videla na radunu, pa me zanima kako se je kaj naredil :)

Maša,
sem ga videl. Meni je všeč. Tudi moja vzrediteljica mi je že govorila o njem. Če bi se odločal jaz, bi se za prvo mesto med mladimi odločal ravno med njim in med samčkom moje vzrediteljice. Ga je Manja tudi slikala, a žal so slike katastrofalne.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2898 : 30 Januar 2007, 11:57:34
uša, midve trenirava od marca lansko leto s tem, da so bili začetki bolj na izi (treningi enkrat na teden... več igre kot dela) pa poleti nisva nič delale (moja poškodba pa še Silvie ni bilo). Je pa treba vedeti, da imam jaz že izkušnje, kar pomaga pri vodenju psa (čeprav se vsak nauči, samo meni je bilo precej lažje). Drugače pa midve res uživava na treningih, kar se tudi vidi po mojem.  :)

petrca, con se ne nauči s tekmami. Če niso na treningih 100%, potem lahko na tekmah sploh postanejo problem (glede na to kako bom jaz živčna pa sploh). Itak si bom pa tekme (posebno te prve) probala vzeti kot trening in če ne bo naredila cone tako kot je treba, jo bom poslala nazaj in reskirala tisti disk in uvrstitev...

Drugače pa midve doma nič ne trenirava, ker zrijeva vso travo.  8) :-\


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2899 : 30 Januar 2007, 12:11:43
petrca, con se ne nauči s tekmami.


Sej ni blo mišlen, da bi se na tekmi cone učile  :P. Mogoče ti bo pa tam glih tko super delala, kot je vidt na teh posnetkih.


Drugače pa midve doma nič ne trenirava, ker zrijeva vso travo.  8) :-\

Midve rijeva tujo travo  :D. V nedeljo dopoldan je bilo najprej vse zmrznjeno in trdo, čez pol urce pa že vse mehko in blatno. Dobr, da je velik travnik in bova rile najprej na eni strani, potem na drugi, ... Vmes se bodo pa stara mesta nazaj zarastla  :D.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2900 : 30 Januar 2007, 12:15:53
Če pa rijeta tujo travo, se pa tudi midve priporočava.  ;D ;D ;D

Vem, da niso bile mišljene cone, ampak trenutno samo to predstavlja tisti problem...  ;)  Mogoče bo res tam tako delala, kot je na posnetkih, ampak ni pa nujno (oziroma je več možnosti, da ne bo)...  :P


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #2901 : 30 Januar 2007, 13:40:11
5rca ne moreš samo tak iti na tekmo, če nisi 100%, da vse obvladata. Saj veš, vsi te bomo gledali, pa tremo boš mela, pa ker si že tekmovala bomo veliko pričakovali in če boš kaj zamočila, te bomo obirali. :o

Ej saj se samo hecam!!! :o Čimprej na tekmo, da te trema mine in da se psička navadi, kajti tekma je vseeno drugače kot trening.

Če boš čakala, da boš res pripravljena potem nikoli ne boš šla, ker se vedno nekaj najde, kaj bi lahko bilo bolje.  :-\

petrca - kdaj startata vidve z Buffy?  Aprila?


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #2902 : 30 Januar 2007, 13:49:50

5rca mogoče prideva navijat za vaju v Železnike! :o

Midve bova pa začeli trenirat spomladi! ;)

Maša, neki g. Silvo mi je pisal na mail, če vem za kakšno leglo, pa sem mu poslala tvoj e-mail in tvojo stran, upam, da ni narobe :)


L.p.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2903 : 30 Januar 2007, 14:01:11
Čimprej na tekmo, da te trema mine in da se psička navadi, kajti tekma je vseeno drugače kot trening.

Če boš čakala, da boš res pripravljena potem nikoli ne boš šla, ker se vedno nekaj najde, kaj bi lahko bilo bolje.  :-\

Jst jo tud vzpodbujam, nej že gresta na tekmo. Le tam bo vidla, kako se bo vse skupaj izkazalo.


petrca - kdaj startata vidve z Buffy?  Aprila?

Midve se po več kot 2-mesečni pavzi, zaradi moje poškodbe, v kratkem spet vračava na resni trening. Tako, da bomo vidli, kdaj bova pripravljeni na tekmo. V nedeljo je doma prvič skakala od prekinitve (zadnji trening sva imele 24.11.) in ji je kar šlo. Ampak skoki seveda niso vse  :-[.
Vidva verjetno štartata 21.4. v Gornji Radgoni  :o ?


Maša, neki g. Silvo mi je pisal na mail, če vem za kakšno leglo, pa sem mu poslala tvoj e-mail in tvojo stran, upam, da ni narobe :)

Tud men je v nedeljo pisal Silvo Sok in me spraševal za leglo. Pa sem mu poslala Mašino spletno stran. Upam, da ni kaj narobe  :-[.


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #2904 : 30 Januar 2007, 14:11:23
Ne da sva pripravljena, ampak če mama ravno takrat ne bo praznovala abrahama in bova na tekmi, potem bova tekmovala. :o To pa še ne pomeni, da sva pripravljena, vendar mene to ne moti. Bomo že. Sproti pa se bo navadil tudi na mene in mojo nervozo na tekmi. ::)

Tako, da če kdo hoče videti kako vodnik in pes laufata vsak po svoje, lepo vabljeni! ;D ;D

Edino kar mu ne bo jasno, zakaj bo le 2x na vrsti. ???  :(??? On bi ziher laufau enih 20x, kajti energije je za toliko in še več tekov.

petrca - led je treba prebiti in bo.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2905 : 30 Januar 2007, 14:22:05
Tale Silvo je zgleda vsem pisal...  Od mene je dobil še malo predavanje o izbiri borderja.  ;D 8) Pa par povezav je dobil...

Vsi, ki vztrajate na tem, da je treba začeti tekmovati... Jaz imam inštruktorico tudi zaradi tega, da mi pove, kdaj sva pripravljeni. Če bi mislila, da sama vem, kako se dela v agilityju, potem bi pač sama trenirala in sama o tem odločala. Dokler pa menim, da sama nisem dobra za to, se zanesem na Polonco. Ima dober razlog, zakaj naju še ne pošlje na tekmo in jaz se strinjam s tem. Tekem bova imeli še dovolj na razpolago in če na začetku zgrešiš eno ali dve z razlogom, da nimaš določenih problemov na naslednjih tekmah, potem jih z veseljem izpustim.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2906 : 30 Januar 2007, 14:24:03
Edino kar mu ne bo jasno, zakaj bo le 2x na vrsti. ???  :(??? On bi ziher laufau enih 20x, kajti energije je za toliko in še več tekov.

Kateremu začetnemu borderju je pa jasno, da laufa le 2x  :D. Itak imajo pa vsi toliko energije, da bi cele dneve laufal  ;).

Ko sem jaz v nedeljo po cca. 1 uri začela pospravljat ovire, je Buffy kar cvilila. Povadile sva skoke in slalom, kaj več pa že ne morva, ker nimam drugih ovir  :(. Še teh, ki mi je oči naredu, je le 6. Pa teren je postajal vse bolj blaten in nisem hotla reskirat ponovne poškodbe. Itak je bilo pa za začetek dovolj. Ukazi ji niso ušli iz glave (okoli, naprej, left, right), skakat je pa tudi lepše začela  ;). Zaenkrat sva delali na višini 45cm in sem bila z vsem zadovoljna.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2907 : 30 Januar 2007, 14:30:14
Veni je ista. Je skoraj v boks po treningu ne morem spraviti.  8)

kalahit, pa greš potem kot predtekmovalka še v dvojki pa je takoj malo več tekov.  ;)

uša, ti kar priti navijat. Nama je že toliko ljudi reklo, da komaj čakajo, da začneva, da bo imela grozno tremo.  :-\ :-\ :-\


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #2908 : 30 Januar 2007, 15:25:01
Hehe, mi je pisal tale g. Silvo ja, in tudi od mene dobil predavanje o BC :D. Seveda ni nič narobe.
lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #2909 : 30 Januar 2007, 15:26:45
Očitno je res pisal kar vsem, tudi meni... :)